شرکتها, کارخانجات -هورکا-مراکز پخش و کسب و کارها

تماس با پشتیبانی امداد شبکه

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فیلمهای کامل امنیت شبکه

لیست کامل فیلم های هکر و امنیت سایبری از ابتدا تا ۲۰۲۴

فیلمهای هکری

Sausalito، کالیفرنیا   7 آوریل ۲۰۲۲

« راهنمای فیلم هکرها» نسخه ۲۰۲۲–۲۰۲۳ ، منتشر شده توسط Cybersecurity Ventures، در آمازون موجود است و می‌توانید نسخه چاپی یا Kindle کتاب را سفارش دهید.

نویسنده همکار، کانر مورگان، عمیقاً وارد هالیوود شد و سپس خود را وارد فضای مجازی کرد تا فهرستی بی‌رقیب از فیلم‌ها را تهیه کند. استیو مورگان، یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: «من معتقدم در درون هر یک از ما یک هکر وجود دارد. یک فیلم تماشا کنید و هکر درونی خود را آزاد کنید. حتی ممکن است زندگی شما را تغییر دهد.»

لیست

۱۹۵۴ – Tobor the Great – این فیلم علمی تخیلی داستان یک پسر جوان، پدربزرگش و بهترین دوستش – که اتفاقاً یک ربات است – را روایت می کند که با هم کار می کنند تا از گروهی از ماموران کمونیست در امان بمانند. دم. با بازی چارلز دریک و کارین بوث.

۱۹۵۶ – ۱۹۸۴ – در دنیای دیستوپیایی، جامعه توسط برادر بزرگ، نیرویی قادر مطلق برای نظارت دولتی، تحت نظارت دقیق قرار می گیرد. یک مرد با عاشق شدن قوانین را زیر پا می گذارد و باید بهای سنگینی بپردازد. بر اساس رمانی از جورج اورول. 

۱۹۶۵ – آلفاویل – یک مامور مخفی به شهر آینده نگر آلفاویل می رود تا یک فرد گم شده را پیدا کند و در نهایت دیکتاتور حاکم، پروفسور فون براون و سیستم کامپیوتری حساس او، آلفا ۶۰ را متوقف کند.

۱۹۶۷ – مغز میلیارد دلاری – در این تریلر جاسوسی، مایکل کین نقش هری پالمر، یک مامور مخفی سابق را بازی می کند که به طور غیرمنتظره ای با یک بارون نفتی دیوانه تگزاس (اد بیگلی) درگیر می شود که برای از بین بردن کمونیسم با یک ابر رایانه کار می کند.

۱۹۶۸ –  ۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی – گروهی از فضانوردان به یک ماموریت مرموز در کنار ابررایانه هوش مصنوعی HAL 9000 فرستاده می‌شوند. آنچه در ادامه می‌آید نبردی شدید بین انسان و ماشین است که منجر به سفری اسرارآمیز در فضا و زمان می‌شود.

۱۹۶۸ – Hot Millions – پیتر اوستینوف نقش یک اختلاسگر را بازی می کند که سیستم امنیتی یک رایانه مرکزی را برای پرداخت فاکتورهای شرکت های ساختگی خود دور می زند. 

۱۹۶۹ – کامپیوتر کفش های تنیس پوشید – دکستر ریلی (کورت راسل) کامپیوتری را در طول یک طوفان الکتریکی تعمیر کرد و شوکه شد. مغز کامپیوتر با مغز او ترکیب شده است و او یک نابغه است.

۱۹۶۹ – شغل ایتالیایی – یک سارق (مایکل کین) که اخیراً از زندان آزاد شده است از گروهی از بدنام ترین هکرهای کامپیوتری بریتانیا کمک می گیرد تا شمش طلا را از زیر بینی پلیس و مافیای ایتالیا بدزدد. یکی از معروف ترین صحنه های فیلم، ترافیک شدید ناشی از هک کردن کامپیوتر کنترل ترافیک شهر است.

۱۹۷۰ – Colossus: پروژه فوربین – سیستم های کامپیوتری عظیم از ایالات متحده – “Colossus” – و روسیه – “Guardian” – به یکدیگر متصل می شوند. جنگ هسته ای تهدید می شود.

۱۹۷۱ – مرد کاغذی – پنج دانشجوی کالج کالج از یک نقص رایانه سوء استفاده می کنند و یک فرد ساختگی ایجاد می کنند، اما این شوخی نتیجه معکوس می دهد.

۱۹۷۱ — THX 1138 — این فیلم در محیطی آینده‌نگر و تحت کنترل دولت اتفاق می‌افتد، این فیلم یک مرد و یک زن به نام‌های THX 1138 و LUH 3417 را دنبال می‌کند که انقلابی را در جامعه تحت نظارت خود و تحت نظارت دقیق القا می‌کنند. 

۱۹۷۳ — Westworld — با هزار دلار در روز، مهمانان یک پارک موضوعی آینده نگر می توانند از تفریحات دوره های زمانی مختلف بازدید کنند و وحشیانه ترین خیالات خود را با اندرویدهای واقعی تجربه کنند. دوست‌های بلین (جیمز برولین) و مارتین (ریچارد بنجامین) برای بازدید از Westworld و قدم زدن در خیابان‌های بی‌قانون مرز آمریکا انتخاب شده‌اند. با این حال، زمانی که دوئل با یک تفنگچی روباتیک (یول براینر) به طرز وحشتناکی اشتباه می شود، خیالات آنها به وحشت تبدیل می شود.

۱۹۷۴ – گفتگو – جین هکمن نقش یک کارشناس نظارتی را بازی می کند که از تجهیزات پیشرفته (در گذشته) برای جاسوسی از زوجی استفاده می کند که می ترسد در خطر باشند. نامزد سه جایزه اسکار.

۱۹۷۵ – Three Days of the Condor – رمز شکن سیا رابرت ردفورد تلاش می کند تا بفهمد چرا آژانس خود او را می خواهد.

۱۹۷۷ – Demon Seed – این فیلم علمی تخیلی ترسناک داستان پروتئوس IV، ابررایانه ای حساس ساخته شده از هوش مصنوعی را روایت می کند که تلاش می کند تا تبدیل به انسان شود. 

۱۹۸۲ – Tron – یکی از اولین فیلم های هک. یک مهندس کامپیوتر متوجه می شود که یکی از مدیران شرکت او کار او را دزدیده است و وارد دنیای واقعیت مجازی می شود.

۱۹۸۳ — طوفان فکری — محققان مایکل بریس (کریستوفر واکن) و لیلیان رینولدز (لوئیز فلچر) سیستمی را توسعه دادند که امکان ضبط و پخش افکار افراد را بر روی نوار ویدئویی فراهم می کرد. هنگامی که این فناوری برای کشف تجربیات جنسی شدید و نزدیک به مرگ استفاده می شود، پروژه از کنترل خارج می شود. ۱۹۸۳ – سوپرمن III – ریچارد پرایور نقش گاس گورمن، هکری را بازی می‌کند که از طریق برنامه‌ای که توسعه داده است، از لیست حقوق و دستمزد شرکتش غافل می‌شود و سپس برای کمک به تبدیل سوپرمن به شرارت باج‌گیری می‌شود. 

۱۹۸۳ – WarGames – دانش‌آموز دبیرستانی (متیو برودریک) در این کلاسیک به یک ابر رایانه نظامی هک می‌کند و زرادخانه هسته‌ای ایالات متحده را فعال می‌کند، در زمانی که بیشتر مردم نمی‌دانستند هک چیست.

۱۹۸۴ – شنل و خنجر – وقتی دیوی ۱۱ ساله قتل یک مامور اف بی آی را می بیند، مرد در حال مرگ یک کارتریج بازی ویدیویی آتاری را با اسرار نظامی به او می دهد. با دابنی کلمن.

۱۹۸۴ – رویاهای برقی – این کمدی رمانتیک علمی تخیلی که در سانفرانسیسکو می گذرد، درباره مثلث عشقی بین یک معمار، یک نوازنده ویولن سل و یک کامپیوتر شخصی است.

۱۹۸۴ – پنهان و جستجو – یک جوان علاقه مند به کامپیوتر نوعی برنامه هوش مصنوعی به نام “گرگوری پی ۱” را توسعه داد. برای اطمینان از بقای خود، رایانه با رایانه های دیگر تماس می گیرد و شروع به مبارزه با انسان ها می کند. همچنین به رایانه اصلی یک نیروگاه هسته ای متصل می شود.

۱۹۸۵ – برزیل – هنگامی که سم لوری (جاناتان پرایس) درگیر یک پرونده هویت اشتباه می شود، توسط بوروکراسی قدرتمند و وابسته به فناوری که جامعه او را کنترل می کند، به عنوان دشمن دولت شناخته می شود. در تلاشی برای اصلاح اشتباه، سام با زن رویاهای خود ملاقات می کند، اما، بدون اینکه او بداند، ممکن است یک تروریست باشد. 

۱۹۸۵ – هکرها: جادوگران عصر الکترونیک – این مستند در مورد جامعه هکرها شامل تصاویری از مصاحبه با برخی از برنامه نویسانی است که انقلاب رایانه شخصی را ایجاد کردند، از جمله استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل. در یک کنفرانس هکرها که در Sausalito، کالیفرنیا برگزار شد، فیلمبرداری شده است.

۱۹۸۵ –  مکس هدروم – این درام علمی تخیلی داستان منشأ شخصیت همنام خود، مکس هدروم، یک مجری تلویزیونی با هوش مصنوعی و کامپیوتری را روایت می کند. این فیلم بعداً به عنوان خلبان سریال بریتانیایی به همین نام تغییر کاربری داد. 

۱۹۸۵ – ریسک اصلی – عاشقان رایانه، ماشین‌های باجه خودکار را کلاهبرداری می‌کنند و قصد دارند فدرال رزرو را غرق کنند.

۱۹۸۵ – نابغه واقعی – دو نوجوان که روی یک پروژه لیزری در یک کالج مهندسی معتبر کار می کنند، وقتی دولت وارد عمل می شود تا از پروژه آنها به عنوان یک سلاح درجه نظامی استفاده کند، هدف واقعی کار خود را زیر سوال می برند. با بازی وال کیلمر و گابریل جارت.

۱۹۸۵ – علوم عجیب – گری و وایات نوجوانان، زن ایده آل خود را روی رایانه طراحی می کنند و یک تصادف الکتریکی عجیب او را در قالب لیزا دوست داشتنی و فوق بشری زنده می کند.

۱۹۸۶ – تعطیلات فریس بولر – یک دانش آموز دبیرستانی (متیو برودریک) که می خواهد روز تعطیل باشد، به سیستم کامپیوتری مدرسه اش نفوذ کرده و نمرات و سوابق حضور و غیاب را تغییر می دهد.

۱۹۸۷ – بلمن و ترو – کارشناس کامپیوتر هیلر (برنارد هیل) خود را بیکار می بیند و برای سرقت اطلاعات محرمانه رایانه ای برای گروهی از سارقان بانک رشوه می گیرد. او کار را انجام می دهد، اما اشتباه می کند که فکر می کند آخرین جنایتکار را دیده است. هیلر نمی داند که او و پسرش را تا لندن ردیابی کرده اند. 

۱۹۸۷ – ورود به ترمینال – از جایی که بازی‌های جنگی متوقف شد، این فیلم داستان گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی را روایت می‌کند که ناآگاهانه به شبکه یک سازمان تروریستی خطرناک هک می‌کنند، به این تصور که آنها به سادگی در حال انجام یک بازی هستند. وحشت ناشی از اعمال آنها شوخی نیست.

۱۹۸۸ – بازی دفاعی – پس از کشته شدن پدرش به طور مرموزی در حین کار بر روی پروژه ای برای نیروی هوایی ایالات متحده، کارن (سوزان اورسیتی) با اسکات (دیوید الیور) به نیروهایش ملحق شد و با هم، دو دانش آموز با کامپیوتر، تحقیقات خود را در مورد آن آغاز کردند. قاتل. 

۱۹۹۰ – Circuitry Man – در یک جامعه دیستوپیایی، مواد مخدر به شکل یک ریزتراشه است که به شدت مورد جستجوی ساکنان باقیمانده زمین است – که دو نفر از آنها یک اندروید زیستی و یک محافظ زن هستند که پس از سرقت ریزتراشه‌ها، متوجه می‌شوند که ردیابی می‌شوند. توسط یک جنایتکار خطرناک 

۱۹۹۰ – مرد تخریب – سال ۲۰۳۲ در سن آنجلس، شهری آرمان‌شهری که توسط شهروندان کالیفرنیای جنوبی ایجاد شده است. هنگامی که یک جنایتکار خشن رخنه می کند و صلح اجتماعی را تهدید می کند، جان اسپارتان (سیلوستر استالونه) پس از ۳۶ سال انجماد در یخ بیدار می شود تا فراری را دستگیر کند، اما زمانی که مجبور می شود خود را با جامعه آینده که از صدا تشکیل شده است سازگار کند، حواسش پرت می شود. دستگاه‌های کنترل‌شده، اتومبیل‌های متصل مستقل، و موارد دیگر. 

۱۹۹۰ – سخت افزار – با بازی دیلن مک درموت، این فیلم – که در آمریکای پسا آخرالزمانی اتفاق می‌افتد – یک سرباز سابق را دنبال می‌کند که ناخودآگاه قطعات یدکی دوست دخترش را از یک سایبورگ قاتل که خود را بازسازی می‌کند، هدیه می‌دهد. 

۱۹۹۰ – KGB، کامپیوتر و من – در سال ۱۹۸۶، کلیفورد استول، اخترشناسی که دانشمند کامپیوتر شد، شروع به کار بر روی یک سیستم کامپیوتری در آزمایشگاه لارنس برکلی کرد. در آن زمان، دو برنامه حسابداری مسئول دریافت هزینه از افراد برای استفاده از ماشین بودند. هنگامی که استول متوجه یک اختلاف ۷۵ سنت در برنامه های معمولی بی عیب و نقص شد، شروع به تحقیق کرد و در نهایت یک کاربر غیرقانونی به نام “شکارچی” را کشف کرد. با حفاری بیشتر متوجه شد که هانتر سیستم را هک کرده و برنامه های جدیدی را نصب کرده است. تحقیقات او در نهایت به او و اطلاعات ایالات متحده منجر شد تا متوجه شوند که هانتر یک برنامه نویس کامپیوتری است که برای KGB کار می کند.۱۹۹۱ –  Terminator 2: Judgment Day – یک سایبورگ از جان پسر نوجوان سارا کانر در برابر سایبورگ دیگری که قصد کشتن او را داشت محافظت می کند. 

۱۹۹۲ – مرد چمن زن – شبیه “فرانکنشتاین”، این فیلم علمی تخیلی ترسناک داستان دانشمندی (پیرس برازنان) و آزمایش او را روایت می کند: مردی که زمانی ساده بود (جف فاهی) که از طریق قدرت داروهای تقویت کننده ذهن و جلسات آموزشی شبیه سازی شده با کامپیوتر، تبدیل به یک نابغه می شود. اما زمان زیادی نمی گذرد که این آزمایش از کنترل خارج می شود. 

