شرکتها, کارخانجات -هورکا-مراکز پخش و کسب و کارها

تماس با پشتیبانی امداد شبکه

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آموزش رفع خطای گوگل آتنتیکیتور برای ورود به کوینکس

رفع خطای گوگل آتنتیکیتور و بازیابی

گوگل آتنتیکیتور چیست؟

یک ابزار امنیتی دو عاملی است که توسط Google ارائه شده است. این ابزار برای افزایش امنیت و حفاظت از حساب‌های کاربری در خدمات مختلف آنلاین مانند ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، سرویس‌های ابری و وبسایت‌های دیگر استفاده می‌شود.

کار اصلی Google Authenticator به این شکل است:

 1. احراز هویت دو عاملی:
  • با استفاده از گوگل آتنتیکیتور، هویت شما به دو مرحله تأیید می‌شود. علاوه بر وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، یک کد تأیید (کد دینامیک یا توکن) نیز نیاز است.
 2. کد دینامیک (توکن):
  • گوگل آتنتیکیتور یک کد دینامیک تولید می‌کند که هر ۳۰ ثانیه یا هر ۱ دقیقه تغییر می‌کند. این کد به عنوان کد تأیید برای ورود به حساب کاربری شما استفاده می‌شود.
 3. سازگاری با تبلت‌ها و گوشی‌ها:
  • گوگل آتنتیکیتور بر روی انواع تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند (iOS و Android) نصب و قابل استفاده است.
 4. توجه به امنیت:
  • این ابزار به عنوان یک لایه اضافی امنیتی عمل می‌کند و حساب کاربری شما را از حملات ناخواسته و نقض امنیت محافل آنلاین محافظت می‌کند.

برای استفاده از گوگل آتنتیکیتور، ابتدا باید آن را بر روی دستگاه همراه خود نصب کنید. سپس، با اسکن یک کد QR یا وارد کردن یک کد مخصوص، گوگل آتنتیکیتور به حساب کاربری شما متصل می‌شود و کدهای دینامیک تولید شده توسط این ابزار را برای احراز هویت خود استفاده می‌کنید.

روش رفع خطای گوگل آتنتیکیتور ؟

اگر با خطای گوگل آتنتیکیتور (Google Authenticator) مواجه شده‌اید، می‌توانید به چندین روش برای رفع این مشکل مراجعه کنید. در ادامه، چندین راهنمایی برای رفع مشکلات مرتبط با گوگل آتنتیکیتور آورده شده است:

 1. زمان دستگاه:
  • اطمینان حاصل کنید که ساعت دستگاه شما به درستی تنظیم شده باشد. تفاوت زمانی بین دستگاه و سرور گوگل ممکن است باعث ایجاد مشکلات در تأیید هویت شود.
 2. تغییر زمان:
  • اگر تفاوت زمانی وجود دارد، ممکن است زمانی که کد آتنتیکی تولید می‌شود، نادرست باشد. در صورت امکان، تغییرات زمانی دستگاه خود را با زمان جهانی هماهنگ کنید.
 3. حذف و دوباره اضافه کردن حساب:
  • گاهی اوقات حذف حساب از گوگل آتنتیکیتور و سپس دوباره اضافه کردن آن مشکلات را رفع می‌کند. این کار را با دقت انجام دهید و کدهای پشتیبان (Backup Codes) را نیز نگه دارید.
 4. استفاده از کدهای پشتیبان:
  • اگر در هنگام ورود به حساب گوگل خود با مشکل مواجه شدید، از کدهای پشتیبان استفاده کنید. این کدها را هنگامی که حساب را به گوگل آتنتیکیتور اضافه می‌کنید، دریافت می‌کنید.
 5. تماس با پشتیبان گوگل:
  • اگر مشکل شما هنوز حل نشده است، می‌توانید با پشتیبانی گوگل تماس بگیرید. برای این کار، به صفحه پشتیبانی گوگل بروید و دستورالعمل‌های مربوطه را دنبال کنید.

توجه داشته باشید که هرگاه با حساب گوگل خود تغییراتی ایجاد می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که از کدهای پشتیبان و اطلاعات مربوط به حساب خود پشتیبان گرفته‌اید. این اطلاعات می‌توانند در مواقع اضطراری و جلوگیری از از دست دادن دسترسی به حساب شما کمک کنند.

آموزش رفع خطای گوگل آتنتیکیتور برای ورود به کوینکس

google Authenticator Error
google Authenticator Error

   اخیراً کاربران زیادی گزارش داده‌اند که در هنگام واردکردن رمز یک‌بارمصرف گوگل آتنتیکیتور (Google Authenticator) در کوینکس، با خطای اشتباه‌بودن رمز مواجه می‌شوند، در حالی که رمز صحیح است. در این مقاله، نحوه حل این مشکل را آموزش می‌دهیم.

صرافی کوینکس بزرگ‌ترین و محبو‌ب‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان است. این صرافی در بین معامله‌گران ایرانی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

به‌دلیل اهمیت مسائل امنیتی در کوینکس، کاربران این صرافی برای ورود به حسابشان و همچنین برداشت دارایی‌ها، از ویژگی تأیید هویت دوعاملی (۲FA) 2  استفاده می‌کنند. نرم‌افزاری که برای این منظور مورداستفاده قرار می‌گیرد، گوگل آتنتیکیتور است. این نرم‌افزار، برای ورود به حساب‌های کاربری مختلف رمز یک‌بارمصرف شصت ثانیه‌ای تولید می‌کند.

با استفاده از تأیید هویت دوعاملی، کاربر یک بار گذرواژه خود را وارد می‌کند و یکبار هم موظف است کد یک‌بارمصرف نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور را وارد کند. به این ترتیب، در صورت لورفتن گذرواژه کاربر، باز هم دسترسی به حساب کاربری بدون رمز گوگل آتنتیکیتور امکان‌پذیر نخواهد بود و به‌ همین دلیل، این قابلیت نقش مهمی در تأمین امنیت حساب کاربری و جلوگیری از دزدی و فیشینگ دارد. برای یادگیری نحوه فعال‌سازی تأیید هویت دوعاملی در کوینکس، می‌توانید مطلب «آموزش کامل صرافی کوینکس» را مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که تأیید هویت دوعاملی در کوینکس از دو طریق انجام می‌شود؛ پیامک و نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور. به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی، اکیداً توصیه می‌شود که از پیامک برای تأیید دوعاملی استفاده نکنید و نرم‌افزار گوگل بهترین راه برای انجام این کار است.

اما اخیراً برخی از کاربران در ورود به حساب کوینکس با این نرم‌افزار دچار مشکل شده‌اند. گزارش‌های زیادی نیز از سوی کاربران ارزدیجیتال در بخش نظرات و استک درباره این موضوع مطرح شده است و به همین دلیل، تصمیم گرفتیم در این مطلب نحوه حل این مشکل را توضیح دهیم.


مشکل خطای تایید دوعاملی چیست؟


برای ورود به کوینکس، ابتدا باید نام کاربری (ایمیل) و گذرواژه خود را وارد کنید. در صورتی که داده‌های ورودی درست باشد، در صفحه «Security verification»، کوینکس از شما می‌خواهد که کد تأیید هویت دوعاملی را وارد کنید. اما ممکن است بعد از واردکردن کد، با این پیام مواجه شوید:

چگونه خطای تایید هویت دوعاملی در گوگل آتنتیکیتور برای ورود به کوینکس را حل کنیم؟

کوینکس اخطار می‌دهد که کد واردشده نادرست است. این در حالی است که کد دقیقاً مطابق با چیزی است که در نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور آمده است. علت این اتفاق معمولاً همگام‌نبودن زمان نرم‌افزار است.


همگام‌سازی زمان در گوگل آتنتیکیتور


وقتی که زمان همگام نباشد، رمز گوگل آتنتیکیتور در گوشی شما نمایش داده می‌شود، اما وقتی که آن را وارد می‌کنید، سیستم رمز ورودی را منقضی‌شده در نظر گرفته است. برای حل این مشکل، در نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور به بخش تنظیمات (Setting) مراجعه کنید. سپس گزینه «Time correction for codes» را انتخاب کنید و «Sync now» را بزنید. چند ثانیه منتظر بمانید تا عملیات نهایی شود.

