درخواست خدمات
منوی دسته بندی

راهنمای جامع تعرفه قیمت خدمات شبکه کامپیوتر| پسیو|اکتیو| ۱۴۰۲و ۱۴۰۳

قیمت خدمات پشتیبانی شبکه سخت افزار و نرم افزار

راهنمای قیمت خدمات امداد شبکه های کامپیوتری بر اساس قیمت سازمان نظام صنفی رایانه کشور .

در این مقاله برای کارشناسان، خدمات دهندگان، و صاحبان پروژه اطلاعات ارزشمندی در زمینه شبکه و فناوری اطلاعات اکتیو و پسیو فراهم شده است، نه تنها به آنان کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری بگیرند بلکه به آن‌ها اطمینان می‌دهد که خدمات امداد شبکه با نرخ و تعرفه‌های مناسبی ارائه می‌شوند. در این لحظه، تعرفه قیمت‌ها و هزینه‌ها به یکی از مسائل اساسی تبدیل شده و این مقاله با جزئیات مفصل به بررسی این اطلاعات می‌پردازد.”

فهرست راهنمای جامع قیمت خدمات شبکه های کامپیوتر، برای مشاهده کامل ادامه دهید.

تعرفه نرخ پایه خدمات انفورماتیک در سال ۱۴۰۲در دو نوبت منتشر شد. نوبت اول در ابتدای سالو و نوبت بعد در شهریور سال ۱۴۰۲ تعرفه نرخ پایه خدمات فناوری اطلاعات توسط سازمان نظام صنفی منتشر شد.

انتشار نسخه یک سند تعرفه۱۴۰۲ خدمات انفورماتیک

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، نسخه یک سند تعرفه ۱۴۰۲ خدمات فنی-تخصصی انفورماتیک را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، سازمان نصردر راستای اجرای وظایف محوله قانونی خود مطابق سال‌های پیشین، نسخه یک سند تعرفه را با موضوع «تعیین مبانی قیمت‌گذاری خدمات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات»، طی یک فرآیند علمی و با مشارکت و همکاری کارشناسان رسمی رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف و در سراسر کشور منتشر کرد.

در این سند نرخ خدمات نسبت به سال گذشته ۵۵٪ افزایش داشته است.

در این نسخه آخرین اصلاحات مصوبات شورای عالی کار و هیئت وزیران در خصوص نرخ حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۲ اعمال شده است.نسخه‌های جدید این سند، با توجه به نظرات کارشناسی کمیسیون‌های سازمان، درخواست‌ها و بازخوردهای خبرگان، به‌روزسانی و ارائه خواهد شد.

اطلاعات این لایه شامل مواردی مانند حداقل حقوق روزانه، حق خواروبار و مسکن، بن کارگری، بیمه بیکاری و مانند آن است که در جداول شماره ۲–۱ و ۲–۲ نشان داده شده است.  

جدول ۲-۱: حداقل هزینه پرسنل برای سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ فناوری اطلاعات

محاسبه هزینه و قیمت کانفیگ تخصصی شبکه های کامپیوتری بر اساس نفر ساعت

جدول۲-۱ محاسبه هزینه پروژه ها ی اکتیو و هزینه کارشناسی شبکه (بر اساس نفر-ساعت)​

رده شغلی رتبه شغلی حداقل مدرک تحصیلی سابقه کارحوزه فعالیت مبلغ نفر ساعت -ریال
کارشناس ارشد ارشددکتریبیش از ۱۵ سالشبکه و ارتباطات ۱.۱۰۰۰.۰۰۰
کارشناس ارشد ارشدکارشناسی ارشدبیش از ۱۵ سالشبکه و ارتباطات ۷.۵۰۰.۰۰۰
کارشناس ارشدارشد کارشناسی بیش از ۱۵ سال شبکه و ارتباطات ۶,۳۰۰.۰۰۰
کارشناسارشدکارشناسی۱تا۵سالشبکه و ارتباطات۵.۳۰۰.۰۰۰
کارشناس ارشدارشدکارشناسیبیش از ۱۵ سالامنیت۸.۳۵۰.۰۰۰

فصل 5( تعرفه نرخ خدمات فنی زیرساخت فناوری اطلاعات)

مقدمه ۵-۱

تعرفه های مربوط به خدمات فنی زیرساخت فناوری اطلاعات در این فصل آمده است.

دانلود فایل تعرفه نسخه یک سند تعرفه۱۴۰۲ خدمات انفورماتیک

نکته 1: هزینه پروژه های توسعه ای باید بر اساس تعرفه ها تخصص فردی که آن را انجام میدهد برآورد و مشخص شوند .در صورت نیاز میتوان بر اساس پارامترهای پروژه قیمتها مستقل از تعرفه های اعلام شده را محاسبه کرد.

نکته 2: مواردی که تعرفه آن با عنوان «توافقی» ذکر شده، میتواند (تا انتشار نسخه بعدی این سند)، میتواند بر اساس فهرست بهای منتشر شده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی(در صورت وجود)، برآورد شود.

۵-۲ استانداردهای زیرساخت

طی چند دهه گذشته با توسعه روز افزون فناوری اطلاعات، این صنعت به شکل فراگیری در ابعاد مختلف زندگی بشر حضور یافته و قابلیتهای پویای این صنعت نیازهای جدیدی در پیش روی کاربران قرار داده است. یکی از مهمترین عوامل توسعه این صنعت، ظهور و گسترش شبکه های کامپیوتری است. همانطور که شبکه ها شریان حیاتی کلیه سامانه های اطلاع رسانی را تشکیل می دهند، در عین حال پیاده سازی آنها مستلزم زیرساختهای مناسب و کارآمدی هم است.

پیاده سازی زیرساخت مورد نظر این سند بر مبنای استاندارد و راهکارهای کابل کشی ساخت یافته بوده که بازه گسترده و متنوعی از خدمات شامل صدا ،داده، متن، تصویر و ویدیو را پوشش میدهد.

استانداردهای مرجع این سند ،سرفصلهای 11801INSO 19635:1394) ISO/IEC )و 568-EIA/TIA به عنوان سرفصل اصلی و برخی سرفصلهای فرعی از موسسات ISO ،IEC و TIA است.

کابل کشی ساخت یافته ،کابل کشی عمومی ولتاژ پایین را برای استفاده در محدوده مشتری مشخص میکند که ممکن است شامل یک یا چند ساختمان در یک محوطه باشد. به منظور ارائه خدمات زیرساخت موضوع این تعرفه لازم است کابل کشی مسی متوازن و فیبر نوری شامل موارد زیر بر طبق استانداردهای ذکر شده انجام شود:

 •       ساختار و حداقل پیکربندی مورد نیاز کابل کشی عمومی
 •       نوع خروجی پریزهای شبکه و تلفن TO  
 •      کارایی لازم برای کابل کشی هر Link و Channel
 •      الزامات و موارد اختیاری در پیاده سازی
 •      کارایی لازم برای اجزاء کابل کشی مورد نیاز در ازای بیشترین فاصلهای که در استاندارد تعیین شده است
 •     الزامات تطبیق محصول با استاندارد و فرایند کسب گواهینامه آن
 •     امنیت (حفاظت و امنیت الکتریکی، آتش و غیره) و الزامات

۵-۳) توضیحات عمومی خدمات زیرساخت شبکه

 •   کابل کشی: نصب و مدیریت کابلهای برق، شبکه و غیره بر اساس مجموعه استانداردهای ۱۱۸۰۱ (INSO ( ISO/IEC19635:1394( و 568-TIA/EIA)
 •        آماده سازی اولیه بستر: در این مرحله شرایط محیطی از قبیل برق، سرمایش و بارگذاری مورد بازبینی قرار میگیرد و مسیر عبور کابلها و سایر نیازمندی ها مشخص می شود.
 •       راه اندازی: عبارت است از به مرحله اجرا و به بهرهبرداری رساندن وظیفه ای که برای مورد نصب شده در نظرگرفته شده است.
 •      هزینه کارشناسی: مبنای محاسبه نفر-ساعت کارشناسی بر اساس جدول ضریب شغلی بر اساس کار انجام شده است.
 •       ایاب و ذهاب: در موارد سرویسهای محلی داخل شهری یا خارج از آن براساس قیمت های متعارف تاکسیرانی در رفت و برگشت خواهد بود. مبنای محاسبه نفر ساعت از زمان ترک شرکت یا واحد صنفی تا بازگشت به محل شرکت است.
 •        نرخ نفر-ساعت: هزینه کارشناسی شبکه و کارشناسی نرم افزارهای عمومی به ازای ساعات اداری اعلام شده در هر استان مطابق جداول مربوط و خارج از آن بر اساس توافق و حداکثر تا 20% قابل افزایش است.
 •   در صورت اعمال تخفیف های خاص و ویژه در پروژه این تخفیف در تعرفه ها با تفاهم اعمال خواهد شد.
 •        هزینه های طراحی با توافق طرفین تعیین خواهد شد.
 •      مسئولیت اخذ مجوزهای داخلی و یا خارجی مربوط به اجرای کار بر عهده کارفرما است.
 •       هزینه های اعلام شده در این مجموعه در خصوص شبکه های در حال ساخت است.
 •      مالیات برارزش افزوده، مجزا هنگام صدور فاکتور در صورت ارائه برگه ثبت نام در نظام مربوط لحاظ خواهد شد.
 •     برای نصب داکت برای هر شاخه دو متری حداقل سه عدد پیچ و رول پلاک مناسب که هزینه آن در اجرت لحاظ نشده، استفاده میشود.
 •       واژه «شیلد» درج شده در این فصل به مفهوم حفاظ الکتریکی بوده و شامل رشته سیم های مسی یا نوار مسی )یا آلومینیومی( یا پوشش بافته شده مسی هم محور بامغزی کابل است. همچنین واژه «زره» به کار رفته دراین فصل به معنای حفاظ مکانیکی بوده و شامل رشته سیمهای فولادی گالوانیزه(یا آلومینیومی) یا نوار گالوانیزه (یا آلومینیومی) است .
 •      در عملیات نصب و خواباندن کابل های فشار ضعیف در داخل تراشه، عملیات خاکی پیشبینی نشده و هزینه عملیات مذکور جداگانه تعیین میشود.
 •      در صورتی که کابل زمینی یا شیلدار و یا زرهدار زیرزمینی روی دیوار نصب شود 15% به حد ردیف مربوط اضافه خواهد شد.
 •       در صورتی که کابل زمینی یا شیلدار و یا زره دار زیرزمینی یا کابل کنترل زمینی یا زره دار زیرزمینی، روی سینی کابل و یا درون لوله رود ،۸% به بهای مربوط اضافه خواهد شد.
 •        هزینه بستها و تمام متعلقات مربوط برای نصب کابلهای فشار ضعیف روی دیوار یا روی سینی کابل در قیمتها منظور نشده است.
 •        تمام کابلهای نوری درج شده در این فصل باید بر اساس توصیه های اتحادیه بین المللی ارتباطات 652ITU
 •  بسته به Multi-Mode در بخش OM5 و OM4 ،OM3 ،OM2 ،OM1 و Single Mode در بخش ITU-G 655،G  .نیاز ساخته شده باشند
 •        لازم است در قراردادهای تامین تجهیزات و نصب و راهاندازی سامانه های شبکه، کلیه تجهیزات از زمان تحویل به کارفرما (یا ورود به سایت پروژه؛ هر کدام که زودتر محقق شود) توسط کارفرما تا تاریخ اتمام مراحل نصب و راه اندازی کامل و تحویل قطعی پروژه به وی، بیمه شود. در صورت عدم ارائه پوشش بیمه های توسط کارفرما لازم است پیمانکار نسبت به خرید پوشش بیمه های مناسب (با توجه به شرایط نگهداری تجهیزات در سایت پروژه) اقدام و هزینه های مربوط را در قیمت تمام شده خود لحاظ کند.

