شرکتها, کارخانجات -هورکا-مراکز پخش و کسب و کارها

اکنون با امداد شبکه تماس بگیرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ارزش SHIB با امکان حضور در AMM صرافی کوینکس

ارز SHIB در کوینکس لیست شد، به این بهانه بخوانیم: مارکت AMM چیست؟

برای ارائه گزینه های بیشتر در ترید ارزهای دیجیتال، صرافی کوینکس ارز SHIB# را در تاریخ ۱۸ اردیبهشت لیست کرد و در مارکت AMM نیز این ارز مورد پشتیبانی قرار خواهد گرفت. این ارز با نماد اختصاری SHIB یک توکن ERC-20 می باشد.

بازار سازی اتوماتیک (AMM) چیست؟

بازارسازی اتوماتیک (AMM) می تواند قیمت خرید و فروش را مطابق با فرمول برای ارائه قیمت مستمر به بازار محاسبه کند.  کوینکس، AMM را با دفتر ثبت سفارشات (Order Book) ترکیب کرد، به این معنی که حجم نقدینگی به طور خودکار به دفتر ثبت سفارشات تبدیل می شود.

با الگوریتم “فرمول ثابت تولید کننده محصول” در AMM، مهم نیست که دفتر ثبت سفارشات بزرگ باشد یا حجم نقدینگی کوچک باشد، تأمین نقدینگی ثابت به بازار می تواند تضمین شود.

استخر نقدینگی (حجم نقدینگی) چیست؟

استخر نقدینگی یک پشتوانه بازارسازی است برای بازار AMM. هر کاربری می تواند برای تأمین نقدینگی و دریافت سود سهام معامله که توسط سیستم عامل برگردانده شده بودجه تزریق کند. اخیرا نرخ بازگشت ارز بازار CET/USDT در بازار AMM صد درصد است در حالیکه در بازارهای دیگر ۶۰ درصد می باشد.

بازار AMM چیست؟

بازاری که از ایجاد بازار خودکار پشتیبانی می کند ، یک بازار AMM است. در مقایسه با بازار عادی ، بازار AMM یک سیستم کارمزد مستقل را تصویب می کند. کارمزدها برای سفارش گذار (Maker) و سفارش بردار (Taker) هر دو ۰.۳درصد است.  کاربران VIP و سفارش گذارها (Maker) از کارمزد ویژه  برخوردار نیستند و استفاده از شیوه کسر کارمزد از موجودی CET در این بخش هم، در دسترس است.

امتیازات تهیه کنندگان نقدینگی( امتیازات سرمایه گذاران در بخش AMM):

 1. پاداش قابل دستیابی از ساخت بازار خودکار
  نقدینگی ارائه شده ی کاربر برای ساخت بازار اتوماتیک، به استخر تزریق می شود. ۶۰ درصد از کارمزد معاملات بازار به ارائه دهندگان نقدینگی به تناسب با استخر مربوطه، تعلق میگیرد.
 2. پاداش روزانه تجمعی را می توان برداشت کرد.
  پاداش کارمزد معامله یک بار در روز محاسبه می شود و به طور خودکار به حساب AMM کاربر واریز می شود. سود سهام جمع شده را می توان با کسر نقدینگی ارائه شده برداشت کرد. (منظور از نقدینگی، نقدینگی اولیه که به استخر وارد شده است، میباشد، یعنی می توان سود خالص را از حساب به صورت روزانه برداشت کرد)
 3. دسترسی به دارایی، بدون پرداخت کارمزد و هزینه
  دارایی بین حساب نقطه ای(Spot) و حساب Amm می تواند با افزودن و حذف نقدینگی در زمان واقعی منتقل شود و در طول عملیات کارمزدی دریافت نمی شود.

چگونه نقدینگی به بازار AMM تزریق می شود؟

 • مرحله اول:

اپلیکیشن Coinex را باز کنید و روی دکمه Exchange  در نوار پیمایش کلیک نمایید.

 • مرحله دوم:

انتخاب یک بازار (مانند CET/USDT- از سمت چپ و بالای تصویر می توانید بازار را انتخاب نمایید) با انتخاب بازار گزینه Liquidity Pool در قسمت بالای پنجره و سمت راست قابل مشاهده خواهد بود. روی آن کلیک نمایید.

 • مرحله سوم:

در پنجره باز شده روی کلید و گزینه Add کلیک نمایید.

 • مرحله چهارم:

در صفحه Add Liquidity، میزان یکی از ارزها را وارد نمایید. مجددا بررسی کرده و در نهایت روی گزینه Add کلیک نمایید.

 • مرحله پنجم:

بعد از انجام مراحل بالا، روی گزینه Assets ….>AMM……> Earnings برای مشاهده سود کارمزد تراکنش ها کلیک نمایید.

 • مرحله ششم:

روی گزینه AMM کلیک نمایید که تمام بازارهای AMM را مشاهده نمایید و گزینه Sort by APY را تیک بزنید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی امداد شبکه
لوگو png امداد شبکه