شرکتها, کارخانجات -هورکا-مراکز پخش و کسب و کارها

اکنون با امداد شبکه تماس بگیرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک ساعت سرور و کلاینت

زمان‌های سرور و کلاینت را همسان کردن، یکی از موارد مهم در شبکه‌های کامپیوتری و برنامه‌های مبتنی بر آن است. اگر زمان‌های سرور و کلاینت همخوانی نداشته باشند، این می‌تواند به مشکلاتی مانند اشتباهات در زمان دنباله‌ای، خطاها در نشان دادن زمان و غیره منجر شود. برای هماهنگی زمان سرور و کلاینت، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  1. NTP (Network Time Protocol): این یک پروتکل شبکه است که برای هماهنگی زمان بین دستگاه‌های مختلف در یک شبکه استفاده می‌شود. با استفاده از سرورهای NTP، کلاینت‌ها می‌توانند زمان خود را با زمان سرورهای NTP هماهنگ کنند.
  2. زمان محلی سیستم عامل: کلاینت‌ها معمولاً زمان خود را از سیستم عامل خود دریافت می‌کنند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که تنظیمات زمان محلی سیستم عامل سرور و کلاینت‌ها همگام باشد.
  3. زمان GMT (زمان متوسط گرینویچ): یک روش دیگر برای هماهنگی زمان سرور و کلاینت، استفاده از زمان GMT است. برای این کار، همه سرورها و کلاینت‌ها را بر اساس زمان GMT تنظیم کنید.
  4. زمان همگام سخت‌افزاری: برخی سرورها و کلاینت‌ها ممکن است دارای ساعت داخلی باشند که می‌توانید آن‌ها را با استفاده از ساعت سازنده به هماهنگی برسانید.
  5. زمان رسمی: در برخی موارد، ممکن است به هماهنگی با یک منبع زمانی رسمی نیاز داشته باشید، مانند زمان اتمی یا ساعت ملی

با استفاده از یک یا ترکیبی از این روش‌ها، می‌توانید زمان سرور و کلاینت‌های خود را هماهنگ کنید تا هماهنگی و دقت بیشتری داشته باشند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی امداد شبکه
لوگو png امداد شبکه