۵-۴) توضیحات عمومی خدمات سخت افزاری شبکه

    

 • بررسی اولیه محل استقرار کارساز: در این مرحله شرایط محیطی از قبیل برق، سرمایش و بارگزاری ساختمان مورد بررسی قرار میگیرد.
 • نصب سخت افزاری کارساز: در این مرحله کارساز در محل خود قرار میگیرد، در صورت نصب در رک، نصب ریلها بر روی کارساز انجام میشود .
 • آزمون اولیه: در صورت نیاز برنامه TEST کارساز در مرحله BIOS اجرا میشود. این آزمون کلیه اجزاء ماشین را در بر می گیرد .
 • پیکربندی RAID و حافظه: تعریف و اجراء پیکربندی مورد درخواست بر روی حافظه و Storage
 • نصب حداقل سامانه عامل( OS): نصب سامانه عامل و درایورها بر روی سامانه بدون انجام هیچگونه پیگیری وبه منظور نمایش کارکرد سامانه
 • شناسایی دستگاه در سامانه عامل: دستگاه نصب شده در ماشین/کارساز مورد نظر مورد شناسایی قرار گرفته و درایورهای مورد نیاز نصب شود .
 • آزمون اولیه: اجراء برنامه آزمون خود سامانه برای نمایش سالم بودن سامانه. در صورتی که دستگاه در سامانه عامل تعریف شده باشد، به عنوان مکمل این آزمون میتوان اقدام به انتقال آزمایشی داده بر روی آن کرد.
 • معرفی Tape در نرم افزار تهیه پشتیبان: با فرض معرفی سامانه تهیه پشتیبان در سامانه عامل و نصب نرم افزار تهیه پشتیبان، سامانه تهیه پشتیبان نصب شده در این نرم افزار تعریف و شناسایی شده به گونه ای که امکان استفاده از آن در نرم افزار فراهم شود. باید توجه داشت که در این مرحله هیچگونه تعریفی برای خط مشی تهیه پشتیبان در نرم افزار انجام نمیشود. تنها آزمون اجرای آزمایشی خواندن و نوشتن بر روی سامانه از طریق نرم افزار انجام میشود .
 • نصب نرم افزار خاص: نصب نرم افزار مورد نظر بر روی سامانه عامل و معرفی سیستم تهیه پشتیبان در آن. در این مرحله هیچگونه پیکره بندی و تعریف خط مشی انجام نمیگیرد. آزمایش اجرای خواندن و نوشتن بر روی سامانه تهیه پشتیبان در این مرحله انجام میشود .
 • پیکربندی نرم افزار: با توجه به مستندات مکتوب مشتری که شامل تعریف خط مشی ها میشود، کلیه این خط مشی ها در نرم افزار تعریف شده و مورد آزمون قرار میگیرد. در صورت نیاز معرفی سامانه تهیه پشتیبان نیز در نرم افزار انجام میشود. تعریف Virtual library یا Library array نیز در این بخش انجام می شود. با توجه به متغیر بودن حجم کار مبلغ مورد نیاز با توافق طرفین و با توجه به ساعات کارکرد و جدول تعرفه نیروی متخصص مورد نیاز تعیین میشود.

۵-۵) فهرست بهای نرخ بستر زیرساخت شبکه

با توجه به گستردگی و تعدد خدمات کارشناسی مرتبط با امور زیرساخت شبکه، فهرست بهای ارائه خدمات در قالب جداول متعددی در ادامه دسته بندی شده است .

نکته: لازم به ذکر است که هزینه های نصب و کابل کشی در ارتفاع بالاتر از 3 متر، به شکل توافقی تعیین میشود.

۵-۵-۱) فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه (بسترسازی)

فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه (بسترسازی) در جدول شماره 5-1 آمده است.

جدول 5-1: فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه (بسترسازی)

جدول ۵–۱: فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه (بسترسازی)
ردیفعنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
 ۱نصب ترانکینگ فلزی تا اندازه ۱۲ سانتیمترمتر ۱،۱۲۵،۰۰۰شامل Bonding ترانک
 ۲نصب ترانکینگ غیرفلزی تا اندازه ۱۲ سانتیمترمتر ۹۰۱،۰۰۰
 ۳نصب ترانکینگ فلزی بالاتر از ۱۲ سانتیمترمتر ۱،۰۱۴،۰۰۰شامل Bonding ترانک  
 ۴نصب ترانکینگ غیرفلزی بالاتر از ۱۲ سانتیمترمتر ۱،۰۲۰،۰۰۰
 ۵نصب اتصالات ترانکینگ فلزی و پلاستیکی )مانند اتصالات گوشه لگراند ،….(عدد ۱۱۹،۰۰۰در اتصالات فلزی برای
Bonding ۲۰% اضافه میشود.
 ۶کانالگذاری پلاستیکی )داکت( بدون گوشه و زاویه تا اندازه ۳ سانتیمترمتر ۲۵۴،۰۰۰
 ۷کانالگذاری پلاستیکی )داکت( بدون گوشه و زاویه از اندازه ۵/۳ سانتیمتر با بالامتر ۲۹۸،۰۰۰
 ۸نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی تا اندازه ۲۸ میلیمتر )PG۲۱(متر ۲۶۷،۰۰۰در شرایط عادی* و اتصال
توسط بست اسپید )این مبلغ شامل هزینه بست نیست(.  
 ۹نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی از اندازه ۳۶ تا ۴۷ میلیمتر )PG۲۹ تا PG۳۶(متر ۲۹۸،۰۰۰شامل Bonding ترانک  
 ۱۰نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی اندازه ۶۰ میلیمتر )PG۴۸(متر ۳۷۲،۰۰۰
 ۱۱نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی بالاتر از ۶۰ میلیمتر  متر ۰
 ۱۲نصب لوله PVC تا اندازه ۲۸میلیمتر )PG۲۱(متر ۱۹۵،۰۰۰
 ۱۳نصب لوله PVC از اندازه ۲۸ تا ۴۷ میلیمتر )PG۳۶(متر ۲۲۹،۰۰۰
 ۱۴نصب لوله PVC از اندازه ۴۷ تا ۶۰ میلیمتر )PG۴۸(متر ۳۲۶،۰۰۰
 ۱۵نصب لوله PVC از اندازه ۶۰ میلیمتر )PG۴۸( به بالامتر ۳۷۲،۰۰۰
 ۱۶نصب لوله پلی اتیلن تا ۲۸ میلیمتر )PG۲۱(متر ۳۲۶،۰۰۰
 ۱۷نصب لوله پلی اتیلن از اندازه ۲۸ تا ۴۷ میلیمتر )PG۳۶(متر ۴۴۵،۰۰۰
 ۱۸نصب لوله پلی اتیلن از اندازه ۴۷ تا ۶۰ میلیمتر )PG۴۸(متر ۵۶۹،۰۰۰
 ۱۹نصب لوله پلی اتیلن از اندازه ۶۰ میلیمتر )PG۴۸( به بالامتر ۶۴۶،۰۰۰
 ۲۰نصب سینی تا عرض ۱۰ سانتیمترمتر ۵۲۹،۰۰۰
 ۲۱نصب سینی از عرض ۱۰ تا ۲۰ سانتیمترمتر ۶۰۳،۰۰۰
 ۲۲نصب سینی از عرض ۲۰ تا ۳۰ سانتیمترمتر ۶۹۹،۰۰۰
 ۲۳نصب سینی از عرض ۳۰ تا ۴۰ سانتیمترمتر ۷۹۴،۰۰۰
 ۲۴نصب سینی از عرض ۴۰ سانتیمتر به بالامتر ۸۹۴،۰۰۰
 ۲۵نصب ساپورت )پیچ برای سینی دهبه دیوار(عدد ۲۶۷،۰۰۰
 ۲۶نصب ساپورت )جوشکاری و ……. (عددتوافقی
 ۲۷نصب جعبه تقسیم پلاستیکی ۱۰×۱۰عدد ۲۲۹،۰۰۰
 ۲۸نصب جعبه فلزی ۱۵×۱۵ عدد ۳۴۱،۰۰۰

خدمات پسیو امداد شبکه
خدمات پسیو امداد شبکه

۵–۵–۲) فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه(سایر عملیات اجرایی)

فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه (سایر عملیات اجرایی) در جدول شماره ۵–۲ نشان داده شده است.

ردیفعنوان خدمت                                                              واحدقیمتتوضیحات
 ۱سوراخکاری ارتباطی دیوار معمولی (تا قطر یک سانتیمتر)در دیوار تا ۲۰ سانتیمتر با لوله گذاریعدد ۱،۰۵۹،۰۰۰به ازاء هر سانتیمتر اضافه قطر ۲۰% ریال اضافه میشود.
 ۲سوراخکاری ارتباطی دیوار معمولی(تا قطر یک سانتیمتر)در دیوار تا ۶۰ سانتیمتر با لوله گذاریعدد ۱،۵۷۶،۰۰۰به ازاء هر سانتیمتر اضافه قطر ۲۰% ریال اضافه میشود.
 ۳سوراخکاری ارتباطی داخل بتون (تا قطر نیم سانتیمتر) تا عمق ۲۰ سانتیمتر با لوله گذاریعدد ۱،۸۶۳،۰۰۰به ازاء هر نیم سانتیمتر اضافه قطر، ۱۵% و به ازای هر ۵ سانتیمتر عمق ،۲۰% به قیمت اضافه میشود.
 ۴استفاده از تفنگ هیلتی و نصب میخ بدون لوازم  عدد ۱،۸۶۳،۰۰۰
 5برش روی گچ برای لوله گذاری تا گچکاری و ترمیم  متر ۹۱۹،۰۰۰محاسبه برای حداقل ۱۰ متر  
 6نصب دریچه بازدید ۲۰×۲۰عدد ۲،۶۶۳،۰۰۰

۵–۷( فهرست بهای نرخ خدمات کابل کشی و تجهیزات فیبر نوری

تعرفه مربوط به نرخ خدمات کابل کشی فیبر نوری در جدول شماره ۵–۴ آمده است.

