نحوه استخراج Chia (XCH): به راحتی با درایوهای ذخیره سازی رمزنگاری کنید

چیا چیست؟

اگر این مقاله را می خوانید ، احتمالاً قبلاً در مورد Chia در جاهای دیگر خوانده اید و به دنبال یادگیری نحوه استخراج Chia هستید. اگر چنین است ، احساس رایگان کنید و به بخش بعدی بروید. در غیر اینصورت ، شما را با مختصری از ارز رمزنگاری شده جدید آشنا می کنیم:

Chia یکی از جدیدترین ارزهای رمزپایه است؛ اولین نمایش آن در مارس سال جاری بود. توسط برام کوهن تاسیس شد که BitTorrent را نیز اختراع کرد و به گونه ای طراحی شد که یک رمزنگاری با مصرف انرژی بیشتر باشد. این به جای استخراج سنتی GPU که توسط رمز ارزهای رایج مانند Bitcoin و Ethereum استفاده می شود ، از قدرت درایوهای ذخیره سازی برای استفاده از رمزنگاری بهره می برد .

 نحوه استخراج Chia (XCH)
آرم چیا

طی چند هفته گذشته ، محبوبیت Chia با سرعت زیادی افزایش یافته است و منجر به کمبود هارد دیسک و SSD در چین شده است که ممکن است به زودی در آمریکا و سراسر جهان منعکس شود.

با وجود ارزهای رمزنگاری شده مانند Dogecoin علی رغم فقدان ارزش بنیادی ، شاهد افزایش شدید قیمت های ناشی از اعتیاد به مواد مخدره (Dogecoin فاقد هرگونه سکه است و می تواند بی نهایت تورم شود) ، به نظر می رسد با ادامه محبوبیت ، قیمت Chia افزایش یابد. کل کل ۲۱ میلیون سکه ، همان مقدار بیت کوین است.

Chia از الگوریتم جدیدی به نام “Proof of Space and Time” یا PoST استفاده می کند ، که اساساً اثبات می کند شما فضای جداگانه ای روی هارد دیسک / SSD ندارید که می تواند برای کشاورزی استفاده شود. این یک پیشرفت بزرگ ، از نظر کارایی ، نسبت به الگوریتم اثبات کار بیت کوین است.

آیا می توانم چیا را بخرم یا بفروشم؟

معاملات Chia هنوز فعال نیستند ، بنابراین در حال حاضر کشاورزی تنها راه دستیابی به ارز است. طبق وب سایت رسمی Chia ، ما باید ببینیم که این قابلیت در تاریخ ۳ مه حدود ساعت ۱۰:۰۰ به وقت اقیانوس آرام (ساعت ۱ بعد از ظهر به وقت شرق) می رسد.

چه چیزی برای استخراج Chia نیاز دارم؟

مطمئناً برای استخراج Chia حداقل به فضای ذخیره سازی رایگان نیاز خواهید داشت. هرچی بیشتر بهتر. علاوه بر این ، شما باید حداقل سیستم مورد نیاز Chia Blockchain را برآورده کنید:

 • پردازنده چهار هسته ای ۱.۵ گیگاهرتزی
 • ۲ گیگابایت RAM
 • Python 3.7 یا بالاتر (آخرین بارگیری های Python را می توانید در اینجا پیدا کنید )

بهترین روش پلات بندی چیا کدام است ؟ سریعترین روش پلات بندی هارد !!

تولید رمز ارز چیا با هارد. Chia چیست ؟

ماینینگ چیا

آموزش اتصال فارم چیا به استخر Hpool , ماشین حساب Hpool و کسب درآمد روزانه .

پاسخ به یک سئال کلیدی بهترین استخر چیا کدام است ؟
مهمترین نکات کلیدی و بهترین ترفندهای پلات بندی چیا .

