بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین(نام لاتین:Bitcoin؛نماد:BTC)، یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می شود. شبکه این ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر است. هیچ شخص یا نهادی این شبکه را کنترل نمی کند. ارز دیجیتال بیت کوین نمی تواند خارج از برنامه ریزی انجام شده، چاپ یا خلق شود و تعداد آن محدود است. فقط ۲۱ میلیون بیت کوین برای همیشه تولید می شود. تراکنش های شبکه بیت کوین، در یک لاگ عمومی با تکنولوژی بلاک چین(blockchain) ذخیره می شوند.

whatIs Bitcoin بیت کوین
بیت کوین چیست ؟

چه کسی بیت کوین را کنترل می کند؟

به گفته ی گاوین آندرسن، اولین چیزی که او پس از ناکاموتو در این پروژه بر آن تمرکز کرد، تمرکز زدایی بیشتر شبکه بیت کوین بود. او گفته که به گونه ای عمل کرده که حتی اگر با اتوبوس تصادف کند، این ارز دیجیتال به صورت مستقل و خودگردان به وجود خودش ادامه دهد.

استخراج بیت کوین mining

راه دیگر بدست آوردن بیت کوین، استخراج آن است. فقط چند سال پیش هر کسی با داشتن یک رایانه قدرتمند می توانست بیت کوین استخراج کند، اما در حال حاضر دیگر این گونه نیست. محبوبیت در حال افزایش این ارز و نرخ تبادل آن باعث شد تا کمپانی های بزرگ وارد گود شوند و با دستگاه های قدرتمند و تا دندان مسلح اقدام به استخراج بیت کوین را کنند. این موضوع باعث مشکل شدن استخراج شده و هزینه های انرژی و هزینه استخراج مقرون به صرفه آن را افزایش داده است. علاوه بر این میزان بیت کوین های قابل استخراج به طور مداوم در حال کاهش است. هرچند سودآوری استخراج بیت کوین به صورت رویایی اولیه نیست ولی هنوز هم یک شیوه مناسب برای کسب درامد می تواند باشد. جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص استخراج بیت کوین در مقاله زیر به صورت مفصل به این موضوع پرداخته شده است:

ماینرهای قدرتمند s9j را خرید نمایید و درآمد میلیونی داشته باشید.

ویژگی ارزهای دیجیتال

قابلیت انتقال و حمل بالا
آزادی

قابلیت انتخاب مبلغ کمیسیون

بدون PCI :
Payment Card Industry شامل کارت های اعتباری


امنیت و کنترل

شفاف و بی طرف

نمی تواند جعل شود

نقاط ضعف بیت کوین

مسائل قانونی


درجه ی به رسمیت شناختن


مفقودی کلیدها (رمز ها)

نوسانات

توسعه مداوم

آیا بیت کوین یک حباب است؟

رابرت شیلر، اقتصاددان برنده جایزه نوبل یک چک لیست ارائه داد تا از طریق آن بتوان دریافت آیا یک دارایی دچار حباب شده است یا خیر؟ او گفت این چک لیست شامل افزایش های شدید، علاقه و تمایل بزرگ از سمت عموم، آشفتگی رسانه ها و تاثیر افرادی که در حال پولدار شدن و افزایش علاقه عموم به سمت یک دارایی هستند را شامل می شود. بیت کوین تمام این موارد را داراست.

تفاوت های بیت کوین در برابر ارزهای سنتی

عدم تمرکز

مهمترین ویژگی بیت کوین عدم تمرکز است. هیچ موسسه واحدی شبکه بیت کوین را کنترل نمی کند. این برنامه توسط گروهی از رمزگذار داوطلب نگهداری می شود و توسط یک شبکه آزاد رایانه های اختصاصی که در سراسر جهان پخش شده اند ، اداره می شود. این امر افراد و گروه هایی را که از کنترلی که بانک ها یا موسسات دولتی بر روی پول خود دارند ناراحت می شوند ، جذب می کند.

بیت کوین “مشکل هزینه دو برابر” ارزهای الکترونیکی (که در آن دارایی های دیجیتال به راحتی قابل کپی و استفاده مجدد هستند) را از طریق ترکیبی مبتکرانه از رمزنگاری و مشوق های اقتصادی حل می کند. در ارزهای الکترونیکی فیات ، این عملکرد توسط بانکها انجام می شود ، که به آنها امکان کنترل سیستم سنتی را می دهد. با بیت کوین ، تمامیت معاملات توسط یک شبکه توزیع و باز ، متعلق به هیچ کس حفظ می شود.بیت کوین نمی تواند جعلی و یا تقلبی باشد

طول عمر

پس از ارسال بیت کوین امکان بازگشت آن وجود ندارد

عدم محدودیت

وال بیت کوین چیست؟

bitcoin1 بیت کوین

وال ها بزرگ ترین پستاندارن جهان هستند و وال های بیت کوین بزرگترین بورس بازان بازار بیت کوین اند. آن ها معمولا شخص نیستند بلکه موسساتی مانند صندوق های پوشش ریسک سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین هستند. برخی از آن ها عبارتند از، پانترا کاپیتال، بیتکوین ریورس، بیتکوین اینوستمنت تراست، و غیره. این موسسات معمولا دارای سرمایه ای حدود صدها هزار کوین هستند. آن ها عملیات خود را کاملا پنهانی انجام می دهند برای مثال این صندوق ها با یک صرافی، یک قرارداد ویژه می بندند تا مبالغ بزرگ را خارج از دید مبادلات قانونی، منتقل کنند.

سایتی برای معرفی ارزهازی دیجیتال و قیمت آنها

https://arzdigital.com/all-price/

سایت بلاک چین کیف پول الکترونیکی

۱

bitcoin caculator بیت کوین
ماشین حساب بیت کوین

ماشین حساب تبدیل بیت کوین

bitcoin1 بیت کوین
والهای بیت کوین


bitcoin بیت کوین

ماینرهای تولید بیت کوین

محاسبه در آمد حاصل از ماینر s9j

سایت محاسبه سود ماینر ها

چگونه گرفتار liquidation شدم و ۲۰۰۰ $ ضرر کردم
روشهای ترید ارز دیجیتال

بازیابی بیت کوین

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید