برای نصب chia-blockchain ، طبق سیستم عامل خود دستورالعمل ها را دنبال کنید. پس از نصب ، برای اجرای نرم افزار ، دستورالعمل های باقی مانده را در راهنمای شروع سریع دنبال کنید . شما باید یادداشت های انتشار و سوالات متداول wiki / repository را بخوانید .

حداقل مشخصات پشتیبانی شده مربوط به Raspberry Pi 4 است:

  • پردازنده چهار هسته ای ۱.۵ گیگاهرتزی (باید ۶۴ بیتی باشد)
  • ۲ گیگابایت RAM
  • پایتون ۳.۷ و بالاتر


پشتیبانی از فرمت درایو

اندازه پرونده های Chia plot حداقل ۱۰۸ گیگابایت است (برای K32). برای رسم موفقیت آمیز ، به درایوهای قالب بندی شده برای پشتیبانی از پرونده های بزرگ احتیاج دارید. به عنوان مثال NTFS ، APFS ، exFAT ، ext4 ، و غیره از درایوهایی با قالب FAT (FAT12 ، FAT16 یا FAT32) استفاده نکنید در غیر اینصورت نقشه برداری ناموفق است. نسخه های بعدی Chia درایوهای پشتیبانی نشده را بررسی می کنند ، اما در حال حاضر هر کاربر باید فرمت درایو خود را بررسی کند.

ادامه دارد . …………در حال تکمیل صفحه


برای نصب chia-blockchain ، مطابق سیستم عامل خود ، این دستورالعمل های نصب را دنبال کنید . این نرم افزار فقط از سیستم عامل های ۶۴ بیتی پشتیبانی می کند.

تمام داده های پیکربندی در یک ساختار دایرکتوری در متغیر محیط $ CHIA_ROOT یا در ~ / .chia / mainnet / ذخیره می شوند. می توانید پایگاه های داده و گزارش ها را در آنجا پیدا کنید. به صورت اختیاری ، می توانید $ CHIA_ROOT را به پوشه .chia در فهرست خانه خود تنظیم کنید export CHIA_ROOT=~/.chiaو اگر آن را به .bashrc یا .zshrc خود اضافه کنید ، در سیستم خروج و راه اندازی مجدد تنظیم می شود. اگر CHIA_ROOT $ تنظیم کنید ، باید موارد پیکربندی را با دست منتقل کرده یا متغیر مورد نظر را chia initبرای کار تنظیم کنید unset CHIA_ROOT.

اگر از ساخت MacOS یا Windows استفاده می کنید ، کلیدهای شما در اولین اجرا ایجاد می شوند. ما توصیه می کنیم mnemonic را ذخیره کنید. می توانید با استفاده از تب Plot یا خط فرمان ، رسم یک فایل طرح را شروع کنید. این بستگی به اندازه نمودارها (متغیر k) ممکن است طولانی شود . برای رقابت در شبکه اصلی ، احتمالاً باید چند قطعه k = 32 یا بزرگتر داشته باشید ، اما نقشه ak = 32 در حال حاضر حدود ۱۰ ساعت طول می کشد تا بر روی SSD M.2 PCIe NVMe طراحی شود و برای ایجاد یک فضای کار موقت به ۲۳۲ گیگابایت نیاز دارد. پرونده طرح نهایی ۱۰۱.۳ GiB. احتمال شما برای برنده شدن در یک طرح مشخص فقط به دلیل اندازه نهایی پرونده ها است.

حداقل اندازه طرح k = 32 است. طرح های ایجاد شده با بتا ۸ و نسخه جدیدتر نرم افزار chia در شبکه اصلی کار خواهند کرد.

اگر همتایان بیشتری و اتصال شبکه بهتر می خواهید ، باید سعی کنید پورت ۸۴۴۴ را روی روتر خود باز کنید تا سایر همتایان بتوانند به شما متصل شوند. این راهنما را دنبال کنید اما از پورت ۸۴۴۴ به جای ۸۳۳۳ استفاده کنید. این به عدم تمرکز شبکه کمک می کند. برای جزئیات بیشتر در مورد مشکلات همگام سازی و پورت ۸۴۴۴ ، به صفحه حل مشکلات همگام سازی مراجعه کنید.

استفاده از رابط خط فرمان (CLI)

استفاده از CLI با Chia کنترل بیشتر و دقیق تری به شما می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد دستورات ، مرجع دستورات CLI را بخوانید .

پنجره ها

می توانید نحوه استفاده از رابط کاربری گرافیکی (GUI) را در راهنمای مبتدیان بیاموزید .

با بررسی دستورات موجود در ، می توانید با رابط خط فرمان (CLI) شروع کنید ~\AppData\Local\Chia-Blockchain\app-1.1.5\resources\app.asar.unpacked\daemon\. سعی کنید .\chia -hیا .\chia plots -hبه عنوان مثال:

  1. PowerShell را باز کنیددر منوی شروع ، “PowerShell” را تایپ کرده و کلید enter را فشار دهید.
  2. فهرست را تغییر دهید cdدر PowerShell تایپ کرده cd $env:localAPPDATA\Chia-Blockchain\app-1.1.5\resources\app.asar.unpacked\daemon\و کلید enter را فشار دهید.
  3. راهنمای چیا را بخوانیددر PowerShell تایپ کرده .\chia -hو کلید enter را فشار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید این نکات و نکات ویندوز را بررسی کرده و به طور کلی در مورد دستورات در مرجع دستورات CLI بیشتر بخوانید .