پلات هارد چیا با مد مکس (رکورد ۲۰ دقیقه یک پلات چیا)

این نیازها را باید هر رایانه مدرنی به راحتی برآورده کند ، بنابراین فضای ذخیره سازی به احتمال زیاد تنها عامل محدود کننده بازی شما خواهد بود.

فضای ذخیره سازی یا سرعت درایو کدام یک مهمتر است؟

اگر می خواهید کارایی خود را در Chia به حداکثر برسانید ، سرعت خواندن / نوشتن و ظرفیت ذخیره سازی کل ضروری است. در حالت ایده آل ، شما حداقل یک درایو سریع (ترجیحاً با ظرفیت بالا) برای درایو ذخیره سازی موقتی و یک هارد درایو با ظرفیت بالاتر برای ذخیره قطعات کامل خود خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد روشهای بهینه استخراج و تخصیص ذخیره در این مقاله کسب کنید .

چگونه می توانم به استخر استخراج Chia بپیوندم؟

از هم اکنون ، قابلیت جمع کردن در Chia فعال نیست. Pooling به معنای ترکیب قدرت هش کردن (یا در این حالت فضای هارد دیسک) با سایر استخراج کنندگان است تا شانس خود را برای کسب ارز رمزپایه به حداکثر برسانید.

اگر استخر استخراج شما ۵۰٪ از کل ظرفیت کشاورزی در شبکه را تشکیل دهد ، تقریباً ۵۰٪ Chia را برنده خواهید شد ، سپس براساس اعضای خود بین اعضای استخر تقسیم می شود. در واقع ، استخر ، تصادفی بودن از کشاورزی را از بین می برد.

با این گفته ، این در حال حاضر با Chia فعال نیست. تا زمانی که یک مزرعه انبارداری بسیار بزرگ نداشته باشید ، تا حد زیادی به خودتان بستگی دارد که آیا Chia بدست آورده اید یا نه. پاداش تقسیم نخواهد شد ، به این معنی که صعود بیشتر است.

با این وجود اتصال (به عنوان وبلاگ Chia ) اضافه خواهد شد ، و ما این ویژگی را به روز خواهیم کرد.

نحوه استخراج Chia: راهنمای گام به گام

اکنون که اصول Chia را بیان کردیم ، بیایید به قسمت سرگرم کننده برویم: کشاورزی. راه اندازی رایانه برای کشاورزی Chia بسیار ساده است.

Chia Blockchain را نصب کنید:

می توانید صفحه بارگیری Chia Blockchain ، مشتری اختصاصی کشاورزی Chia را در اینجا پیدا کنید . با توجه به سیستم عامل خود ، انتخاب مناسب را انتخاب کرده و بارگیری آغاز می شود. پس از بارگیری ، پرونده ChiaSetup-XXXexe را اجرا کرده و به این صفحه منتقل خواهید شد:

 نحوه استخراج Chia (XCH)
صفحه ورود به سیستم Chia

کیف پول خود را ایجاد کنید:

اکنون وقت آن است که کیف پول خود را بسازید ، که در آینده هر Chia شما را پرورش می دهد. ایجاد یک کلید خصوصی جدید را انتخاب کنید و صفحه ای با ۲۴ کلمه روی آن نشان داده می شود. حتماً اینها را یادداشت کنید (به ترتیب) یا عکس بگیرید و آن را در جایی امن ذخیره کنید ، زیرا از این کلمات برای دسترسی به کیف پول شما استفاده می شود. و البته ، لیست کلمات خود را با کسی به اشتراک نگذارید.

 نحوه استخراج Chia (XCH)
نمونه ای از لیست کلمات Chia

وقتی روی بعدی کلیک می کنید ، ممکن است از طرف Windows Firewall یا برنامه امنیتی سیستم عامل مربوطه از شما خواسته شود که به Chia اجازه دسترسی به برخی از مجوزها را بدهید. روی “مجاز” کلیک کنید.