۱۹۹۲ – زن سفید مجرد – زنی (با بازی بریجت فوندا) برای هم اتاقی خود تبلیغ می کند. او به زودی متوجه می شود که هم اتاقی جدیدش یک هکر (جنیفر جیسون لی) است که قصد دارد هویت او را بدزدد.

۱۹۹۲ – کفش های ورزشی – یک هکر (رابرت ردفورد) تیمی از کارشناسان را رهبری می کند که امنیت شرکت های سانفرانسیسکو را آزمایش می کنند. آنها جعبه سیاهی را کشف می‌کنند که می‌تواند هر رمزگذاری را بشکند و اگر در دستان اشتباه قرار بگیرد، از جمله عوامل سرکش NSA، تهدید بزرگی به شمار می‌رود.

۱۹۹۳ – American Cyborg: Steel Warrior – هنگامی که ناوگانی از سایبورگ های قاتل زندگی باقی مانده روی زمین را پس از یک جنگ هسته ای تهدید می کنند، دو نفر از آخرین انسان ها برای نجات آینده نژاد خود به نیرو می پیوندند. نبردی میخکوب کننده در می گیرد. 

۱۹۹۳ – کلاهبرداری ها – یک محقق بیمه (فیل کالینز) از بازی ها و حقه ها برای دستکاری زندگی دیگران، از جمله زوجی که ادعای بیمه غیرمعمولی دارند، استفاده می کند. او این ادعا را تایید می کند اما درخواست های عجیب و غریبی را به عنوان باج مطرح می کند.

۱۹۹۳ – Ghost in the Machine – یک دستگاه MRI با کامپیوتر روح یک قاتل زنجیره ای را استخراج می کند و به یک سلاح فن آوری مرگبار تبدیل می شود.

۱۹۹۳ – پارک ژوراسیک – “نیومن” دشمن ساینفلد (دنیس نری) نقش یک مرد فناوری اطلاعات را بازی می کند که راه خود را به یک کودتا هک می کند که شامل دزدیدن DNA دایناسور برای فروش به بالاترین قیمت پیشنهادی می شود.

۱۹۹۳ – شوالیه ها – در دنیایی آینده نگر و ویران شده از جنگ، این مهیج علمی تخیلی داستان گابریل (کریس کریستوفرسون)، یک سایبورگ، و نیا (کتی لانگ)، یک دختر جوان را روایت می کند، که – علیرغم اینکه یک تیم دو نفره بعید هستند – در برابر ارتش مسلط و تشنه به خون سایبورگ های سیاره خود برای نجات نسل بشر. 

۱۹۹۴ –  افشاگری – با بازی دمی مور و مایکل داگلاس، این تریلر هر دو دنیای مجازی و فیزیکی را متعادل می‌کند و داستان یک مدیر ارشد در یک شرکت فناوری را روایت می‌کند که در مسیر ارتقای بزرگی قرار دارد – یعنی تا زمانی که سرنوشت او به دست او بیفتد. دوست دختر سابقش که مصمم به احیای رابطه آنها با رضایت یا بدون رضایت است.  

۱۹۹۴ – Plughead Rewired: Circuitry Man II – دنباله Circuitry Man در سال ۱۹۹۰ یک مامور زن FBI و یک اندروید به نام Danner را دنبال می کند که آنها Plughead را دنبال می کنند – یک جنایتکار بدنام که به ساخت و فروش ریزتراشه هایی معروف است که به کسانی که آنها را می گیرند نوید یک عمر طولانی می دهد. . 

۱۹۹۵ – Ghost in the Shell – در این انیمیشن علمی-تخیلی ژاپنی، یک پلیس زن سایبورگ و شریک زندگی اش یک مجرم سایبری به نام Puppet Master را شکار می کنند که مغز سایبورگ ها را برای به دست آوردن اطلاعات و استفاده از آن برای ارتکاب جنایت هک می کند. (اسکارلت جوهانسون در سال ۲۰۱۷ در یک بازسازی لایو اکشن بازی می کند.)

۱۹۹۵ – چشم طلایی – جیمز باند تلاش می کند تا یک سندیکای جنایی روسی را از استفاده از یک برنامه تسلیحات فضایی دزدیده شده باز دارد و در چنگ یک نابغه شیطانی که قصد دارد از فضای سایبری بر زمین حکومت کند، می افتد. 

۱۹۹۵ – هکرها – یک هکر نوجوان هفت سال پس از ممنوعیت استفاده از رایانه به دلیل نوشتن ویروسی که باعث بزرگترین سقوط بورس در تاریخ شد، به صحنه بازگشت. او و دوستانش باید ثابت کنند که یک سوپرهکر شوم آنها را برای توطئه ای برای اختلاس وجوه از یک شرکت بزرگ نفتی با یک کرم کامپیوتری طراحی می کند. با آنجلینا جولی

۱۹۹۵ – جانی منمونیک – یک تراشه رایانه ای کاشته شده در مغز او به یک قاچاقچی داده های انسانی (کیانو ریوز) اجازه می دهد تا داده های بسیار حساس برای شبکه های رایانه ای معمولی را به طور ایمن ذخیره و انتقال دهد. هنگامی که او یک بسته ارزشمند را دریافت می کند که از ظرفیت ذخیره سازی تراشه فراتر می رود، پیک حافظه باید داده ها را ظرف ۲۴ ساعت تحویل دهد وگرنه می میرد. قاتلان قصد دارند به او در انجام این کار کمک کنند.

