شرکتها, کارخانجات -هورکا-مراکز پخش و کسب و کارها

تماس با پشتیبانی امداد شبکه

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

راهنمای جامع تعرفه قیمت خدمات شبکه وکامپیوتر| پسیو|اکتیو| ۱۴۰۲و ۱۴۰۳

راهنمای قیمت خدمات شبکه های کامپیوتری بر اساس قیمت سازمان نظام صنفی رایانه کشور .

در این مقاله برای کارشناسان، خدمات دهندگان، و صاحبان پروژه اطلاعات ارزشمندی در زمینه شبکه و فناوری اطلاعات اکتیو و پسیو فراهم شده است، نه تنها به آنان کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری بگیرند بلکه به آن‌ها اطمینان می‌دهد که خدمات امداد شبکه با نرخ و تعرفه‌های مناسبی ارائه می‌شوند. در این لحظه، تعرفه قیمت‌ها و هزینه‌ها به یکی از مسائل اساسی تبدیل شده و این مقاله با جزئیات مفصل به بررسی این اطلاعات می‌پردازد.”

تعرفه نرخ پایه خدمات انفورماتیک در سال ۱۴۰۲در دو نوبت منتشر شد. نوبت اول در ابتدای سالو و نوبت بعد در شهریور سال ۱۴۰۲ تعرفه نرخ پایه خدمات فناوری اطلاعات توسط سازمان نظام صنفی منتشر شد.

انتشار نسخه یک سند تعرفه۱۴۰۲ خدمات انفورماتیک

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، نسخه یک سند تعرفه ۱۴۰۲ خدمات فنی-تخصصی انفورماتیک را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، سازمان نصردر راستای اجرای وظایف محوله قانونی خود مطابق سال‌های پیشین، نسخه یک سند تعرفه را با موضوع «تعیین مبانی قیمت‌گذاری خدمات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات»، طی یک فرآیند علمی و با مشارکت و همکاری کارشناسان رسمی رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف و در سراسر کشور منتشر کرد.

در این سند نرخ خدمات نسبت به سال گذشته ۵۵٪ افزایش داشته است.

در این نسخه آخرین اصلاحات مصوبات شورای عالی کار و هیئت وزیران در خصوص نرخ حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۲ اعمال شده است.نسخه‌های جدید این سند، با توجه به نظرات کارشناسی کمیسیون‌های سازمان، درخواست‌ها و بازخوردهای خبرگان، به‌روزسانی و ارائه خواهد شد.

اطلاعات این لایه شامل مواردی مانند حداقل حقوق روزانه، حق خواروبار و مسکن، بن کارگری، بیمه بیکاری و مانند آن است که در جداول شماره ۲–۱ و ۲–۲ نشان داده شده است.  

جدول ۲-۱: حداقل هزینه پرسنل برای سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ فناوری اطلاعات

محاسبه هزینه و قیمت کانفیگ تخصصی شبکه های کامپیوتری بر اساس نفر ساعت

جدول۲-۱ محاسبه هزینه پروژه ها ی اکتیو و هزینه کارشناسی شبکه (بر اساس نفر-ساعت)​

رده شغلی حداقل مدرک تحصیلی سابقه کارمبلغ نفر ساعت -ریال
کارشناس ارشد - رتبه ارشد
دکتریبیش از ۱۵ سال۱.۱۰۰۰.۰۰۰
کارشناس ارشد- رتبه ارشدکارشناسی ارشدبیش از ۱۵ سال۸.۳۵۰.۰۰۰
کارشناس ارشد- رتبه ارشدکارشناسی
بیش از ۱۵ سال۷.۵۰۰.۰۰۰
کارشناس ارشد- رتبه ارشدکارشناسی ۱ تا ۵ سال ۶,۳۰۰.۰۰۰
کارشناس- رتبه ارشدکارشناسی۱تا۵سال۵.۳۰۰.۰۰۰
کارشناس- رتبه کارشناسکارشناسی۱تا۵ سال۴,۳۰۰,۰۰۰
کارشناس- رتبه کارشناسفوق دیپلم۱تا ۵ سال ۳,۷۰۰,۰۰۰

فصل 5( تعرفه نرخ خدمات فنی زیرساخت فناوری اطلاعات)

مقدمه ۵-۱

تعرفه های مربوط به خدمات فنی زیرساخت فناوری اطلاعات در این فصل آمده است.

دانلود فایل تعرفه نسخه یک سند تعرفه۱۴۰۲ خدمات انفورماتیک

نکته 1: هزینه پروژه های توسعه ای باید بر اساس تعرفه ها تخصص فردی که آن را انجام میدهد برآورد و مشخص شوند .در صورت نیاز میتوان بر اساس پارامترهای پروژه قیمتها مستقل از تعرفه های اعلام شده را محاسبه کرد.

نکته 2: مواردی که تعرفه آن با عنوان «توافقی» ذکر شده، میتواند (تا انتشار نسخه بعدی این سند)، میتواند بر اساس فهرست بهای منتشر شده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی(در صورت وجود)، برآورد شود.

۵-۲ استانداردهای زیرساخت

طی چند دهه گذشته با توسعه روز افزون فناوری اطلاعات، این صنعت به شکل فراگیری در ابعاد مختلف زندگی بشر حضور یافته و قابلیتهای پویای این صنعت نیازهای جدیدی در پیش روی کاربران قرار داده است. یکی از مهمترین عوامل توسعه این صنعت، ظهور و گسترش شبکه های کامپیوتری است. همانطور که شبکه ها شریان حیاتی کلیه سامانه های اطلاع رسانی را تشکیل می دهند، در عین حال پیاده سازی آنها مستلزم زیرساختهای مناسب و کارآمدی هم است.

پیاده سازی زیرساخت مورد نظر این سند بر مبنای استاندارد و راهکارهای کابل کشی ساخت یافته بوده که بازه گسترده و متنوعی از خدمات شامل صدا ،داده، متن، تصویر و ویدیو را پوشش میدهد.

استانداردهای مرجع این سند ،سرفصلهای 11801INSO 19635:1394) ISO/IEC )و 568-EIA/TIA به عنوان سرفصل اصلی و برخی سرفصلهای فرعی از موسسات ISO ،IEC و TIA است.

کابل کشی ساخت یافته ،کابل کشی عمومی ولتاژ پایین را برای استفاده در محدوده مشتری مشخص میکند که ممکن است شامل یک یا چند ساختمان در یک محوطه باشد. به منظور ارائه خدمات زیرساخت موضوع این تعرفه لازم است کابل کشی مسی متوازن و فیبر نوری شامل موارد زیر بر طبق استانداردهای ذکر شده انجام شود:

 •       ساختار و حداقل پیکربندی مورد نیاز کابل کشی عمومی
 •       نوع خروجی پریزهای شبکه و تلفن TO  
 •      کارایی لازم برای کابل کشی هر Link و Channel
 •      الزامات و موارد اختیاری در پیاده سازی
 •      کارایی لازم برای اجزاء کابل کشی مورد نیاز در ازای بیشترین فاصلهای که در استاندارد تعیین شده است
 •     الزامات تطبیق محصول با استاندارد و فرایند کسب گواهینامه آن
 •     امنیت (حفاظت و امنیت الکتریکی، آتش و غیره) و الزامات

۵-۳) توضیحات عمومی خدمات زیرساخت شبکه

 •   کابل کشی: نصب و مدیریت کابلهای برق، شبکه و غیره بر اساس مجموعه استانداردهای ۱۱۸۰۱ (INSO ( ISO/IEC19635:1394( و 568-TIA/EIA)
 •        آماده سازی اولیه بستر: در این مرحله شرایط محیطی از قبیل برق، سرمایش و بارگذاری مورد بازبینی قرار میگیرد و مسیر عبور کابلها و سایر نیازمندی ها مشخص می شود.
 •       راه اندازی: عبارت است از به مرحله اجرا و به بهرهبرداری رساندن وظیفه ای که برای مورد نصب شده در نظرگرفته شده است.
 •      هزینه کارشناسی: مبنای محاسبه نفر-ساعت کارشناسی بر اساس جدول ضریب شغلی بر اساس کار انجام شده است.
 •       ایاب و ذهاب: در موارد سرویسهای محلی داخل شهری یا خارج از آن براساس قیمت های متعارف تاکسیرانی در رفت و برگشت خواهد بود. مبنای محاسبه نفر ساعت از زمان ترک شرکت یا واحد صنفی تا بازگشت به محل شرکت است.
 •        نرخ نفر-ساعت: هزینه کارشناسی شبکه و کارشناسی نرم افزارهای عمومی به ازای ساعات اداری اعلام شده در هر استان مطابق جداول مربوط و خارج از آن بر اساس توافق و حداکثر تا 20% قابل افزایش است.
 •   در صورت اعمال تخفیف های خاص و ویژه در پروژه این تخفیف در تعرفه ها با تفاهم اعمال خواهد شد.
 •        هزینه های طراحی با توافق طرفین تعیین خواهد شد.
 •      مسئولیت اخذ مجوزهای داخلی و یا خارجی مربوط به اجرای کار بر عهده کارفرما است.
 •       هزینه های اعلام شده در این مجموعه در خصوص شبکه های در حال ساخت است.
 •      مالیات برارزش افزوده، مجزا هنگام صدور فاکتور در صورت ارائه برگه ثبت نام در نظام مربوط لحاظ خواهد شد.
 •     برای نصب داکت برای هر شاخه دو متری حداقل سه عدد پیچ و رول پلاک مناسب که هزینه آن در اجرت لحاظ نشده، استفاده میشود.
 •       واژه «شیلد» درج شده در این فصل به مفهوم حفاظ الکتریکی بوده و شامل رشته سیم های مسی یا نوار مسی )یا آلومینیومی( یا پوشش بافته شده مسی هم محور بامغزی کابل است. همچنین واژه «زره» به کار رفته دراین فصل به معنای حفاظ مکانیکی بوده و شامل رشته سیمهای فولادی گالوانیزه(یا آلومینیومی) یا نوار گالوانیزه (یا آلومینیومی) است .
 •      در عملیات نصب و خواباندن کابل های فشار ضعیف در داخل تراشه، عملیات خاکی پیشبینی نشده و هزینه عملیات مذکور جداگانه تعیین میشود.
 •      در صورتی که کابل زمینی یا شیلدار و یا زرهدار زیرزمینی روی دیوار نصب شود 15% به حد ردیف مربوط اضافه خواهد شد.
 •       در صورتی که کابل زمینی یا شیلدار و یا زره دار زیرزمینی یا کابل کنترل زمینی یا زره دار زیرزمینی، روی سینی کابل و یا درون لوله رود ،۸% به بهای مربوط اضافه خواهد شد.
 •        هزینه بستها و تمام متعلقات مربوط برای نصب کابلهای فشار ضعیف روی دیوار یا روی سینی کابل در قیمتها منظور نشده است.
 •        تمام کابلهای نوری درج شده در این فصل باید بر اساس توصیه های اتحادیه بین المللی ارتباطات 652ITU
 •  بسته به Multi-Mode در بخش OM5 و OM4 ،OM3 ،OM2 ،OM1 و Single Mode در بخش ITU-G 655،G  .نیاز ساخته شده باشند
 •        لازم است در قراردادهای تامین تجهیزات و نصب و راهاندازی سامانه های شبکه، کلیه تجهیزات از زمان تحویل به کارفرما (یا ورود به سایت پروژه؛ هر کدام که زودتر محقق شود) توسط کارفرما تا تاریخ اتمام مراحل نصب و راه اندازی کامل و تحویل قطعی پروژه به وی، بیمه شود. در صورت عدم ارائه پوشش بیمه های توسط کارفرما لازم است پیمانکار نسبت به خرید پوشش بیمه های مناسب (با توجه به شرایط نگهداری تجهیزات در سایت پروژه) اقدام و هزینه های مربوط را در قیمت تمام شده خود لحاظ کند.

۵-۴) توضیحات عمومی خدمات سخت افزاری شبکه

    

 • بررسی اولیه محل استقرار کارساز: در این مرحله شرایط محیطی از قبیل برق، سرمایش و بارگزاری ساختمان مورد بررسی قرار میگیرد.
 • نصب سخت افزاری کارساز: در این مرحله کارساز در محل خود قرار میگیرد، در صورت نصب در رک، نصب ریلها بر روی کارساز انجام میشود .
 • آزمون اولیه: در صورت نیاز برنامه TEST کارساز در مرحله BIOS اجرا میشود. این آزمون کلیه اجزاء ماشین را در بر می گیرد .
 • پیکربندی RAID و حافظه: تعریف و اجراء پیکربندی مورد درخواست بر روی حافظه و Storage
 • نصب حداقل سامانه عامل( OS): نصب سامانه عامل و درایورها بر روی سامانه بدون انجام هیچگونه پیگیری وبه منظور نمایش کارکرد سامانه
 • شناسایی دستگاه در سامانه عامل: دستگاه نصب شده در ماشین/کارساز مورد نظر مورد شناسایی قرار گرفته و درایورهای مورد نیاز نصب شود .
 • آزمون اولیه: اجراء برنامه آزمون خود سامانه برای نمایش سالم بودن سامانه. در صورتی که دستگاه در سامانه عامل تعریف شده باشد، به عنوان مکمل این آزمون میتوان اقدام به انتقال آزمایشی داده بر روی آن کرد.
 • معرفی Tape در نرم افزار تهیه پشتیبان: با فرض معرفی سامانه تهیه پشتیبان در سامانه عامل و نصب نرم افزار تهیه پشتیبان، سامانه تهیه پشتیبان نصب شده در این نرم افزار تعریف و شناسایی شده به گونه ای که امکان استفاده از آن در نرم افزار فراهم شود. باید توجه داشت که در این مرحله هیچگونه تعریفی برای خط مشی تهیه پشتیبان در نرم افزار انجام نمیشود. تنها آزمون اجرای آزمایشی خواندن و نوشتن بر روی سامانه از طریق نرم افزار انجام میشود .
 • نصب نرم افزار خاص: نصب نرم افزار مورد نظر بر روی سامانه عامل و معرفی سیستم تهیه پشتیبان در آن. در این مرحله هیچگونه پیکره بندی و تعریف خط مشی انجام نمیگیرد. آزمایش اجرای خواندن و نوشتن بر روی سامانه تهیه پشتیبان در این مرحله انجام میشود .
 • پیکربندی نرم افزار: با توجه به مستندات مکتوب مشتری که شامل تعریف خط مشی ها میشود، کلیه این خط مشی ها در نرم افزار تعریف شده و مورد آزمون قرار میگیرد. در صورت نیاز معرفی سامانه تهیه پشتیبان نیز در نرم افزار انجام میشود. تعریف Virtual library یا Library array نیز در این بخش انجام می شود. با توجه به متغیر بودن حجم کار مبلغ مورد نیاز با توافق طرفین و با توجه به ساعات کارکرد و جدول تعرفه نیروی متخصص مورد نیاز تعیین میشود.

۵-۵) فهرست بهای نرخ بستر زیرساخت شبکه

با توجه به گستردگی و تعدد خدمات کارشناسی مرتبط با امور زیرساخت شبکه، فهرست بهای ارائه خدمات در قالب جداول متعددی در ادامه دسته بندی شده است .

نکته: لازم به ذکر است که هزینه های نصب و کابل کشی در ارتفاع بالاتر از 3 متر، به شکل توافقی تعیین میشود.

۵-۵-۱) فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه (بسترسازی)

فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه (بسترسازی) در جدول شماره 5-1 آمده است.

جدول 5-1: فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه (بسترسازی)

عنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
نصب ترانکینگ فلزی تا اندازه ۱۲ سانتیمترمتر ۱،۱۲۵،۰۰۰شامل Bonding ترانک
نصب ترانکینگ غیرفلزی تا اندازه ۱۲ سانتیمترمتر ۹۰۱،۰۰۰
نصب ترانکینگ فلزی بالاتر از ۱۲ سانتیمترمتر ۱،۰۱۴،۰۰۰شامل Bonding ترانک  
نصب ترانکینگ غیرفلزی بالاتر از ۱۲ سانتیمترمتر ۱،۰۲۰،۰۰۰
نصب اتصالات ترانکینگ فلزی و پلاستیکی )مانند اتصالات گوشه لگراند ،….(عدد ۱۱۹،۰۰۰در اتصالات فلزی برای
font-weight: 900; /* تنظیم وزن فونت */---
کانالگذاری پلاستیکی )داکت( بدون گوشه و زاویه تا اندازه ۳ سانتیمترمتر ۲۵۴،۰۰۰
کانالگذاری پلاستیکی )داکت( بدون گوشه و زاویه از اندازه ۵/۳ سانتیمتر با بالامتر ۲۹۸،۰۰۰
نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی تا اندازه ۲۸ میلیمتر )PG۲۱(متر ۲۶۷،۰۰۰در شرایط عادی* و اتصال
توسط بست اسپید )این مبلغ شامل هزینه بست نیست(.  
نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی از اندازه ۳۶ تا ۴۷ میلیمتر )PG۲۹ تا PG۳۶(متر ۲۹۸،۰۰۰شامل Bonding ترانک  
نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی اندازه ۶۰ میلیمتر )PG۴۸(متر ۳۷۲،۰۰۰
نصب لوله فلزی و خرطومی فلزی بالاتر از ۶۰ میلیمتر  متر ۰
نصب لوله PVC تا اندازه ۲۸میلیمتر )PG۲۱(متر ۱۹۵،۰۰۰
نصب لوله PVC از اندازه ۲۸ تا ۴۷ میلیمتر )PG۳۶(متر ۲۲۹،۰۰۰
نصب لوله PVC از اندازه ۴۷ تا ۶۰ میلیمتر )PG۴۸(متر ۳۲۶،۰۰۰
نصب لوله PVC از اندازه ۶۰ میلیمتر )PG۴۸( به بالامتر ۳۷۲،۰۰۰
نصب لوله پلی اتیلن تا ۲۸ میلیمتر )PG۲۱(متر ۳۲۶،۰۰۰
نصب لوله پلی اتیلن از اندازه ۲۸ تا ۴۷ میلیمتر )PG۳۶(متر ۴۴۵،۰۰۰
نصب لوله پلی اتیلن از اندازه ۴۷ تا ۶۰ میلیمتر )PG۴۸(متر ۵۶۹،۰۰۰
نصب لوله پلی اتیلن از اندازه ۶۰ میلیمتر )PG۴۸( به بالامتر ۶۴۶،۰۰۰
نصب سینی تا عرض ۱۰ سانتیمترمتر ۵۲۹،۰۰۰
نصب سینی از عرض ۱۰ تا ۲۰ سانتیمترمتر ۶۰۳،۰۰۰
نصب سینی از عرض ۲۰ تا ۳۰ سانتیمترمتر ۶۹۹،۰۰۰
نصب سینی از عرض ۳۰ تا ۴۰ سانتیمترمتر ۷۹۴،۰۰۰
نصب سینی از عرض ۴۰ سانتیمتر به بالامتر ۸۹۴،۰۰۰
نصب ساپورت )پیچ برای سینی دهبه دیوار(عدد ۲۶۷،۰۰۰
نصب ساپورت )جوشکاری و ……. (عددتوافقی
نصب جعبه تقسیم پلاستیکی ۱۰×۱۰عدد ۲۲۹،۰۰۰
نصب جعبه فلزی ۱۵×۱۵ عدد ۳۴۱،۰۰۰

خدمات پسیو امداد شبکه
خدمات پسیو امداد شبکه

۵–۵–۲) فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه(سایر عملیات اجرایی)

فهرست بهای نرخ خدمات بستر زیرساخت شبکه (سایر عملیات اجرایی) در جدول شماره ۵–۲ نشان داده شده است.

جدول ۵–۴: فهرست بهای نرخ خدمات کابل کشی فیبر نوری

عنوان خدمتواحدقیمت
آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در داخل ساختمان تا ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۸۰۹،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در داخل ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسر کابل۱،۹۹۰،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در داخل ساختمان تا ۶ لوز تیوبسر کابل۱،۳۹۵،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در داخل ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسر کابل۱،۵۳۰،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابلهای خاص مانند OPGW و ADSS و موارد خاص داخل ساختمانسر کابلتوافقی
آمادهسازی و روکش برداری برداری میکروکابل و Drop Cable برای سربندی در داخل ساختمانسر کابل۱،۲۵۴،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در داخل ساختمان )برای کمتر از ۱۰۰ اتصال(اتصال۲،۲۵۸،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در داخل ساختمان )برای بیش از ۱۰۰ اتصال(اتصال۲،۰۸۶،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش مکانیکی در داخل ساختمان )برای کمتر از ۱۰۰ اتصال(اتصال۲،۲۵۸،۰۰۰
نصب فیزیکی پچ پنل فیبر نوری در داخل رکدستگاه۱،۱۸۱،۰۰۰
نصب فیزیکی سینی )کاست( فیبر نوریکاست۱،۳۹۵،۰۰۰
آرایش تارهای نوری داخل کاست داخل ساختمان )برای ۱۲ تار یا کمتر(تار۳۸۶،۰۰۰
آرایش تارهای نوری داخل کاست داخل ساختمان )برای بیش از ۱۲ تار(تار۳۵۵،۰۰۰
نصب و آرایش هر پیگتیل در هر پچ پنل و یا در جعبه اتصال فیبر نورینپیگ تیل۳۵۵،۰۰۰
نصب و آرایش هر پچ کورد بین دو پچ پنل یا بین پچ پنل و تجهیزات )به ازای هر متر پچ کورد یک متر کابل کشی داخل یا خارج ساختمان اضافه می شود(.کانکتور۳۵۵،۰۰۰
نصب فیزیکی ODF/OCDF تا ۹۰ پورت طرح زیمنسفریم۷،۶۶۳،۰۰۰
آزمون یک سویه مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD )تا ۲۴ اتصال(لینک۲،۷۶۱،۰۰۰
آزمون یک سویه مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD )بین ۲۵ تا ۱۰۰ اتصال(لینک۲،۵۵۴،۰۰۰
آزمون یک سویه مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD )برای بیشتر از ۱۰۰ اتصال(لینک۲،۴۷۱،۰۰۰
آزمون مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD و یا برای عیب یابی )به اضافه هزینه دونفر/ساعت کارشناس ارشد شبکه(نوبت۲،۳۶۸،۰۰۰
آزمون مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OLTS با ارائه گزارش مکتوب دستی )به اضافه هزینه دونفر/ساعت کارشناس ارشد شبکه(لینک۱،۳۹۵،۰۰۰
بررسی با میکروسکوپ تشخیص و تمیزکاری انواع کانکتورهای فیبر نوری با استفاده ازکانکتور۸۳۲،۰۰۰
تمیزکنندههای مدل کلیک و دیگر روشهای لازم )به اضافه هزینه دونفر/ساعت کارشناس ارشد شبکه(
آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در خارج ساختمان تا ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۹۴۷،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در خارج ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسرکابل۲،۱۴۲،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در خارج ساختمان تا ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۶۷۱،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در خارج ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۸۳۷،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابلهای خاص مانند OPGW و ADSS و موارد خاص خارج ساختمانسر کابلتوافقی
آمادهسازی و روکش برداری میکروکابل و Drop Cable برای سربندی در خارج ساختمانسر کابل۱،۳۹۵،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در خارج ساختمان برای کمتر از ۱۰۰ اتصالاتصال۳،۰۱۰،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در خارج ساختمان برای بیش از ۱۰۰ اتصالاتصال۲،۷۸۴،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش مکانیکی در خارج ساختمان برای کمتر از ۱۰۰ اتصالاتصال۳،۰۱۰،۰۰۰
نصب فیزیکی پچ پنل فیبر نوری در داخل کابینت خارج ساختماندستگاه۱،۴۷۶،۰۰۰
نصب فیزیکی سینی )کاست( فیبر نوری در خارج ساختمانکاست۲،۰۸۶،۰۰۰
آرایش تارهای نوری داخل کاست داخل ساختمانتار۳۵۵،۰۰۰
آرایش تارهای نوری داخل کاست خارج ساختمانتار۳۸۱،۰۰۰
آمادهسازی و نصب و آببندی کامل مفصل فیبر نوریمفصل۳۷،۴۱۷،۰۰۰
آمادهسازی و نصب و جعبه فیبر نوری تا ظرفیت ۱۶ رشته )کمتر از ۱۰ جعبه ،۲۰% به هزینهها اضافه میشود(جعبه۶۲،۳۷۸،۰۰۰
آمادهسازی و نصب و جعبه فیبر نوری با ظرفیت ۲۴ تا ۴۸ رشته )کمتر از ۱۰ جعبه، ۲۰% به هزینهها اضافه میشود(.جعبه۶۸،۶۱۴،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در خارج ساختمان برای کمتر از ۱۰۰ اتصالکابینتتوافقی
حفاری سواره رو به عرض ۳۰ سانتیمتر و عمق ۸۰ سانتیمتر بدون ماشین آلات حفاری و ماسهریزی، پرکاری، کامپکت و آسفالت مسیرمتر۱۰،۰۲۱،۰۰۰
حفاری با ترنچر به عرض کمتر از ۱۳ سانتیمتر و عمق تا ۵۰ سانتیمتر و ماسهریزی، پرکاری ،کامپکت و آسفالت مسیرمتر۲،۷۸۴،۰۰۰
نصب هر نوع داکت یا میکروداکت درون کانالمتر۵۵۶،۰۰۰
عبور از موانع در خیابانها مانند جوی و جدول و مواردی از این قبیلدستگاه۳۴،۸۰۴،۰۰۰
نصب هر گونه سابداکت درون داکتهای موجودمتر۴۱۹،۰۰۰
نصب حوضچه پیش ساخته کامپوزیت یا پلیمری کوچک با عمق و دریچه حدود ۶۰ سانتیمتر شامل حفاری و نصب و بتنریزی و آسفالتعدد۲۷،۸۴۴،۰۰۰
نصب حوضچه بزرگ استاندارد مخابراتی شامل حفاری و نصب و بتنریزی و آسفالتعددتوافقی
سوراخکاری حوضچههای موجود و یا ساختمان برای ورود به آندستگاه۱۶،۷۰۴،۰۰۰
کابل کشی کابل داخل ساختمان در داخل ساختمان تا ۰۰۰،۱ متر )حداقل هزینه ۵۰۰ متر(متر۳۴۷،۰۰۰
کابل کشی کابل داخل ساختمان در داخل ساختمان بیش از ۰۰۰،۱ مترمتر۳۱۶،۰۰۰
کابل کشی بر روی سینی و در کانالهای آدم رو تا ۰۰۰،۵ متر )حداقل هزینه ۵۰۰ متر(متر۴۶۰،۰۰۰
کابل کشی بر روی سینی و در کانالهای آدم رو بیش از ۰۰۰،۵ مترمتر۴۱۹،۰۰۰
کابل کشی بر روی سینی و بر روی Pipe Rack در محیط صنعتیمترتوافقی
کابل کشی درون داکت و سابداکت تا ۰۰۰،۵ متر )حداقل هزینه ۵۰۰ متر(متر۴۰۵،۰۰۰
کابل کشی درون داکت و سابداکت بیش از ۰۰۰،۵ مترمتر۳۶۳،۰۰۰
شوت میکروکابل تا اندازه ۸ میلیمتر و تا ۰۰۰،۵ متر )حداقل هزینه ۵۰۰،۱ متر(متر۲۵۴،۰۰۰
شوت میکروکابل تا اندازه ۸ میلیمتر و بیش از ۰۰۰،۵ مترمتر۲۲۹،۰۰۰
کابل کشی هوایی ADSS و OPGW با اندازههای مختلفمترتوافقی
کابل کشی Drop Cable در داخل ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر تا ۵۰۰ متر )حداقل هزینه ۱۵۰ متر(متر۳۴۷،۰۰۰
کابل کشی Drop Cable در داخل ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر بیش از ۵۰۰ مترمتر۳۱۶،۰۰۰
کابل کشی Drop Cable در خارج ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر تا ۰۰۰،۱ متر )حداقل هزینه ۳۰۰ متر(متر۴۰۵،۰۰۰
کابل کشی Drop Cable در خارج ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر بیش از ۰۰۰،۱ مترمتر۳۶۳،۰۰۰
جدول ۵–۴: فهرست بهای قیمت خدمات کابل کشی فیبر نوری برای کارشناسان شکه و کابل کشی . کاری حساب شده و پر زحمت

۵–۷( فهرست بهای نرخ خدمات کابل کشی و تجهیزات فیبر نوری

تعرفه مربوط به نرخ خدمات کابل کشی فیبر نوری در جدول شماره ۵–۴ آمده است.

جدول ۵–۴: فهرست بهای نرخ خدمات کابل کشی فیبر نوری

عنوان خدمتواحدقیمت
آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در داخل ساختمان تا ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۸۰۹،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در داخل ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسر کابل۱،۹۹۰،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در داخل ساختمان تا ۶ لوز تیوبسر کابل۱،۳۹۵،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در داخل ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسر کابل۱،۵۳۰،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابلهای خاص مانند OPGW و ADSS و موارد خاص داخل ساختمانسر کابلتوافقی
آمادهسازی و روکش برداری برداری میکروکابل و Drop Cable برای سربندی در داخل ساختمانسر کابل۱،۲۵۴،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در داخل ساختمان )برای کمتر از ۱۰۰ اتصال(اتصال۲،۲۵۸،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در داخل ساختمان )برای بیش از ۱۰۰ اتصال(اتصال۲،۰۸۶،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش مکانیکی در داخل ساختمان )برای کمتر از ۱۰۰ اتصال(اتصال۲،۲۵۸،۰۰۰
نصب فیزیکی پچ پنل فیبر نوری در داخل رکدستگاه۱،۱۸۱،۰۰۰
نصب فیزیکی سینی )کاست( فیبر نوریکاست۱،۳۹۵،۰۰۰
آرایش تارهای نوری داخل کاست داخل ساختمان )برای ۱۲ تار یا کمتر(تار۳۸۶،۰۰۰
آرایش تارهای نوری داخل کاست داخل ساختمان )برای بیش از ۱۲ تار(تار۳۵۵،۰۰۰
نصب و آرایش هر پیگتیل در هر پچ پنل و یا در جعبه اتصال فیبر نورینپیگ تیل۳۵۵،۰۰۰
نصب و آرایش هر پچ کورد بین دو پچ پنل یا بین پچ پنل و تجهیزات )به ازای هر متر پچ کورد یک متر کابل کشی داخل یا خارج ساختمان اضافه می شود(.کانکتور۳۵۵،۰۰۰
نصب فیزیکی ODF/OCDF تا ۹۰ پورت طرح زیمنسفریم۷،۶۶۳،۰۰۰
آزمون یک سویه مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD )تا ۲۴ اتصال(لینک۲،۷۶۱،۰۰۰
آزمون یک سویه مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD )بین ۲۵ تا ۱۰۰ اتصال(لینک۲،۵۵۴،۰۰۰
آزمون یک سویه مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD )برای بیشتر از ۱۰۰ اتصال(لینک۲،۴۷۱،۰۰۰
آزمون مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OTDR با ارائه گزارش بر روی CD و یا برای عیب یابی )به اضافه هزینه دونفر/ساعت کارشناس ارشد شبکه(نوبت۲،۳۶۸،۰۰۰
آزمون مسیر ارتباطی فیبر نوری بوسیله OLTS با ارائه گزارش مکتوب دستی )به اضافه هزینه دونفر/ساعت کارشناس ارشد شبکه(لینک۱،۳۹۵،۰۰۰
بررسی با میکروسکوپ تشخیص و تمیزکاری انواع کانکتورهای فیبر نوری با استفاده ازکانکتور۸۳۲،۰۰۰
تمیزکنندههای مدل کلیک و دیگر روشهای لازم )به اضافه هزینه دونفر/ساعت کارشناس ارشد شبکه(
آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در خارج ساختمان تا ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۹۴۷،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل مسلح برای سربندی در خارج ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسرکابل۲،۱۴۲،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در خارج ساختمان تا ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۶۷۱،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابل غیر مسلح کانالی یا مینی کابل )با ۶ تا ۱۰ میلیمتر قطر( برای سربندی در خارج ساختمان بیش از ۶ لوز تیوبسرکابل۱،۸۳۷،۰۰۰
آمادهسازی و روکش برداری کابلهای خاص مانند OPGW و ADSS و موارد خاص خارج ساختمانسر کابلتوافقی
آمادهسازی و روکش برداری میکروکابل و Drop Cable برای سربندی در خارج ساختمانسر کابل۱،۳۹۵،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در خارج ساختمان برای کمتر از ۱۰۰ اتصالاتصال۳،۰۱۰،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در خارج ساختمان برای بیش از ۱۰۰ اتصالاتصال۲،۷۸۴،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش مکانیکی در خارج ساختمان برای کمتر از ۱۰۰ اتصالاتصال۳،۰۱۰،۰۰۰
نصب فیزیکی پچ پنل فیبر نوری در داخل کابینت خارج ساختماندستگاه۱،۴۷۶،۰۰۰
نصب فیزیکی سینی )کاست( فیبر نوری در خارج ساختمانکاست۲،۰۸۶،۰۰۰
آرایش تارهای نوری داخل کاست داخل ساختمانتار۳۵۵،۰۰۰
آرایش تارهای نوری داخل کاست خارج ساختمانتار۳۸۱،۰۰۰
آمادهسازی و نصب و آببندی کامل مفصل فیبر نوریمفصل۳۷،۴۱۷،۰۰۰
آمادهسازی و نصب و جعبه فیبر نوری تا ظرفیت ۱۶ رشته )کمتر از ۱۰ جعبه ،۲۰% به هزینهها اضافه میشود(جعبه۶۲،۳۷۸،۰۰۰
آمادهسازی و نصب و جعبه فیبر نوری با ظرفیت ۲۴ تا ۴۸ رشته )کمتر از ۱۰ جعبه، ۲۰% به هزینهها اضافه میشود(.جعبه۶۸،۶۱۴،۰۰۰
ایجاد اتصال فیبر نوری به روش Fusion در خارج ساختمان برای کمتر از ۱۰۰ اتصالکابینتتوافقی
حفاری سواره رو به عرض ۳۰ سانتیمتر و عمق ۸۰ سانتیمتر بدون ماشین آلات حفاری و ماسهریزی، پرکاری، کامپکت و آسفالت مسیرمتر۱۰،۰۲۱،۰۰۰
حفاری با ترنچر به عرض کمتر از ۱۳ سانتیمتر و عمق تا ۵۰ سانتیمتر و ماسهریزی، پرکاری ،کامپکت و آسفالت مسیرمتر۲،۷۸۴،۰۰۰
نصب هر نوع داکت یا میکروداکت درون کانالمتر۵۵۶،۰۰۰
عبور از موانع در خیابانها مانند جوی و جدول و مواردی از این قبیلدستگاه۳۴،۸۰۴،۰۰۰
نصب هر گونه سابداکت درون داکتهای موجودمتر۴۱۹،۰۰۰
نصب حوضچه پیش ساخته کامپوزیت یا پلیمری کوچک با عمق و دریچه حدود ۶۰ سانتیمتر شامل حفاری و نصب و بتنریزی و آسفالتعدد۲۷،۸۴۴،۰۰۰
نصب حوضچه بزرگ استاندارد مخابراتی شامل حفاری و نصب و بتنریزی و آسفالتعددتوافقی
سوراخکاری حوضچههای موجود و یا ساختمان برای ورود به آندستگاه۱۶،۷۰۴،۰۰۰
کابل کشی کابل داخل ساختمان در داخل ساختمان تا ۰۰۰،۱ متر )حداقل هزینه ۵۰۰ متر(متر۳۴۷،۰۰۰
کابل کشی کابل داخل ساختمان در داخل ساختمان بیش از ۰۰۰،۱ مترمتر۳۱۶،۰۰۰
کابل کشی بر روی سینی و در کانالهای آدم رو تا ۰۰۰،۵ متر )حداقل هزینه ۵۰۰ متر(متر۴۶۰،۰۰۰
کابل کشی بر روی سینی و در کانالهای آدم رو بیش از ۰۰۰،۵ مترمتر۴۱۹،۰۰۰
کابل کشی بر روی سینی و بر روی Pipe Rack در محیط صنعتیمترتوافقی
کابل کشی درون داکت و سابداکت تا ۰۰۰،۵ متر )حداقل هزینه ۵۰۰ متر(متر۴۰۵،۰۰۰
کابل کشی درون داکت و سابداکت بیش از ۰۰۰،۵ مترمتر۳۶۳،۰۰۰
شوت میکروکابل تا اندازه ۸ میلیمتر و تا ۰۰۰،۵ متر )حداقل هزینه ۵۰۰،۱ متر(متر۲۵۴،۰۰۰
شوت میکروکابل تا اندازه ۸ میلیمتر و بیش از ۰۰۰،۵ مترمتر۲۲۹،۰۰۰
کابل کشی هوایی ADSS و OPGW با اندازههای مختلفمترتوافقی
کابل کشی Drop Cable در داخل ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر تا ۵۰۰ متر )حداقل هزینه ۱۵۰ متر(متر۳۴۷،۰۰۰
کابل کشی Drop Cable در داخل ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر بیش از ۵۰۰ مترمتر۳۱۶،۰۰۰
کابل کشی Drop Cable در خارج ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر تا ۰۰۰،۱ متر )حداقل هزینه ۳۰۰ متر(متر۴۰۵،۰۰۰
کابل کشی Drop Cable در خارج ساختمان با اندازه حدود ۲ در ۴ میلیمتر بیش از ۰۰۰،۱ مترمتر۳۶۳،۰۰۰
جدول ۵–۴: فهرست بهای قیمت خدمات کابل کشی فیبر نوری برای کارشناسان شکه و کابل کشی . کاری حساب شده و پر زحمت

optical-fiber-conector
کانکتورهای فیبرنوری

۵-۸) فهرست بهای نرخ خدمات نصب اتصالات

فهرست بهای نرخ خدمات نصب اتصالات در جدول شماره ۵-۵ نشان داده شده است.

جدول ۵-۵: فهرست بهای نرخ خدمات نصب اتصالات

نوع خدمتواحدقیمت
نصب ۴۵–RJ نری )پلاگ( Cat.5eعدد۱۴۴،۰۰۰
نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( Cat.5eعدد۳۴۱،۰۰۰
)STP Cat.5e یا Cat.6 نری )پلاگ RJ-45 نصبعدد۲۶۷،۰۰۰
نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( ۶Cat.عدد۴۳۶،۰۰۰
STP Cat.5e یا
)Cat7 یا STP Cat.6 یا Cat.6A نری )پلاگ RJ-45 نصبعدد۳۴۱،۰۰۰
نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( Cat.6Aعدد۵۲۹،۰۰۰
Cat7 یا STP Cat.6 یا
)Cat7 یا Cat.6A نری )پلاگ TERA یا GG-45 نصبعددتوافقی
نصب ۴۵–GG یا TERA مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستونعددتوافقی
Cat7 یا Cat.6A )جک
نصب پریز دیتا رو کار )بدون نصب Keystone(عدد۱۱۰،۰۰۰
نصب پایه پریز یا قاب پشتی )BackBox + Faceplate(عدد۱۷۵،۰۰۰
به صورت Cat5e UTP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۹،۵۸۸،۰۰۰
به صورت Cat5e STP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۱،۹۹۱،۰۰۰
به صورت Cat6 UTP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۱،۹۹۱،۰۰۰
به صورت Cat6e STP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۴،۳۷۳،۰۰۰
Unloaded در رک، به صورت Patch Panel نصب فیزیکیعدد۱،۲۰۱،۰۰۰
نصب ۴۵–RJ نری )پلاگ( Cat.5eعدد۱۴۴،۰۰۰
نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( Cat.5eعدد۳۴۱،۰۰۰
)STP Cat.5e یا Cat.6 نری )پلاگ RJ-45 نصبعدد۲۶۷،۰۰۰
نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( ۶Cat.عدد۴۳۶،۰۰۰
STP Cat.5e یا
)Cat7 یا STP Cat.6 یا Cat.6A نری )پلاگ RJ-45 نصبعدد۳۴۱،۰۰۰
نصب ۴۵–RJ مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستون جک( Cat.6Aعدد۵۲۹،۰۰۰
Cat7 یا STP Cat.6 یا
)Cat7 یا Cat.6A نری )پلاگ TERA یا GG-45 نصبعددتوافقی
نصب ۴۵–GG یا TERA مادگی )کانکشن ماجول یا کیاستونعددتوافقی
Cat7 یا Cat.6A )جک
نصب پریز دیتا رو کار )بدون نصب Keystone(عدد۱۱۰،۰۰۰
نصب پایه پریز یا قاب پشتی )BackBox + Faceplate(عدد۱۷۵،۰۰۰
به صورت Cat5e UTP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۹،۵۸۸،۰۰۰
به صورت Cat5e STP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۱،۹۹۱،۰۰۰
به صورت Cat6 UTP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۱،۹۹۱،۰۰۰
به صورت Cat6e STP دارای ۲۴ پورت Patch Panel نصب  و پانچ Loadedعدد۱۴،۳۷۳،۰۰۰

۵-۹) نرخ خدمات رک( Rack)

نرخ انواع خدمات مربوط به رک در این بخش آمده است.

۵-۹-۱)نرخ خدمات پس از فروش رک دیواری

نرخ خدمات پس از فروش رک دیواری در جدول شماره ۵-۶ آمده است.

جدول ۵-۶: نرخ خدمات پس از فروش رک دیواری

ردیف عنوان خدمتقیمت
 ۱نصب فیزیکی رک دیواری ۴U تا ۶U ۵،۱۹۴،۰۰۰
 ۲نصب فیزیکی رک دیواری ۷U تا ۱۲U ۸،۶۸۹،۰۰۰
 ۳نصب سینی کوچک ۱،۱۹۰،۰۰۰
 ۴نصب بلنک پنل۱U و ۲U و ۳U ۶۸۰،۰۰۰
 ۵نصب نگهدارنده کابل ۱،۱۹۰،۰۰۰
 ۶نصب لایت پنل ۱،۱۹۰،۰۰۰
 ۷نصب فیزیکی تجهیزات اکتیو تا ۳U ۲،۳۰۰،۰۰۰
 ۸نصب/ افزایش فن ۴،۵۱۷،۰۰۰
 ۹جابجائی و تنظیم یک جفت ریل ۳،۴۹۱،۰۰۰
 ۱۰ تعویض درب شیشهای ۲،۳۰۰،۰۰۰
 ۱۱ تعویض درب با لولای متحرک ۶۸۰،۰۰۰
 ۱۲ تعویض درب با لولای ثابت ۱،۶۱۷،۰۰۰
 ۱۳ جابجائی پنل ثابت و متحرک ۱،۳۶۲،۰۰۰
 ۱۴ تعویض غبارگیر موئی ۶۸۰،۰۰۰
 ۱۵ تعویض قفل سوئیچی یا دستگیره ۱،۱۹۰،۰۰۰
 ۱۶ تعویض استاپر مغناطیسی ۶۸۰،۰۰۰
 ۱۷ تعویض لولای فنری ۱،۱۹۰،۰۰۰
 ۱۸ وصل سیم ارت به بدنه ۶۸۰،۰۰۰
 ۱۹ آزمون ارت پاور رک ۶۸۰،۰۰۰
 ۲۰آزمون PDU ۱،۳۶۲،۰۰۰
 ۲۱تعمیر PDU ۲،۳۰۰،۰۰۰
 ۲۲تعویض فیوز PDU ۶۸۰،۰۰۰
 ۲۳آموزش و راهاندازی رک هوشمند ۴،۵۱۷،۰۰۰
 ۲۴نصب سینی ثابت به چهار ریل ۲،۳۸۷،۰۰۰
 ۲۵نصب سینی ثابت به شش ریل ۳،۳۲۰،۰۰۰
 ۲۶نصب سینی متحرک ۳،۳۲۰،۰۰۰
 ۲۷نصب بلنک پنل ۱U۲ ،U و ۳U ۶۸۰،۰۰۰
 ۲۸نصب بلنک پنل۴U تا ۶U ۱،۱۹۰،۰۰۰
 ۲۹ Unloaded نصب پچ پنل ۶۸۰،۰۰۰
 ۳۰نصب نگهدارنده کابل ۱،۱۹۰،۰۰۰
 ۳۱نصب لایت پنل ۱،۱۹۰،۰۰۰
 ۳۲نصب پنل مانیتور ۸۵۳،۰۰۰
 ۳۳نصب پنل موئی ۸۵۳،۰۰۰
 ۳۴نصب سینی فن ۲،۳۰۰،۰۰۰
 ۳۵ PDU نصب ۱،۱۹۰،۰۰۰
 ۳۶ نصب هر Device در رک تا ۳U ۱،۷۰۲،۰۰۰
 ۳۷نصب فیزیکی کارساز Rack Mount متعارف و تجهیزات مشابه دارای ریل و UPS-Rackmount ۱۱،۴۱۳،۰۰۰
 ۳۸ نصب سویچ بدون وجود رک )بر روی دیوار و… ( ۲،۳۰۰،۰۰۰
 ۳۹آرایش کابلها در رک توافقی

نکته: هزینه باز کردن تجهیزات جدول فوق ،۳۰% از هزینه های اعلام شده کمتر است.

۵-۹-۲) نرخ خدمات پس از فروش رک ایستاده

نرخ خدمات پس از فروش رک ایستاده در جدول شماره ۵-۷ نشان داده شده است.

جدول ۵-۷: نرخ خدمات پس از فروش رک ایستاده

ردیفعنوان خدمتقیمتتوضیحات
۱بررسی فن معیوب۳،۳۲۰،۰۰۰
۲بررسی و تعمیر یا تعویض فن معیوب۴،۱۷۱،۰۰۰
۳نصب/افزایش فن۴،۵۱۷،۰۰۰
۴تعویض در شیشهای۳،۳۲۰،۰۰۰
۵تعویض در – با لولای متحرک )فنری(۱،۱۹۰،۰۰۰
۶تعویض در – با لولای ثابت۲،۳۰۰،۰۰۰
۷تعویض در – دو تکه با لولای متحرک۲،۳۰۰،۰۰۰
۸تعویض غبارگیر موئی۶۸۰،۰۰۰
۹تعویض قفل سوئیچی یا دستگیره۱،۱۹۰،۰۰۰
۱۰تعویض قفل الکترونیک پین کد۳،۳۲۰،۰۰۰
۱۱تعویض قفل زیمنسی۲،۳۰۰،۰۰۰
۱۲تعویض فیلتر رک۱،۱۹۰،۰۰۰
۱۳تعویض استاپر مغناطیسی۶۸۰،۰۰۰
۱۴نصب هر چرخ/پایه رک۶۸۰،۰۰۰
۱۵تعویض هر چرخ/پایه رک )با تجهیزات داخل(۲،۳۰۰،۰۰۰
۱۶جابجائی و تنظیم یک جفت ریل۳،۳۲۰،۰۰۰
۱۷تعویض لولای فنری۱،۱۹۰،۰۰۰
۱۸بررسی سامانه هوشمند۳،۳۲۰،۰۰۰
۱۹بررسی و تعویض سامانه هوشمند )بدون احتساب تجهیزات(۴،۵۱۷،۰۰۰
۲۰بررسی در کنترل از راه دور RF۳،۳۲۰،۰۰۰
۲۱تعمیر PDU۴،۵۱۷،۰۰۰
۲۲تعویض فیوز PDU۶۸۰،۰۰۰
۲۳آموزش و راهاندازی رک هوشمند۶،۷۷۴،۰۰۰
۲۴نصب فیزیکی رک ۱۴U تا ۳۲U۲،۳۰۰،۰۰۰
۲۵نصب فیزیکی رک ۳۵U تا ۴۷U۵،۷۰۷،۰۰۰
۲۶آرایش کابلها در رکتوافقی

۵-۱۰) تعرفه نرخ برق کشی برای تجهیزات شبکه

تعرفه نرخ برقکشی برای تجهیزات شبکه در جدول شماره ۵-۸ آمده است.

جدول ۵-۸: تعرفه نرخ برقکشی برای تجهیزات شبکه

عنوان خدمتواحدقیمتوضیحات
کابل کشی برق ۵/۲×۳مترمحاسبه برحداقل کابل کشی ۰۰۰،۱ متر
کابل کشی فوق تا ۰۰۰،۱۰ مترمتراساس فهرست
کابل کشی از ۰۰۰،۱۰ متر تا ۰۰۰،۲۵متربهای تاسیسات برق همان سال
کابل کشی از ۰۰۰،۲۵ متر به بالامتر
کابل کشی برق ۶×۴متر
کابل کشی برق ۱۰×۴متر
کابل کشی برق ۱۶×۴متر
کابل کشی برق ۳۵×۱متر
نصب پریز برق رو کار یا تو کارعدد
نصب پایه پریز برق رو کارعدد
نصب پایه پریز برق تو کارعدد
نصب فیوز رو کارتکی )کنار سامانه و پریز(عدد
نصب جعبه فیوزعدد
نصب تابلو برق کوچک دیواری رو کار یا تو کار )تا اندازه ۱۵×۲۰(عددبدون حفاری و گچکاری )تو کار(
نصب جعبه تقسیم برق ۱۰×۱۰عددبدون حفاری و گچکاری )تو کار(
نصب تابلو برق با ابعاد بزرگعدد
عنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
نصب تابلو برق سلولیبعد از بازدید
نصب UPS تا قدرت ۵ KVAدستگاهبدون باطریها وآماده نصب در محل
نصب UPS از ۵ KVA تا قدرت ۱۰KVAعددکارشناس شبکهتوافقی بر اساس شرایط محیط پروژه

۵-۱۱) تعرفه نرخ آزمون و عیب یابی شبکه

تعرفه نرخ آزمون و عیب یابی شبکه در جدول شماره ۵-۹ نشان داده شده است.

جدول ۵-۹: تعرفه نرخ آزمون و عیب یابی شبکه

عنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
آزمون مسیر اتصال مسی )ارائه گزارش روی CD( تا ۱۰۰ نودلینک۱۱۰،۰۰۰به ازاء هر لینک به اضاقه هزینه دو نفر ساعت کارشناس ارشد شبکه
آزمون مسیر اتصال مسی )ارائه گزارش روی CD( از ۱۰۰ تا ۵۰۰ نودلینک۹۱،۰۰۰
آزمون مسیر اتصال مسی )ارائه گزارش روی CD( از ۵۰۰ نود به بالالینک۷۶،۰۰۰
ارائه گزارش آزمون هر برگ سیاه و سفیدلینکبر مبنای فاکتور دفتر خدمات فنی یا هزینه کاغذ ۴A به علاوه هزینه چاپ
ارائه گزارش آزمون هر برگ رنگیلینک
آزمون تصدیق کننده )Certifyer( مسیر اتصال فیبر نوری با دستگاه آزمونگر و بر اساس استاندارد انتخاب شده )ارائه گزارش روی CD(لینک۷۳۰،۰۰۰با دستگاه فلوک ۱۸۰۰–DTX بدون چاپ روی کاغذ حداقل ۱۰ لینک به اضافه هزینه دو نفر ساعت کارشناس ارشد شبکه
آزمون تصدیق کننده )Certifyer( مسیر اتصال فیبر نوری با دستگاه آزمونگر و بر اساس استاندارد انتخاب شده )ارائه گزارش روی CD(تار۲،۷۵۹،۰۰۰با دستگاه فلوک ۵۰۰۰–DSX یا  –DSX۸۰۰۰ بدون چاپ روی کاغذ حداقل ۱۰ لینک به اضافه هزینه دو نفر ساعت کارشناس ارشد شبکه
تشخیص محل شکستگیدستگاهتوافقی

۵-۱۲) تعرفه نرخ مستندسازی شبکه

تعرفه نرخ مستندسازی شبکه در جدول شماره ۵-۱۰ آمده است.

جدول ۵-۱۰: تعرفه نرخ مستندسازی شبکه

عنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
تهیه نقشه و مستندات شبکه ساختار کابل کشیطبقه/سگمنتنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱شامل مسیر داکت، لوله و کابل کشی مسی و فیبر نوری و محل رکها و اتاق تجهیزات بروی نقشه پلان
تهیه نقشه و مستندات شبکه ساختار تجهیزاتسگمنتنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱شامل ارتباطات و تنظیمات مربوط به روترها و سوئیچها و … تعاریف مربوط به اینترنت و اینترانت و سطوح دسترسی کاربران
تهیه نقشه و مستندات برقطبقه/سگمنتنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱شامل مسیر داکت، لوله و کابل کشی برق و محل تابلوها و تجهیزات بر روی نقشه پلان
تهیه نقشه و مستندات مخابراتطبقه/سگمنتنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱شامل مسیر داکت، لوله و کابل کشی تلفن و محل MDFها و تجهیزات بر روی نقشه پلان
تهیه نقشه نمای رک ایستاده یا دیواریرکنفر-ساعت کارشناس شبکه درجه ۱
برچسبزنی و کدبندی کابلها، پریزها ،پچ پنلها و تجهیزات شبکهدستگاه۳۲۶،۰۰۰

۵-۱۳) تعرفه نرخ کابل کشی مجدد

تعرفه نرخ کابل کشی مجدد در جدول شماره ۵-۱۱ آمده است.

جدول ۵-۱۱: تعرفه نرخ کابل کشی مجدد

عنوان خدمتواحدقیمتتوضیحات
جمعآوری کابلهای شبکه اجرا شده از قبلمتر۳۵% کابل کشی Cat5e
جمعآوری داکت با باز کردن پیچ و رولپلاکمتر۳۵% نصب داکت تاکلیه اندازههای داکت پلاستیکی؛ سایر موارد توافقی
اندازه ۳ سانتیمتر
باز و بسته کردن داکتهای موجود برای گسترش شبکهمتر۵۰% نصب داکت تا اندازه ۳ سانتیمترکلیه اندازههای داکت پلاستیکی؛ سایر موارد توافقی
پیدا کردن سرکابل و شمارهگذاری کابلهای کشیده شده از قبللینک۴۸۴،۰۰۰با آزمون و نصب نمراتور پلاستیکی

۵-۱۴) تعرفه نرخ مخابرات

تعرفه نرخ خدمات مخابراتی در جدول شماره ۵-۱۲ نشان داده شده است.

جدول ۵-۱۲: تعرفه نرخ خدمات مخابراتی

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب کابل مخابراتی تا ۱۰ زوج بالای ۵۰۰ مترمترمحاسبه بر اساس فهرست
۲نصب کابل مخابراتی )تلفن( تا ۲۰ زوج بالای ۵۰۰ مترمتربهای تاسیسات برق/الکتریک
۳نصب کابل مخابراتی )تلفن( از ۲۰ تا ۵۰ زوج بالای ۱۰۰ مترمترهمان سال
۴نصب کابل مخابراتی )تلفن( از ۵۰ زوج تا ۱۰۰ زوج بالای ۱۰۰ مترمتر
۵نصب کابل مخابراتی )تلفن( از ۱۰۰ زوج به بالامتر
۶نصب ترمینال مخابراتی ۱۰۰ زوج )کروز( به ازای هر باکسدستگاه
۷نصب زوج مخابراتی در داخل ترمینال و ….زوج
۸نصب پریز تلفنعدد

۵-۱۵) تعرفه نرخ نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های بیسیم

تعرفه نرخ خدمات نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های بی سیم (Wireless) در جدول شماره ۵-۱۳ آمده است.

جدول ۵-۱۳: تعرفه نرخ نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های بی سیم

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب آنتن و رادیو دو طرف بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۲۱ مترلینک۵۲،۹۲۰،۰۰۰
۲کانفیک و لاین افسایت دو طرف بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ متر با حداکثر پهنای باند و راهاندازیلینک۲۶،۴۶۰،۰۰۰
۳نصب آنتن و رادیو بالای دکل دو طرف با کابل تا ارتفاع ۳۹ مترلینک۶۳،۵۰۴،۰۰۰
۴کانفیک و لاینافسایت دو طرف بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ متر با حداکثر پهنای باند و راهاندازیلینک۳۱،۷۵۲،۰۰۰
۵نصب آنتن و رادیو دو طرف بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۵۷ مترلینک۷۴،۸۸۰،۰۰۰
۶کانفیک و لاینافسایت دو طرف بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ متر با حداکثر پهنای باند و راهاندازیلینک۳۷،۰۴۴،۰۰۰
۷نصب آنتن و رادیو دو طرف بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۷۵ مترلینک۸۴،۶۷۲،۰۰۰
۸کانفیک و لاینافسایت دو طرف بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ متر با حداکثر پهنای باند و راهاندازیلینک۴۲،۳۳۶،۰۰۰
۹نصب آنتن و رادیو بالای لوله دو طرف با کابل و نصب لولهلینک۴۲،۳۳۶،۰۰۰
۱۰کانفیک و لاینآف سایت آنتن بالای لوله دو طرف روی پشت بام با حداکثر پهنای باند و راهاندازی یک لینکلینک۱۷،۶۴۰،۰۰۰
۱۱سایت سروی )Site Survey( امکانسنجی با نمودار GPS هر نقطهنقطه۲۶،۴۶۰،۰۰۰
۱۲یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۲۱ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۲،۵۵۸،۷۳۳
۱۳یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۳۹ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن ،بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۳،۰۶۹،۷۳۳
۱۴یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۵۷ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۳،۶۸۳،۸۶۶
۱۵یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۷۵ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۴،۲۹۸،۰۰۰
۱۶یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری سه پایه ۲۵G 45 G 35 G  از ارتفاع ۷۵ متر به بالا برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل ،اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمترتوافقی
۱۷یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۲۱ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۳،۴۱۰،۰۰۰
۱۸یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۳۹ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۴،۰۹۲،۶۶۶
۱۹یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۵۷ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۴،۷۷۴،۹۳۳
۲۰یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  تا ارتفاع ۷۵ متر برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل، اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمتر۵،۴۵۷،۲۰۰
۲۱یک بار آچارکشی کامل دکلهایی مهاری چهار پایه ۲۵G 45 G 35 G  از ارتفاع ۷۵ متر به بالا برای تنظیمات مهاریها دکل، کنترل عمودی بودن، بازدید چراغ خطر، بازدید از بیس و نگهدارندههای دکل ،اطمینان از استحکام دکل با گزارش کار و اعلام موارد بازسازی و مشکلات ایجاد شدهمترتوافقی
۲۲پیادهسازی تجهیزات از بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۲۶،۴۶۰،۰۰۰
۲۳پیادهسازی تجهیزات از بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۳۱،۷۵۲،۰۰۰
۲۴پیادهسازی تجهیزات از بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۳۷،۰۴۴،۰۰۰
۲۵پیادهسازی تجهیزات از بالای دکل با کابل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۴۲،۳۳۶،۰۰۰
۲۶سایت سروی و ارایه طرح شامل شناخت محیط فرکانسی و اعلام مشخصات رادیو و آنتنهای مورد نیاز و باند فرکانسی و اعلام مشخصات آنتنهای مورد نیاز باند فرکانسی آزاد و توپولوژی شبکه و راهکار اجرای شبکه های بیسیم خارج از ساختمانمورد۳۰،۸۷۰،۰۰۰
۲۷سایت سروی و بررسی محیط مشتری و اعلام تعداد اکسسپوینتهای )AP( مورد نیاز و راهکار اجرا به صورت مکتوب برای شبکه های بیسیم داخل ساختمانمورد۸،۸۲۰،۰۰۰
۲۸برآورد میزان و نوع دکل مورد نیاز بر اساس سایت سروی و دفتر محاسبات با مهر تایید مهندس سازه و با تایید نصب لازم و اعلام به مشتریمورد۱۹۴،۰۴۰،۰۰۰
۲۹نظارت فنی بر اجرای دکل و تایید کیفیت و مشخصات دکلمورد۲۹،۴۰۰،۰۰۰

۵-۱۶) تعرفه نرخ خدمات نصب، راه اندازی، پشتیبانی و خدمات بی سیم مخابراتی

تعرفه نرخ خدمات نصب، راه اندازی، پشتیبانی و خدمات بیسیم مخابراتی در جدول ۵-۱۴ آمده است.

جدول ۵-۱۴: تعرفه نرخ خدمات نصب، راه اندازی، پشتیبانی و خدمات بی سیم مخابراتی

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ متر با بستهای مربوطمورد۱۸،۰۰۰،۰۰۰
۲جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترالمنت۴،۵۰۰،۰۰۰
۳نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ متر با بستهای مربوطمورد۲۱،۶۰۰،۰۰۰
۴جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترالمنت۵،۴۰۰،۰۰۰
۵نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ متر با بستهای مربوطمورد۲۵،۹۲۰،۰۰۰
۶جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترالمنت۶،۴۸۰،۰۰۰
۷نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ متر با بستهای مربوطمورد۳۱،۱۰۴،۰۰۰
۸جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترالمنت۷،۷۷۶،۰۰۰
۹نصب هر نوع آنتن بیسیم بالای دکل تا ارتفاع ۹۳ متر با بستهای مربوط و  جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن به جهت مورد نظرمورد۳۷،۳۰۶،۸۰۰
۱۰جهتیابی و تنظیم المنتهای آنتن چهار جهته به جهت مورد نظر در بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترالمنت۹،۳۳۱،۲۰۰
۱۱پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ متر با بستهای مربوطمورد۹،۰۰۰،۰۰۰
۱۲پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ متر با بستهای مربوطمورد۱۰،۸۰۰،۰۰۰
۱۳پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ متر با بستهای مربوطمورد۱۲،۹۶۰،۰۰۰
۱۴پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ متر با بستهای مربوطمورد۱۵،۵۵۲،۰۰۰
۱۵پیادهسازی هر نوع آنتن بیسیم از بالای دکل تا ارتفاع ۹۳ متر با بستهای مربوطمورد۱۸،۶۶۲،۴۰۰
۱۶نصب و لحیمکاری کانکتور ۷/۸ به روی کابل ۷/۸ تست و آببندی با لنت مخصوصعدد۷،۵۰۰،۰۰۰
۱۷نصب و لحیمکاری کانکتور ۱/۲ به روی کابل ۱/۲ تست و آببندی با لنت مخصوصعدد۳،۷۵۰،۰۰۰
۱۸نصب و لحیم کاری کانکتور ۲۵۸– ۲۵۹PL   و غیره به روی کابل ۸ RJ و ۲۱۳RG  با تست و آببندی با لنت مخصوصعدد۲،۲۵۰،۰۰۰
۱۹نصب کابل هلیاکس۷/۸ از  بالای دکل و کابل کشی تا مرکز مورد نظر با بستهای مورد نیازمتر۳۷۵،۰۰۰
۲۰نصب کابل هلیاکس ۱/۲ از بالای دکل و کابل کشی تا مرکز مورد نظر با بستهای مورد نیازمتر۳۰۰،۰۰۰
۲۱نصب کابل ۲۱۳RG  از بالای دکل و کابل کشی تا مرکز مورد نظر با بستهای مورد نیازمتر۲۲۵،۰۰۰
۲۲پیادهسازی کابل هلیاکس ۷/۸ از بالای دکل و جمعآوری آنمتر۱۸۷،۵۰۰
۲۳پیادهسازی کابل هلیاکس ۱/۲ از بالای دکل و جمعآوری آنمتر۱۵۰،۰۰۰
۲۴پیادهسازی کابل ۸RJ  یا ۲۱۳ RG از بالای دکل وجمعآوری آنمتر۱۱۲،۵۰۰
۲۵رفلکتگیری و راهاندازی بیسیم مادر ثابتمورد۱۵،۰۰۰،۰۰۰
۲۶اجرت بازدید و عیب یابی بیسیممورد۱۵،۰۰۰،۰۰۰
۲۷اجرت کانفیگ بیسیم دستی خودروییمورد۲،۲۵۰،۰۰۰
۲۸اجرت کانفیک تکرارکننده بیسیممورد۷،۵۰۰،۰۰۰
۲۹اجرت کانفیگ بیسیم خودرویی داخل خودرومورد۳،۷۵۰،۰۰۰
۳۰اجرت نصب بیسیم خودرویی )شامل آنتن و کابل برق(مورد۱۲،۰۰۰،۰۰۰
۳۱نصب و راهاندازی بیسیم ثابتمورد۱۲،۰۰۰،۰۰۰
۳۲اجرت تست و تنظیم دوپل لکسورمورد۷،۵۰۰،۰۰۰
۳۳اجرت تست و تنظیم بیسیم انالوگ )بدون تعویض قطعات(مورد۴،۵۰۰،۰۰۰
۳۴اجرت تست و تنظیم بیسیم دیجیتال )بدون تعویض قطعات(مورد۶،۰۰۰،۰۰۰

۵-۱۷) تعرفه نرخ خدمات نصب دکل های مهاری

دکل وایرلس بهینه شده توسط تیم امداد شبکه
دکل وایرلس بهینه شده توسط تیم امداد شبکه

تعرفه نرخ مربوط به خدمات نصب دکلهای مهاری سه پایه و چهار پایه مخابراتی، با نصب قطعات طبق استانداد رون با نصب صفحه متعادل کننده دوبل، کمربندهای دکل ،تسمه های متعادل کننده، و بافت تمامی سر سیم مهاری ها و نصب سیم اطمینان برای نگهدارنده های دکل، در جدول شماره ۵-۱۵ نشان داده شده است.