طرح ایجاد کنید

اکنون که Chia Blockchain را بارگیری کرده و کیف پول در اختیار دارید ، آماده شروع کار کشاورزی هستید. برای انجام این کار ، زبانه “طرح ها” را در کنار صفحه انتخاب کنید و به صفحه ای مانند این منتقل خواهید شد:

 نحوه استخراج Chia (XCH)
رابط کاربری Chia Blockchain’s Plots

ابتدا باید بدانید که چه مقدار فضای ذخیره سازی در دسترس دارید. جستجو تنظیمات ذخیره در نوار جستجو ویندوز، پایین رفته، را انتخاب نمایش استفاده از ذخیره سازی در درایوهای دیگر. سیستم عامل غیر ویندوز دارای عملکرد مشابه است. به تنظیمات ذخیره سازی سیستم عامل خود بروید و ببینید چه مقدار از پول رایگان دارید.

 نحوه استخراج Chia (XCH)
کاربرد ذخیره سازی ویندوز ۱۰

در مثال بالا ، من بیش از ۹۰۰ گیگابایت درایو E و درایو C دارم. از آنجا که من در حال حاضر نیازی به این فضای ذخیره سازی ندارم و در آینده ای نزدیک نخواهم توانست ، نقشه ای را برای هر دو درایو تنظیم می کنم.

اساساً ، بدانید که چه مقدار فضای ذخیره سازی در دسترس دارید و تصمیم بگیرید که چه مقدار از آن فضای ذخیره سازی اختصاصی را که می خواهید استفاده کنید ، تعیین کنید. برای اطلاع از انتخاب خود در مورد اندازه طرح ، که طی یک دقیقه به آن خواهیم پرداخت ، از این استفاده کنید.

حالا به برنامه Chia Blockchain برگردید و Add a Plot را انتخاب کنید .

 نحوه استخراج Chia (XCH)
Chia Blockchain’s Add a Plot interface

منویی که در بالا نشان داده شده است به شما ارائه می شود. شما می توانید تعداد طرح ها ، اندازه طرح و فهرست موقتی و نهایی را که طرح شما (یک پرونده .PLOT به معنای واقعی کلمه) ذخیره می شود ، انتخاب کنید.

وقتی شمارش نمودار را انتخاب می کنید ، می توانید طرح را به صورت موازی انتخاب کنید یا طرح را به صف اضافه کنید. اگر فضای ذخیره سازی کافی دارید می توانید به طور موازی نقشه بکشید یا به طور همزمان دو قطعه را در یک درایو ذخیره سازی مشابه ایجاد کنید.

در غیر این صورت ، می توانید هر بار تا ۲۹ قطعه در صف بایستید تا اطمینان حاصل کنید که ذخیره سازی شما حتی در مواردی که به طور فعال آن را مدیریت نمی کنید ، به کشاورزی خود ادامه می دهد.

توصیه می شود از یک درایو سریعتر (در حالت ایده آل از NVMe SSD برای حداکثر سرعت) برای ذخیره سازی موقتی و از یک هارد دیسک با ظرفیت بالا به عنوان مکان ذخیره سازی نهایی خود استفاده کنید.

منابع:

بهترین محل ذخیره سازی برای کشاورزی چیا: ایجاد مزرعه ذخیره سازی مطلوب

https://artofpc.com/best-storage-for-chia-farming/embed/#?secret=EmuLfdjbjk

بهترین هارد دیسک های سال ۲۰۲۱

https://artofpc.com/buyers-guides/best-hard-drives/embed/#?secret=RR40RJGStN

بهترین درایوهای ذخیره سازی NVMe سال ۲۰۲۱

https://artofpc.com/buyers-guides/best-nvme-storage-drives-2021/embed/#?secret=mTbzkRDGmI

علاوه بر این ، می توانید گزینه های پیشرفته از جمله حداکثر استفاده از موضوع RAM و CPU را ویرایش کنید. اگر RAM یا رشته هایی برای ذخیره دارید ، در صورت تمایل بیش از مبلغ پیش فرض را برای طرح خود اختصاص دهید. این امر منجر به افزایش اندک سرعت کشاورزی می شود.