۱۹۹۵ – قاضی درد – قاضی درد (سیلوستر استالونه) به دلیل قتلی که مرتکب نشده بود به یک مستعمره کیفری فرستاده شد. در راه خود به آنجا، وقتی با هرمان «فرگی» فرگوسن (راب اشنایدر)، هکری که قبلاً به دلیل تخریب اموال او را نابود کرده بود، دوباره گرد هم می‌آید.  

۱۹۹۵ – The Net – یک برنامه نویس کامپیوتر (ساندرا بولاک) که زندگی منزوی دارد، مشتاقانه منتظر مرخصی است که از یک توطئه آگاه شود. تعطیلات او به یک کابوس تبدیل می شود که شخصی سعی می کند او را بکشد و هویت او به سرقت می رود. او باید ثابت کند که کیست و سعی دارد بفهمد چرا کسی او را می خواهد.

۱۹۹۵ – The Steal – آلفرد مولینا، هلن اسلیتر و استیون فرای در این کمدی بریتانیایی بازی می کنند که یک وکیل، یک هکر کامپیوتر و یک بازرس ساختمان را دنبال می کند که با هم همکاری می کنند تا اشتباهات یک بانک برجسته را که در حال استثمار یک کشور جهان سومی است، اصلاح کنند. . هنگامی که یک پیشرفت غیرمنتظره آچاری را به برنامه های آنها می اندازد، تیم کوچک مجبور می شود استراتژی جدیدی ارائه دهد. ۱۹۹۵ — Under Siege 2: Dark Territory — استیون سیگال به عنوان نیروی دریایی سابق کیسی رایبک در این دنباله برای Under Siege بازمی گردد که رایبک و خواهرزاده اش سارا (کاترین هیگل) را در قطاری که از دنور به لس آنجلس حرکت می کند پیدا می کند. هنگامی که قطار توسط یک نابغه کامپیوتر روان پریش و تروریست همکارش ربوده می شود، که برای نقشه خود برای کنترل یک ماهواره فوق سری به آن نیاز دارند، رایبک از یک باربر قطار (موریس چستنات) کمک می گیرد تا نقشه آنها را خنثی کند.

۱۹۹۶ – روز استقلال – در یک مبارزه حماسی علیه یک نژاد بیگانه، کارشناس کامپیوتر دیوید لوینسون (جف گلدبلوم) هنگامی که به ناوگان سفینه‌های فضایی که به سمت زمین می‌آیند هک می‌کند، به یک پیروزی مهم دست می‌یابد و آنها را با ویروس آلوده می‌کند و مانعی برای پیشروی می‌کند. تهاجم بیگانه. 

۱۹۹۶ – مرد چمن زنی ۲: فراتر از فضای مجازی – در یک ماموریت برای تسلط بر جهان، جوب (مت فرور)، یک آگاهی مبتنی بر واقعیت مجازی، مصمم است به تمام رایانه های جهان هک کند، اما نقشه های او توسط پیتر (آستین او) خنثی می شود. براین) و بنجامین (پاتریک برگین)، که اشتیاق تزلزل ناپذیر آنها برای نجات جهان – و فضای مجازی – الهام بخش یک جنگ همه جانبه است.

۱۹۹۶ –  امگا دووم – در جهانی تحت سلطه سایبورگ های خشن، امیدی به آنچه از بشریت باقی مانده است وجود ندارد … یعنی تا زمانی که یکی از این سایبورگ ها – Omega Doom – به سرش اصابت کند و باعث کوتاه شدن سیم هایش شود و تکرار، که منجر به علاقه ای جدید برای شکست دادن هم نوع خود می شود. 

۱۹۹۷ – مغز متفکران – رئیس جدید امنیتی در یک مدرسه خصوصی معتبر قصد دارد با ربودن چند دانش‌آموز ثروتمند و نگه داشتن آنها برای باج، حتی یک امتیاز کسب کند. یک هکر رایانه نوجوان که به دلیل شوخی از مدرسه اخراج شده است، نقشه های او را خنثی می کند.

۱۹۹۸ – ۲۳ – پس از اینکه یک یتیم مقداری از ارث خود را در یک رایانه خانگی سرمایه گذاری می کند، شروع به بحث در مورد تئوری های توطئه الهام گرفته از رمانی روی تابلوهای اعلانات می کند. او به زودی با یکی از دوستانش کامپیوترهای نظامی و دولتی را هک می کند. براساس داستانی واقعی.

۱۹۹۸ – دشمن دولت – یک وکیل (ویل اسمیت) نمی داند که نوار ویدئویی در اختیار او ثابت می کند که یک نماینده کنگره به دلیل مخالفت با قوانین نظارتی به قتل رسیده است. هنگامی که او هدف یک مقام فاسد NSA قرار می گیرد و زندگی اش شروع به از هم پاشیدن می کند، از یک عامل اطلاعاتی سابق (جین هکمن) کمک می گیرد.

۱۹۹۸ – عطارد در حال افزایش (کد مرکوری) – یک مامور مرتد FBI (بروس ویلیس) باید از یک پسر ۹ ساله مبتلا به اوتیسم محافظت کند که کد دولتی رمزگذاری شده را شکسته است که قرار بود نشکن باشد. 

۱۹۹۸ – پی – آیا کلید ریاضی وجود دارد که بتواند قفل الگوهای جهانی را در طبیعت باز کند؟ در صورت یافتن، آیا آن کلید می تواند چیزی را پیش بینی کند – حتی بازار سهام؟ یک ریاضیدان باهوش، وسواس، و پارانوئید که خود را در اتاقی پر از تجهیزات کامپیوتری سد می کند، قصد دارد آن کلید را پیدا کند، اما ممکن است در حین انجام این کار دیوانه شود.

۱۹۹۸ – مدیر وب سایت – در این تریلر علمی تخیلی دانمارکی، یک رهبر جنایتکار قدرتمند یک هکر را برای نظارت بر امنیت عملیات کامپیوترش استخدام می کند. هنگامی که شخص دیگری به پایگاه داده نفوذ می کند، مدیر وب سایت باید برای یافتن او افراط کند، در غیر این صورت ظرف ۳۵ ساعت می میرد.

۱۹۹۹ – به دام افتادن – یک محقق هنری مخفی (کاترین زتا جونز) قصد دارد یک دزد مشهور (شان کانری) را ردیابی و دستگیر کند. آنها در نهایت با هم اقدام به سرقت می کنند. 

۱۹۹۹ — eXistenZ — آخرین ساخته الگرا گلر (جنیفر جیسون لی)، برنامه نویس کامپیوتری، بازی واقعیت مجازی فوق واقع گرایانه eXistenZ، زمانی که یک قاتل دیوانه قصد نابود کردن آن را دارد، به مسیر خطرناکی دست می یابد. با کمک تد پیکول (جود لاو)، آلگرا تصمیم می گیرد تا بازی و زندگی او را نجات دهد. 

۱۹۹۹ – ماتریکس – در آینده ای دیستوپیایی، بشریت به طور ناآگاهانه در داخل ماتریکس به دام می افتد، واقعیتی شبیه سازی شده که توسط ماشین های هوشمند برای پرت کردن حواس انسان ها در حالی که از بدن خود به عنوان منبع انرژی استفاده می کنند، ایجاد شده است. یک برنامه نویس کامپیوتر / هکر معروف به نئو (کیانو ریوز) حقیقت را کشف می کند و با شورشیان دیگر برای آزادی نوع بشر متحد می شود.۱۹۹۹ – فضای اداری – آنها قرار است بخشی از یک خانواده بزرگ شاد باشند، اما سه برنامه نویس کامپیوتر از شغل و رئیس خود متنفرند. آنها نقشه ای می سازند تا مقادیر کمی پول از شرکت فناوری پیشرفته ای که آنها را استخدام می کند اختلاس کنند، اما یک اشتباه منجر به سرقتی بزرگتر از برنامه ریزی شده می شود. با جنیفر آنیستون

۱۹۹۹ – NetForce – در سال ۲۰۰۵، NetForce، یک بخش از FBI، وظیفه حفاظت از شبکه در برابر تروریسم را بر عهده گرفت. یک حفره در مرورگر به کسی اجازه می دهد تا کنترل اینترنت و تمام اطلاعاتی که در آن نگهداری می کند را به دست آورد. اکنون فرمانده NetForce باید او را متوقف کند، زیرا او همچنین یک قاتل را ردیابی می کند.

۱۹۹۹ — دزدان دریایی سیلیکون ولی — این درام زندگینامه ای در مورد توسعه رایانه شخصی و رقابت بین رایانه اپل و مایکروسافت بین سال های ۱۹۷۱ تا ۱۹۹۷ است. نوآ وایل ستاره های استیو جابز و آنتونی مایکل هال را در نقش بیل گیتس به تصویر می کشد.

۱۹۹۹ — طبقه سیزدهم — این فیلم علمی تخیلی نئو نوآر در سال ۱۹۹۹ در لس آنجلس آغاز می شود، زمانی که مخترع شبیه سازی واقعیت مجازی تازه تکمیل شده شهر در سال ۱۹۳۷ به قتل می رسد. یک دانشمند کامپیوتر که او او را راهنمایی کرده است (با بازی کریگ بیرکو) مظنون اصلی می شود و به دلیل شواهدی که علیه او وجود دارد شروع به شک در بی گناهی خود می کند. او در نهایت برای کشف حقیقت وارد شبیه سازی می شود و متوجه می شود که هیچ چیز آنطور که به نظر می رسد نیست.

۲۰۰۰ – فرشتگان چارلی – کار برای میلیونر منزوی چارلی (جان فورسایت)، فرشتگان ناتالی (کامرون دیاز)، دیلن (درو بریمور) و الکس (لوسی لیو) در مورد یک نابغه جوان با فناوری پیشرفته (سم راکول) که ربوده شده است. بخشی از این عمل شامل استفاده از انواع مبدل‌ها و ترفندهای تکنولوژیکی برای ورود به رایانه اصلی رایانه‌ای است که به شدت محافظت می‌شود.

۲۰۰۰ — هکرها در سرزمین عجایب — این مستند درباره هکرها در بریتانیا و ایالات متحده شامل مصاحبه هایی با هکرهای برجسته است که فاش می کنند چه چیزی آنها را هدایت می کند. هکرها شامل ColdFire، Phobos و cyberjunkie هستند.   

۲۰۰۰ – برداشتن – همچنین به عنوان “ردیابی” شناخته می شود، نسخه فیلم بحث برانگیز تعقیب هکر افسانه ای کوین میتنیک بر اساس کتاب تسوتومو شیمومورا، “برداشتن: تعقیب و دستگیری کوین میتنیک، تحت تعقیب ترین یاغی کامپیوتری آمریکا – ساخته شده است. توسط مردی که این کار را کرد.»

۲۰۰۱ – هوش مصنوعی هوش مصنوعی – در این داستان پینوکیو، دیوید (هیلی جوئل اوسمنت) – یک ربات باهوش و مصنوعی – آرزو می کند پسری واقعی شود که آرزوی ارتباط قوی تر با مادر انسانی خود را دارد. 

۲۰۰۱ – ضد انحصار – وقتی یک فارغ التحصیل کالج (رایان فیلیپ) یک نرم افزار نوشتن شغل در یک شرکت کامپیوتری چند میلیارد دلاری دریافت می کند، نمی داند که بنیانگذار (تیم رابینز) و مربی جدید اسرار تاریکی را پنهان کرده است. آیا کسی هست که بتواند به او اعتماد کند؟

۲۰۰۱ — کد — این مستند دهه اول گنو/لینوکس را پوشش می‌دهد و برخی از تأثیرگذارترین افراد جنبش نرم‌افزار آزاد (FOSS) را نشان می‌دهد.

۲۰۰۱ — Freedom Downtime — این مستند وضعیت اسفبار کوین میتنیک، هکر کامپیوتری محکوم شده را پوشش می دهد، از این منظر که Miramax او را در فیلم «Takedown» به اشتباه معرفی کرده است. این شامل داستان چند نفر از علاقه مندان به کامپیوتر است که با نمایندگان Miramax در مورد نارضایتی آنها از جنبه های فیلمنامه، از جمله پایان فیلم، مواجه می شوند.

۲۰۰۱ — Revolution OS — تاریخچه گنو، لینوکس و جنبش های متن باز و نرم افزار آزاد در این مستند ردیابی شده است. این شامل چندین مصاحبه با هکرها و کارآفرینان برجسته است.

۲۰۰۱ – The Score – یک گاوصندوق سالخورده (رابرت دنیرو) قصد دارد بازنشسته شود، اما حصار او (مارلون براندو) او را به یک امتیاز نهایی می رساند و یکی از گنجینه های طبیعی کانادا را که در زیرزمین یک گمرک پنهان شده بود، می دزدد. او با دزد دیگری (ادوارد نورتون) که شخصی را برای هک کردن سیستم امنیتی خانه سفارشی استخدام می‌کند، می‌پیوندد، اما همه چیز خراب می‌شود.

۲۰۰۱ – تاریخچه مخفی هک کردن – تمرکز این مستند عبارت است از phreaking ، هک کامپیوتر و  مهندسی اجتماعی  که از دهه ۱۹۷۰ تا ۱۹۹۰ رخ داده است. جان دریپر، استیو وزنیاک و کوین میتنیک به طور برجسته ای نقش آفرینی می کنند.

۲۰۰۱ – اره ماهی – جاسوسی به نام گابریل (جان تراولتا) نقشه ای برای دزدیدن ثروت بزرگی می کشد. او جینجر (هالی بری) را به خدمت می گیرد تا استنلی (هیو جکمن) را که دو سال را به خاطر هک کردن یک برنامه FBI در زندان گذرانده بود، متقاعد کند که به کمک او کمک کند. اما جبرئیل واقعاً چه می‌خواهد و چه کسی یا چه چیزی واقعاً پشت این طرح است؟۲۰۰۲ – اگر می توانی مرا بگیر – فرانک آبگنال یکی از معتبرترین مقامات جهان در زمینه جعل، اختلاس و اسناد امن است. داستان جذاب او الهام بخش فیلم استیون اسپیلبرگ با بازی لئوناردو دی کاپریو در نقش آبگنال و تام هنکس در نقش مامور اف بی آی بود.

۲۰۰۲ – سایفر – مورگان سالیوان (جرمی نورتام) یک حسابدار است که تبدیل به جاسوس شرکتی شده و برای یک شرکت کامپیوتری جهانی کار می کند. وقتی زنی مرموز پیشنهاد می کند شغل او آنطور که به نظر می رسد نیست، مورگان وارد دنیای پیچیده شستشوی مغزی می شود، جایی که برای حفظ هویت واقعی خود تلاش می کند.  