جدول ۵–۴: فهرست بهای نرخ خدمات کابل کشی فیبر نوری

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در داخل ساختمان تا ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۸۰۹،۰۰۰
۲آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در داخل ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسر کابل۱،۹۹۰،۰۰۰
۳آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در داخل ساختمان تا ۶ لوز تیوبسر کابل۱،۳۹۵،۰۰۰
۴آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در داخل ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسر کابل۱،۵۳۰،۰۰۰
۵آمادهسازی و روکش برداری کابلهای خاص مانند OPGW و ADSS و موارد خاص داخل ساختمانسر کابلتوافقی
۶آمادهسازی و روکش برداری برداری میکروکابل و Drop Cable برای سربندی در داخل ساختمانسر کابل۱،۲۵۴،۰۰۰
۷ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در داخل ساختمان )برای کمتر از ۱۰۰ اتصال(اتصال۲،۲۵۸،۰۰۰
۸ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در داخل ساختمان )برای بیش از ۱۰۰ اتصال(اتصال۲،۰۸۶،۰۰۰
۹ایجاد اتصال فیبر نوری به روش مکانیکی در داخل ساختمان )برای کمتر از ۱۰۰ اتصال(اتصال۲،۲۵۸،۰۰۰
۱۰نصب فیزیکی پچ پنل فیبر نوری در داخل رکدستگاه۱،۱۸۱،۰۰۰
۱۱نصب فیزیکی سینی )کاست( فیبر نوریکاست۱،۳۹۵،۰۰۰
۱۲آرایش تارهای نوری داخل کاست داخل ساختمان )برای ۱۲ تار یا کمتر(تار۳۸۶،۰۰۰
۱۳آرایش تارهای نوری داخل کاست داخل ساختمان )برای بیش از ۱۲ تار(تار۳۵۵،۰۰۰
۱۴نصب و آرایش هر پیگتیل در هر پچ پنل و یا در جعبه اتصال فیبر نورینپیگ تیل۳۵۵،۰۰۰
۱۵نصب و آرایش هر پچ کورد بین دو پچ پنل یا بین پچ پنل و تجهیزات )به ازای هر متر پچ کورد یک متر کابل کشی داخل یا خارج ساختمان اضافه می شود(.کانکتور۳۵۵،۰۰۰
۱۶نصب فیزیکی ODF/OCDF تا ۹۰ پورت طرح زیمنسفریم۷،۶۶۳،۰۰۰
۱۷آزمون یک سویه مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD )تا ۲۴ اتصال(لینک۲،۷۶۱،۰۰۰
۱۸آزمون یک سویه مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD )بین ۲۵ تا ۱۰۰ اتصال(لینک۲،۵۵۴،۰۰۰
۱۹آزمون یک سویه مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD )برای بیشتر از ۱۰۰ اتصال(لینک۲،۴۷۱،۰۰۰
۲۰آزمون مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD و یا برای عیب یابی )به اضافه هزینه دونفر/ساعت کارشناس ارشد شبکه(نوبت۲،۳۶۸،۰۰۰
۲۱آزمون مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OLTS با ارائه گزارش مکتوب دستی )به اضافه هزینه دونفر/ساعت کارشناس ارشد شبکه(لینک۱،۳۹۵،۰۰۰
۲۲بررسی با میکروسکوپ تشخیص و تمیزکاری انواع کانکتورهای فیبر نوری با استفاده ازکانکتور۸۳۲،۰۰۰
تمیزکنندههای مدل کلیک و دیگر روشهای لازم )به اضافه هزینه دونفر/ساعت کارشناس ارشد شبکه(
۲۳آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در خارج ساختمان تا ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۹۴۷،۰۰۰
۲۴آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در خارج ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسرکابل۲،۱۴۲،۰۰۰
۲۵آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در خارج ساختمان تا ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۶۷۱،۰۰۰
۲۶آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در خارج ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۸۳۷،۰۰۰
۲۷آمادهسازی و روکش برداری کابلهای خاص مانند OPGW و ADSS و موارد خاص خارج ساختمانسر کابلتوافقی
۲۸آمادهسازی و روکش برداری میکروکابل و Drop Cable برای سربندی در خارج ساختمانسر کابل۱،۳۹۵،۰۰۰
۲۹ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در خارج ساختمان برای کمتر از ۱۰۰ اتصالاتصال۳،۰۱۰،۰۰۰
۳۰ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در خارج ساختمان برای بیش از ۱۰۰ اتصالاتصال۲،۷۸۴،۰۰۰
۳۱ایجاد اتصال فیبر نوری به روش مکانیکی در خارج ساختمان برای کمتر از ۱۰۰ اتصالاتصال۳،۰۱۰،۰۰۰
۳۲نصب فیزیکی پچ پنل فیبر نوری در داخل کابینت خارج ساختماندستگاه۱،۴۷۶،۰۰۰
۳۳نصب فیزیکی سینی )کاست( فیبر نوری در خارج ساختمانکاست۲،۰۸۶،۰۰۰
۳۴آرایش تارهای نوری داخل کاست داخل ساختمانتار۳۵۵،۰۰۰
۳۵آرایش تارهای نوری داخل کاست خارج ساختمانتار۳۸۱،۰۰۰
۳۶آمادهسازی و نصب و آببندی کامل مفصل فیبر نوریمفصل۳۷،۴۱۷،۰۰۰
۳۷آمادهسازی و نصب و جعبه فیبر نوری تا ظرفیت ۱۶ رشته )کمتر از ۱۰ جعبه ،۲۰% به هزینهها اضافه میشود(جعبه۶۲،۳۷۸،۰۰۰
۳۸آمادهسازی و نصب و جعبه فیبر نوری با ظرفیت ۲۴ تا ۴۸ رشته )کمتر از ۱۰ جعبه، ۲۰% به هزینهها اضافه میشود(.جعبه۶۸،۶۱۴،۰۰۰
۳۹ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در خارج ساختمان برای کمتر از ۱۰۰ اتصالکابینتتوافقی
۴۰حفاری سواره رو به عرض ۳۰ سانتیمتر و عمق ۸۰ سانتیمتر بدون ماشین آلات حفاری و ماسهریزی، پرکاری، کامپکت و آسفالت مسیرمتر۱۰،۰۲۱،۰۰۰
۴۱حفاری با ترنچر به عرض کمتر از ۱۳ سانتیمتر و عمق تا ۵۰ سانتیمتر و ماسهریزی، پرکاری ،کامپکت و آسفالت مسیرمتر۲،۷۸۴،۰۰۰
۴۲نصب هر نوع داکت یا میکروداکت درون کانالمتر۵۵۶،۰۰۰
۴۳عبور از موانع در خیابانها مانند جوی و جدول و مواردی از این قبیلدستگاه۳۴،۸۰۴،۰۰۰
۴۴نصب هر گونه سابداکت درون داکتهای موجودمتر۴۱۹،۰۰۰
۴۵نصب حوضچه پیش ساخته کامپوزیت یا پلیمری کوچک با عمق و دریچه حدود ۶۰ سانتیمتر شامل حفاری و نصب و بتنریزی و آسفالتعدد۲۷،۸۴۴،۰۰۰
۴۶نصب حوضچه بزرگ استاندارد مخابراتی شامل حفاری و نصب و بتنریزی و آسفالتعددتوافقی
۴۷سوراخکاری حوضچههای موجود و یا ساختمان برای ورود به آندستگاه۱۶،۷۰۴،۰۰۰
۴۸کابل کشی کابل داخل ساختمان در داخل ساختمان تا ۰۰۰،۱ متر )حداقل هزینه ۵۰۰ متر(متر۳۴۷،۰۰۰
۴۹کابل کشی کابل داخل ساختمان در داخل ساختمان بیش از ۰۰۰،۱ مترمتر۳۱۶،۰۰۰
۵۰کابل کشی بر روی سینی و در کانالهای آدم رو تا ۰۰۰،۵ متر )حداقل هزینه ۵۰۰ متر(متر۴۶۰،۰۰۰
۵۱کابل کشی بر روی سینی و در کانالهای آدم رو بیش از ۰۰۰،۵ مترمتر۴۱۹،۰۰۰
۵۲کابل کشی بر روی سینی و بر روی Pipe Rack در محیط صنعتیمترتوافقی
۵۳کابل کشی درون داکت و سابداکت تا ۰۰۰،۵ متر )حداقل هزینه ۵۰۰ متر(متر۴۰۵،۰۰۰
۵۴کابل کشی درون داکت و سابداکت بیش از ۰۰۰،۵ مترمتر۳۶۳،۰۰۰
۵۵شوت میکروکابل تا اندازه ۸ میلیمتر و تا ۰۰۰،۵ متر )حداقل هزینه ۵۰۰،۱ متر(متر۲۵۴،۰۰۰
۵۶شوت میکروکابل تا اندازه ۸ میلیمتر و بیش از ۰۰۰،۵ مترمتر۲۲۹،۰۰۰
۵۷کابل کشی هوایی ADSS و OPGW با اندازههای مختلفمترتوافقی
۵۸کابل کشی Drop Cable در داخل ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر تا ۵۰۰ متر )حداقل هزینه ۱۵۰ متر(متر۳۴۷،۰۰۰
۵۹کابل کشی Drop Cable در داخل ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر بیش از ۵۰۰ مترمتر۳۱۶،۰۰۰
۶۰کابل کشی Drop Cable در خارج ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر تا ۰۰۰،۱ متر )حداقل هزینه ۳۰۰ متر(متر۴۰۵،۰۰۰
۶۱کابل کشی Drop Cable در خارج ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر بیش از ۰۰۰،۱ مترمتر۳۶۳،۰۰۰
جدول ۵–۴: فهرست بهای قیمت خدمات کابل کشی فیبر نوری برای کارشناسان شکه و کابل کشی . کاری حساب شده و پر زحمت

optical-fiber-conector
کانکتورهای فیبرنوری

۵-۸) فهرست بهای نرخ خدمات نصب اتصالات

فهرست بهای نرخ خدمات نصب اتصالات در جدول شماره ۵-۵ نشان داده شده است.

جدول ۵-۵: فهرست بهای نرخ خدمات نصب اتصالات

ردیفنوع خدمتواحدقیمتتوضیحات
۱نصب ۴۵–RJ نری )پلاگ( Cat.5eعدد۱۴۴،۰۰۰
۲نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( Cat.5eعدد۳۴۱،۰۰۰
۳)STP Cat.5e یا Cat.6 نری )پلاگ RJ-45 نصبعدد۲۶۷،۰۰۰
۴نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( ۶Cat.عدد۴۳۶،۰۰۰
۵STP Cat.5e یا
۶)Cat7 یا STP Cat.6 یا Cat.6A نری )پلاگ RJ-45 نصبعدد۳۴۱،۰۰۰
۷نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( Cat.6Aعدد۵۲۹،۰۰۰
۸Cat7 یا STP Cat.6 یا
۹)Cat7 یا Cat.6A نری )پلاگ TERA یا GG-45 نصبعددتوافقی
۱۰نصب ۴۵–GG یا TERA مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستونعددتوافقی
۱۱Cat7 یا Cat.6A )جک
۱۲نصب پریز دیتا رو کار )بدون نصب Keystone(عدد۱۱۰،۰۰۰
۱۳نصب پایه پریز یا قاب پشتی )BackBox + Faceplate(عدد۱۷۵،۰۰۰
۱۴به صورت Cat5e UTP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۹،۵۸۸،۰۰۰در صورتی که تعداد پورتها غیر از ۲۴ باشد )۱۲، ۴۸،
۱۵به صورت Cat5e STP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۱،۹۹۱،۰۰۰
۱۶به صورت Cat6 UTP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۱،۹۹۱،۰۰۰
۱۷به صورت Cat6e STP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۴،۳۷۳،۰۰۰
۱۸Unloaded در رک، به صورت Patch Panel نصب فیزیکیعدد۱،۲۰۱،۰۰۰
۱۹نصب ۴۵–RJ نری )پلاگ( Cat.5eعدد۱۴۴،۰۰۰
۲۰نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( Cat.5eعدد۳۴۱،۰۰۰
۲۱)STP Cat.5e یا Cat.6 نری )پلاگ RJ-45 نصبعدد۲۶۷،۰۰۰
۲۲نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( ۶Cat.عدد۴۳۶،۰۰۰
۲۳STP Cat.5e یا
۲۴)Cat7 یا STP Cat.6 یا Cat.6A نری )پلاگ RJ-45 نصبعدد۳۴۱،۰۰۰
۲۵نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( Cat.6Aعدد۵۲۹،۰۰۰
۲۶Cat7 یا STP Cat.6 یا
۲۷)Cat7 یا Cat.6A نری )پلاگ TERA یا GG-45 نصبعددتوافقی
۲۸نصب ۴۵–GG یا TERA مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستونعددتوافقی
۲۹Cat7 یا Cat.6A )جک
۳۰نصب پریز دیتا رو کار )بدون نصب Keystone(عدد۱۱۰،۰۰۰
۳۱نصب پایه پریز یا قاب پشتی )BackBox + Faceplate(عدد۱۷۵،۰۰۰
۳۲به صورت Cat5e UTP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۹،۵۸۸،۰۰۰در صورتی که تعداد پورتها غیر از ۲۴ باشد )۱۲، ۴۸،
۳۳به صورت Cat5e STP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۱،۹۹۱،۰۰۰
۳۴به صورت Cat6 UTP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۱،۹۹۱،۰۰۰
۳۵به صورت Cat6e STP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۴،۳۷۳،۰۰۰

۵-۹) نرخ خدمات رک( Rack)

نرخ انواع خدمات مربوط به رک در این بخش آمده است.

۵-۹-۱)نرخ خدمات پس از فروش رک دیواری

نرخ خدمات پس از فروش رک دیواری در جدول شماره ۵-۶ آمده است.

جدول ۵-۶: نرخ خدمات پس از فروش رک دیواری

نکته: هزینه باز کردن تجهیزات جدول فوق ،۳۰% از هزینه های اعلام شده کمتر است.

۵-۹-۲) نرخ خدمات پس از فروش رک ایستاده

نرخ خدمات پس از فروش رک ایستاده در جدول شماره ۵-۷ نشان داده شده است.

جدول ۵-۷: نرخ خدمات پس از فروش رک ایستاده

ردیفعنوان خدمتقیمتتوضیحات
۱بررسی فن معیوب۳،۳۲۰،۰۰۰
۲بررسی و تعمیر یا تعویض فن معیوب۴،۱۷۱،۰۰۰
۳نصب/افزایش فن۴،۵۱۷،۰۰۰
۴تعویض در شیشهای۳،۳۲۰،۰۰۰
۵تعویض در – با لولای متحرک )فنری(۱،۱۹۰،۰۰۰
۶تعویض در – با لولای ثابت۲،۳۰۰،۰۰۰
۷تعویض در – دو تکه با لولای متحرک۲،۳۰۰،۰۰۰
۸تعویض غبارگیر موئی۶۸۰،۰۰۰
۹تعویض قفل سوئیچی یا دستگیره۱،۱۹۰،۰۰۰
۱۰تعویض قفل الکترونیک پین کد۳،۳۲۰،۰۰۰
۱۱تعویض قفل زیمنسی۲،۳۰۰،۰۰۰
۱۲تعویض فیلتر رک۱،۱۹۰،۰۰۰
۱۳تعویض استاپر مغناطیسی۶۸۰،۰۰۰
۱۴نصب هر چرخ/پایه رک۶۸۰،۰۰۰
۱۵تعویض هر چرخ/پایه رک )با تجهیزات داخل(۲،۳۰۰،۰۰۰
۱۶جابجائی و تنظیم یک جفت ریل۳،۳۲۰،۰۰۰
۱۷تعویض لولای فنری۱،۱۹۰،۰۰۰
۱۸بررسی سامانه هوشمند۳،۳۲۰،۰۰۰
۱۹بررسی و تعویض سامانه هوشمند )بدون احتساب تجهیزات(۴،۵۱۷،۰۰۰
۲۰بررسی در کنترل از راه دور RF۳،۳۲۰،۰۰۰
۲۱تعمیر PDU۴،۵۱۷،۰۰۰
۲۲تعویض فیوز PDU۶۸۰،۰۰۰
۲۳آموزش و راهاندازی رک هوشمند۶،۷۷۴،۰۰۰
۲۴نصب فیزیکی رک ۱۴U تا ۳۲U۲،۳۰۰،۰۰۰
۲۵نصب فیزیکی رک ۳۵U تا ۴۷U۵،۷۰۷،۰۰۰
۲۶آرایش کابلها در رکتوافقی

۵-۱۰) تعرفه نرخ برق کشی برای تجهیزات شبکه

تعرفه نرخ برقکشی برای تجهیزات شبکه در جدول شماره ۵-۸ آمده است.

جدول ۵-۸: تعرفه نرخ برقکشی برای تجهیزات شبکه

ردیفعنوان خدمتواحدقیمتوضیحات
۱کابل کشی برق ۵/۲×۳مترمحاسبه برحداقل کابل کشی ۰۰۰،۱ متر
۲کابل کشی فوق تا ۰۰۰،۱۰ مترمتراساس فهرست
۳کابل کشی از ۰۰۰،۱۰ متر تا ۰۰۰،۲۵متربهای تاسیسات برق همان سال
۴کابل کشی از ۰۰۰،۲۵ متر به بالامتر
۵کابل کشی برق ۶×۴متر
۶کابل کشی برق ۱۰×۴متر
۷کابل کشی برق ۱۶×۴متر
۸کابل کشی برق ۳۵×۱متر
۹نصب پریز برق رو کار یا تو کارعدد
۱۰نصب پایه پریز برق رو کارعدد
۱۱نصب پایه پریز برق تو کارعدد
۱۲نصب فیوز رو کارتکی )کنار سامانه و پریز(عدد
۱۳نصب جعبه فیوزعدد
۱۴نصب تابلو برق کوچک دیواری رو کار یا تو کار )تا اندازه ۱۵×۲۰(عددبدون حفاری و گچکاری )تو کار(
۱۵نصب جعبه تقسیم برق ۱۰×۱۰عددبدون حفاری و گچکاری )تو کار(
۱۶نصب تابلو برق با ابعاد بزرگعدد
۱۷عنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
۱۸نصب تابلو برق سلولیبعد از بازدید
۱۹نصب UPS تا قدرت ۵ KVAدستگاهبدون باطریها وآماده نصب در محل
۲۰نصب UPS از ۵ KVA تا قدرت ۱۰KVAعددکارشناس شبکهتوافقی بر اساس شرایط محیط پروژه

۵-۱۱) تعرفه نرخ آزمون و عیب یابی شبکه

تعرفه نرخ آزمون و عیب یابی شبکه در جدول شماره ۵-۹ نشان داده شده است.

جدول ۵-۹: تعرفه نرخ آزمون و عیب یابی شبکه

ردیفعنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
۱آزمون مسیر اتصال مسی )ارائه گزارش روی CD( تا ۱۰۰ نودلینک۱۱۰،۰۰۰به ازاء هر لینک به اضاقه هزینه دو نفر ساعت کارشناس ارشد شبکه
۲آزمون مسیر اتصال مسی )ارائه گزارش روی CD( از ۱۰۰ تا ۵۰۰ نودلینک۹۱،۰۰۰
۳آزمون مسیر اتصال مسی )ارائه گزارش روی CD( از ۵۰۰ نود به بالالینک۷۶،۰۰۰
۴ارائه گزارش آزمون هر برگ سیاه و سفیدلینکبر مبنای فاکتور دفتر خدمات فنی یا هزینه کاغذ ۴A به علاوه هزینه چاپ
۵ارائه گزارش آزمون هر برگ رنگیلینک
۶آزمون تصدیق کننده )Certifyer( مسیر اتصال فیبر نوری با دستگاه آزمونگر و بر اساس استاندارد انتخاب شده )ارائه گزارش روی CD(لینک۷۳۰،۰۰۰با دستگاه فلوک ۱۸۰۰–DTX بدون چاپ روی کاغذ حداقل ۱۰ لینک به اضافه هزینه دو نفر ساعت کارشناس ارشد شبکه
۷آزمون تصدیق کننده )Certifyer( مسیر اتصال فیبر نوری با دستگاه آزمونگر و بر اساس استاندارد انتخاب شده )ارائه گزارش روی CD(تار۲،۷۵۹،۰۰۰با دستگاه فلوک ۵۰۰۰–DSX یا  –DSX۸۰۰۰ بدون چاپ روی کاغذ حداقل ۱۰ لینک به اضافه هزینه دو نفر ساعت کارشناس ارشد شبکه
۸تشخیص محل شکستگیدستگاهتوافقی

۵-۱۲) تعرفه نرخ مستندسازی شبکه

تعرفه نرخ مستندسازی شبکه در جدول شماره ۵-۱۰ آمده است.

جدول ۵-۱۰: تعرفه نرخ مستندسازی شبکه

ردیفعنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
۱تهیه نقشه و مستندات شبکه ساختار کابل کشیطبقه/سگمنتنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱شامل مسیر داکت، لوله و کابل کشی مسی و فیبر نوری و محل رکها و اتاق تجهیزات بروی نقشه پلان
۲تهیه نقشه و مستندات شبکه ساختار تجهیزاتسگمنتنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱شامل ارتباطات و تنظیمات مربوط به روترها و سوئیچها و … تعاریف مربوط به اینترنت و اینترانت و سطوح دسترسی کاربران
۳تهیه نقشه و مستندات برقطبقه/سگمنتنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱شامل مسیر داکت، لوله و کابل کشی برق و محل تابلوها و تجهیزات بر روی نقشه پلان
۴تهیه نقشه و مستندات مخابراتطبقه/سگمنتنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱شامل مسیر داکت، لوله و کابل کشی تلفن و محل MDFها و تجهیزات بر روی نقشه پلان
۵تهیه نقشه نمای رک ایستاده یا دیواریرکنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱
۶برچسبزنی و کدبندی کابلها، پریزها ،پچ پنلها و تجهیزات شبکهدستگاه۳۲۶،۰۰۰

۵-۱۳) تعرفه نرخ کابل کشی مجدد

تعرفه نرخ کابل کشی مجدد در جدول شماره ۵-۱۱ آمده است.

جدول ۵-۱۱: تعرفه نرخ کابل کشی مجدد

ردیفعنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
۱جمعآوری کابلهای شبکه اجرا شده از قبلمتر۳۵% کابل کشی Cat5e
۲جمعآوری داکت با باز کردن پیچ و رولپلاکمتر۳۵% نصب داکت تاکلیه اندازههای داکت پلاستیکی؛ سایر موارد توافقی
اندازه ۳ سانتیمتر
۳باز و بسته کردن داکتهای موجود برای گسترش شبکهمتر۵۰% نصب داکت تا اندازه ۳ سانتیمترکلیه اندازههای داکت پلاستیکی؛ سایر موارد توافقی
۴پیدا کردن سرکابل و شمارهگذاری کابلهای کشیده شده از قبللینک۴۸۴،۰۰۰با آزمون و نصب نمراتور پلاستیکی

۵-۱۴) تعرفه نرخ مخابرات

تعرفه نرخ خدمات مخابراتی در جدول شماره ۵-۱۲ نشان داده شده است.

جدول ۵-۱۲: تعرفه نرخ خدمات مخابراتی

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب کابل مخابراتی تا ۱۰ زوج بالای ۵۰۰ مترمترمحاسبه بر اساس فهرست
۲نصب کابل مخابراتی )تلفن( تا ۲۰ زوج بالای ۵۰۰ مترمتربهای تاسیسات برق/الکتریک
۳نصب کابل مخابراتی )تلفن( از ۲۰ تا ۵۰ زوج بالای ۱۰۰ مترمترهمان سال
۴نصب کابل مخابراتی )تلفن( از ۵۰ زوج تا ۱۰۰ زوج بالای ۱۰۰ مترمتر
۵نصب کابل مخابراتی )تلفن( از ۱۰۰ زوج به بالامتر
۶نصب ترمینال مخابراتی ۱۰۰ زوج )کروز( به ازای هر باکسدستگاه
۷نصب زوج مخابراتی در داخل ترمینال و ….زوج
۸نصب پریز تلفنعدد

۵-۱۵) تعرفه نرخ نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های بیسیم

 تعرفه نرخ نصب، راهاندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های بیسیم

تعرفه نرخ خدمات نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های بی سیم (Wireless) در جدول شماره ۵-۱۳ آمده است.

جدول ۵-۱۳: تعرفه نرخ نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های بی سیم

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب آنتن و رادیو دو طرف بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۲۱ مترلینک۵۲،۹۲۰،۰۰۰
۲کانفیک و لاین افسایت دو طرف بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ متر با حداکثر پهنای باند و راهاندازیلینک۲۶،۴۶۰،۰۰۰
۳نصب آنتن و رادیو بالای دکل دو طرف با کابل تا ارتفاع ۳۹ مترلینک۶۳،۵۰۴،۰۰۰
۴کانفیک و لاینافسایت دو طرف بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ متر با حداکثر پهنای باند و راهاندازیلینک۳۱،۷۵۲،۰۰۰
۵نصب آنتن و رادیو دو طرف بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۵۷ مترلینک۷۴،۸۸۰،۰۰۰
۶کانفیک و لاینافسایت دو طرف بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ متر با حداکثر پهنای باند و راهاندازیلینک۳۷،۰۴۴،۰۰۰
۷نصب آنتن و رادیو دو طرف بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۷۵ مترلینک۸۴،۶۷۲،۰۰۰
۸کانفیک و لاینافسایت دو طرف بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ متر با حداکثر پهنای باند و راهاندازیلینک۴۲،۳۳۶،۰۰۰
۹نصب آنتن و رادیو بالای لوله دو طرف با کابل و نصب لولهلینک۴۲،۳۳۶،۰۰۰
۱۰کانفیک و لاینآف سایت آنتن بالای لوله دو طرف روی پشت بام با حداکثر پهنای باند و راهاندازی یک لینکلینک۱۷،۶۴۰،۰۰۰
۱۱سایت سروی )Site Survey( امکانسنجی با نمودار GPS هر نقطهنقطه۲۶،۴۶۰،۰۰۰
۱۲یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۲۱ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۲،۵۵۸،۷۳۳
۱۳یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۳۹ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن ،بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۳،۰۶۹،۷۳۳
۱۴یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۵۷ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۳،۶۸۳،۸۶۶
۱۵یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۷۵ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۴،۲۹۸،۰۰۰
۱۶یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  از ارتفاع ۷۵ متر به بالا برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل ،اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمترتوافقی
۱۷یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۲۱ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۳،۴۱۰،۰۰۰
۱۸یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۳۹ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۴،۰۹۲،۶۶۶
۱۹یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۵۷ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۴،۷۷۴،۹۳۳
۲۰یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۷۵ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۵،۴۵۷،۲۰۰
۲۱یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  از ارتفاع ۷۵ متر به بالا برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل ،اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمترتوافقی
۲۲پیادهسازی تجهیزات از بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۲۶،۴۶۰،۰۰۰
۲۳پیادهسازی تجهیزات از بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۳۱،۷۵۲،۰۰۰
۲۴پیادهسازی تجهیزات از بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۳۷،۰۴۴،۰۰۰
۲۵پیادهسازی تجهیزات از بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۴۲،۳۳۶،۰۰۰
۲۶سایت سروی و ارایه طرح شامل شناخت محیط فرکانسی و اعلام مشخصات رادیو و آنتنهای مورد نیاز و باند فرکانسی و اعلام مشخصات آنتنهای مورد نیاز باند فرکانسی آزاد و توپولوژی شبکه و راهکار اجرای شبکه های بیسیم خارج از ساختمانمورد۳۰،۸۷۰،۰۰۰
۲۷سایت سروی و بررسی محیط مشتری و اعلام تعداد اکسسپوینتهای )AP( مورد نیاز و راهکار اجرا به صورت مکتوب برای شبکه های بیسیم داخل ساختمانمورد۸،۸۲۰،۰۰۰
۲۸برآورد میزان و نوع دکل مورد نیاز بر اساس سایت سروی و دفتر محاسبات با مهر تایید مهندس سازه و با تایید نصب لازم و اعلام به مشتریمورد۱۹۴،۰۴۰،۰۰۰
۲۹نظارت فنی بر اجرای دکل و تایید کیفیت و مشخصات دکلمورد۲۹،۴۰۰،۰۰۰

۵-۱۶) تعرفه نرخ خدمات نصب، راه اندازی، پشتیبانی و خدمات بی سیم مخابراتی

تعرفه نرخ خدمات نصب، راه اندازی، پشتیبانی و خدمات بیسیم مخابراتی در جدول ۵-۱۴ آمده است.

جدول ۵-۱۴: تعرفه نرخ خدمات نصب، راه اندازی، پشتیبانی و خدمات بی سیم مخابراتی

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ متر با بستهای مربوطمورد۱۸،۰۰۰،۰۰۰
۲جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترالمنت۴،۵۰۰،۰۰۰
۳نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ متر با بستهای مربوطمورد۲۱،۶۰۰،۰۰۰
۴جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترالمنت۵،۴۰۰،۰۰۰
۵نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ متر با بستهای مربوطمورد۲۵،۹۲۰،۰۰۰
۶جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترالمنت۶،۴۸۰،۰۰۰
۷نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ متر با بستهای مربوطمورد۳۱،۱۰۴،۰۰۰
۸جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترالمنت۷،۷۷۶،۰۰۰
۹نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۹۳ متر با بستهای مربوط و  جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن به جهت مورد نظرمورد۳۷،۳۰۶،۸۰۰
۱۰جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترالمنت۹،۳۳۱،۲۰۰
۱۱پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ متر با بستهای مربوطمورد۹،۰۰۰،۰۰۰
۱۲پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ متر با بستهای مربوطمورد۱۰،۸۰۰،۰۰۰
۱۳پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ متر با بستهای مربوطمورد۱۲،۹۶۰،۰۰۰
۱۴پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ متر با بستهای مربوطمورد۱۵،۵۵۲،۰۰۰
۱۵پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۹۳ متر با بستهای مربوطمورد۱۸،۶۶۲،۴۰۰
۱۶نصب و لحیمکاری کانکتور ۷/۸ به روی کابل ۷/۸ تست و آببندی با لنت مخصوصعدد۷،۵۰۰،۰۰۰
۱۷نصب و لحیمکاری کانکتور ۱/۲ به روی کابل ۱/۲ تست و آببندی با لنت مخصوصعدد۳،۷۵۰،۰۰۰
۱۸نصب و لحیم کاری کانکتور ۲۵۸– ۲۵۹PL   و غیره به روی کابل ۸ RJ و ۲۱۳RG  با تست و آببندی با لنت مخصوصعدد۲،۲۵۰،۰۰۰
۱۹نصب کابل هلیاکس۷/۸ از  بالای دکل و کابل کشی تا مرکز مورد نظر با بستهای مورد نیازمتر۳۷۵،۰۰۰
۲۰نصب کابل هلیاکس ۱/۲ از بالای دکل و کابل کشی تا مرکز مورد نظر با بستهای مورد نیازمتر۳۰۰،۰۰۰
۲۱نصب کابل ۲۱۳RG  از بالای دکل و کابل کشی تا مرکز مورد نظر با بستهای مورد نیازمتر۲۲۵،۰۰۰
۲۲پیادهسازی کابل هلیاکس ۷/۸ از بالای دکل و جمعآوری آنمتر۱۸۷،۵۰۰
۲۳پیادهسازی کابل هلیاکس ۱/۲ از بالای دکل و جمعآوری آنمتر۱۵۰،۰۰۰
۲۴پیادهسازی کابل ۸RJ  یا ۲۱۳ RG از بالای دکل وجمعآوری آنمتر۱۱۲،۵۰۰
۲۵رفلکتگیری و راهاندازی بیسیم مادر ثابتمورد۱۵،۰۰۰،۰۰۰
۲۶اجرت بازدید و عیب یابی بیسیممورد۱۵،۰۰۰،۰۰۰
۲۷اجرت کانفیگ بیسیم دستی خودروییمورد۲،۲۵۰،۰۰۰
۲۸اجرت کانفیک تکرارکننده بیسیممورد۷،۵۰۰،۰۰۰
۲۹اجرت کانفیگ بیسیم خودرویی داخل خودرومورد۳،۷۵۰،۰۰۰
۳۰اجرت نصب بیسیم خودرویی )شامل آنتن و کابل برق(مورد۱۲،۰۰۰،۰۰۰
۳۱نصب و راهاندازی بیسیم ثابتمورد۱۲،۰۰۰،۰۰۰
۳۲اجرت تست و تنظیم دوپل لکسورمورد۷،۵۰۰،۰۰۰
۳۳اجرت تست و تنظیم بیسیم انالوگ )بدون تعویض قطعات(مورد۴،۵۰۰،۰۰۰
۳۴اجرت تست و تنظیم بیسیم دیجیتال )بدون تعویض قطعات(مورد۶،۰۰۰،۰۰۰

۵-۱۷) تعرفه نرخ خدمات نصب دکل های مهاری

دکل وایرلس بهینه شده توسط تیم امداد شبکه
دکل وایرلس بهینه شده توسط تیم امداد شبکه

تعرفه نرخ مربوط به خدمات نصب دکلهای مهاری سه پایه و چهار پایه مخابراتی، با نصب قطعات طبق استانداد رون با نصب صفحه متعادل کننده دوبل، کمربندهای دکل ،تسمه های متعادل کننده، و بافت تمامی سر سیم مهاری ها و نصب سیم اطمینان برای نگهدارنده های دکل، در جدول شماره ۵-۱۵ نشان داده شده است.

جدول ۵-۱۵: تعرفه نرخ خدمات نصب دکل های مهاری

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۲۱ مترمتر۵،۵۲۵،۱۰۰
۲نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۲۱ متر با سر دکلمتر۵،۷۵۷،۱۵۰
۳نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۳۹ متر با سر دکلمتر۶،۹۰۶،۹۰۰
۴نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۵۷ متر با سر دکلمتر۸،۲۸۸،۷۰۰
۵نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۷۵ متر با سر دکلمتر۹،۶۷۰،۵۰۰
۶نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی از ارتفاع ۷۵ متر به بالا با سر دکلمترتوافقی
۷نصب بیس دکل ۴۵G سه پایه مثلثی، تنظیم و تراز کردن آنمورد۸،۸۲۰،۰۰۰
۸پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۲۱ متری با سر دکلمتر۳،۸۳۸،۱۰۰
۹پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۳۹ متر با سر دکلمتر۴،۶۰۴،۶۰۰
۱۰پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۵۷ متر با سر دکلمتر۵،۵۲۵،۸۰۰
۱۱پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۷۵ متر با سر دکلمتر۶،۴۴۷،۰۰۰
۱۲پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی از ارتفاع ۷۵ متر به بالا با سر دکلمترتوافقی
۱۳نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۲۱ متر با سر دکلمتر۷،۶۷۳،۴۰۰
۱۴نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۲۱ متر تا ۳۹ متر با سر دکلمتر۹،۲۰۸،۵۰۰
۱۵نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۳۹ متر تا ۵۷ متر، با سر دکلمتر۱۰،۷۴۳،۶۰۰
۱۶نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۵۷ متر تا ۷۵ متر، با سر دکلمتر۱۲،۲۷۸،۷۰۰
۱۷نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۷۵ متر به بالا، با سر دکلمترتوافقی
۱۸نصب بیس دکل ۴۵G چهار پایه مربعی، تنظیم و تراز کردن آنمورد۱۱،۷۶۰،۰۰۰
۱۹پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۲۱ متر با سر دکلمتر۵،۱۱۵،۶۰۰
۲۰پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۳۹ متر با سر دکلمتر۶،۱۳۹،۰۰۰
۲۱پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۵۷ متر با سر دکلمتر۷،۱۶۲،۴۰۰
۲۲پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۷۵ متر با سر دکلمتر۸،۱۸۵،۸۰۰
۲۳پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۷۵ متر به بالا با سر دکلمترتوافقی
۲۴نصب برقگیر با اتصالات مورد نیاز و سیم مسی تا پای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۱۵،۲۸۸،۰۰۰
۲۵نصب برقگیر با اتصالات و سیم مسی تا پای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۲۲،۹۲۳،۰۰۰
۲۶نصب برقگیر با اتصالات و سیم مسی تا پای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۳۴،۳۹۸،۰۰۰
۲۷نصب برقگیر با اتصالات و سیم مسی تا پای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۳۸،۲۲۰،۰۰۰
۲۸نصب برقگیر با اتصالات و سیم مسی تا پای دکل از ارتفاع ۷۵ متر به بالاموردتوافقی
۲۹پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۱۰،۷۰۱،۶۰۰
۳۰پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۱۶،۰۵۲،۴۰۰
۳۱پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۲۱،۴۰۳،۲۰۰
۳۲پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۲۶،۷۳۹،۰۰۰
۳۳پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل از ارتفاع ۷۵ متر به بالاموردتوافقی
۳۴نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۱۱،۶۴۴،۰۰۰
۳۵نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۱۹،۱۱۰،۰۰۰
۳۶نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۲۶،۷۵۴،۰۰۰
۳۷نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۳۴،۳۹۸،۰۰۰
۳۸نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل از ارتفاع ۷۵ متر به بالاموردتوافقی
۳۹پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۸،۰۲۶،۲۰۰
۴۰پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۱۳،۳۷۷،۰۰۰
۴۱پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۱۸،۷۲۷،۸۰۰
۴۲پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۲۴،۰۳۸،۱۰۰
۴۳پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل از ارتفاع ۷۵ متر به بالاموردتوافقی
۴۴اجرت تخریب  نگهدارنده دکل، اجرای جوشکاری ۱ عدد میله مهار به سازه ساختمان، اجرای خاموتبندی ،فندانسیون تاسطح پشت بام با حمل مصالح بالای پشت بام ) درصورت نیاز(عدد۴۵،۰۰۰،۰۰۰
۴۵اجرت تخریب  نگهدارنده دکل، اجرای جوشکاری ۲ عدد میله مهار به سازه ساختمان، اجرای خاموتبندی ،فندانسیون تاسطح پشت بام با حمل مصالح بالای پشت بام ) درصورت نیاز(عدد۵۵،۰۰۰،۰۰۰
۴۶قیرگونی محل تخریب شده و بتونریزی شده تا سطح پشت بام، برای ضریب اطمینان بیشتر  ایزوگام محل قیر گونی شدهعدد۲۰،۰۰۰،۰۰۰
۴۷اجرای فندانسیون ۶۰*۶۰*۶۰ ارتفاع ۵۰ سانتیمتر با اجرای قالب واجرای آرماتور سیمی بارول بولت و حمل  مصالحه به  بالای پشت بامعدد۵۰،۰۰۰،۰۰۰
۴۸اجرت حفاری ۱*۱ متر نگهدارنده دکل مهاری زمینی هر نقطه، اجرت آرماتوربندی ،اجرت قالببندی ،اجرت بتونریزی و انکرگذاریمورد۹۰،۰۰۰،۰۰۰
۴۹اجرت حفاری ۱*۱ متر بیس دکل مهاری زمینی ،اجرت آرماتوربندی ،اجرت قالببندی ،اجرت بتونریزی و انکر بولتگذاری و تنظیمات بیس بدونه مصالحمورد۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰

نکات:

 • هزینه ارسال دکل و قطعات از محل تا محل نصب، بر عهده کارفرما است .
 • هزینه نصب دکلهای خاص به صورت توافقی تعیین میشود.
 • هزینه نصب دکلهای با ارتفاع بیش از ۷۵ متر به صورت توافقی تعیین میشود.

۵-۱۸) تعرفه نرخ خدمات سامانه های ذخیره سازی

تعرفه نرخ مربوط به خدمات سامانه های ذخیره سازی در جدول شماره ۵-۱۶ نشان داده شده است.

جدول ۵-۱۶: تعرفه نرخ خدمات سامانه های ذخیره سازی

جدول ۵–۱۶: تعرفه نرخ خدمات سامانه های ذخیره سازی

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱راهاندازی نرم افزارهای نظارتی سامانه ذخیره سازینوبت۲۱،۴۶۳،۰۰۰
۲راهاندازی نرم افزارهای نظارتی شبکه Fabricنوبت۲۱،۴۶۳،۰۰۰
۳نصب، پیکربندی، پیادهسازی و راهاندازی Fiber Channel SAN Switchنوبت۲۶،۸۲۹،۰۰۰
۴بررسی وضعیت سامانه های مورد نظر برای اتصال به شبکه ذخیره سازی به منظور شناخت اهمیت، اولویت ،IOPS، حجم داده و میزان رشدنفر/ساعتکارشناس درجه ۱ سخت افزار
۵طراحی سامانه ذخیره سازینفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
۶طراحی شبکه Fabricنفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
۷ارائه خدمات کارشناسی برای پیادهسازی سامانه ذخیره سازی؛ شامل پیکربندی بر اساس Best Practice، اعمال Licenseهای تهیه شده توسط کارفرما، ارتباط با سامانه مجازی در صورت لزوم، پیادهسازی راهکارهای امنیتی طراحی شدهنفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
جدول ۵–۱۶: تعرفه نرخ خدمات سامانه های ذخیره سازی

۵-۱۹) تعرفه نرخ نصب و راه اندازی پردازش داده و کارسازها

تعرفه نرخ خدمات نصب و راه اندازی پردازش داده و کارسازها در جدول شماره ۵-۱۷ آمده است.

جدول ۵-۱۷: تعرفه نرخ نصب و راه اندازی پردازش داده و کارسازها

ردیفعنوان خدمتکوچک )۱ یا ۲ پردازنده(متوسط )بیش از ۴ پرازنده(سازمانی )سروهای Blade(
۱بررسی اولیه محل استقرار کارساز۰۳،۸۴۴،۰۰۰۱۰،۲۱۱،۰۰۰
۲نصب سخت افزاری کارساز۰۰
۳رک۳،۶۷۸،۰۰۰۳،۶۷۸،۰۰۰۲ T2 + 1 E2*N
۴رومیزی۰رایگان
۵Wiring۲،۴۸۰،۰۰۰۲،۴۸۰،۰۰۰۱۰،۲۱۱،۰۰۰
۶آزمون اولیه۳،۹۷۷،۰۰۰۳،۹۷۷،۰۰۰۱ T1 + 0.5 T1*N
۷پیکربندی Raid و حافظه )*(۳،۹۷۷،۰۰۰۳،۹۷۷،۰۰۰۱ E2 + 0.5 E2*N
۸نصب حداقل سامانه عامل (**)۰۰
۹نصب سامانه عامل ویندوز۴،۵۰۱،۰۰۰۴،۵۰۱،۰۰۰۱ E2 * N
۱۰سایر موارد )سایر سامانه های عامل(۷،۵۰۸،۰۰۰۷،۵۰۸،۰۰۰۱ E2 * N

نکات:

 • )*) منوط به اعلام راهبردها از طرف کارفرما؛ (*) تهیه سامانه عامل و درایورهای مورد لزوم برای نصب به عهده کارفرما است.

مبالغ بر اساس جدول ضریب شغلی:

 • ۱E: کارشناس ارشد
 • ۲E: کارشناس درجه ۱
 • ۲T: تکنسین شبکه درجه دو
 • ۱T: تکنسین شبکه درجه یک
 • N: تعداد Bladeها

۵-۲۰) تعرفه نرخ خدمات بازیابی اطلاعات

تعرفه نرخ خدمات مربوط به بازیابی اطلاعات در جدول شماره ۵-۱۸ آمده است.

جدول ۵-۱۸: تعرفه نرخ خدمات بازیابی اطلاعات

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱کلیه موارد بیش از ۶ هارد یا SAN Storageدستگاهتوافقی
۲بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR تا هارد به ظرفیت GB ۵۰۰دستگاه۱۵،۲۱۰،۰۰۰
۳بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت GB ۵۰۰ تا  TB ۱دستگاه۲۴،۳۳۳،۰۰۰
۴بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۱ تا TB ۲دستگاه۴۲،۵۸۸،۰۰۰
۵بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۲ تا TB ۴دستگاه۶۶،۶۲۴،۰۰۰
۶بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۴ تا TB ۶دستگاه۹۷،۳۴۲،۰۰۰
۷بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۶ تا TB ۸دستگاه۱۳۳،۸۴۱،۰۰۰
۸بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۸ تا TB ۱۰دستگاه۱۵۸،۱۷۹،۰۰۰
۹بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۱۰دستگاهتوافقی
۱۰کنترل اولیه برای امکانسنجی بازیابی اطلاعات هارد DVR و NVR )کارشناسی(دستگاه۱۰% هزینه
بازیابی

نکات:

 • اگر RAID یا هارد DVR و NVR قابل بازیابی بوده و مشتری بازیابی را نیز درخواست کند، فقط هزینه بازیابی دریافت شده و هزینه کارشناسی دریافت نمیشود.
 • مشتری فایل های بازیابی شده را قبل از تحویل امضا و تائید خواهد کرد.
 • موارد مربوط به هزینه کارشناسی هارد ایستگاه های کاری، ایرادات سخت افزاری، جراحی هارد، بازیابی باج افزار، Bitlocker که رمز صحیح کار نمیکند، و انواع حافظه بر مبنای تعرفه خدمات سخت افزاری محاسبه و اعلام خواهد شد.

۵-۲۱) تعرفه نرخ حفاظت فیزیکی (دوربین های مدار بسته)

تعرفه نرخ خدمات مربوط به حفاظت فیزیکی (دوربین های مدار بسته) در جدول شماره ۵-۱۹ نشان داده شده است.

جدول ۵-۱۹: تعرفه نرخ حفاظت فیزیکی (دوربین های مدار بسته)

۵-۲۲) تعرفه خدمات RFID

تعرفه خدمات در حوزه RFID مطابق جدول شماره ۵-۲۰ است.

جدول ۵-۲۰: تعرفه خدمات RFID

۵-۲۳) تعرفه نرخ خدمات مجازی سازی

تعرفه نرخ خدمات مرتبط با مجازی سازی در جدول شماره ۵-۲۱ نشان داده شده است.

جدول ۵-۲۱: تعرفه نرخ خدمات مجازی سازی

۵-۲۴) تعرفه نرخ خدمات متفرقه

تعرفه نرخ خدمات متفرقه در جدول شماره ۵-۲۲ نشان داده شده است.

جدول ۵-۲۲: تعرفه نرخ خدمات متفرقه

۵-۲۵) تعرفه خدمات راه اندازی سامانه های VoIP

تعرفه نرخ خدمات مرتبط با راه اندازی نرم افزاری و سخت افزاری سامانه های VoIP در جدول شماره ۵-۲۳ نشان داده شده است.

جدول ۵-۲۳: تعرفه نرخ خدمات راه اندازی نرم افزاری سامانه های VoIP

انجام تنظیمات مربوط به گروه ۱، شامل موارد کانفیگ ۴ عدد تلفن و داخلی نصب و استقرار IP-PBX سخت افزاری در شبکه و تنظیمات پایه )نظیر رنج داخلیها، تاریخ و ساعت و امکانات اولیه(
دستگاه ۸۹,۴۶۶,۰۰۰
گروه ۲: نصب و پیکربندی و انجام تنظیمات اولیه مربوط به IP-PBX های نرمافزاری مجازیسازی کارسازها مبتنی بر VMware ESXI دستگاه ۱۳۴۱۹۹۰۰۰
۳داخلی درون شبکه )به ازای ایجاد، راهاندازی و تنظیمات یک داخلی درون شبکه ،اعم از SIP و IAX(داخلی۲,۲۳۷,۰۰۰
۴داخلی برون شبکه )به ازای ایجاد، راهاندازی و تنظیمات یک داخلی برون شبکه اعم از SIP و IAX(داخلی۳,۱۳۳,۰۰۰
۵ترانک آنالوگ )به ازای ایجاد، نصب سختافزار وانجام تنظیمات حداکثر چهار خط آنالوگ FXO یا FXS(دو زوج۱۳,۴۲۰,۰۰۰
۶تعریف و تنظیم گروههای کاری )مدیریت، اداری، مالی و... (گروه۲,۲۳۷,۰۰۰
۷مدیریت، انتقال و توزیع تماسهای ورودی بین کاربرانگروه۸,۹۴۷,۰۰۰
۸تلفن گویای هوشمند )امکان ایجاد منو و زیر منو چندلایه(منو۲,۲۳۷,۰۰۰
۹تنظیمات خدمت )سرویس( SNTP )تاریخ و ساعت تحت شبکه(نصب۲,۲۳۷,۰۰۰
۱۰مدیریت مجوزهای شمارهگیری و تعریف مدل های مختلف شمارهگیریگروه۸,۹۴۷,۰۰۰
۱۱موزیک انتظار و پیشوازموزیک۲,۲۳۷,۰۰۰
۱۲ترانک دیجیتال )به ازای ایجاد، راهاندازی و انجام تنظیمات یک ترانک دیجیتال، اعم از SIP و ۱E و IAX(ترانک۸,۹۴۷,۰۰۰
۱۳چند زمانی )به ازای ایجاد و تنظیم یک سامانه چند زمانی یا Time condition و هدایت تماس به سمت آنشیفت کاری۱۳,۴۲۰,۰۰۰
۱۴فکس )راهاندازی فکس روی IP-PBX برای دریافت و ارسال آن و آموزشهای مورد نیاز(دستگاه۶,۷۱۰,۰۰۰
۱۵تنظیم مرکز تلفن برای ذخیره فایلها در حافظه تحت شبکه )External Storage(دستگاه۱۱,۱۸۳,۰۰۰
۱۶آموزش )به ازای یک ساعت آموزش استفاده از مرکز تلفن و امکانات آن(ساعت۱۳,۴۲۰,۰۰۰
۱۷عیبیابی )به ازای یک ساعت عیبیابی در محل کارفرما( بدون محاسبه ایاب و ذهاب و خوراکساعت۱۵,۶۵۷,۰۰۰
۱۸انجام تنظیمات مسیردهی تماسهای ورودی و خروجی برای ارتباطات بین شعبشعبه۵,۳۶۹,۰۰۰
۱۹ایجاد داخلی برای تماس تصویری )درون شبکه یا برون شبکه(داخلی۱۱,۱۸۳,۰۰۰
۲۰سامانه انتظار در صف مکالماتدستگاه۶,۷۱۰,۰۰۰
۲۱تلفن گویای هوشمند با قابلیت تفکیک تماس بر اساس کد ورودی تماس گیرنده IVR )سامانه پاسخگویی منشی دیجیتال(دستگاه۱۱,۱۸۳,۰۰۰
۲۲ضبط تماسها و مکالمات ورودی و خروجیدستگاهتوافقی
۲۳راهاندازی سامانه نظرسنجینصبتوافقی
۲۴تعریف مدیران و کاربران با دسترسیهای مختلفدستگاه۳,۳۶۴,۰۰۰
۲۵انجام تنظیمات هدایت تماس در اتصال به مراکز قدیمی PBX )مرکز تلفن سانترال(خطتوافقی
۲۶پشتیبانگیرینصبتوافقی
۲۷گزارشگیرینصبتوافقی
۲۸ارائه مشاوره مهاجرت از سانترال به VoIPتوافقی۴,۴۷۳,۰۰۰
۲۹راهاندازی تلفن آنالوگ و فکس یا POS توسط دستگاه ATAپورتتوافقی
۳۰راهاندازی و تنظیمات کارسازهای مرتبط با نرمافزارهای مرتبط به VoIP به صورت جداگانهدستگاهتوافقی
۳۱تنظیمات و تغییرات در VLAN به درخواست مشتری در صورت نیازدستگاه۲,۲۳۷,۰۰۰

فصل ۷) تعرفه نرخ خدمات امنیت فناوری اطلاعات

۷-۱) مقدمه

تعرفه نرخ خدمات در حوزه امنیت فناوری اطلاعات در این فصل آمده است.