اگر مطمئن نیستید که چقدر RAM دارید ، فقط کافی است ctrl + shift + esc را نگه دارید تا Task Manager باز شود ، روی تب Performance کلیک کنید و حافظه خود را ببینید. این به شما نشان می دهد که چند گیگابایت حافظه رم در حال حاضر استفاده می شود ، و شما می توانید به راحتی محاسبه کنید که هنوز چه مقدار در دسترس است.

سرانجام ، توصیه می شود که تعداد سطلها را به مقدار پیش فرض ۱۲۸ بگذارید. و اگر می خواهید در صورت تمایل ، نام صف را تغییر دهید. هیچ تأثیری نخواهد داشت

هنگامی که تنظیمات سیستم خاص خود را بهینه کردید ، روی ایجاد طرح کلیک کنید مزرعه شما اکنون برای تجارت باز است!

 نحوه استخراج Chia (XCH)
گزینه های پیشرفته نقشه کشی

MiB و GiB چیست؟

هنگامی که برای انتخاب اندازه طرح خود می روید ، ممکن است متوجه شوید که پنج پیش تنظیم اندازه طرح Chia Blockchain فضای ذخیره سازی را در MiB و GiB اندازه گیری می کند تا MB و GB استاندارد تر. به هر حال چه تفاوتی دارد؟

 نحوه استخراج Chia (XCH)
در حال حاضر پنج اندازه طرح از پیش تعیین شده در دسترس است

پاسخ کوتاه این است که آنها اساساً یکسان هستند. MiB (Mebibytes) و GiB (Gibibytes) بر اساس قدرت دو و نه ده هستند. بنابراین یک مگابایت ۱.۰۴۸.۵۷۶ بایت است ، در حالی که یک مگابایت دقیقاً یک میلیون و یک گیگابایت تقریبا ۱.۰۷ گیگابایت است.

اساساً ، مقادیر داده شده در GiB و MiB وقتی در GB و MB اندازه گیری می شوند کمی بیشتر است. این ممکن است به شما کمک کند تا از یک ماشین حساب تبدیل استفاده کنید تا بفهمید کدام تنظیم از پیش تعیین شده برای شما بهتر است.

صبر کنید تا مزارع شما تولید کنند

پس از اینکه مزرعه خود را راه اندازی کردید ، تنها چیزی که می ماند این است که بنشینید و منتظر بمانید. اگر سیستم شما منابعی برای پس انداز داشته باشد ، می توانید طرح های بیشتری تنظیم کنید ، اما جدا از این ، یک بازی انتظار است.

می توانید نقشه های خود و پیشرفت آنها را از رابط Plots مشاهده کنید. وقتی طرح شما کامل شد ، به درایو ذخیره سازی نهایی خود منتقل می شود. اگر یکی از اعداد موجود در طرح شما نزدیک ترین مقدار به “مقدار چالش” است که بلاک چین منتشر می کند ، ۲ Chia دریافت خواهید کرد. مقدار چالش جدید هر ۱۰ دقیقه منتشر می شود.

هر چقدر که ظرفیت ذخیره سازی نقشه های شما بیشتر باشد ، احتمال اینکه تعداد برنده ها را رسم کنید بیشتر است.

 نحوه استخراج Chia (XCH)

امیدواریم این راهنما کمک کرده باشد. ما با گسترش کارایی بیشتر ، از قبیل معاملات ، پوشش بیشتری از Chia را آزاد خواهیم کرد. موفق باشید ، و کشاورزی شاد!

