شرکتها, کارخانجات -هورکا-مراکز پخش و کسب و کارها

اکنون با امداد شبکه تماس بگیرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آرایش رک شبکه با پچ پنل

آرایش رک شبکه های کامپیوتری موجب آرامش کارشناسان و افزایش سرعت و کاهش اتلاف وقت میشود .

با آرایش رک‌ا، شبکه خود را به شکل بهتری بهینه سازی کنید. همه چیز در جای خود و زمانی برای بهترین عملکرد.

بهترین روش‌های راه‌اندازی رک شبکه و سرور

هنگام طراحی یک مرکز داده، اولین گام این است که نوع مناسب رک را برای مورد خاص خود انتخاب کنید. در مرحله بعد، باید اطمینان حاصل کنید که قفسه یا کابینت دارای ابعاد مناسب برای پشتیبانی از تجهیزات شما و جریان هوای مناسب است. قفسه ها باید به گونه ای قرار گیرند که خنک سازی را بهینه کرده و مدیریت، نگهداری و عیب یابی را تسهیل کند.

هنگامی که رک های مناسب را در مکان مناسب قرار دادید، با نصب تجهیزات IT مواجه می شوید. تجهیزات باید در کجای قفسه قرار گیرند؟ چه لوازم جانبی می تواند به ساده سازی چیدمان قفسه و ساده سازی مدیریت کمک کند؟

نکاتی درباره نحوه راه اندازی سرور یا رک شبکه

چیدمان تجهیزات در یک سرور یا رک شبکه باید ایمنی تجهیزات و افراد و همچنین کارایی اداری را در نظر بگیرد.

بهترین روش های چیدمان تجهیزات رک سرور

سرورها، منابع تغذیه بدون وقفه (UPS) و سایر تجهیزات می توانند بسیار سنگین باشند. مهم است که تجهیزات سنگین تر را در قسمت پایین قفسه قرار دهید. این امر خطر آسیب دیدگی مدیر را در هنگام نصب تجهیزات کاهش می دهد. حتی اگر بالابر برقی در دسترس باشد، تجهیزات سنگین را نباید در نزدیکی بالا قرار داد – قفسه‌های بلندتر می‌توانند به راحتی وقتی سرور از کابینت روی ریل بیرون کشیده می‌شوند واژگون شوند و به تجهیزات آسیب برسانند و به طور بالقوه به پرسنل آسیب برسانند.

تجهیزات شبکه ای که در رک سرور قرار دارند باید در قسمت بالایی کابینت نصب شوند تا مدیریت کابل را ساده کند. تجهیزات سبک وزن که به ندرت قابل دسترسی هستند باید در نزدیکترین قسمت بالا قرار گیرند. بدیهی است که رابط های انسانی مانند صفحه کلید باید در ارتفاع کار راحت قابل دسترسی باشند.

بهترین روش های چیدمان تجهیزات رک شبکه

رک های شبکه حاوی روترها، سوئیچ ها و سایر تجهیزات شبکه هستند. آنها معمولاً به عمق قفسه‌های سرور نیستند و تجهیزاتی که در آنها وجود دارد به سنگینی آنها نیست. اغلب، قفسه های شبکه، قفسه های باز دو یا چهار پایه هستند که برای جلوگیری از واژگونی روی زمین محکم می شوند. اگرچه رک های شبکه دارای تجهیزات متفاوتی نسبت به رک های سرور هستند، بهترین شیوه های چیدمان تجهیزات یکسان اعمال می شود. دسترسی به تجهیزات باید برای مدیران آسان باشد و تجهیزات سنگین باید در نزدیکی پایین قفسه قرار گیرند.

یک نکته کلیدی در راه اندازی رک شبکه مدیریت کابل است. تجهیزاتی که در یک رک شبکه قرار دارند معمولاً با کابل های بیشتری نسبت به تجهیزات موجود در رک های سرور استاندارد عرضه می شوند. مدیریت مناسب کابل باید در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که تجهیزات به حداکثر قابلیت های خود عمل می کنند. در حالت ایده آل، تجهیزاتی برای به حداقل رساندن طول کابل ها قرار داده می شود که هزینه ها را کاهش می دهد و از ازدحام بیش از حد جلوگیری می کند. در پست قبلی به چند نکته کلیدی مدیریت کابل رک شبکه اشاره کردیم .

بهبود راه اندازی رک شبکه و سرور

نصب تجهیزات در موقعیت مناسب اولین قدم است. در مرحله بعد، مهم است که لوازم جانبی را در نظر بگیرید که می تواند راه اندازی سرور یا رک شبکه شما را بهینه کند.