نکته ۱: هزینه پروژههای توسعه های باید بر اساس تعرفه ها تخصص فردی که آن را انجام میدهد (بر اساس مدل ارائه شده در فصل ۲ و عناوین شغلی احصا شده در پیوست الف)، برآورد و مشخص شوند.

نکته ۲: مواردی که تعرفه آن با عنوان «توافقی» ذکر شده، میتواند (تا انتشار نسخه بعدی این سند)، میتواند بر اساس فهرست بهای منتشر شده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی (در صورت وجود)، برآورد شود.

۷-۲)دسته بندی خدمات امنیت فناوری اطلاعات

خدمات امنیت فناوری اطلاعات در ۱۱ گروه، به شرح زیر ،تقسیم بندی شده و برای هر گروه فعالیت هایی تعریف میشود.

 • امنیت زیرساخت
 • پیاده سازی مدیریت تایید هویت
 • شناسایی و کاهش حملات شبکه
 • خدمات امنیت ارتباطات
 • سامانه های مدیریت امنیت اطلاعات
 • طراحی مرکز عملیات امنیت(SOC)
 • امنیت در نقاط انتهایی
 • خدمات سامانه DLP
 • پیکربندی پیشرفته امنیت
 • امنیت در فناوری های نوین
 • خدمات عمومی و مشترک

۷-۳( نرخ پایه خدمات امنیت زیرساخت

تعرفه پایه خدمات امنیت زیرساخت در جدول ۷-۱ نشان داده شده است.

جدول ۷-۱: نرخ پایه خدمات امنیت زیرساخت

۷-۴) پیاده سازی مدیریت تایید هویت

تعرفه مربوط به خدمات پیاده سازی مدیریت تایید هویت، در جدول شماره ۷-۲ نشان داده شده است.

جدول ۷-۲: تعرفه اجرا مدیریت تایید هویت

۷-۵) قیمت شناسایی و کاهش حملات شبکه

تعرفه خدمات مربوط به شناسایی و کاهش حملات شبکه در جدول ۷-۳ آمده است.

جدول ۷-۳: تعرفه خدمات شناسایی و کاهش حملات شبکه

۷-۶) نرخ خدمات امنیت ارتباطات

نرخ خدمات مختلف مربوط به امنیت ارتباطات در این بخش توضیح داده شده است.

۷-۶-۱) ماژولهای امن سخت افزاری (HSM)

تعرفه نصب و پیکربندی ماژولهای امن سخت افزاری در جدول ۷-۴ بیان شده است.

جدول ۷-۴: تعرفه نصب و پیکربندی ماژولهای امن سخت افزاری

۷-۶-۲) قیمت خدمات تجهیزات رمز (راهکارهای استفاده از توکن و کارت هوشمند)

تعرفه خدمات مربوط به تجهیزات رمز(راهکارهای استفاده از توکن و کارت هوشمند) در جدول ۷-۵ نشان داده شده است.

جدول ۷-۵: تعرفه تجهیزات رمز (راهکارهای استفاده از توکن و کارت هوشمند)

۷-۶-۳) تعرفه قیمت مرکز زیرساخت کلید عمومی (PKI Center)

تعرفه مربوط به طراحی و راهاندازی مرکز زیرساخت کلید عمومی (PKI Center) در جدول ۷-۶ ارائه شده است.

جدول ۷-۶: تعرفه خدمات مرکز زیرساخت کلید عمومی (PKI Center)

۷-۶-۴) تعرفه قیمت ارزیابی آسیب پذیری و آزمون نفوذ

تعرفه خدمات مربوط به ارزیابی آسیب پذیری و آزمون نفوذ (Penetration Test) در جدول ۷-۷ نشان داده شده است.

جدول ۷-۷: تعرفه ارزیابی آسیب پذیری و آزمون نفوذ

در جدول فوق، منظور از نرم افزار، برنامه های کاربردی تحت وب، تلفنهمراه و غیر وب است.

۷-۶-۵) تعرفه قیمت سامانه های دیواره آتش و مدیریت یکپارچه تهدیدات

تعرفه مربوط به خدمات نصب و راه اندازی سامانه های دیواره آتش (Firewall) و مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) در جدول ۷-۸ نشان داده شده است.

جدول ۷-۸: تعرفه خدمات نصب و راه اندازی سامانه های دیواره آتش و مدیریت یکپارچه تهدیدات

۷-۶-۷) پیکربندی IPS به منظور کاهش تهدیدهای شبکه

تعره خدمات مربوط به پیکربندی IPS با هدف کاهش تهدیدهای شبکه، در جدول شماره ۷-۱۰ ارائه شده است.

جدول ۷-۱۰: تعرفه پیکربندی IPS به منظور کاهش تهدیدهای شبکه

۷-۶-۸) تعرفه قیمت خدمات Web Application Firewall (WAF)

تعرفه خدمات مربوط به نصب، راه اندازی و سیستم WAF مطابق جدول ۷-۱۱ است.

جدول ۷-۱۱: تعرفه خدمات مرتبط با WAF

۷-۶-۹) تعرفه قیمت امن سازی شبکه های مخابراتی

تعرفه خدمات مربوط به امن سازی شبکه های مخابراتی، مطابق جدول ۷-۱۲ است.

جدول ۷-۱۲: تعرفه خدمات مرتبط با WAF

در جدول فوق، منظور از «شبکه های تلفن همراه»، شامل نسل های مختلف GSM(از G3 تا G50) است.

۷-۷) تعرفه قیمت سامانه های مدیریت امنیت اطلاعات

تعرفه مربوط به مشاوره، طراحی، پیادهسازی و نظارت سامانه های مدیریت امنیت اطلاعات، در جدول ۷-۱۳ آمده است.

جدول ۷-۱۳: تعرفه خدمات مربوط به سامانه های مدیریت امنیت اطلاعات

۷-۸-۱) تعرفه قیمت مرکز عملیات امنیت صنعتی

تعرفه خدمات مربوط به طراحی مرکز عملیات امنیت( SOC)صنعتی در جدول ۷-۱۵ ارائه شده است.

جدول ۷-۱۵: تعرفه خدمات مربوط به مرکز عملیات امنیت صنعتی

۷-۹) تعرفه قیمت امنیت در نقاط انتهایی

تعرفه خدمات امنیت در نقاط انتهایی (EndPoint Security)، به شرح جدول ۷-۱۶ است.

جدول ۷-۱۶: تعرفه خدمات امنیت در نقاط انتهایی

۷-۱۰) تعرفه قیمت خدمات سیستم DLP

تعرفه نرخ خدمات سیستم DLP در جدول شماره ۷-۱۷ نشان داده شده است.

جدول ۱۱-۷) تعرفه خدمات سیستم DLP

۷-۱۱( پیکربندی پیشرفته امنیت تعرفه خدمات مربوط به پیکربندی پیشرفته امنیت در جدول ۷-۱۸ نشان داده شده است. جدول ۷-۱۸: تعرفه پیکربندی پیشرفته امنیت

۷-۱۲) تعرفه قیمت امنیت در فناوری های نوین

تعرفه خدمات مربوط به امنیت در فناوری های نوین در جدول ۷-۱۹ نشان داده شده است.

جدول ۷-۱۹: تعرفه پیکربندی پیشرفته امنیت

۷-۱۳) نرخ پایه خدمات عمومی و مشترک

تعرفه خدمات عمومی و مشترک در حوزه امنیت اطلاعات به شرح جدول ۷-۲۰ است.

جدول ۷-۲۰: نرخ پایه خدمات عمومی و مشترک

قیمت خدمات امداد شبکه

راهی برای شفاف سازی قیمت خدمات شبکه , با استفاده از انتخاب های زیر شما میتوانید هزینه سالانه خدمات امداد شبکه خود را محاسبه نمایید

خدمات پسیو و اکتیو شبکه

محاسبه خدمات بر اساس لیست بها

قیمت خدمات پشتیبانی شبکه سخت افزار و نرم افزار

تعرفه خدمات انفورماتیک سال ۹۹ در دو نسخه

قیمت خدمات امداد شبکه

تعرفه قیمت و هزینه خدمات پسیو شبکه

تعرفه نرخ اتصالات شبکه کابلی

تعرفه نرخ خدمات وایرلس

عوامل موثر بر قیمت هزینه نصب و راه اندازی پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

هزینه راه اندازی شبکه یک شرکت یا سازمان چقدر است؟

بودجه در نظر گرفته شده برای کابل کشی شبکه

تعرفه لیست قیمت خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

تعرفه نرخ نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های Wireless

تعرفه نرخ خدمات سیستم های ذخیره سازی

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

علاوه بر موارد بالا برای هر ساعت ۱۵۰ هزارتومان هزینه انجام کار تخصصی در زمینه شبکه و سرور در نظر گرفته میشود.

نرخ خدمات امنیت شبکه و سرور

هزینه و تعرفه قیمت نصب و راه اندازی دوربینهای مدار بسته

یک پیشنهاد شگفت انگیز

ثبت سفارش کابل و داکت فقط با ۵ کلیک

تعرفه قیمت و هزینه خدمات پسیو شبکه

تعرفه نرخ نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های Wireless

تعرفه قیمت خدمات وایرلس

تعرفه نرخ خدمات سیستم های ذخیره سازی

تعرفه نرخ خدمات سرورهای ذخیره و بازیابی اطلاعات

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

علاوه بر موارد بالا برای هر ساعت ۱۵۰ هزارتومان هزینه انجام کار تخصصی در زمینه شبکه و سرور در نظر گرفته میشود.

نرخ خدمات امنیت شبکه و سرور

هزینه و تعرفه قیمت نصب و راه اندازی دوربینهای مدار بسته

اصطلاحات رایج در این صفحه :

سرور ،کارپذیر ، کلاینت ، کارخواه ، مانیتورینگ،پایش

علی

‫2 نظر

 • فیروزه گفت:

  سپاس از مطلب کامل و راهنمایی ارزنده شما. سرافراز باشید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی امداد شبکه
  لوگو png امداد شبکه