این پست دارای ۶ نظر است

 1. Pingback: بهترین ذخیره سازی برای کشاورزی Chia: ساخت مزرعه ذخیره سازی مطلوب – هنر رایانه های شخصی
 2. نحوه استخراج Chia (XCH)massimo semeraro29 آوریل ۲۰۲۱ پاسخبرای چه چیزی به پایتون نیاز دارم؟
  1. default avatar نحوه استخراج Chia (XCH)باری گیتس۲۹ آوریل ۲۰۲۱ پاسخChia Blockchain یک برنامه مبتنی بر پایتون است ، بنابراین برای اجرا نیاز به نصب پایتون روی سیستم دارد.
 3. نحوه استخراج Chia (XCH)ناشناس۲۹ آوریل ۲۰۲۱ پاسخآیا مطمئن هستید که مشتری انحصاری است؟ Github Repo که پیوند داده اید تحت Apache مجاز است.
 4. نحوه استخراج Chia (XCH)جو۳ مه ۲۰۲۱ پاسخبنابراین ، چند گیگابایت sdd به ازای هر ترابایت هارد توصیه می شود؟
  1. default avatar نحوه استخراج Chia (XCH)باری گیتس۳ مه ۲۰۲۱ پاسخهیچ قانون سختی وجود ندارد ، این به کارهایی که می خواهید انجام دهید بستگی دارد. در حالت ایده آل ، حداقل یک ترابایت NVMe 1 ترابایتی برای نوشتن در هارد دیسک ها دارید.هرچه حافظه های SSD بیشتر باشد ، زمان نوشتن برای نوشتن نمودارهای مربوط به کل ظرفیت هارد دیسک شما کمتر است ، بنابراین می توانید “قدرت هش” کامل را با سرعت بیشتری داشته باشید.پس از آن ، شما دیگر نیازی به NVM های خود ندارید (به هر حال از نظر کشاورزی). بنابراین اگر می خواهید در سریعترین زمان به حداکثر ظرفیت کشاورزی برسید ، NVM های بیشتری را انتخاب کنید و اگر در انتظار طولانی تر هستید (بدیهی است که بازگشت سرمایه شما به تأخیر می افتد) ، ممکن است بخواهید به ۱ یا ۲ SSD رضایت دهید.من می دانم که این کار کمی طولانی بود ، اما امیدوارم که به سوال شما پاسخ داده باشد.

پاسخ دهید

https://jetpack.wordpress.com/jetpack-comment/?blogid=185617138&postid=2538&comment_registration=0&require_name_email=1&stc_enabled=1&stb_enabled=1&show_avatars=1&avatar_default=identicon&greeting=Leave+a+Reply&greeting_reply=Leave+a+Reply+to+%25s&color_scheme=light&lang=en_US&jetpack_version=9.7&show_cookie_consent=10&has_cookie_consent=0&token_key=%3Bnormal%3B&sig=53f5fc3f8fb005aca5342d093d3182cd6968ee51#parent=https%3A%2F%2Fartofpc.com%2Fhow-to-mine-chia%2F

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

 نحوه استخراج Chia (XCH)

چرا GPU اینقدر گران است؟ علت بحران GPU و چگونگی پایان آن

۲۴ فوریه ۲۰۲۱

 نحوه استخراج Chia (XCH)

آیا زمان خوبی برای ساخت کامپیوتر است؟ (نسخه ۲۰۲۱)

۱۵ فوریه ۲۰۲۱

 نحوه استخراج Chia (XCH)

نقد و بررسی GamerzArena: چگونه من ماهیانه ۱۰۰ دلار اضافی با انجام بازیها بدست می آورم

۲۵ ژانویه ۲۰۲۱

پستهای اخیر

هنر کامپیوتر از خواننده پشتیبانی می کند. به همین ترتیب ، برای خریدهای انجام شده از طریق پیوندهای وابسته ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. از حمایت شما متشکرم!

translate 24dp نحوه استخراج Chia (XCH)

نوشتار اصلی

Pingback: The Best Storage for Chia Farming: Building the optimal storage farm – The Art of PC’sمشارکت در بهبود ترجمه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید