هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

دیاگرام تلفن ویپ

بحث مختصری در مورد اصول و مزایای تلفن IP

IP Phone یک انتقال صدا بر اساس IP (به انگلیسی: Voice over Internet Protocol، به اختصار VoIP) یک فناوری تماس صوتی است که تماس های صوتی و کنفرانس های چند رسانه ای را از طریق پروتکل اینترنت (IP) یعنی ارتباط از طریق اینترنت انجام می دهد. . نام‌های غیررسمی دیگر عبارتند از IP Telephony، Internet Telephony، Broadband Telephony و Broadband Phone Service.

VoIP را می توان در بسیاری از دستگاه های دسترسی به اینترنت از جمله تلفن های VoIP، تلفن های هوشمند و رایانه های شخصی برای برقراری تماس و ارسال پیام های متنی از طریق اینترنت و Wi-Fi استفاده کرد.

اصل اساسی VoIP این است که رمزگذاری داده های صوتی را از طریق الگوریتم فشرده سازی صدا فشرده می کند، سپس داده های صوتی را مطابق استاندارد TCP/IP بسته بندی می کند، بسته های داده را از طریق شبکه IP به محل دریافت کننده ارسال می کند و سپس داده های صوتی را رشته می کند. بسته ها با هم، پس از پردازش فشرده سازی، به سیگنال صوتی اصلی بازگردانده می شود و بدین ترتیب هدف انتقال صدا از طریق اینترنت محقق می شود. هسته و دستگاه کلیدی تلفن IP، دروازه IP است که کدهای منطقه تلفن هر منطقه را به آدرس IP دروازه منطقه ای مربوطه نگاشت می کند. این اطلاعات در یک پایگاه داده ذخیره می شود و نرم افزار پردازش اتصال داده عملکردهایی مانند پردازش تماس، بسته بندی صدای دیجیتال و مدیریت مسیریابی را انجام می دهد. هنگامی که کاربر یک تماس از راه دور برقرار می کند، دروازه آدرس IP دروازه مربوطه را بر اساس پایگاه داده کد منطقه تلفن تعیین می کند، این آدرس IP را به بسته داده IP اضافه می کند و بهترین مسیر را برای کاهش تاخیر انتقال انتخاب می کند. بسته داده از طریق اینترنت می رسد دروازه مقصد. در برخی از مناطقی که اینترنت هنوز به آن گسترش نیافته است یا در حال حاضر هیچ دروازه ای ایجاد نشده است، می توان مسیریابی را راه اندازی کرد و نزدیک ترین دروازه را می توان از طریق شبکه تلفن دوردست برای تحقق خدمات ارتباطی منتقل کرد.

به بیان ساده، VoIP یک فناوری است که بر تلفن IP تمرکز دارد و خدمات ارزش افزوده مربوطه را راه اندازی می کند.

IP-PHONE

انواع تجهیزات تلفن ویپ

مزیت – فایده – سود – منفعت

‧بدون نیاز به کامپیوتر مانند رایانه ای نخواهد بود که به دلیل ویروس های رایانه ای یا خرابی سیستم عامل نمی تواند به درستی از آن استفاده کند.

‧مناسب برای اطمینان از استفاده طولانی مدت آنلاین. خودی ها به صورت رایگان با یکدیگر بازی می کنند، نکته کلیدی این است که آنلاین بمانید.

‧ارتباطات رمزگذاری شده

‧کیفیت صدای شفاف پردازش صدا از تراشه های پردازش صدا پیشرفته بین المللی برای حل موثر مشکلات ناشی از لغو اکو، از دست دادن داده ها و بی ثباتی شبکه استفاده می کند. کیفیت صدا به طور کلی بالاتر از گوشی های نرم افزاری است.

‧هزینه کم است و تعداد آن به دلخواه قابل تغییر و نمایش است.

‧قابلیت نظارت و ضبط، پشتیبانی از ارتباطات سه طرفه، کلمات مخفی، انتقال تماس و سایر عملکردها.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی امداد شبکه
لوگو png امداد شبکه