هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

عبارت بازیابی کیف پول

عبارت بازیابی رمز عبور Backup Phrase

عبارت بازیابی (رشته کلمات بازیابی) در کیف پول چیست ؟

Backup Phrase(Seed)

اکثر #کیف_پول ها شامل #کیف_پول_نرم-افزاری و #کیف_پول_سخت افزاری برای بازیابی رمزارزها به شما تعدادی کلمه میدهند . کیف پولها (معمولا ۱۲ یا ۲۴ کلمه) به عنوان عبارات بازیابی می دهند . این کلمات را هنگام ساخت کیف پول باید در کاغذ یادداشت کنید .و در جایی امن نگهداری نمایید . اما برای انتقال رمزارزهایتان به یک کیف پول دیگر؛ نیاز به #کلید

-خصوصی (Private Key) آن ها دارید.

#عبارت_بازیابی #بازیابی_کیف_پول_الکترونیک #رشته_کلمات_بازیابی

(Backup phrase/Seed) عبارت بازیابی رمز عبور کیف پول
(Backup phrase/Seed) عبارت بازیابی رمز عبور کیف پول

از آنجایی که با داشتن عبارت بازیابی به راحتی می توان به کیف پول دسترسی داشت، این عبارت از لحاظ امنیتی بسیار مهم است؛ زیرا هر شخصی که به این عبارت دسترسی داشته باشد به راحتی می تواند به کوین های شما دست پیدا کند. برای حفظ این عبارت پیشنهاد می شود که آن را روی کاغذ نوشته و در جای امن قرار دهید. زیرا اگر شما کیف پول خود را بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر خود داشته باشید و سید را هم بر روی همان دستگاه ذخیره کنید با هک شدن دستگاه یا گوشی همراه به راحتی کوین های شما از دستتان خارج می شوند.

نحوه بازیابی کیف پول سخت افزار با استفاده از عبارت Seed

با افزایش ارزش و محبوبیت ارز دیجیتال ، تقاضا برای کیف پول های سخت افزاری بیت کوین افزایش می یابد. چندین دستگاه در بازار وجود دارد که بیت کوین را به روش ذخیره سازی سرد ایمن نگه می دارند. با این حال ، اگر دستگاه گم شود ، آسیب ببیند یا به سرقت برود ، کاربران باید نحوه بازیابی بیت کوین خود را بفهمند. امروز ما در مورد بازیابی یک کیف پول سخت افزاری با یک عبارت seed که در هنگام راه اندازی اولیه کیف پول ایجاد شده بحث می کنیم.
#بازیابی_کیف_پول #Seed #عبارت_بازیابی #کلمه_بازیابی

کیف پول های سخت افزاری راهی عالی برای ذخیره ایمن و ایمن بیت کوین است. دستگاه های مختلفی برای انتخاب از جمله کیف پول Ledger ، Trezor و Keepkey در بازار موجود است. دستگاه ها به عنوان یک لایه اضافی از کلید خصوصی در برابر آسیب پذیری های آنلاین و خارجی عمل می کنند. با این حال ، ممکن است کیف پول سخت افزاری را گم کنید ، به دستگاه آسیب برسانید و حتی آن را از تصرف شما در آورید. همانطور که دوست نداریم درباره این نوع رویدادها فکر کنیم که هر زمان ممکن باشد اتفاق می افتد.

سید یا عبارت بازیابی سری کلمات مختلف و تصادفی هستند که از ۱۲ یا ۲۴ کلمه تشکیل شده‌اند. این عبارت در واقع کلید اصلی شما برای دستیابی به کیف پول و کوین های خود است
Recovery Seed عبارت بازیابی رمز عبور

خوشبختانه ، اگر اتفاقاً کیف پول سخت افزاری خود را گم کنید ، احتمال زیادی وجود دارد که بتوانید بیت کوین خود را با استفاده از عبارت Seed کیف پول بازیابی کنید. تمام کیف پول های سخت افزاری فوق الذکر را می توان در یک دستگاه تازه خریداری شده یا کیف پول هایی مانند کیف پول های Electrum ، Multibit و Mycelium بازیابی کرد. علاوه بر این ، روش بازیابی همچنین می تواند در کیف پول های مختلف تلفن که عبارات دانه ای را برای کلیدهای خصوصی بیت کوین نیز فراهم می کند ، اعمال شود.

بازیابی کیف پول بیت کوین سخت افزاری از Seed

نوشتن یک عبارت Seed با دستگاه Trezor

فرض کنید کیف پول سخت افزاری خود را گم کرده اید ، اما برای بازیابی کیف پول با مسئولیت پذیری عبارت seed back خود را نگه داشته اید به عنوان مثال ، با یک دستگاه Trezor می توانید کلید خصوصی خود را به Trezor جدید صادر کنید. اگر دستگاه جدیدی از شرکت خریداری کرده اید ، به رابط آنلاین آنها رفته و دکمه بازیابی را فشار می دهید. با استفاده از کتاب دستی بازیابی پشتیبان خود ، تعداد کلماتی را که برای عبارت seed خود از ۱۲ تا ۱۸-۲۴ متغیر هستند استفاده کنید. پس از وارد کردن کلمات تصادفی از هسته ، رابط کاربری پین شما را می پرسد و دستگاه جدید شما باید کامل باشد.

اگر کیف پول سخت افزاری Keepkey دارید (کیف پول های سخت افزاری دیگر نیز کار می کنند) ، می توانید به Multibit و کیف پول های دیگر نیز بازیابی کنید. روش بازیابی با باز کردن Multibit و کلیک کردن روی بازیابی در رابط رمز عبور آغاز می شود. یک لیست کشویی ظاهر می شود که به کاربر امکان انتخاب نوع کیف پول سخت افزاری را می دهد که Multibit پشتیبانی می کند. کلمات seed را به ترتیب نوشتن آنها وارد کرده و منتظر تأیید شوید. پس از تأیید گذرواژه ، صفحه گزارش به پایان خواهد رسید و اکنون باید به منابع مالی شما دسترسی داشته باشید.

#کیف_پول_سخت_افزاری #Backup_Phrase# KeepKey

ویژگی بازیابی Mycelium برای اندروید.

همین روش را می توان برای کیف پول های دیگری که از عبارت خاص Seed پشتیبانی می کنند نیز استفاده کرد. استفاده از کیف پول میسیلیوم برای بازیابی دستگاه Ledger در اصل همان روش است. کاربران به نصب جدیدی از نرم افزار Mycelium نیاز دارند و روی “بازگرداندن نسخه پشتیبان” در صفحه راه اندازی کلیک می کنند. تمام دانه های Ledger 24 کلمه هستند و شما باید در طول فرآیند بازیابی میسلیوم هر کلمه را یکجا وارد کنید. پس از تکمیل عبارت seed ، اکنون می توانید هریک از وجوهی را که در دستگاه Ledger شما ذخیره شده است ، ارسال کنید.تهیه نسخه پشتیبان از Seed ممکن است مانع از دست دادن بیت کوین شود

کیف پول های سخت افزاری معمولاً یک صفحه پشتیبان تهیه می کنند.

عبارات بازیابی برای تهیه نسخه پشتیبان هنگام استفاده از دستگاه های کیف پول سخت افزاری و حتی انواع دیگر کیف پول مهم هستند. Seed که به این شکل نوشته شده اند ، نمایانگر کلید خصوصی شما توسط انسان هستند. عبارت Mnemonic یا عبارات دانه Mnemonic برای رونویسی و پشتیبان گیری از کلیدهای بیت کوین برای انسان بسیار مفید بوده است. مخفی نگه داشتن عبارت دانه خود و در مکانی امن بسیار توصیه می شود.

بسیاری از افراد بیت کوین خود را با استفاده از این روش بازیابی کرده اند و افرادی که می توانند مشاوره دهند به طور آنلاین در دسترس هستند. علاوه بر این ، بسیاری از اقدامات منتشر شده توسط هر یک از این شرکت های کیف پول منتشر شده است که به شما گام به گام دستورالعمل هایی را برای نحوه بازیابی بیت کوین ارائه می دهند.

گاهی اوقات ممکن است برای کیف پول بیت کوین اتفاقات بدی بیفتد ، اما به این معنی نیست که بدترین حالت اجتناب ناپذیر است.

آیا تاکنون مجبور شده اید کیف پول خود را با استفاده از یک عبارت (seed) بازیابی کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Header text

Header text

بنابراین هنگام ساخت کیف پول لازم است تمام کارهایی که به عنوان تهیه نسخه پشتیبان کیف پول از آنها یاد می‌شود را انجام دهیم تا در شرایط بحرانی که احتمال از دست رفتن بیت کوین‌هایمان وجود دارد، بتوانیم با

روش‌های موجود و با استفاده از اطلاعاتی که داریم، بیت کوین‌هایمان را بازیابی کنیم.

استفاده از seed کیف پول

با داشتن Seed کیف پول و بدون نیاز به هیچ اطلاعات دیگری امکان بازیابی کیف پول و تمام دارایی‌های موجود در آن وجود دارد. بنابراین هنگام ساختن کیف پول باید حتما Seed آن را بر روی یک کاغذ یادداشت کرده و آن را در یک جای امن، مثلا درون گاوصندوق نگه دارید یا به مادرتان بدهید!

استفاده از کلیدهای خصوصی

کلیدهای خصوصی مهم‌ترین و اصلی‌ترین اطلاعاتی هستند که می‌توانند ثابت کنند شما صاحب یک دارایی هستید. بنابراین هنگام ساخت کیف پول باید کلید خصوصی مربوط به ارزهایی که جزء دارایی‌هایمان هستند را یادداشت کرده و در جایی امن نگه داریم.

با داشتن کلیدهای خصوصی مربوط به دارایی‌هایمان هر اتفاقی برای لپ تاپ یا تلفن همراه و یا کیف پولی که از آن استفاده می‌کنیم، بیفتد اهمیتی ندارد و در نهایت می‌توانیم با کلیدهای خصوصی و با استفاده از کیف پول‌هایی مانند الکتروم، بلاک چین و غیره بیت کوین های خود را بازیابی کنیم.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

یک نظر

  • 1254353 MAHDI گفت:

    دیدگاه *سلام من کیف پول سخت افزاری داشتم با کسی شریک بودم اما کیف پولو کشیده بالا من فقظ جیملم نصب روش کاری برای باز گردونیش هست ایا

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    پشتیبانی امداد شبکه