جدول ۵-۱۵: تعرفه نرخ خدمات نصب دکل های مهاری

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۲۱ مترمتر۵،۵۲۵،۱۰۰
۲نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۲۱ متر با سر دکلمتر۵،۷۵۷،۱۵۰
۳نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۳۹ متر با سر دکلمتر۶،۹۰۶،۹۰۰
۴نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۵۷ متر با سر دکلمتر۸،۲۸۸،۷۰۰
۵نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۷۵ متر با سر دکلمتر۹،۶۷۰،۵۰۰
۶نصب دکل ۴۵G سه پایه مثلثی از ارتفاع ۷۵ متر به بالا با سر دکلمترتوافقی
۷نصب بیس دکل ۴۵G سه پایه مثلثی، تنظیم و تراز کردن آنمورد۸،۸۲۰،۰۰۰
۸پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۲۱ متری با سر دکلمتر۳،۸۳۸،۱۰۰
۹پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۳۹ متر با سر دکلمتر۴،۶۰۴،۶۰۰
۱۰پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۵۷ متر با سر دکلمتر۵،۵۲۵،۸۰۰
۱۱پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی تا ارتفاع ۷۵ متر با سر دکلمتر۶،۴۴۷،۰۰۰
۱۲پیادهسازی دکل ۴۵G سه پایه مثلثی از ارتفاع ۷۵ متر به بالا با سر دکلمترتوافقی
۱۳نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۲۱ متر با سر دکلمتر۷،۶۷۳،۴۰۰
۱۴نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۲۱ متر تا ۳۹ متر با سر دکلمتر۹،۲۰۸،۵۰۰
۱۵نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۳۹ متر تا ۵۷ متر، با سر دکلمتر۱۰،۷۴۳،۶۰۰
۱۶نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۵۷ متر تا ۷۵ متر، با سر دکلمتر۱۲،۲۷۸،۷۰۰
۱۷نصب دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۷۵ متر به بالا، با سر دکلمترتوافقی
۱۸نصب بیس دکل ۴۵G چهار پایه مربعی، تنظیم و تراز کردن آنمورد۱۱،۷۶۰،۰۰۰
۱۹پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۲۱ متر با سر دکلمتر۵،۱۱۵،۶۰۰
۲۰پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۳۹ متر با سر دکلمتر۶،۱۳۹،۰۰۰
۲۱پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۵۷ متر با سر دکلمتر۷،۱۶۲،۴۰۰
۲۲پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی تا ارتفاع ۷۵ متر با سر دکلمتر۸،۱۸۵،۸۰۰
۲۳پیادهسازی دکل ۴۵G چهار پایه مربعی از ارتفاع ۷۵ متر به بالا با سر دکلمترتوافقی
۲۴نصب برقگیر با اتصالات مورد نیاز و سیم مسی تا پای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۱۵،۲۸۸،۰۰۰
۲۵نصب برقگیر با اتصالات و سیم مسی تا پای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۲۲،۹۲۳،۰۰۰
۲۶نصب برقگیر با اتصالات و سیم مسی تا پای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۳۴،۳۹۸،۰۰۰
۲۷نصب برقگیر با اتصالات و سیم مسی تا پای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۳۸،۲۲۰،۰۰۰
۲۸نصب برقگیر با اتصالات و سیم مسی تا پای دکل از ارتفاع ۷۵ متر به بالاموردتوافقی
۲۹پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۱۰،۷۰۱،۶۰۰
۳۰پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۱۶،۰۵۲،۴۰۰
۳۱پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۲۱،۴۰۳،۲۰۰
۳۲پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۲۶،۷۳۹،۰۰۰
۳۳پیادهسازی برقگیر با اتصالات و سیم مسی از بالای دکل از ارتفاع ۷۵ متر به بالاموردتوافقی
۳۴نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۱۱،۶۴۴،۰۰۰
۳۵نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۱۹،۱۱۰،۰۰۰
۳۶نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۲۶،۷۵۴،۰۰۰
۳۷نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۳۴،۳۹۸،۰۰۰
۳۸نصب چراغ خطر با اتصالات مورد نیاز بالای دکل از ارتفاع ۷۵ متر به بالاموردتوافقی
۳۹پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل تا ارتفاع ۲۱ مترمورد۸،۰۲۶،۲۰۰
۴۰پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل تا ارتفاع ۳۹ مترمورد۱۳،۳۷۷،۰۰۰
۴۱پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل تا ارتفاع ۵۷ مترمورد۱۸،۷۲۷،۸۰۰
۴۲پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل تا ارتفاع ۷۵ مترمورد۲۴،۰۳۸،۱۰۰
۴۳پیادهسازی چراغ خطر با اتصالات از بالای دکل از ارتفاع ۷۵ متر به بالاموردتوافقی
۴۴اجرت تخریب  نگهدارنده دکل، اجرای جوشکاری ۱ عدد میله مهار به سازه ساختمان، اجرای خاموتبندی ،فندانسیون تاسطح پشت بام با حمل مصالح بالای پشت بام ) درصورت نیاز(عدد۴۵،۰۰۰،۰۰۰
۴۵اجرت تخریب  نگهدارنده دکل، اجرای جوشکاری ۲ عدد میله مهار به سازه ساختمان، اجرای خاموتبندی ،فندانسیون تاسطح پشت بام با حمل مصالح بالای پشت بام ) درصورت نیاز(عدد۵۵،۰۰۰،۰۰۰
۴۶قیرگونی محل تخریب شده و بتونریزی شده تا سطح پشت بام، برای ضریب اطمینان بیشتر  ایزوگام محل قیر گونی شدهعدد۲۰،۰۰۰،۰۰۰
۴۷اجرای فندانسیون ۶۰*۶۰*۶۰ ارتفاع ۵۰ سانتیمتر با اجرای قالب واجرای آرماتور سیمی بارول بولت و حمل  مصالحه به  بالای پشت بامعدد۵۰،۰۰۰،۰۰۰
۴۸اجرت حفاری ۱*۱ متر نگهدارنده دکل مهاری زمینی هر نقطه، اجرت آرماتوربندی ،اجرت قالببندی ،اجرت بتونریزی و انکرگذاریمورد۹۰،۰۰۰،۰۰۰
۴۹اجرت حفاری ۱*۱ متر بیس دکل مهاری زمینی ،اجرت آرماتوربندی ،اجرت قالببندی ،اجرت بتونریزی و انکر بولتگذاری و تنظیمات بیس بدونه مصالحمورد۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰

نکات:

 • هزینه ارسال دکل و قطعات از محل تا محل نصب، بر عهده کارفرما است .
 • هزینه نصب دکلهای خاص به صورت توافقی تعیین میشود.
 • هزینه نصب دکلهای با ارتفاع بیش از ۷۵ متر به صورت توافقی تعیین میشود.

۵-۱۸) تعرفه نرخ خدمات سامانه های ذخیره سازی

تعرفه نرخ مربوط به خدمات سامانه های ذخیره سازی در جدول شماره ۵-۱۶ نشان داده شده است.

جدول ۵-۱۶: تعرفه نرخ خدمات سامانه های ذخیره سازی

جدول ۵–۱۶: تعرفه نرخ خدمات سامانه های ذخیره سازی

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱راهاندازی نرم افزارهای نظارتی سامانه ذخیره سازینوبت۲۱،۴۶۳،۰۰۰
۲راهاندازی نرم افزارهای نظارتی شبکه Fabricنوبت۲۱،۴۶۳،۰۰۰
۳نصب، پیکربندی، پیادهسازی و راهاندازی Fiber Channel SAN Switchنوبت۲۶،۸۲۹،۰۰۰
۴بررسی وضعیت سامانه های مورد نظر برای اتصال به شبکه ذخیره سازی به منظور شناخت اهمیت، اولویت ،IOPS، حجم داده و میزان رشدنفر/ساعتکارشناس درجه ۱ سخت افزار
۵طراحی سامانه ذخیره سازینفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
۶طراحی شبکه Fabricنفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
۷ارائه خدمات کارشناسی برای پیادهسازی سامانه ذخیره سازی؛ شامل پیکربندی بر اساس Best Practice، اعمال Licenseهای تهیه شده توسط کارفرما، ارتباط با سامانه مجازی در صورت لزوم، پیادهسازی راهکارهای امنیتی طراحی شدهنفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
جدول ۵–۱۶: تعرفه نرخ خدمات سامانه های ذخیره سازی

۵-۱۹) تعرفه نرخ نصب و راه اندازی پردازش داده و کارسازها

تعرفه نرخ خدمات نصب و راه اندازی پردازش داده و کارسازها در جدول شماره ۵-۱۷ آمده است.

جدول ۵-۱۷: تعرفه نرخ نصب و راه اندازی پردازش داده و کارسازها

عنوان خدمتکوچک )۱ یا ۲ پردازنده(متوسط )بیش از ۴ پرازنده(سازمانی )سروهای Blade(
بررسی اولیه محل استقرار کارساز۰۳،۸۴۴،۰۰۰۱۰،۲۱۱،۰۰۰
نصب سخت افزاری کارساز۰۰
رک۳،۶۷۸،۰۰۰۳،۶۷۸،۰۰۰۲ T2 + 1 E2*N
رومیزی۰رایگان
Wiring۲،۴۸۰،۰۰۰۲،۴۸۰،۰۰۰۱۰،۲۱۱،۰۰۰
آزمون اولیه۳،۹۷۷،۰۰۰۳،۹۷۷،۰۰۰۱ T1 + 0.5 T1*N
پیکربندی Raid و حافظه )*(۳،۹۷۷،۰۰۰۳،۹۷۷،۰۰۰۱ E2 + 0.5 E2*N
نصب حداقل سامانه عامل (**)۰۰
نصب سامانه عامل ویندوز۴،۵۰۱،۰۰۰۴،۵۰۱،۰۰۰۱ E2 * N
سایر موارد )سایر سامانه های عامل(۷،۵۰۸،۰۰۰۷،۵۰۸،۰۰۰۱ E2 * N

نکات:

 • )*) منوط به اعلام راهبردها از طرف کارفرما؛ (*) تهیه سامانه عامل و درایورهای مورد لزوم برای نصب به عهده کارفرما است.

مبالغ بر اساس جدول ضریب شغلی:

 • ۱E: کارشناس ارشد
 • ۲E: کارشناس درجه ۱
 • ۲T: تکنسین شبکه درجه دو
 • ۱T: تکنسین شبکه درجه یک
 • N: تعداد Bladeها

۵-۲۰) تعرفه نرخ خدمات بازیابی اطلاعات

تعرفه نرخ خدمات مربوط به بازیابی اطلاعات در جدول شماره ۵-۱۸ آمده است.

جدول ۵-۱۸: تعرفه نرخ خدمات بازیابی اطلاعات

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱کلیه موارد بیش از ۶ هارد یا SAN Storageدستگاهتوافقی
۲بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR تا هارد به ظرفیت GB ۵۰۰دستگاه۱۵،۲۱۰،۰۰۰
۳بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت GB ۵۰۰ تا  TB ۱دستگاه۲۴،۳۳۳،۰۰۰
۴بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۱ تا TB ۲دستگاه۴۲،۵۸۸،۰۰۰
۵بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۲ تا TB ۴دستگاه۶۶،۶۲۴،۰۰۰
۶بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۴ تا TB ۶دستگاه۹۷،۳۴۲،۰۰۰
۷بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۶ تا TB ۸دستگاه۱۳۳،۸۴۱،۰۰۰
۸بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۸ تا TB ۱۰دستگاه۱۵۸،۱۷۹،۰۰۰
۹بازیابی نرم افزاری اطلاعات هارد DVR یا NVR از هارد به ظرفیت بیش از TB ۱۰دستگاهتوافقی
۱۰کنترل اولیه برای امکانسنجی بازیابی اطلاعات هارد DVR و NVR )کارشناسی(دستگاه۱۰% هزینه
بازیابی

نکات:

 • اگر RAID یا هارد DVR و NVR قابل بازیابی بوده و مشتری بازیابی را نیز درخواست کند، فقط هزینه بازیابی دریافت شده و هزینه کارشناسی دریافت نمیشود.
 • مشتری فایل های بازیابی شده را قبل از تحویل امضا و تائید خواهد کرد.
 • موارد مربوط به هزینه کارشناسی هارد ایستگاه های کاری، ایرادات سخت افزاری، جراحی هارد، بازیابی باج افزار، Bitlocker که رمز صحیح کار نمیکند، و انواع حافظه بر مبنای تعرفه خدمات سخت افزاری محاسبه و اعلام خواهد شد.

۵-۲۱) تعرفه نرخ حفاظت فیزیکی (دوربین های مدار بسته)

تعرفه نرخ خدمات مربوط به حفاظت فیزیکی (دوربین های مدار بسته) در جدول شماره ۵-۱۹ نشان داده شده است.

جدول ۵-۱۹: تعرفه نرخ حفاظت فیزیکی (دوربین های مدار بسته)

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب فیزیکی دوربین ثابت و تنظیم زوایا (تا ارتفاع ۳ متر)دستگاه۴،۷۳۵،۰۰۰
۲نصب فیزیکی و تنظیم زوایا دوربین ثابت از هر نوع داخل ساختمانی (بالاتر از ۳ متر- بابت هر متر اضافه)متر۱،۱۹۰،۰۰۰
۳آموزش کاربری و مدیریت سامانهتوافقی
۴راه اندازی و تنظیمات نرم افزاری دوربین ثابت از هر نوع داخل ساختمانی (از هر نوع)دستگاه۵،۹۱۸،۰۰۰
۵نصب فیزیکی دوربین ثابت از هر نوع خارج ساختمانی (تا ارتفاع ۶ متر)دستگاه۸،۸۷۲،۰۰۰
۶راه اندازی و تنظیم دوربین ثابت از هر نوع خارج ساختمانی (تا ارتفاع ۶ متر)دستگاه۷،۱۱۵،۰۰۰
۷اضافه قیمت بابت نصب فیزیکی و تنظیمات دوربین ثابت از هر نوع در ارتفاع - بالاتر از ۳ متر - بابت هر متر اضافهمتر۲،۹۶۲،۰۰۰
۸اضافه قیمت بابت نصب فیزیکی و تنظیمات دوربین از نوع چرخشی زومدار PTZ (تا ارتفاع ۶ متر)دستگاه۲،۹۶۲،۰۰۰
۹اضافه قیمت بابت نصب فیزیکی و تنظیمات دوربین از نوع چرخشی زومدار Speed Domeدستگاه۱۰،۳۵۷،۰۰۰
۱۰اضافه قیمت بابت اعمال تنظیمات تخصصی نرم افزاری دوربین(تحت شبکه و غیره..)دستگاه۱،۴۸۳،۰۰۰
۱۱نصب کاور و پایه استاندارد دوربین (Housing + Bracket)عدد۸،۸۷۲،۰۰۰
۱۲نصب هرگونه دستک تا اندازه یک و نیم متری برای نصب دوربینعدد۴،۱۳۹،۰۰۰
۱۳جمع آوری تجهیزاتدستگاه%۵۰ هزینه نصب
۱۴نصب فیزیکی دستگاه ضبط و مدیریت دوربین به همراه هارد داخلیدستگاه۸،۸۷۲،۰۰۰
۱۵تنظیم نرم افزاری دستگاه ضبط و مدیریت دوربین (بابت هر کانال فعال)کانال۱،۷۷۳،۰۰۰
۱۶انجام تنظیمات پیشرفته پردازش تصویر (شامل نرم افزارهای شمارش، تشخیص چهره، حفاظ مجازی، پلاک خوان، تشخیص حرکت و جابجایی، تشخیص فقدان یا افزونه و غیره...)نفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۱
۱۷نصب و راه اندازی دستگاه ذخیره سازی خارجی و انجام تنظیمات لازمدستگاه۱۴،۱۹۵،۰۰۰
۱۸نصب و تنظیم نسخه کارخواه نرم افزار نظارت و مدیریت تصویرنسخه۸،۸۷۲،۰۰۰
۱۹انجام تنظیمات انتقال تصویرسریتوافقی
۲۰طراحی سامانه دوربین مداربسته )شامل تهیه نقشه جاگذاری دوربینها، مسیرهای ارتباطی ،لیست تجهیزات و خدمات و راهکارهای مدیریت نظارت تصویری(نفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۱
۲۱نصب و راه اندازی پروژکتور دید در شب (IR)، خارج از ساختمان و تا ارتفاع ۶ متر۵،۹۱۸،۰۰۰
۲۲نصب و راه اندازی ملزومات دوربین شامل میکروفون اسپیکر، حافظه داخلی، ورودی و خروجیهای متعدد آلارم و...عدد۴،۷۳۵،۰۰۰

۵-۲۲) تعرفه خدمات RFID

تعرفه خدمات در حوزه RFID مطابق جدول شماره ۵-۲۰ است.

جدول ۵-۲۰: تعرفه خدمات RFID

عنوان خدمت                                                        واحدقیمت
بخش اول - شناسایی و طراحی فرآیندها
بررسی فرآیندهای موجود درسازمان، تهیه مستندات مربوط به فرآیندها و تغییر درراستای بهبود آنهانفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
تهیه و تنظیم نقشه های سایت بر اساس نرم افزارهای موجود و رایج دراین خصوصنفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
بخش دوم - آزمایش و بررسی محیطی
ارزیابی، شناسایی و اجرای آزمونهای محیطی در مناطق بازرسی (Interrogation Zone) براساس فرآیندهادستگاهتوافقی
استفاده از طیف سنج (Spectrum Analyzer)(، تولید کننده موج (Wave Generator) وآنتنهای دو قطبی درمحیطدستگاهتوافقی
تهیه مستندات مربوط به آزمایههای آزمون محیطیسریتوافقی
بخش سوم - پیاده سازی نمونه عملیاتی (Pilot)
اجرا و پیاده سازی آزمایشی نمونه عملیاتی در سایت بر اساس آزمونهای محیطی صورت گرفتهدستگاهتوافقی
بخش چهارم - نصب و راه اندازی
شناسایی و جانمایی تگ در سطوح مختلف(کالا، جعبه، پالت، کانتینر)نفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۱
نصب تگعددتوافقی
نصب داده خوانعدد۱۷،۶۶۲،۰۰۰
پیکربندی و نصب نرم افزاری داده خواننفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۲
جابجابی و نصب آنتن ها در محیطعدد۷۶،۹۱۹،۰۰۰
بخش پنجم - پیادهسازی میان افزار
طراحی، نصب و اجرای میان افزارنفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
طراحی و تهیه نرم افزار داده خوان (هندهلد و غیره..)نفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
نصب و فعالسازی لایسنس دستگاه داده خواننفر/ساعتکارشناس ارشد شبکه
بخش ششم - عیب یابی و رفع اشکال
عیب یابی سامانهنفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۱
عیب یابی آنتننفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۱
عیب یابی میان افزارنفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۱
عیب یابی تجهیزات ماشهای (هندهلد و اسکنرهای مشابه)نفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۱

۵-۲۳) تعرفه نرخ خدمات مجازی سازی

تعرفه نرخ خدمات مرتبط با مجازی سازی در جدول شماره ۵-۲۱ نشان داده شده است.

جدول ۵-۲۱: تعرفه نرخ خدمات مجازی سازی

ردیفعنوان خدمتواحدمبلغ
۱آمادهسازی زیرساخت سخت افزاری برای نصب هاست Hypervisorعددتوافقی
۲)و غیره Oracle یا Hyper-v یا VMWare Esxi اعم از( Hypervisor نصبعددتوافقی
۳نصب VM )شامل تنظیمات و تخصیص منابع(عددتوافقی
۴نصب Virtual Center تحت ویندوز و تنظیمات اولیهعددتوافقی
۵Linux/Unix تحت Virtual Center نصبعددتوافقی
۶نصب SAN Storage مجازی و تنظیمات iSCSIعددتوافقی
۷Virtual Appliance Storage نصبعددتوافقی
۸کلاسترینگ Hypervisor برای HAعددتوافقی
۹نصب و پیکربندی SAN Storage فیزیکیعددتوافقی
۱۰SAN Switch: Fiber Channel نصب و پیکربندیعددتوافقی
۱۱نصب کارت HBA اعم از Fiber Channel و غیره بر روی کارسازعددتوافقی
۱۲Virtual Switch نصب و پیکربندیعددتوافقی
۱۳نصب و پیکربندی سوییچ مجازی ۱۰۰۰Nexusعددتوافقی
۱۴تبدیل سامانه های فیزیکی به ماشین مجازی و پیکربندیعددتوافقی

۵-۲۴) تعرفه نرخ خدمات متفرقه

تعرفه نرخ خدمات متفرقه در جدول شماره ۵-۲۲ نشان داده شده است.

جدول ۵-۲۲: تعرفه نرخ خدمات متفرقه

۵-۲۵) تعرفه خدمات راه اندازی سامانه های VoIP

تعرفه نرخ خدمات مرتبط با راه اندازی نرم افزاری و سخت افزاری سامانه های VoIP در جدول شماره ۵-۲۳ نشان داده شده است.

جدول ۵-۲۳: تعرفه نرخ خدمات راه اندازی نرم افزاری سامانه های VoIP

ردیفخدمت واحد قیمت
انجام تنظیمات مربوط به گروه ۱، شامل موارد کانفیگ ۴ عدد تلفن و داخلی نصب و استقرار IP-PBX سخت افزاری در شبکه و تنظیمات پایه )نظیر رنج داخلیها، تاریخ و ساعت و امکانات اولیه(
دستگاه ۸۹,۴۶۶,۰۰۰
گروه ۲: نصب و پیکربندی و انجام تنظیمات اولیه مربوط به IP-PBX های نرمافزاری مجازیسازی کارسازها مبتنی بر VMware ESXI دستگاه ۱۳۴۱۹۹۰۰۰
۳داخلی درون شبکه )به ازای ایجاد، راهاندازی و تنظیمات یک داخلی درون شبکه ،اعم از SIP و IAX(داخلی۲,۲۳۷,۰۰۰
۴داخلی برون شبکه )به ازای ایجاد، راهاندازی و تنظیمات یک داخلی برون شبکه اعم از SIP و IAX(داخلی۳,۱۳۳,۰۰۰
۵ترانک آنالوگ )به ازای ایجاد، نصب سختافزار وانجام تنظیمات حداکثر چهار خط آنالوگ FXO یا FXS(دو زوج۱۳,۴۲۰,۰۰۰
۶تعریف و تنظیم گروههای کاری )مدیریت، اداری، مالی و... (گروه۲,۲۳۷,۰۰۰
۷مدیریت، انتقال و توزیع تماسهای ورودی بین کاربرانگروه۸,۹۴۷,۰۰۰
۸تلفن گویای هوشمند )امکان ایجاد منو و زیر منو چندلایه(منو۲,۲۳۷,۰۰۰
۹تنظیمات خدمت )سرویس( SNTP )تاریخ و ساعت تحت شبکه(نصب۲,۲۳۷,۰۰۰
۱۰مدیریت مجوزهای شمارهگیری و تعریف مدل های مختلف شمارهگیریگروه۸,۹۴۷,۰۰۰
۱۱موزیک انتظار و پیشوازموزیک۲,۲۳۷,۰۰۰
۱۲ترانک دیجیتال )به ازای ایجاد، راهاندازی و انجام تنظیمات یک ترانک دیجیتال، اعم از SIP و ۱E و IAX(ترانک۸,۹۴۷,۰۰۰
۱۳چند زمانی )به ازای ایجاد و تنظیم یک سامانه چند زمانی یا Time condition و هدایت تماس به سمت آنشیفت کاری۱۳,۴۲۰,۰۰۰
۱۴فکس )راهاندازی فکس روی IP-PBX برای دریافت و ارسال آن و آموزشهای مورد نیاز(دستگاه۶,۷۱۰,۰۰۰
۱۵تنظیم مرکز تلفن برای ذخیره فایلها در حافظه تحت شبکه )External Storage(دستگاه۱۱,۱۸۳,۰۰۰
۱۶آموزش )به ازای یک ساعت آموزش استفاده از مرکز تلفن و امکانات آن(ساعت۱۳,۴۲۰,۰۰۰
۱۷عیبیابی )به ازای یک ساعت عیبیابی در محل کارفرما( بدون محاسبه ایاب و ذهاب و خوراکساعت۱۵,۶۵۷,۰۰۰
۱۸انجام تنظیمات مسیردهی تماسهای ورودی و خروجی برای ارتباطات بین شعبشعبه۵,۳۶۹,۰۰۰
۱۹ایجاد داخلی برای تماس تصویری )درون شبکه یا برون شبکه(داخلی۱۱,۱۸۳,۰۰۰
۲۰سامانه انتظار در صف مکالماتدستگاه۶,۷۱۰,۰۰۰
۲۱تلفن گویای هوشمند با قابلیت تفکیک تماس بر اساس کد ورودی تماس گیرنده IVR )سامانه پاسخگویی منشی دیجیتال(دستگاه۱۱,۱۸۳,۰۰۰
۲۲ضبط تماسها و مکالمات ورودی و خروجیدستگاهتوافقی
۲۳راهاندازی سامانه نظرسنجینصبتوافقی
۲۴تعریف مدیران و کاربران با دسترسیهای مختلفدستگاه۳,۳۶۴,۰۰۰
۲۵انجام تنظیمات هدایت تماس در اتصال به مراکز قدیمی PBX )مرکز تلفن سانترال(خطتوافقی
۲۶پشتیبانگیرینصبتوافقی
۲۷گزارشگیرینصبتوافقی
۲۸ارائه مشاوره مهاجرت از سانترال به VoIPتوافقی۴,۴۷۳,۰۰۰
۲۹راهاندازی تلفن آنالوگ و فکس یا POS توسط دستگاه ATAپورتتوافقی
۳۰راهاندازی و تنظیمات کارسازهای مرتبط با نرمافزارهای مرتبط به VoIP به صورت جداگانهدستگاهتوافقی
۳۱تنظیمات و تغییرات در VLAN به درخواست مشتری در صورت نیازدستگاه۲,۲۳۷,۰۰۰

فصل ۷) تعرفه نرخ خدمات امنیت فناوری اطلاعات

۷-۱) مقدمه

تعرفه نرخ خدمات در حوزه امنیت فناوری اطلاعات در این فصل آمده است.

نکته ۱: هزینه پروژههای توسعه های باید بر اساس تعرفه ها تخصص فردی که آن را انجام میدهد (بر اساس مدل ارائه شده در فصل ۲ و عناوین شغلی احصا شده در پیوست الف)، برآورد و مشخص شوند.

نکته ۲: مواردی که تعرفه آن با عنوان «توافقی» ذکر شده، میتواند (تا انتشار نسخه بعدی این سند)، میتواند بر اساس فهرست بهای منتشر شده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی (در صورت وجود)، برآورد شود.

۷-۲)دسته بندی خدمات امنیت فناوری اطلاعات

خدمات امنیت فناوری اطلاعات در ۱۱ گروه، به شرح زیر ،تقسیم بندی شده و برای هر گروه فعالیت هایی تعریف میشود.

 • امنیت زیرساخت
 • پیاده سازی مدیریت تایید هویت
 • شناسایی و کاهش حملات شبکه
 • خدمات امنیت ارتباطات
 • سامانه های مدیریت امنیت اطلاعات
 • طراحی مرکز عملیات امنیت(SOC)
 • امنیت در نقاط انتهایی
 • خدمات سامانه DLP
 • پیکربندی پیشرفته امنیت
 • امنیت در فناوری های نوین
 • خدمات عمومی و مشترک

۷-۳( نرخ پایه خدمات امنیت زیرساخت

تعرفه پایه خدمات امنیت زیرساخت در جدول ۷-۱ نشان داده شده است.

جدول ۷-۱: نرخ پایه خدمات امنیت زیرساخت

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱ارتقاءامنیت شبکه مبتنی بر تغییر توپولوژیکارشناس ارشد امنیت
۲پیکربندی ترجمه آدرس (NAT)کارشناس ارشد امنیت
۳پیکربندی لیست های دسترسی (ACL)کارشناس ارشد امنیت
۴پیکربندی مسیریابی IP بر اساس دستورالعمل های ایمن سازیکارشناس ارشد امنیت
۵Object Groups پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۶پیکربندی شبکه های مجازی (VLAN)کارشناس ارشد امنیت
۷پیکربندی فیلترینگ بر تجهیزات خاصکارشناس ارشد امنیت
۸Failover پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۹پیکربندی فایروال شفاف لایه دوکارشناس ارشد امنیت
۱۰Modular Policy Framework پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۱Application-Aware Inspection پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۲پیکربندی راه حل های دسترس پذیری بالاکارشناس ارشد امنیت
۱۳پیکربندی خط مشی QoSکارشناس ارشد امنیت
۱۴پیکربندیهای Cloudمدیر امنیت درجه ۱
۱۵Private and Public Cloud پیکربندیهایمدیر امنیت درجه ۱
۱۶Virtualing پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۷پیکربندی امنیتی تجهیزات BYODمدیر امنیت درجه ۱
۱۸Problem Management پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۹پیکربندی راه حل های تداوم امنیت کسب و کارمدیر امنیت درجه ۱
۲۰پیکربندی راه حل های مقابله با فاجعه های امنیتیمدیر امنیت درجه ۱
۲۱پیکربندی اینترنت اشیاء (IoT)کارشناس ارشد امنیت
۲۲پیکربندی راه حل های یکپارچه سازیمدیر امنیت درجه ۱

۷-۴) پیاده سازی مدیریت تایید هویت

تعرفه مربوط به خدمات پیاده سازی مدیریت تایید هویت، در جدول شماره ۷-۲ نشان داده شده است.

جدول ۷-۲: تعرفه اجرا مدیریت تایید هویت

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱پیکربندی پروتکلهای امنیتی +RADIUS and TACACSکارشناس ارشد امنیت
۲پیکربندی LDAPکارشناس ارشد امنیت
۳Certificate-based Authentication پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۴Proxy Authentication پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۵پیکربندی ۸۰۲.۱xکارشناس ارشد امنیت
۶پیکربندی موارد پیشرفته مدیریت هویتکارشناس ارشد امنیت
۷احراز اصالت دوعامله کاربران ویندوزیکارشناس امنیت درجه ۱
۸NAC Framework پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۹طرح کنترل و مدیریت امنیتکارشناس ارشد امنیت
۱۰اجرای موارد امنیت طرح مسیریابی Protocol Authenticationکارشناس ارشد امنیت
۱۱پیکربندی خط مشیهای طرح کنترلکارشناس ارشد امنیت
۱۲Management Protection و CP Protection پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۳Broadcast Control and Switchport Security پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۴:شامل( CPU Protection Mechanisms( پیکربندی  مازاد )Logging Interval و Options Dropکارشناس ارشد امنیت
۱۵حذف )غیرفعال کردن( خدمات غیرضروریکارشناس ارشد امنیت
۱۶SNMP و Syslog ،NTP ،AAA پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۷،Service Authentication/FTP ،HTTP ،Telnet پیکربندی  Privilege levels و Control Device Access ،SSHکارشناس ارشد امنیت
۱۸پیکربندی مدیریت و امنیت تجهیزاتکارشناس ارشد امنیت

۷-۵) قیمت شناسایی و کاهش حملات شبکه

تعرفه خدمات مربوط به شناسایی و کاهش حملات شبکه در جدول ۷-۳ آمده است.

جدول ۷-۳: تعرفه خدمات شناسایی و کاهش حملات شبکه

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱شناسایی و محافظت در برابر حملات Fragmentationمدیر امنیت درجه ۱
۲Usage Malicious IP Option شناسایی و محافظت در برابرمدیر امنیت درجه ۱
۳شناسایی و محافظت در برابر حملات Network Reconnaissanceمدیر امنیت درجه ۱
۴شناسایی و محافظت در برابر حملات IP Spoofingمدیر امنیت درجه ۱
۵شناسایی و محافظت در برابر حملات MAC Spoofingمدیر امنیت درجه ۱
۶شناسایی و محافظت در برابر حملات MAC Spoofingمدیر امنیت درجه ۱
۷شناسایی و محافظت در برابر حملات Denial of Service/DoSمدیر امنیت درجه ۱
۸Distributed Denial of Service/DDoS شناسایی و محافظت در برابر حملاتمدیر امنیت درجه ۱
۹شناسایی و محافظت در برابر حملات Man-in-the-Middle /MiMمدیر امنیت درجه ۱
۱۰شناسایی و محافظت در برابر حملات Port Redirectionمدیر امنیت درجه ۱
۱۱شناسایی و محافظت در برابر حملات DHCPمدیر امنیت درجه ۱
۱۲شناسایی و محافظت در برابر حملات DNSمدیر امنیت درجه ۱
۱۳شناسایی و محافظت در برابر حملات Smurfمدیر امنیت درجه ۱
۱۴شناسایی و محافظت در برابر حملات SYNمدیر امنیت درجه ۱
۱۵شناسایی و محافظت در برابر حملات MAC Floodingمدیر امنیت درجه ۱
۱۶شناسایی و محافظت در برابر حملات VLAN Hoppingمدیر امنیت درجه ۱
۱۷شناسایی و محافظت در برابر حملات لایه ۲ و ۳ مختلفمدیر امنیت درجه ۱
۱۸پیکربندی راهکارهای جلوگیری از انواع Flood Attackمدیر امنیت درجه ۱
۱۹پیکربندی راهکارهای مختلف Anti-Malwareمدیر امنیت درجه ۱
۲۰پیکربندی راهکارهای مختلف Anti-Phishingمدیر امنیت درجه ۱
۲۱پیکربندی راهکارهای جلوگیری از انواع Injectionمدیر امنیت درجه ۱

۷-۶) نرخ خدمات امنیت ارتباطات

نرخ خدمات مختلف مربوط به امنیت ارتباطات در این بخش توضیح داده شده است.

۷-۶-۱) ماژولهای امن سخت افزاری (HSM)

تعرفه نصب و پیکربندی ماژولهای امن سخت افزاری در جدول ۷-۴ بیان شده است.

جدول ۷-۴: تعرفه نصب و پیکربندی ماژولهای امن سخت افزاری

۷-۶-۲) قیمت خدمات تجهیزات رمز (راهکارهای استفاده از توکن و کارت هوشمند)

تعرفه خدمات مربوط به تجهیزات رمز(راهکارهای استفاده از توکن و کارت هوشمند) در جدول ۷-۵ نشان داده شده است.

جدول ۷-۵: تعرفه تجهیزات رمز (راهکارهای استفاده از توکن و کارت هوشمند)

۷-۶-۳) تعرفه قیمت مرکز زیرساخت کلید عمومی (PKI Center)

تعرفه مربوط به طراحی و راهاندازی مرکز زیرساخت کلید عمومی (PKI Center) در جدول ۷-۶ ارائه شده است.

جدول ۷-۶: تعرفه خدمات مرکز زیرساخت کلید عمومی (PKI Center)

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱مشاوره و تدوین مستندات برای دریافت مجوز مرکز میانی صدور گواهی الکترونیکیمشاور ارشد امنیت
۲راه اندازی مرکز میانی با مجوز از مرکز ریشه کشوریکارشناس ارشد امنیت
۳راه اندازی مرکز ریشه درون سازمانی شامل CA و VAکارشناس ارشد امنیت
۴راه اندازی مرکز میانی درون سازمانی شامل CA و VAکارشناس ارشد امنیت
۵تدوین اسناد بالادستی برای ریشه (CP)مشاور ارشد امنیت
۶تدوین اسناد بالادستی برای مرکز میانی (CPS)مشاور ارشد امنیت
۷راه اندازی مرکز امضای اسناد (SA9)کارشناس ارشد امنیت
۸راه اندازی مرکز صدور مهر زمانی (TSA)کارشناس ارشد امنیت
۹تجهیز برنامه های کاربردی به زیرساخت کلید عمومی (PKE نمودن نرم افزار)کارشناس ارشد امنیت

۷-۶-۴) تعرفه قیمت ارزیابی آسیب پذیری و آزمون نفوذ

تعرفه خدمات مربوط به ارزیابی آسیب پذیری و آزمون نفوذ (Penetration Test) در جدول ۷-۷ نشان داده شده است.

جدول ۷-۷: تعرفه ارزیابی آسیب پذیری و آزمون نفوذ

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱آزمون جعبه سفید نرم افزارکارشناس امنیت درجه۱
۲آزمون جعبه سیاه نرم افزار با استفاده از ابزارهای ارزیابیکارشناس امنیت درجه ۲
۳آزمون جعبه سیاه نرم افزار تخصصیکارشناس ارشد امنیت
۴آزمون جعبه خاکستری نرم افزارکارشناس ارشد امنیت
۵بازبینی کدکارشناس ارشد امنیت
۶آزمون جعبه سفید شبکه های کامپیوتریکارشناس امنیت درجه ۱
۷آزمون جعبه سیاه شبکه های کامپیوتری با استفاده از ابزارهای ارزیابیکارشناس امنیت درجه ۲
۸آزمون جعبه سیاه تخصصی شبکه های کامپیوتریکارشناس ارشد امنیت
۹آزمون جعبه خاکستری شبکه های کامپیوتریکارشناس ارشد امنیت
۱۰آزمون ارزیابی تجهیزات و بستر اینترنت اشیاءکارشناس ارشد امنیت

در جدول فوق، منظور از نرم افزار، برنامه های کاربردی تحت وب، تلفنهمراه و غیر وب است.

۷-۶-۵) تعرفه قیمت سامانه های دیوار آتش و مدیریت یکپارچه تهدیدات

تعرفه مربوط به خدمات نصب و راه اندازی سامانه های دیوار آتش (Firewall) و مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) در جدول ۷-۸ نشان داده شده است.

جدول ۷-۸: تعرفه خدمات نصب و راه اندازی سامانه های دیوار آتش و مدیریت یکپارچه تهدیدات

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱طراحی امنیت مبتنی بر سامانه مدیریت یکپارچه تهدیداتکارشناس امنیت درجه ۱
۲نصب فیزیکیکارشناس امنیت درجه ۲
۳نصب و پیکربندی نرم افزاریکارشناس امنیت درجه ۲
۴تحلیل، تدوین و پیاده سازی خط مشیهای امنیتی سازمان در UTM (پیشرفته)کارشناس ارشد امنیت
۵سفارشی سازی قابلیتها و امکانات UTMکارشناس امنیت درجه ۱
۶نصب و راه اندازی تجهیزات ثبت و تحلیل رخدادهای امنیت شبکهکارشناس امنیت درجه ۲
۷نصب و راه اندازی تجهیزات امنیتی مقابله با رخنه (IDS و IPS)کارشناس امنیت درجه ۲
۸نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه مجازی خصوصی (VPN)کارشناس امنیت درجه ۲

۷-۶-۷) پیکربندی IPS به منظور کاهش تهدیدهای شبکه

IPS یا Intrusion Prevention System یک سیستم امنیتی است که به شما کمک می‌کند تهدیدات شبکه را تشخیص داده و جلوی آن‌ها را بگیرید. این سیستم از قواعد و الگوریتم‌های مختلف استفاده می‌کند تا به دنبال الگوهای مشکوک در ترافیک شبکه بگردد و در صورت شناسایی حملات، به صورت خودکار و یا با هشدار به مدیران سیستم اعلام می‌کند و در برخی موارد می‌تواند اقداماتی را برای متوقف کردن حملات انجام دهد.

تعره خدمات مربوط به پیکربندی IPS با هدف کاهش تهدیدهای شبکه، در جدول شماره ۷-۱۰ ارائه شده است.

جدول ۷-۱۰: تعرفه پیکربندی IPS به منظور کاهش تهدیدهای شبکه

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱بررسی الزام سازمان برای استفاده از تجهیزات IPS/IDSکارشناس ارشد امنیت
۲شناخت «طراحی» ارائه LOM پیادهسازی IPS/IDS در شبکه سازمانکارشناس ارشد امنیت
۳ارزیابی امنیتی و عملکرد تجهیزات IPS/IDS مبتنی بر محصولات خارجی و بومیکارشناس ارشد امنیت
۴IPS Sensor Appliance پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۵Sensor Appliance مقداردهی اولیهکارشناس ارشد امنیت
۶Sensor Appliance Management پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۷پیکربندی حسگرهای مجازی در Sensor Applianceکارشناس ارشد امنیت
۸پیکربندی خط مشی های امنیتیکارشناس ارشد امنیت
۹Promiscuous and Inline Monitoring on the Sensor Appliance پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۰پیکربندی و بهینه سازی امضاء بر Sensor Applianceکارشناس ارشد امنیت
۱۱Sensor Appliance بر Custom Signatures پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۲پیکربندی بلاک کردن در Sensor Applianceکارشناس ارشد امنیت
۱۳Sensor Appliance بر TCP Resets پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۴Sensor Appliance بر Rate Limiting پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۵Sensor Appliance بر Signature Engines پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۶Sensor Appliance در پیکربندی IDM بکارگیریکارشناس ارشد امنیت
۱۷Sensor Appliance بر Event Action پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۸Sensor Appliance بر Event Monitoring پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۱۹Advanced Features on the Sensor Appliance پیکربندیکارشناس ارشد امنیت
۲۰پیکربندی و بهینهسازی IPS (سامانه پیشگیری از تعدی-ورود غیرمجاز)کارشناس ارشد امنیت
۲۱پیکربندی RSPAN & SPAN بر سوییچهاکارشناس ارشد امنیت
۲۲نگهداری و پشتیانی از تجهیزات IPS/IDSکارشناس امنیت درجه ۱

۷-۶-۸) تعرفه قیمت خدمات Web Application Firewall (WAF)

WAF یا Web Application Firewall، یک ابزار امنیتی است که به شما اجازه می‌دهد تا ورودی‌ها و خروجی‌های وبسایت خود را مانند درخواست‌های HTTP و اطلاعات فرم تحت کنترل قرار دهید. با استفاده از WAF، شما می‌توانید وبسایت خود را از حملات امنیتی مختلف محافظت کنید، از جمله حملات SQL Injection، Cross-Site Scripting (XSS)، و Cross-Site Request Forgery (CSRF)، و بسیاری دیگر.

تعرفه خدمات مربوط به نصب، راه اندازی و سیستم WAF مطابق جدول ۷-۱۱ است.

جدول ۷-۱۱: تعرفه خدمات مرتبط با WAF

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱نصب فیزیکیتکنسین
۲نصب و پیکربندی نرم افزاریکارشناس امنیت درجه ۱
۳تنظیم )Tuning( مجموعه قوانین WAFکارشناس فنی امنیت
۴بروز رسانی مجموعه قوانین WAFکارشناس ارشد امنیت
۵تحلیل و تدوین و پیاده سازی خط مشی های امنیتی سازمان در WAF (پیشرفته)کارشناس ارشد امنیت
۶سفارشی سازی قابلیت ها و امکانات WAFکارشناس ارشد امنیت
۷نصب و راه اندازی تجهیزات ثبت و تحلیل رخدادهای امنیت شبکهکارشناس ارشد امنیت
۸تحلیل لاگ (سوابق) حملات و ارائه راهکارهایی امنیتیکارشناس ارشد امنیت

۷-۶-۹) تعرفه قیمت امن سازی شبکه های مخابراتی

تعرفه خدمات مربوط به امن سازی شبکه های مخابراتی، مطابق جدول ۷-۱۲ است.

جدول ۷-۱۲: تعرفه خدمات مرتبط با WAF

در جدول فوق، منظور از «شبکه های تلفن همراه»، شامل نسل های مختلف GSM(از G3 تا G50) است.

۷-۷) تعرفه قیمت سامانه های مدیریت امنیت اطلاعات

تعرفه مربوط به مشاوره، طراحی، پیادهسازی و نظارت سامانه های مدیریت امنیت اطلاعات، در جدول ۷-۱۳ آمده است.

جدول ۷-۱۳: تعرفه خدمات مربوط به سامانه های مدیریت امنیت اطلاعات

۷-۸-۱) تعرفه قیمت مرکز عملیات امنیت صنعتی

تعرفه خدمات مربوط به طراحی مرکز عملیات امنیت( SOC)صنعتی در جدول ۷-۱۵ ارائه شده است.

جدول ۷-۱۵: تعرفه خدمات مربوط به مرکز عملیات امنیت صنعتی

۷-۹) تعرفه قیمت امنیت در نقاط انتهایی

تعرفه خدمات امنیت در نقاط انتهایی (EndPoint Security)، به شرح جدول ۷-۱۶ است.

جدول ۷-۱۶: تعرفه خدمات امنیت در نقاط انتهایی

۷-۱۰) تعرفه قیمت خدمات سیستم DLP

تعرفه نرخ خدمات سیستم DLP در جدول شماره ۷-۱۷ نشان داده شده است.

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱مشاوره و نظارت در اجرا و پیاده سازی سامانه های DLPکارشناس ارشد امنیت
۲تحلیل شبکه و طراحی منطقی جانمایی در شبکهکارشناس ارشد امنیت
۳نصب سخت افزاری و نرم افزاری کارسازهای DLP– برای سامانه های عامل ویندوزکارشناس ارشد امنیت
۴نصب سخت افزاری و نرم افزاری کارسازهای DLP– برای سامانه عاملهای Linux و MacOSکارشناس امنیت درجه ۱
۵نصب سخت افزاری و نرم افزاری کارسازهای DLP– برای کنترل تجهیزات موبایل iOS وکارشناس امنیت درجه ۱
Android
۶پیکربندی نرم افزاری برای کارخواه های ویندوزیکارشناس امنیت درجه ۲
۷پیکربندی نرم افزاری برای کارخواه های Linux و MacOSکارشناس امنیت درجه ۱
۸پیکربندی نرم افزاری برای کارخواههای نلفن همراه (سامانه های عامل iOS و Android)کارشناس امنیت درجه ۱
۹ایجاد قوانین و تعیین سطوح کنترلی و دسترسیکارشناس ارشد امنیت
۱۰تحلیل و تدوین و پیاده سازی خط مشی های امنیتی سازمان در DLPمدیر امنیت درجه ۱
۱۱تحلیل گزارشها و بررسی نقض های قوانینمدیر امنیت درجه ۱
۱۲پیاده سازی قوانین و دسترسی ها بر اساس گزارش هامدیر امنیت درجه ۱
۱۳سفارشی سازی قابلیت ها و امکانات DLPکارشناس ارشد امنیت
۱۴بررسی جرائم و تهیه گزارش رخدادهای جرائممدیر امنیت درجه ۱
۱۵آموزش نصب و راه اندازی، پیاده سازی، تدوین گزارش و کاربری سامانهکارشناس امنیت درجه ۲

جدول ۱۱-۷) تعرفه خدمات سیستم DLP

۷-۱۱( پیکربندی پیشرفته امنیت تعرفه خدمات مربوط به پیکربندی پیشرفته امنیت در جدول ۷-۱۸ نشان داده شده است. جدول ۷-۱۸: تعرفه پیکربندی پیشرفته امنیت

۷-۱۲) تعرفه قیمت امنیت در فناوری های نوین

تعرفه خدمات مربوط به امنیت در فناوری های نوین در جدول ۷-۱۹ نشان داده شده است.