مدیریت کابل

مدیریت صحیح کابل بسیار مهم است. اغلب اوقات، مراکز داده صدها قفسه و کابینت با تجهیزات و کابل های مختلف دارند. پیروی از بهترین شیوه های مدیریت کابل مرکز داده و استفاده از لوازم جانبی مدیریت کابل می تواند کمک کننده باشد. برخی از مدیران کابل دارای “انگشت” برای مسیریابی کابل هستند و ممکن است یک یا دو طرفه باشند. دیگران حلقه دارند برای کابل‌هایی که باید به چپ و راست هدایت شوند، مدیر کابل‌های عمودی و کانال‌هایی وجود دارد که برای کابل‌های مرجانی از قسمت پایین قفسه به سمت کابل‌های مدیریت کابل‌های بالایی و افقی کشیده می‌شوند.

مدیریت جریان هوا

تسهیل جریان هوای موثر برای همه تجهیزات فناوری اطلاعات مهم است، اما برای قفسه‌ها و کابینت‌های بسته کاملاً حیاتی است زیرا به راحتی هوا در آنها گیر می‌کند. بدون جریان هوای کافی، خطر گرم شدن بیش از حد تجهیزات و خرابی را دارید. هنگام مدیریت جریان هوا، مهم است که دو عنصر را در نظر بگیرید:

  1. اطمینان از حرکت صحیح هوا در قفسه یا کابینت.
  2. جلوگیری از مخلوط شدن هوای داغ خروجی با هوای سرد ورودی.

پانل های خالی هر دو هدف را انجام می دهند و باید در هر فضای عمودی باز نصب شوند. فن های رک سرور نیز می توانند در درها تعبیه شوند تا تهویه هوا را افزایش دهند. علاوه بر این، کیت های آب بندی هوا می توانند از مخلوط شدن هوای سرد و گرم در کابینت جلوگیری کنند. به طور معمول، آنها در جلوی کابینت، بین ریل نصب عمودی و پانل های جانبی برای پر کردن شکاف های بین این دو نصب می شوند. در پست قبلی، استراتژی‌های بیشتری را برای مدیریت جریان هوای رک سرور مرکز داده موثر پوشش دادیم .

قفسه ها (ُShelves )

قفسه بندی یک افزودنی مفید برای تجهیزاتی است که مستقیماً روی قفسه نصب نمی شوند. قفسه های کشویی برای دسترسی آسان به تجهیزات بیرون می آیند. البته قبل از خرید مراقب باشید که ظرفیت وزن قفسه های خود را در مقابل تجهیزات خود در نظر بگیرید. برخی از قفسه ها به گونه ای طراحی شده اند که وزن بیشتری را نسبت به سایرین نگه دارند.

لوازم جانبی قفسه و کابینت از Enconnex

Rack and Cabinet Accessories from Enconnex

Enconnex دارای مجموعه وسیعی از رک سرور و لوازم جانبی کابینت است ، از جمله راه حل های مدیریت کابل ، قفسه های تجهیزات ، پانل های خالی و درب های فن . همه لوازم جانبی ما از نظر کیفیت، دوام و کارایی هزینه با مشخصات دقیق ما مطابقت دارند و اکثر آنها آماده ارسال از انبار Reno، NV ما هستند.

ما همچنین دارای متخصصین طراحی مرکز داده در کارکنان هستیم که می‌توانند به شما در چیدمان و سازماندهی رک‌ها و کابینت‌های سرور شما کمک کنند. به تیم ما اجازه دهید به شما کمک کند مدیریت پذیری، ایمنی و کارایی خنک کننده مرکز داده خود را بهینه کنید. امروز تماس بگیرید .

لیست ابزرا و اکسسوری آرایش رک

Transport Straps – تسمه های حمل و انتقال

Cable Strap تسمه کابل

بست کمر بندی

 آرایش رک با  Cable Strap یا تسمه کابل شبکه
Cable Strap تسمه کابل شبکه

نمونه از از پروژه بهینه سازی رک و اتاق سرور اجرا شده توسط تیم امداد شبکه در سال ۱۳۹۱ در شهر اصفهان . تصاویر قبل و بعد از اجرا میباشند

“آموزش جامع و کامل آرایش رک برای هرکسی که می‌خواهد شبکه‌ی خود را به بهترین شکل مدیریت کند. با ما همیشه به روز باشید.”

این خدمات در کلیه مناطق تهران . شامل منطقه ۱ و ۲,۳,۴,۵,۶,۱۰,۱۲,۱۳,۱۴,۱۵,۱۶,۱۷,۱۸,۱۹,۲۰,۲۱,۲۲,۲ قابل اجرا میباشد .

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی امداد شبکه
لوگو png امداد شبکه