چگونه خطای تایید هویت دوعاملی در گوگل آتنتیکیتور برای ورود به کوینکس را حل کنیم؟

همگام‌سازی زمان در گوگل آتنتیکیتور

با انجام این مراحل، زمان‌بندی کوینکس با گوگل آتنتیکیتور تطبیق داده می‌شود و مشکل خطای دوعاملی حل می‌شود.

اگر باز هم مشکل حل نشد، می‎‌توانید از این روش‌ها نیز استفاده کنید:

مرورگر خود را در حالت «اینکاگنیتو» (Incognito) قرار دهید. اینکاگنیتو یک تب در مرورگر کروم است که می‌توانید با فشردن دکمه‌های Ctrl+Shift+N به آن دسترسی داشته باشید. این تب کوکی‌های قبلی را در نظر نمی‌گیرد و به این ترتیب می‌توان با استفاده از آن، بعضی از خطاها را رفع کرد. گفتنی است که تب اینکاگنیتو فقط مختص گوگل کروم است؛ اما در سایر مرورگرها هم عملکردهای مشابهی وجود دارد. در مرورگر اینترنت اکسپلورر، پنجره «INprivate» و در فایرفاکس نیز «New secret window» همین کارآیی را دارند.

پاک‌کردن کش (حافظه پنهان) و کوکی مرورگر نیز می‌تواند به رفع این خطا کمک کند.

در نهایت، استفاده از نرم‌افزار موبایلی کوینکس به‌جای وب‌‎سایت هم می‌تواند راه‌حل مناسبی برای رفع این مشکل باشد.

می‌توانید در بخش نظرات، مشکلات مشابه را گزارش کرده و از سایر کاربران برای رفع آن کمک بگیرید. همچنین اگر از راه‌کاری برای حل مشکلات مشابه در کوینکس استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را با سایرین به اشتراک بگذارید.

باز گردانی گوگل آتنتیکیتور برای اندروید


اگر گوگل آتنتیکیتور را بر روی یک دستگاه اندروید از دست داده‌اید یا نیاز به بازیابی آن دارید، می‌توانید به روش زیر اقدام کنید:

۱. بازیابی از کدهای پشتیبان:

اگر در هنگام تنظیم گوگل آتنتیکیتور، کدهای پشتیبان (Backup Codes) را ذخیره کرده‌اید، از آنها استفاده کنید. این کدها معمولاً به شما داده می‌شوند و می‌توانید با وارد کردن یکی از این کدها به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

۲. تماس با خدمات پشتیبانی:

در صورتی که کدهای پشتیبان را ندارید، به خدمات پشتیبانی از سرویسی که از گوگل آتنتیکیتور استفاده می‌کنید تماس بگیرید. معمولاً با ارائه اطلاعات ارتباطی و شناسایی خود، می‌توانید از آنها کمک در بازیابی حساب خود بخواهید.

۳. استفاده از حساب اصلی گوگل:

اگر گوگل آتنتیکیتور به حساب گوگل اصلی شما متصل شده است، می‌توانید با استفاده از اطلاعات و امکانات بازیابی حساب گوگل به حساب خود دسترسی یابید. برای این کار به صفحه بازیابی حساب گوگل مراجعه کنید.

۴. تنظیم مجدد گوگل آتنتیکیتور:

در صورتی که هیچکدام از راهکارهای فوق موفقیت آمیز نبود، ممکن است نیاز باشد گوگل آتنتیکیتور را مجدداً تنظیم کنید. برای این کار، به تنظیمات حساب کاربری خود در سرویس مربوطه بروید و گوگل آتنتیکیتور را از حساب خود حذف کرده و سپس دوباره اضافه کنید.

توجه: هرگاه تغییرات امنیتی را در حساب کاربری خود اعمال می‌کنید، بهتر است از هر گونه کدهای پشتیبان و اطلاعات بازیابی که ارائه می‌شود، به خوبی استفاده کنید تا از از دست دادن دسترسی به حساب خود جلوگیری کنید.

چرا مهم است؟

استفاده از Google Authenticator و سیستم‌های احراز هویت دو عاملی امنیت بسیار بالایی به حساب‌های آنلاین افزوده و از خطرات احتمالی حملات سایبری محافظت می‌کند. این مسائل مهمی هستند به دلیل:

 1. تقویت امنیت حساب:
  • احراز هویت دو عاملی با Google Authenticator یک لایه اضافی امنیت به حساب کاربری شما اضافه می‌کند. حملاتی که فقط با داشتن نام کاربری و رمز عبور قابل انجام هستند، با اضافه کردن این لایه، بسیار سخت‌تر می‌شود.
 2. پیشگیری از دسترسی غیرمجاز:
  • با تولید کدهای تأیید دو عاملی (توکن)، حمله‌کنندگان برای دستیابی به حساب شما نیاز به داشتن چیزی بیشتر از نام کاربری و رمز عبور دارند. این موضوع بازدارنده برای حملات دسترسی غیرمجاز است.
 3. محافظت در برابر کلیدزنی و فیشینگ:
  • حملات کلیدزنی (Keylogging) که اطلاعات ورود به حساب را ثبت می‌کنند و حملات فیشینگ (Phishing) که اطلاعات کاربران را به شکل متقلب جلب می‌کنند، با استفاده از احراز هویت دو عاملی کاهش می‌یابند.
 4. احتمال بازیابی حساب:
  • اگر حساب کاربری شما توسط حمله‌ای مورد آسیب قرار گرفت، امکان بازیابی آن با احراز هویت دو عاملی بسیار بیشتر می‌شود. به عنوان مثال، اگر گوشی هوشمند شما را از دست دهید، مهاجم باید همزمان به نام کاربری و رمز عبور شما و همچنین به گوشی شما دسترسی داشته باشد.
 5. تدابیر امنیتی برای سرویس‌های حساس:
  • برای خدمات آنلاین حساس که اطلاعات حساب کاربری آنها مهم و حیاتی است (مثل بانکداری آنلاین یا سرویس‌های ابری)، استفاده از Google Authenticator و احراز هویت دو عاملی توصیه می‌شود تا امنیت اطلاعات بیشتر گردد.

به طور کلی، Google Authenticator و احراز هویت دو عاملی ابزارهای مهم در حفظ امنیت آنلاین کاربران هستند و برای جلوگیری از حملات سایبری و دسترسی‌های غیرمجاز به حساب‌های آنلاین بسیار موثر هستند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

‫20 نظر

 • Javad. گفت:

  Google Authenticator رمز صرافی کوینکس کد
  رو قبول نمی کنه هر دوراه رو رفتم جواب نداد لطفا راهنمایی کنید ممنون

 • امیر گفت:

  دیدگاه *سلام وقتتون بخیر. من امروز برای sign in کردن به حساب کینکس بعد از وارد کردن رمز ۲fa سیستم پیغام operation protection error را به من داد و نتونستم وارد بشم بعدش هربار که سعی به ورود میکردم پیغام ldnhn میداد که لطفا تلاش تکراری نکنید و تا الان نتونستم ورود کنم لطفا اگر امکانش هست راهنماییم کنید. خیلی ممنون

 • دیدگاه *سلام.من اپلیکیشن روی موبایلم را آپدیت کردم.الان برای وارد شدن به آن نیازمند کد ارسالی به ایمیل وکد پیامکی به موبایلم دارد.هرچه منتظر میشوم هیچکدام را نه در ایمیل و نه پیام دریافت نمیکنم.حال چه باید انجام بدهم؟سپاس از راهنمایی شم

 • مهدی.ش گفت:

  دیدگاه *
  سلان وخسته نباشید
  من درنرم افزارگوگل اتنتیکیتور همگام سازی زمان رو انجام دادم زمان درسته اماباز مشکل نادرست بودن رمزگوگل اتنتیکیتور رانشان میدهدضمنابرای ورودبه کوینکس درکامپیوتر رمز گوگل اتنتیکیتوررامیخوادوواردحساب کاربری نمیشه.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • محمد گفت:

  سلام
  برای من هم اتفاق افتاد. همیشه با IP ایران وارد کوینکس می‌شدم اما چند روز قبل ۲fa حساب کوینکس من از کار افتاد و دیگر کد ۶ رقمی را شناسایی نکرد. گوگل آتنتیکیتور را سینک کردم و در بروزرهای مختلف هم تست کردم ولی دائما پیغام خطای verification code incorrect را دریافت می‌کنم.
  با کوینکس مکاتبه کردم و درخواست کردم ۲fa را غیرفعال یا ریست کنند تا بتوانم وارد شوم. تمام مدارک هویتی و تاریخچه تمام لاگین‌ها و تراکنش‌ها را خواستند. الان ۱۲ روز است حتی جواب ایمیل هم نمی‌دهند. حتی نمی‌گویند مشکل چیست و در چه مرحله‌ای است.
  پاسخگویی صرافی واقعا افتضاح است. می‌نویسند ۲۴ ساعته یا حداکثر ۴۸ ساعته پاسخگو هستیم و اگر سؤالی دارید بپرسید اما شما باور نکنید.
  ظاهرا بخاطر ایرانی بودن ما هیچ‌کس نمی‌تواند کمکی کند. امیدوارم مشکل شما بزودی برطرف شود.

 • محمد گفت:

  گفتنش ساده است که صبر کنید جواب بدهند ولی وقتی ۱۹ روز حسابتان بدون هیچ توضیحی مسدود باشد و هیچ پاسخی به تیکتهای شما ندهند حس امثال من را درک میکنید.

 • مهشاد گفت:

  سلام
  اگه پیغام google authenticator code is incorrect رو بده یعنی مشکل از سایته یا از برنامه google؟
  منم گیر کردم نمیتونم وارد بشم

  • Ghasedak گفت:

   سلام دوست و همراه عزیز
   مشکل از نرم افزار گوگل اتنتیکیتور می تواند باشد، لطفا بررسی کنید:
   ۱- زمان و تاریخ گوشی
   ۲- همزمانی و سینک بودن نرم افزار گوگل اتنتیکیتور با گوشی
   در صورت هرگونه مشکل دیگر و عدم رفع حتما از طریق چت سایت اقدام کنید و موضوع را طرح نمایید که همکاران راهنمایی کنند.

   • لیلا گفت:

    سلام من هردو راه را امتحان کردم ولی درست نمیشه اصلا باز نمیشه مینویسه کد دوعاملی نادرسته ترو خدا کمکم کنید

 • نام * گفت:

  دیدگاه *سلام و عرض ادب من هم با مشگل شما در کوینکس برخورد کردم یه یک هفته است میخاستم ببینم مشگل شما حل شد ؟

 • فرزاد گفت:

  دیدگاه *منم توی هات بت با این مشکل مواجح شدم عصری حسابم رو شارژ کردم خرید کردم شب که خواستم وارد بشم مینویسه authen fili نمیدونم چیکار باید کنم ممنون میشم راهنمایی کنین

 • اقایی گفت:

  با سلام و خسته نباشین اگه مقدوره راهنماییم کنین
  من توی تایید دو مرحله ای بجای اینکه گزینه اتنتیکیتور رو انتخاب کنم تا رمزشو از اونجا بردارم گزینه پیامک رو انتخاب کردم یعنی کد مثلا بهم پیامک میشه از اونجاییکه این امر هم مقدور نیس کلا نمیتونم کاری بکنم چطور میتونم تنظیماتشو ریست یا اصلاح کنم تا کد رو از اتنتیکیتور استفاده کنم ممنون

 • سعید گفت:

  دیدگاه *سلام من هم با همین مشکل در صرافی کوکوین مواجه شدم همه کارهارو انجام دادم تاریخ و ساعت همه رو یکی کردم سینک روشن ولی باز هم ایراد میگیره صرافی
  نمیدونم چیکار کنم

 • امین گفت:

  ممنون از راهنمایی شما با تغیر ساعت انجام شد

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی امداد شبکه
  لوگو png امداد شبکه