خدمات میکروتیک

امروزه محصولات میکروتیک (RoterBoard و RouterOS) بدلیل قیمت بسیار مناسب، امکانات بسیار زیاد و پیکربندی و نصب آسان، هر روزه در حال افزایش سهم خود در بازار شبکه‌های کامپیوتری می‌باشند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصولات اینست که تقریباً تمام نیازهای یک شرکت یا سازمان کوچک، متوسط و حتی بزرگ، با استفاده از این دستگاه، با قیمتی بسیار کمتر از نمونه‌های مشابه قابل دستیابی است.

راه اندازی میکروتیک در زمینه های ذیل:

tick icon222 خدمات میکروتیک انواع پروتکلهای روتینگ شبکه (RIP,BGP,OSPF,…) را پشتیبانی میکند. زمانیکه شبکه ما به چند زیر شبکه تقسیم شده باشد برای ارتباط میان آنها باید روتینگ صورت گیرد.

tick icon222 خدمات میکروتیکاشتراک گذاری اینترنت از طریق NAT میکروتیک و ایجاد Load Balancing در اینترنت. همچنین از طریق یک روتر در یک شبکه‌ که چندین اشتراک اینترنت وجود داشته باشد می توان بنا به نیاز شبکه خود به تفکیک هر اشتراک را به کاربران شبکه خود اختصاص دهید.

tick icon222 خدمات میکروتیک مدیریت پهنای باند شبکه از طریق Queue میکروتیک، در شبکه داخلی و هم در اینترنت که می توان بصورت حرفه‌ای آن را پیاده ‌سازی کرد.

Mik 300x225 خدمات میکروتیکtick icon222 خدمات میکروتیک راه اندازی Web Proxy و CacheServer میکروتیک برای کنترل دسترسی به سایتها و دانلود فرمتهای خاص و استفاده بهینه از حجم اینترنتی سازمان توسط Caching و ایجاد محدودیت برای دانلود فرمتهای خاص.

tick icon222 خدمات میکروتیکراه اندازی فایروال میکروتیک جهت جلوگیری ورود غیر مجاز به روتر و شبکه داخلی و همچنین کانفیگ محدودیت برای شبکه داخلی طبق سیاستهای مجموعه.

tick icon222 خدمات میکروتیکراه اندازی میکروتیک به عنوان DHCP Server.

tick icon222 خدمات میکروتیکراه اندازی هات اسپات (Hotspot) میکروتیک برای اشتراک گذاشتن اینترنت در مراکز عمومی مانند فرودگاهها و بیمارستانها و … دیگر کاربرد آن در شبکه های محلی سازمانها و شرکتها برای کنترل ورود کاربران به اینترنت،ترافیک مصرفی اینترنت و زمانبندی استفاده کاربران اینترنت میباشد.

tick icon222 خدمات میکروتیکمیکروتیک انواع پروتکلهای ارتباطی Client to Site شبکه (PPTP , SSTP , L2TP , Open VPN ) را پشتیبانی می کند، که امکان راه اندازی میکروتیک به عنوان VPN Server را فراهم می نماید.

tick icon222 خدمات میکروتیککانفیگ Radius در سرویسهای Hotspot , Wireless , Dhcp,… به منظور Authentication کاربران از Radius Server، که روتر میکروتیک هم میتواند بعنوان این سرور راه اندازی شود یا سرور Radius می تواند از نرم افزارهای اکانتینگ نظیر IBSNG استفاده کند.

tick icon222 خدمات میکروتیکراه اندازی Syslog میکروتیک در شبکه محلی که با اکثر نرم افزارهای Log گیری سازگار است.

tick icon222 خدمات میکروتیکمانیتورینگ (Monitoring) و مدیریت به صورت Real-time با ابزار.

tick icon222 خدمات میکروتیکارایه تجهیزات وایرلسoutdoor و Indoor که می توانند به عنوان Access Point یا ارتباطات رادیویی مورد استفاده قرار گیرند که علاوه بر آنها تعدادی از روتربردهای میکروتیک نیز دارای تکنولوژی وایرلس بوده و امکان اتصال دستگاههای وایرلس را به روتر فراهم می کنند و همچنین این تجهیزات از استانداردهای ۸۰۲٫۱۱ پشتیبانی می نمایند

 

گروه امداد شبکه افتخار دارد با استفاده از توان متخصصان خود، خدمات میکروتیک را با بهترین کیفیت و با پشتیبانی مناسب به شما ارائه نماید.

سیستم عامل میکروتیک قابلیت و توانایی های بسیاری و همچنین عملکرد­های متفاوتی دارد که می­تواند جهت مصارف گوناگون مورد استفاه قرار گیرد، از جمله استفاده­ها و عملکرد های این سیستم عامل می­توان استفاده به عنوان …

• روتر و مسیریاب با قابلیت عملکر و سازگاری با پروتکل های استاندارد مسیریابی باشد ( استاتیک ، داینامیک ).

• سویچ لایه ۳ و ۲ در سطح شبکه با قابلیت های فایروالینگ ( دیوار آتش ) را داشته باشد.

• روتر و مسیریاب­هایبی­سیم برای برقرار ارتباط های بی­سیم و قادر به پشتیبانی از استاندارد های وایرلس و پروتکل های مختص این شرکت می­باشد ( ۸۰۲٫۱۱a , 802.11b , 802.11g , 802.11n , Nstreme ).

• کنترل کننده پهنای باند و اولویت در عبور بسته های شبکه متناسب با فیلتر های مختلف ( آدرس ip ، دریافت کننده ، پروتکل و … ) را داشته باشد.

• متعادل کننده مسیر، روتر و پهنای باند را با استفاده از روش های متفاوت داشته باشد (Bonding , … ECMP , VRRP , ).

• فایروال و دیوار آتش بسیار انعطافپذیر با قابلیت Stateful را داشته باشد ( Filtering , Nat , Mangle ).

• ارائه دهنده سرویس های ارتباط از راه دور و شبکه های مجازی را داشته باشد ( PPTP , L2TP , VLAN , SSTP , PPPOE ).

قابلیت نصب برنامهمانیتورینگ شبکه با استفاده از نرم افزار DUDE