با باز کردن “.chia \ mainnet \ log \ debug.log” با یک ویرایشگر متن مانند دفترچه یادداشت می توانید گزارش های خود را مشاهده کرده و یا با استفاده از Get-Content ، آن را در حالت PowerShell مشاهده کنیدGet-Content ~\.chia\mainnet\log\debug.log -wait .

سیستم عامل مک

دستوراتی در /Applications/Chia.app/Contents/Resources/app.asar.unpacked/daemonTry ./chia -hیا ./chia plots -hبه عنوان مثال موجود است. می توانید debug.log خود را از طریق ترمینال مشاهده کنید tail -f ~/.chia/mainnet/log/debug.log.

یک ترفند مفید این است که آن فهرست را به مسیر خود اضافه کنید – export PATH=/Applications/Chia.app/Contents/Resources/app.asar.unpacked/daemon:$PATH. برای ماندگاری آن ، همان خط را به .bashrc یا .zshrc اضافه کنید

لینوکس

اگر Chia را با فایلهای نصب کننده Linux نصب کرده اید ، chia اجرایی شما باید در یکی از مکان های زیر باشد:

/usr/lib/chia-blockchain/resources/app.asar.unpacked/daemon/chia

/lib/chia-blockchain/resources/app.asar.unpacked/daemon/chia

اگر از منبع نصب کرده اید (با استفاده از git) ، فقط فعال کنید و chiaمستقیماً اجرا کنید .

توسعه / منبع ایجاد می کند

اگر از طریق نصب کننده نصب کرده اید می توانید از این مراحل صرف نظر کنید.

به یاد داشته باشید که پس از اتمام نصب ، باید در محیط مجازی پایتون باشید که از فهرست chia-blockchain یا دایرکتوری Windows “Chia Blockchain” یا دایرکتوری خانه خود را در صورت انتخاب نصب باینری قرار می دهید. با دستور وارد محیط مجازی شوید . ./activate. هر دو نقطه بسیار مهم هستند و پس از اجرای صحیح ، دستورالعمل کلی شما چیزی شبیه به (venv) username@machine:~$موارد قبلی است (venv).

استفاده deactivateباید می خواهید برای خروج از venv. اگر طرفدار نقطه نیستید ، یک گزینه جایگزین در اکثر سیستم عامل ها وجود دارد source venv/bin/activateو این روش را در بعضی از مستندات مشاهده خواهید کرد.

فایلهای پیکربندی را منتقل یا تنظیم کنید

chia init

تولید کلید

اگر کلید ندارید با اجرای اسکریپت زیر چند کلید ایجاد کنید:

کلیدهای chia تولید می کنند

یک گره کامل + کشاورز + دروگر + کیف پول اجرا کنید

برای اجرای یک گره کامل روی پورت ۸۴۴۴ ، و اتصال به شبکه اصلی ، دستور زیر را اجرا کنید. گزارش ها معمولاً در Windows / .chia / mainnet / logs / debug.log یا ~ .chia \ mainnet \ logs \ debug.log در ویندوز وجود دارد

sh install-gui.sh
 cd chia-blockchain-gui
npm اجرا الکترون و

کشاورزان نهادهایی در شبکه هستند که با استفاده از فضای محرک خود سعی در ایجاد بلاک (مانند استخراج کنندگان بیت کوین) و کسب جوایز بلوکی دارند.

می توانید با استفاده از آرگومان های “-t” (temp) ، “-۲” (temp second) و “-d” (destination) دستورات را از ابزارهای خط فرمان استفاده کرده و فهرست های کاری و شاخه خروجی را برای رسم نمودار تغییر دهید chia plots create-n 2در نمودار زیر دو نمودار از نوع k = 32 ایجاد می کند و در درایوهای NVMe حدود ۱۲ ساعت طول می کشد.

طرح های chia ایجاد -k 32 -n 2
بررسی طرح های چیا -n 30

توجه داشته باشید که در ساخت dev دستورات are chia plots createو chia plots check.

یک timelord را اجرا کنید

توجه اگر می خواهید Timelord را در Linux اجرا کنید ، به LINUX_TIMELORD.md مراجعه کنید . اطلاعات مربوط به جعبه های آبی به زودی ارائه می شود.

Timelords توابع تأخیر قابل تأیید متوالی (اثبات زمان یا VDF) را اجرا می کند که برای معتبر بودن آنها به بلوک ها اضافه می شود. این به پردازنده های سریع و چند هسته در هر VDF و همچنین انجام مراحل نصب بالا و اجرای موارد زیر از فهرست chia-blockchain نیاز دارد:

. ./ فعال کنید
sh install-timelord.sh
chia start timelord &

همچنین می توانید شبیه سازی محلی را اجرا کنید

در عوض می توانید شبیه سازی را اجرا کنید که همه سرورها و چندین گره کامل را به صورت محلی اجرا می کند. توجه داشته باشید که این شبیه سازی فقط محلی است و به نصب timelords و VDF نیاز دارد. مقدمه فقط آی پی های محلی گره های کامل را می داند ، بنابراین نمی تواند آی پی های صحیح را برای همتایان خارجی پخش کند. این باید در MacOS و Linux کار کند.

chia start sim

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید