شرکتها, کارخانجات -هورکا-مراکز پخش و کسب و کارها

اکنون با امداد شبکه تماس بگیرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زیر ساخت شبکه

یک شرکت بزرگ تمایل دارد زیرساخت قدرتمند شبکه فناوری اطلاعات خود را برای پشتیبانی از عملیات تجاری ایجاد کند. با این حال، یک شرکت کوچکتر ممکن است فاقد سرمایه برای تقویت زیرساخت های فناوری اطلاعات باشد که به سخت افزار و تجهیزات گران قیمت متکی است. راه حل یک شبکه وب مقیاس پذیر است که نیازهای محاسباتی را برآورده می کند .

زیر ساخت شبکه مقیاس‌پذیر چیست؟

به شبکه‌ای اطلاق می‌شود که قابلیت گسترش و ارتقا را بدون افت کارایی یا کاهش کیفیت خدمات دارد. این نوع شبکه می‌تواند به طور مؤثر با افزایش تعداد کاربران، دستگاه‌ها، و حجم ترافیک سازگار شود. طراحی شبکه مقیاس‌پذیر به گونه‌ای است که با افزودن منابع جدید مانند پهنای باند، سوئیچ‌ها، روترها و سرورها، همچنان به عملکرد بهینه خود ادامه دهد. این ویژگی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا با رشد کسب‌وکار و نیازهای متغیر فناوری، بدون نیاز به بازسازی کامل شبکه، به سادگی و با هزینه کمتر شبکه خود را گسترش دهند و به نیازهای جدید پاسخ دهند.

نکته طلایی
قبل از داشتن زیر ساخت خوب فکر ارائه خدمات بی نقص را از سرتان بیرون کنید .

زیرساخت شبکه یکی از موارد حیاتی در دنیای فناوری است. از تجهیزات گران قیمت گرفته تا راه‌اندازی نرم‌افزارهای پیچیده، همه جزئیات زیرساخت شبکه تاثیرگذارند. با این مبحث به صورت گسترده و تخصصی آشنا شوید.

زیر ساخت شبکه چیست؟ (Network InfraStractute)

زیرساخت شبکه به مجموعه‌ای از سخت‌افزارها، نرم‌افزارها، اتصالات، و خدماتی گفته می‌شود که برای برقراری و مدیریت ارتباطات شبکه‌ای در یک سازمان استفاده می‌شوند. این زیرساخت شامل سوئیچ‌ها، روترها، فایروال‌ها، نقاط دسترسی، و سرورها به عنوان اجزای سخت‌افزاری است. همچنین، نرم‌افزارهای مدیریت شبکه، سیستم‌عامل‌های شبکه و پروتکل‌های ارتباطی نظیر TCP/IP نیز بخشی از آن هستند. اتصالات شبکه شامل کابل‌های مسی و فیبر نوری برای انتقال داده‌ها و اتصالات بی‌سیم مانند Wi-Fi و بلوتوث می‌شود. زیرساخت‌های فیزیکی همچون دیتاسنترها و اتاق‌های سرور نیز نقش حیاتی در میزبانی و نگهداری تجهیزات دارند. در نهایت، مانیتورینگ، مدیریت شبکه و تیم‌های پشتیبانی فنی، به‌منظور نظارت، پیکربندی و نگهداری از این تجهیزات و سیستم‌ها ضروری هستند تا ارتباطات سریع، مطمئن و امن را فراهم کنند.

انواع زیرساخت شبکه و فناوری اطلاعات 

اجزای زیرساخت فناوری اطلاعات از عناصر وابسته به هم تشکیل شده اند. دو گروه اصلی از قطعات سخت افزاری و نرم افزاری هستند. سخت افزار بر روی نرم افزار مانند سیستم عامل اجرا می شود. و به طور مشابه، یک سیستم عامل سخت افزار و منابع سیستم را مدیریت می کند. سیستم عامل ها همچنین از اجزای شبکه برای ایجاد ارتباط بین برنامه های کاربردی نرم افزار و منابع فیزیکی استفاده می کنند.

 

۱- زیر ساخت سخت افزاری شبکه فناوری اطلاعات

اجزای سخت افزاری ممکن است شامل موارد زیر باشد:
کامپیوترهای رومیزی
سرورها
مراکز داده
هاب ها
روترها
سوئیچ ها
امکانات

۲- زیر ساخت نرم افزاری شبکه داده و فناوری اطلاعات

اجزای نرم افزار ممکن است شامل موارد زیر باشد:

مجازی سازی و کلود 
سیستم های مدیریت محتوا (CMS)
مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)
برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)
سیستم های عامل
وب سرورها

۳- زیرساخت های مجازی و ابری شبکه

زیرساخت فناوری اطلاعات محاسبات ابری مشابه زیرساخت های سنتی است. با این حال، کاربران نهایی می توانند از طریق اینترنت به زیرساخت دسترسی داشته باشند و توانایی استفاده از مجازی سازی برای اشغال منابع محاسباتی را بدون انجام نصب های محلی داشته باشند. مجازی سازی سرورهای فیزیکی ارائه دهنده خدمات را در هر موقعیت جغرافیایی به هم متصل می کند. سپس منابعی مانند فضای ذخیره‌سازی را برش می‌دهد تا آنها را تقریباً در هر جایی که اتصال اینترنت وجود دارد در دسترس کاربران قرار دهد. از آنجایی که زیرساخت ابری اغلب عمومی است، معمولاً به آن ابر عمومی می گویند.

 

زیر ساخت فیزیکی و سنتی شبکه چیست و چه تفاوتی با زیر ساخت نوین (نسل بعدی شبکه) SD-Wan دارد

یک زیرساخت سنتی فناوری اطلاعات از اجزای سخت افزاری و نرم افزاری معمولی تشکیل شده است: امکانات، مراکز داده، سرورها، دسکتاپ سخت افزاری شبکه و راه حل های نرم افزار کاربردی تجاری. به طور معمول، این زیرساخت به انرژی، فضای فیزیکی و پول بیشتری نسبت به سایر زیرساخت ها نیاز دارد. یک زیرساخت سنتی به صورت محلی برای استفاده انحصاری یا خصوصی شرکت نصب شده است.بسیاری از محققین تجاری و فنی موافقند که شبکه های نسل بعدی به صورت سیستمی مستقر و کار می کنند و نه به عنوان مجموعه ای از دستگاه های شبکه منفرد. WAN تعریف شده با نرم افزار (SD-WAN) یک رویکرد متمرکز برای مدیریت و راه اندازی شبکه های WAN در مقیاس بزرگ است.

طراحی بهترین زیرساخت شبکه و فناوری اطلاعات

طراحی و پیکربندی زیرساخت های فناوری اطلاعات بسته به نیازها و اهداف کسب و کار متفاوت است، اما برخی از اهداف برای همه مشاغل جهانی هستند. زیرساخت بهینه فضای ذخیره سازی سازمانی با کارایی بالا، شبکه با تأخیر کم، امنیت، شبکه گسترده بهینه سازی شده (WAN)، مجازی سازی و توقف صفر را فراهم می کند.

اصول طراحی و اجرای بهترین زیرساخت شبکه IT

سیستم‌های ذخیره‌سازی با کارایی بالا داده‌ها را ذخیره و پشتیبان‌گیری می‌کنند و شامل یک سیستم بازیابی اطلاعات بلایا هستند.
شبکه‌های با تأخیر کم از مؤلفه‌های زیرساختی در سطح سازمانی برای کاهش تأخیر جریان داده استفاده می‌کنند.
زیرساخت های امن شامل سیستم هایی است که دسترسی به اطلاعات و در دسترس بودن داده ها را کنترل می کند. آن‌ها همچنین می‌توانند از یک کسب‌وکار در برابر نقض‌های امنیتی و حملات سایبری در هر کجای داده‌ها محافظت کنند و به حفظ اعتماد مشتری کمک کنند.
شبکه های WAN یا  SD-WAN شبکه را با اولویت بندی ترافیک و دادن پهنای باند بیشتر یا کمتر به برنامه های خاص، در صورت نیاز، مدیریت می کنند.
مجازی‌سازی سریع‌تر ارائه سرور را افزایش می‌دهد، زمان کار را افزایش می‌دهد، بازیابی بلایا را بهبود می‌بخشد و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند.
Zero Downtime تلاش برای کاهش اختلال در عملیات تجاری و حذف خرابی سیستم برای کاهش هزینه ها و افزایش سود است.

پشتیبانی امداد شبکه
لوگو png امداد شبکه