جدول ۷-۱۹: تعرفه پیکربندی پیشرفته امنیت

۷-۱۳) نرخ پایه خدمات عمومی و مشترک

تعرفه خدمات عمومی و مشترک در حوزه امنیت اطلاعات به شرح جدول ۷-۲۰ است.

جدول ۷-۲۰: نرخ پایه خدمات عمومی و مشترک

قیمت خدمات امداد شبکه

راهی برای شفاف سازی قیمت خدمات شبکه , با استفاده از انتخاب های زیر شما میتوانید هزینه سالانه خدمات امداد شبکه خود را محاسبه نمایید

خدمات پسیو و اکتیو شبکه

محاسبه خدمات بر اساس لیست بها

قیمت خدمات پشتیبانی شبکه سخت افزار و نرم افزار

تعرفه خدمات انفورماتیک سال ۹۹ در دو نسخه

قیمت خدمات امداد شبکه

تعرفه قیمت و هزینه خدمات پسیو شبکه

تعرفه نرخ اتصالات شبکه کابلی

تعرفه نرخ خدمات وایرلس

عوامل موثر بر قیمت هزینه نصب و راه اندازی پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

هزینه راه اندازی شبکه یک شرکت یا سازمان چقدر است؟

بودجه در نظر گرفته شده برای کابل کشی شبکه

تعرفه لیست قیمت خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

تعرفه نرخ نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های Wireless

تعرفه نرخ خدمات سیستم های ذخیره سازی

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

علاوه بر موارد بالا برای هر ساعت ۱۵۰ هزارتومان هزینه انجام کار تخصصی در زمینه شبکه و سرور در نظر گرفته میشود.

نرخ خدمات امنیت شبکه و سرور

هزینه و تعرفه قیمت نصب و راه اندازی دوربینهای مدار بسته

یک پیشنهاد شگفت انگیز

ثبت سفارش کابل و داکت فقط با ۵ کلیک

تعرفه قیمت و هزینه خدمات پسیو شبکه

شرح کالا / خدماتواحدمبلغ واحد (ریال)
کابل کشی داخلی(شبکه ، کواکسیال ، تلفن تا ۱۰ زوج ، برق تا سایز ۳ در ۴ )متر۷۵,۰۰۰
کابل کشی فیبر نوری (داخلی)متر۸۵,۰۰۰
نصب داکتمتر۴۵,۰۰۰
نصب ترانک به همراه اتصالاتمتر۷۵,۰۰۰
نصب پریز ماژولار بر روی ترانک (شبکه – تلفن – برق)عدد۷۰,۰۰۰
نصب پریز تک پورت کامل روکار دیواری (شبکه – تلفن – برق)عدد۱۰۰,۰۰۰
نصب پریز تک پورت کامل توکار دیواری (شبکه – تلفن – برق)عدد۱۲۰,۰۰۰
نصب پریز دو پورت کامل روکار دیواری (شبکه – تلفن)عدد۱۶۰,۰۰۰
فیوژن فیبر نوریعدد۶۰۰,۰۰۰
تست و شماره گذاری نودهای شبکهعدد۶۰,۰۰۰
نصب رک دیواری به همراه آرایش رکعدد۲,۵۰۰,۰۰۰
نصب پچ پنل ۲۴ پورت شبکه – UTPعدد۲,۵۰۰,۰۰۰
نصب پچ پنل ۲۴ پورت شبکه – SFTPعدد۳,۰۰۰,۰۰۰
نصب پچ پنل تلفنی ۲۵ پورتعدد۲,۵۰۰,۰۰۰
نصب پچ پنل تلفنی ۵۰ پورتعدد۴,۵۰۰,۰۰۰
آرایش رک ایستاده به همراه نصب تجهیزاتعدد۳,۵۰۰,۰۰۰
باز و بست تجهیزات سنگین داخل رک(Server – Storage – …)عدد۱,۰۰۰,۰۰۰
ساخت پچ کورد یو تی پی به همراه کانکتورعدد۷۰,۰۰۰
نصب دوربین مداربستهعدد۸۰۰,۰۰۰
نصب و راه اندازی دستگاه  DVRعدد۳,۵۰۰,۰۰۰
نصب و راه اندازی دستگاه  NVRعدد۳,۰۰۰,۰۰۰
کابل کشی دوربین مداربستهمتر۳۵,۰۰۰
نصب لوله فلکسیمتر۹۰,۰۰۰
نصب سانترال کم ظرفیت به همراه تنظیمات دستگاهدستگاه۵,۰۰۰,۰۰۰
نصب سانترال پر ظرفیت به همراه تنظیمات دستگاهدستگاه۹,۰۰۰,۰۰۰
رانژه خط شهری و داخلیخط۴۰۰,۰۰۰
انتقال تصویر دوربین مداربستهعدد۳,۵۰۰,۰۰۰
نصب اکسس پوینتعدد۱,۲۰۰,۰۰۰
نصب لوله گالوانیزهمتر۱۰۰,۰۰۰
نصب کلید مینیاتوریعدد۲۰۰,۰۰۰

تعرفه نرخ نصب، راه اندازی و پشتیبانی و خدمات شبکه های Wireless

تعرفه قیمت خدمات وایرلس

عناوین خدمات شبکهواحدقیمت (ریال)
نصب آنتن و رادیو بالای دکل یک لینک کاملیک لینک۲۷/۶۰۸/۰۰۰
لاین آف سایت از پشت بامیک لینک کامل۱۳/۰۰۴/۰۰۰
لاین آف سایت از روی دکلیک لینک کامل۲۴/۳۷۱/۰۰۰
امکان سنجی (سایت سوروی) با نمودار GPSهر نقطه۴/۸۷۴/۰۰۰
پیاده سازی تجهیزات از روی دکلیک مورد۱۳/۰۰۴/۰۰۰
سایت سروی و ارایه طرح شامل شناخت محی فرکانسی و اعلام مشخصات رادیو ها وآنتن های مورد نیاز و باند فرکانسی آزاد و توپولو ی شبکه و راهکار اجرا برای شبکه های Outdoor Wirelessبه ازای هر لینک مبلغ تا محدوده ۵ متری۱۱/۳۶۶/۰۰۰
سایت سروی و بررسی محیط مشتری و اعلام تعداد AP های مورد نیاز و راهکار اجرا به صورت مکتوب برای شبکه های Indoor Wirelessبه ازای هر AP۲/۵۸۹/۰۰۰
برآورد میزان و نوع دکل مورد نیاز بر اسات سایت سروی و محاسبات لازم و اعلام به مشتریبه ازای هر نقطه۲۷/۶۰۸/۰۰۰
نظارت فنی بر اجرای دکل و تایید کیفیت و مشخصات دکلبه ازای هر دکلبر اساس نفر ساعت کارشناسی
تنظیمات عمومی رادیو ها از قبیل IP , Mac, Gateway,Radio Modeبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی
تنظیمات Security شامل فیلترنیگ و کدینگبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی
تنظیمات Routingبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی
تنظیمات VLANبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی
تنظیمات Rate limitingبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی
تنظیمات و راه اندازی WDS برای شبکه های Indoorبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی
تنظیمات و راه اندازی WDS برای شبکه های Outdoorبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی
تنظیمات و راه اندازی پورت های E1به ازای هر پورت E1 در هر رادیوبر اساس نفر ساعت کارشناسی
تست پهنای باند با نرم افزارهای مربوطه و ارایه گزارش وضعیت لینکبه ازای هر لینک۱۰/۸۸۰/۰۰۰
تنظیمات و راه اندازی Roaming در شبکه های Indoor Wirelessبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی تخصصی
تنظیمات و راه اندازی Roaming در شبکه های Outdoor Wirelessبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی تخصصی
تنظیمات و راه اندازی Mesh برای شبکه های Indoor Wirelessبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی تخصصی
تنظیمات و راه اندازی Mesh برای شبکه های Outdoor Wirelessبه ازای هر رادیو یا هر APبر اساس نفر ساعت کارشناسی تخصصی
اتصال رادیو ها به شبکه داخلی و تنظیمات مربوطهبه ازای هر رادیوبر اساس نفر ساعت کارشناسی تخصصی
نصب Indoor Device Unit در رکهر IDU۴/۸۷۴/۰۰۰
نصب و راه اندازی کارت های وایرلسهر Adapter۶۴۷/۰۰۰
تنظیمات عمومی و اختصاصی کنترلر مدیریتLocal با ظرفیت مدیریت تا ۲۰ اکسس پوینت و اعمال سیاست ها و تنظیمات شبکه مشتری بر روی کنترلربه ازای هر کنترلر۱۱/۳۷۰/۰۰۰
تنظیمات عمومی و اختصاصی کنترلرمدیریت Local با ظرفیت مدیریت تا ۵۰ اکسس پوینت و اعمال سیاست ها و تنظیمات شبکه مشتری بر روی کنترلربه ازای هر کنترلر۲۱/۱۱۷/۰۰۰
تنظیمات عمومی و اختصاصی کنترلرمدیریت Local با ظرفیت مدیریت تا ۱۰۰ اکسس پوینت و اعمال سیاست ها و تنظیمات شبکه مشتری بر روی کنترلربه ازای هر کنترلر۳۰/۸۶۳/۰۰۰
تنظیمات عمومی و اختصاصی کنترلرمدیریت Local با ظرفیت مدیریت بیک از ۱۰۰ اکسس پوینت و اعمال سیاست ها و تنظیمات شبکه مشتری بر روی کنترلربه ازای هر کنترلر۴۰/۸۰۰/۰۰۰ ریال به اضافه ی مبلغ ۱/۶۵۹/۰۰۰ ریال برای هر اکسس پوینت مازاد ۱۰۰ دستگاه و متصل به شبکه
تنظیمات عمومی و اختصاصی تجهیزات مدیریت Global مانند Service Appliance هابه ازای هر کنترلر مدیریت local متصل شده به SA۱۱/۳۷۰/۰۰۰

تعرفه نرخ خدمات سیستم های ذخیره سازی

تعرفه نرخ خدمات سرورهای ذخیره و بازیابی اطلاعات

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

ردیفعنوان خدمتتخصص لازم
۱خدمات مشاورهکارشناس ارشد امنیت
۲خدمات نظارتکارشناس ارشد امنیت
۳خدمات مدیریت و مدیریت پروژهکارشناس ارشد امنیت
۴خدمات پشتیبانیکارشناس ارشد امنیت

علاوه بر موارد بالا برای هر ساعت ۴۵۰ هزارتومان هزینه انجام کار تخصصی در زمینه شبکه و سرور در نظر گرفته میشود.

نرخ خدمات امنیت شبکه و سرور

هزینه و تعرفه قیمت نصب و راه اندازی دوربینهای مدار بسته

ردیفعنوان خدمتواحدقیمت
۱نصب فیزیکی دوربین ثابت و تنظیم زوایا (تا ارتفاع ۳ متر)دستگاه۴،۷۳۵،۰۰۰
۲نصب فیزیکی و تنظیم زوایا دوربین ثابت از هر نوع داخل ساختمانی (بالاتر از ۳ متر- بابت هر متر اضافه)متر۱،۱۹۰،۰۰۰
۳آموزش کاربری و مدیریت سامانهتوافقی
۴راه اندازی و تنظیمات نرم افزاری دوربین ثابت از هر نوع داخل ساختمانی (از هر نوع)دستگاه۵،۹۱۸،۰۰۰
۵نصب فیزیکی دوربین ثابت از هر نوع خارج ساختمانی (تا ارتفاع ۶ متر)دستگاه۸،۸۷۲،۰۰۰
۶راه اندازی و تنظیم دوربین ثابت از هر نوع خارج ساختمانی (تا ارتفاع ۶ متر)دستگاه۷،۱۱۵،۰۰۰
۷اضافه قیمت بابت نصب فیزیکی و تنظیمات دوربین ثابت از هر نوع در ارتفاع - بالاتر از ۳ متر - بابت هر متر اضافهمتر۲،۹۶۲،۰۰۰
۸اضافه قیمت بابت نصب فیزیکی و تنظیمات دوربین از نوع چرخشی زومدار PTZ (تا ارتفاع ۶ متر)دستگاه۲،۹۶۲،۰۰۰
۹اضافه قیمت بابت نصب فیزیکی و تنظیمات دوربین از نوع چرخشی زومدار Speed Domeدستگاه۱۰،۳۵۷،۰۰۰
۱۰اضافه قیمت بابت اعمال تنظیمات تخصصی نرم افزاری دوربین(تحت شبکه و غیره..)دستگاه۱،۴۸۳،۰۰۰
۱۱نصب کاور و پایه استاندارد دوربین (Housing + Bracket)عدد۸،۸۷۲،۰۰۰
۱۲نصب هرگونه دستک تا اندازه یک و نیم متری برای نصب دوربینعدد۴،۱۳۹،۰۰۰
۱۳جمع آوری تجهیزاتدستگاه%۵۰ هزینه نصب
۱۴نصب فیزیکی دستگاه ضبط و مدیریت دوربین به همراه هارد داخلیدستگاه۸،۸۷۲،۰۰۰
۱۵تنظیم نرم افزاری دستگاه ضبط و مدیریت دوربین (بابت هر کانال فعال)کانال۱،۷۷۳،۰۰۰
۱۶انجام تنظیمات پیشرفته پردازش تصویر (شامل نرم افزارهای شمارش، تشخیص چهره، حفاظ مجازی، پلاک خوان، تشخیص حرکت و جابجایی، تشخیص فقدان یا افزونه و غیره...)نفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۱
۱۷نصب و راه اندازی دستگاه ذخیره سازی خارجی و انجام تنظیمات لازمدستگاه۱۴،۱۹۵،۰۰۰
۱۸نصب و تنظیم نسخه کارخواه نرم افزار نظارت و مدیریت تصویرنسخه۸،۸۷۲،۰۰۰
۱۹انجام تنظیمات انتقال تصویرسریتوافقی
۲۰طراحی سامانه دوربین مداربسته )شامل تهیه نقشه جاگذاری دوربینها، مسیرهای ارتباطی ،لیست تجهیزات و خدمات و راهکارهای مدیریت نظارت تصویری(نفر/ساعتکارشناس شبکه درجه ۱
۲۱نصب و راه اندازی پروژکتور دید در شب (IR)، خارج از ساختمان و تا ارتفاع ۶ متر۵،۹۱۸،۰۰۰
۲۲نصب و راه اندازی ملزومات دوربین شامل میکروفون اسپیکر، حافظه داخلی، ورودی و خروجیهای متعدد آلارم و...عدد۴،۷۳۵،۰۰۰

اصطلاحات رایج در این صفحه :

سرور ،کارپذیر ، کلاینت ، کارخواه ، مانیتورینگ،پایش

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

‫2 نظر

 • فیروزه گفت:

  سپاس از مطلب کامل و راهنمایی ارزنده شما. سرافراز باشید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی امداد شبکه
  لوگو png امداد شبکه