شرکتها, کارخانجات -هورکا-مراکز پخش و کسب و کارها

اکنون با امداد شبکه تماس بگیرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تنظیم هشریت 3080 TI

بهترین تنظیمات اورکلاک GeForce RTX 3080 Ti LHR برای استخراج اتریوم : ۹۶MH

تنظیمات اورکلاک GeForce RTX 3080 Ti LHR

معنی LHR , HHR چیست؟

LHR : low Hash Rate

HHR: Hash Rate

تنظیمات اورکلاک GeForce RTX 3080 Ti LHR
تنظیمات اورکلاک GeForce RTX 3080 Ti LHR

معرفی ۳۰۸۰TI

GeForce RTX 3080 Ti یک کارت گرافیک است. این دستگاه دارای ۱۰۲۴۰ هسته CUDA شگفت انگیز و همچنین ۳۲۰ هسته Tensor و ۸۰ هسته RT است که به آن اجازه می دهد حتی سخت ترین بازی ها را با رزولوشن ۴K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا کند. از نظر عملکرد، RTX 3080 Ti تنها حدود ۱% کندتر از GeForce RTX 3090 و حدود ۱۱% سریعتر از GeForce RTX 3080 غیر Ti است. برای استخراج خوب است؟ خب، پاسخ پیچیده است، اما بله، به اندازه کافی خوب است.

برخلاف GeForce RTX 3080 و RTX 3090 که هر دو در سال ۲۰۲۰ عرضه شدند و فاقد محدودیت ارزهای دیجیتال بودند، RTX 3080 Ti دارای یک محدود کننده استخراج داخلی است که در حین استخراج اتریوم عملکرد آن را مختل می کند. از این رو نام اختصاری LHR (“هش ریت پایین”) در نام آن است. به این ترتیب، GeForce RTX 3080 Ti تنها می‌تواند حدود ۵۷ مگاه‌ساعت بر ثانیه را با سرعت ذخیره‌سازی ارائه کند، در حالی که RTX 3090 قفل‌شده می‌تواند در حین استخراج اتریوم، حدود ۱۲۰ مگاهرتز بر ثانیه را ارائه دهد که تقریباً دو برابر عملکرد بهتری دارد. به نظر می رسد محدودکننده استخراج داخلی نیز در حین استخراج آلتکوین هایی مانند Ergo (ERG) بر عملکرد کارت تأثیر می گذارد. خوشبختانه، ارزهای دیجیتالی وجود دارند که به نظر نمی رسد تحت تأثیر محدودکننده داخلی قرار بگیرند، مانند Conflux (CFX) یا RavenCoin (RVN).

مقایسه با RTX 3080 یا RTX 3090

در مقایسه با RTX 3080 یا RTX 3090، به نظر می رسد RTX 3080 Ti جدید دارای یک تراشه گرافیکی کمی متفاوت است که دارای تغییرات سخت افزاری خاصی است که عملکرد ماینینگ کارت را مختل می کند. این بدان معنی است که دور زدن محدود کننده استخراج داخلی بسیار دشوار است. خوشبختانه، در آگوست ۲۰۲۱، توسعه دهندگان NBMiner (ماینر معروف ارزهای دیجیتال) موفق شدند تا حدی قفل عملکرد استخراج کارت را باز کنند. برای بسیاری از دارندگان RTX 3080 Ti، این خبر آرامش زیادی را به همراه داشت، زیرا ماینر به روز شده به کارت آنها اجازه استخراج با هش ریت بسیار بالاتر را داد. این بدان معنی است که با تنظیمات اورکلاک مناسب و نرم افزار مناسب، اکنون می توانید هش ریت استخراج اتریوم پایه RTX 3080 Ti را از ۵۷ مگاهرتز بر ثانیه به ۹۰ مگا ساعت بر ثانیه افزایش دهید. این روزها حتی سایر ماینرها، مانند T-Rex و GMiner، با نرم افزار باز کردن قفل کارت های LHR عرضه می شوند.

بهترین تنظیمات اورکلاک برای استخراج اتریوم با GeForce RTX 3080 Ti

بهترین تنظیمات اورکلاک برای استخراج اتریوم با GeForce RTX 3080 Ti
قبل از شروع استخراج اتریوم با GeForce RTX 3080 Ti LHR، توصیه می‌کنیم کارت گرافیک را اورکلاک کنید تا عملکرد آن را حداکثر کنید. با این حال، باید توجه داشت که شما باید از اورکلاک با مسئولیت خود استفاده کنید! ViCadia.com هیچ مسئولیتی در رابطه با اورکلاک کردن یا انجام هیچ گونه تنظیماتی در رایانه شما ندارد. به شما هشدار داده شده است!

اول از همه، آخرین نسخه های MSI Afterburner و HWiNFO64 را دانلود کنید (اگر از رایانه شخصی ویندوزی استفاده می کنید). از MSI Afterburner برای تنظیم دستی ساعت هسته، ساعت حافظه و مقادیر حد توان برای کارت گرافیک خود استفاده کنید. ما قویاً استفاده از ابزار HWiNFO64 را برای نظارت دقیق بر ساعت هسته و دمای VRAM توصیه می کنیم. اگر متوجه رفتار غیرعادی کارت گرافیک خود شدید، بلافاصله به تنظیمات پیش فرض برگردید.

در اینجا تنظیمات اورکلاک هستند که برای کارت ما بهترین کار را داشتند:

  • ساعت هسته GPU را روی ۱۵۰۰ مگاهرتز قفل کنید (برای این کار می توانید از ویرایشگر Curve MSI Afterburner استفاده کنید)
  • مقدار ساعت حافظه را به +۱۳۰۰ مگاهرتز افزایش دهید یا روی  ۲۶۰۰ مگاهرتز تنظیم کنید  (اگر از HiveOS استفاده می کنید)
  • حد توان را روی ۱۰۰% تنظیم کنید
  • سرعت فن را روی خودکار تنظیم با حداقل دور فن


برای بررسی عملکرد استخراج کارت خود، از چهار ماینر مختلف استفاده کرده ایم: NBminer 40.1، GMiner 2.74، T-Rex 0.24.8 و lolMiner 1.38. همه آزمایش‌ها با تنظیمات اورکلاک اعمال شده و روی رایانه‌ای که HiveOS با درایورهای گرافیکی ۴۷۰.۸۲.۰۰ NVIDIA نصب شده است، انجام شد. در زیر می توانید نتایج معیار ما را مشاهده کنید.

نمونه تنظیمات اورکلاک ۳۰۸۰ Ti و خروجی هشریت ماینرها

Eff./Watt
RTX 3080 Ti LHR (OC)هشریت (متوسط)دمای GPU (متوسط)سرعت فن (متوسط)قرعه کشی کل قدرتEff./Watt
NBMiner 40.1
(LHR 75)
۸۶.۳ MH / s۵۱ درجه سانتی گراد۸۰%۲۶۵ وات۳۲۵.۶ kH/D
GMiner 2.74
(LHR 73.5)
۸۹.۵ MH / s۴۳ درجه سانتی گراد۸۰%۲۶۳ W۳۴۰.۳ kH/D
T-Rex 0.24.8
(LHR 73.5)
۹۰.۲ MH / s۴۴ درجه سانتی گراد۸۰%۲۶۷ وات۳۳۷.۸ kH/D
lolMiner 1.38
(LHR 25.8)
۸۲.۹ MH / s۴۲ درجه سانتی گراد۸۰%۲۶۴ وات۳۱۴.۰ kH/D

همانطور که می بینید، هر دو ماینر T-Rex و GMiner عملکرد استخراج بسیار بهتری در مقایسه با NBMiner و lolMiner ارائه کردند. وقتی نوبت به هش ریت استخراج خام رسید، ماینر T-Rex 0.24.8 برنده شد، در حالی که GMiner 2.74 عنوان کارآمدترین ماینر را از آن خود کرد. lolMiner 1.38 بدترین سرعت و کارایی ماینینگ را ارائه داد، در حالی که NBMiner داغترین را اجرا کرد.

به طور کلی، NBMiner و lolMiner بهترین ماینرهایی هستند که با GeForce RTX 3080 Ti LHR استفاده می‌شوند. تفاوت عملکرد بین این دو ماینر از نظر آماری ناچیز بود، به این معنی که عملکرد هر دو ماینر تقریباً یکسان بود. توصیه می‌کنیم از هر دو ماینر استفاده کنید، اما اگر می‌خواهید تا حد امکان هزینه‌های اضافی را کاهش دهید، توصیه می‌کنیم از GMiner استفاده کنید، زیرا در مقایسه با ماینر T-Rex 0.05 درصد هزینه توسعه‌دهنده کمتری دارد. در زیر می توانید نموداری را مشاهده کنید که تفاوت عملکرد و کارایی بین هر چهار استخراج کننده اتریوم آزمایش شده را نشان می دهد.

ماینر T-Rex

شکی نیست که ماینر T-Rex در حال حاضر بهترین ماینر برای استفاده با GeForce RTX 3080 Ti برای استخراج اتریوم است. با این حال، وقتی نوبت به تنظیم دقیق و فشرده کردن بهترین کارایی می‌رسد، GMiner ممکن است همچنان گزینه بهتری باشد. یکی از مزیت‌های اصلی ماینر T-Rex نسبت به سایر ماینرها، پایداری فوق‌العاده آن است، بنابراین اگر به دنبال یک ماینر سریع و کارآمد برای RTX 3080 Ti خود هستید، انتخاب ماینر T-Rex کار ساده‌ای نیست.

NBMiner و lolMiner

NBMiner و lolMiner هر دو تا حدودی ناامید کننده بودند، به خصوص lolMiner. با میانگین هش ۸۳ MH/s، lolMiner 1.38 مانند برخی از ساخت‌های اولیه NBMiner که قفل‌های LHR را معرفی کردند، عمل کرد. این نوع عملکرد بسیار ناامید کننده است و ما امیدواریم که توسعه دهندگان lolMiner در آینده نزدیک عملکرد آن را بهبود بخشند، در غیر این صورت ممکن است lolMiner دیگر برای ماینینگ مرتبط نباشد.

در نهایت، با وجود نتایج بسیار خوب T-Rex Miner و GMiner، هنوز فضای زیادی برای بهبود در مورد باز کردن پتانسیل استخراج کامل GeForce RTX 3080 Ti وجود دارد. با این سطح از عملکرد، RTX 3080 Ti تقریباً مشابه GeForce RTX 3080 غیر Ti می شود. با این حال، این نتایج چیزی نیست که باید با آن کنار آمد، زیرا RTX 3080 Ti با RTX پا به پا می شود. ۳۰۹۰ از نظر عملکرد سایه زنی، اما عملکرد ماینینگ آن با آنچه که قرار است باشد فاصله زیادی دارد.

در ماه‌های اخیر، پیشرفت‌های بزرگی در باز کردن عملکرد استخراج کارت‌های گرافیک LHR NVIDIA صورت گرفته است. به شرطی که توسعه دهندگان ماینرهای ارزهای دیجیتال به دنبال راه حل های جدید برای دور زدن محدود کننده های داخلی در این کارت ها باشند، ممکن است در آینده نزدیک شاهد عملکرد استخراج حتی بهتری باشیم. در حال حاضر، خرید GeForce RTX 3080 Ti برای استخراج، تصمیم هوشمندانه ای به نظر نمی رسد، به خصوص به دلیل قیمت بالا و در دسترس بودن محدود. برخی از کارت‌های گرافیکی بسیار ارزان‌تر و در عین حال کارآمد LHR مانند GeForce RTX 3060 وجود دارند که ارزش بررسی را دارند. تنها مزیت اصلی RTX 3080 Ti این است که سریع استخراج می کند و ارزان تر از GeForce RTX 3090 بسیار گران قیمت است.

https://vicadia.com/rtx-3080-ti-crypto-mining-settings/

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی امداد شبکه
لوگو png امداد شبکه