۲۰۰۲ – Half the Rent – با نام دیگر Halbe Miete، این فیلم یک هکر رایانه (Stephan Kampwirth) را دنبال می کند که پس از مرگ ناگهانی دوست دخترش، هنگامی که دیگران در خانه نیستند به آپارتمان های دیگران نفوذ می کند – و در آنها کمپ می کند. اما وقتی چیزی که به عنوان یک راه حل موقت برای بی خانمانی آغاز شد، به یک وسواس خطرناک تبدیل شد، آیا خطر بیشتر از پاداش خواهد بود؟ 

۲۰۰۲ — گزارش اقلیت —  سال ۲۰۵۴ است و یک اداره تخصصی پلیس پیش از جنایت در دی سی جرایم را قبل از ارتکاب بر اساس اطلاعات Pre-Cogs، سه موجود روانی که بینش های خود را به رایانه هدایت می کنند، متوقف می کند. هنگامی که آنها رئیس واحد (تام کروز) را به قتلی در آینده متهم می کنند، او فراری می شود که توسط اداره خودش شکار می شود. 

۲۰۰۲ — Storm Watch — یک بازیکن قهرمان بازی های واقعیت مجازی باید ناگهان با زمان مسابقه دهد تا مغز متفکر جنایتکاری را که هویت او را از نابود کردن جهان با ماهواره آب و هوا ربوده است، متوقف کند. همچنین به عنوان “شکارچی کد” شناخته می شود.

۲۰۰۲ – خطای ترمینال – یک کارمند سابق یک شرکت بزرگ نرم افزاری با کاشت یک ویروس کامپیوتری روی MP3 و دادن آن به پسرش، با رئیس جمهور ارتباط برقرار می کند. نقشه او این است که پایانه های کامپیوتر را خراب کند، اما ویروس ذهن خودش را دارد و شروع به از بین بردن بخش های بزرگی از شهر می کند. پدر و پسر باید ویروس خود را برای جلوگیری از هرج و مرج ایجاد کنند.

۲۰۰۳ — کد ۴۶ — در دنیای دیستوپیایی، شهروندان از سفر به خارج از شهرهای خود بدون مجوزهای خاص از سوی دولت توتالیتر منع می شوند. هنگامی که مجوزهای جعلی شروع به پخش می شود، ویلیام گلد (تیم رابینز) وظیفه بررسی، پیدا کردن و دستگیر کردن فرد مسئول را دارد، اگرچه او هرگز انتظار ندارد عاشق او شود. 

۲۰۰۳ – هسته – پس از چندین حادثه عجیب در سراسر جهان، یک ژئوفیزیکدان و دانشمندان تشخیص دادند که چرخش هسته مذاب سیاره متوقف شده است و میدان مغناطیسی ظرف یک سال فرو خواهد ریخت. آنها طرحی را طراحی می‌کنند تا به هسته‌ای برسند و انفجارهای هسته‌ای را راه‌اندازی کنند تا چرخش دوباره شروع شود و از یک هکر برای جستجو در اینترنت و از بین بردن همه آثار فاجعه در انتظار برای جلوگیری از وحشت جهانی استفاده شود.

۲۰۰۳ – بی ابهام – کوین (رایان رینولدز) بخشی از یک گروه دوست با یک سرگرمی عجیب است: آنها برای سرقت برنامه ریزی می کنند، اما با وجود اینکه کاملاً قادر به انجام آن هستند، هرگز آنها را انجام نمی دهند. اما وقتی نقشه‌های آن‌ها به دست اشتباه می‌افتد، دوستان به دنیای جنایت کشیده می‌شوند، زیرا مجبور می‌شوند یک سرقت از انبار جواهرات را انجام دهند که هرگز قرار نبود روشنایی روز را ببیند. 

۲۰۰۳ – در قلمرو هکرها – این مستند نشان می دهد که چگونه و چرا دو هکر رایانه نوجوان استرالیایی، Electron و Phoenix، در اواخر دهه ۱۹۸۰ یک لیست امنیتی کامپیوتری بازسازی شده را دزدیدند و از آن برای نفوذ به برخی از محرمانه ترین و امن ترین رایانه های جهان استفاده کردند. سیستم های.

۲۰۰۳ – شغل ایتالیایی – پس از اینکه یک دزد (ادوارد نورتون) به شرکای خود سر می زند و با طلاهایی که در یک دزدی دزدیده اند فرار می کند، تیم سابق او به دنبال انتقام است.

۲۰۰۳ – بارگذاری مجدد ماتریکس – با کمک نئو (کیانو ریوز)، مورفیوس (لارنس فیشبرن)، ترینیتی (کری-آن ماس) و دیگر مبارزان آزادی، تعداد بیشتری از انسان ها از ماتریکس آزاد شده و به صهیون آورده شده اند. اما ۲۵۰۰۰۰ دستگاه در حال حفاری به سمت سنگر هستند و در عرض ۷۲ ساعت به آنها خواهند رسید، بنابراین آنها باید برای جنگ آماده شوند.۲۰۰۳ – چک حقوق – مایکل جنینگز (بن افلک) با کار روی پروژه‌های محرمانه پول خوبی به دست می‌آورد و سپس موافقت می‌کند که حافظه‌اش پاک شود، تا زمانی که پرداخت ۹۲ میلیون دلار برای یک مأموریت سه ساله لغو شود. در حالی که جانش در خطر است، او باید از دانشمندی (اوما تورمن) کمک بگیرد که به یاد نمی آورد با او قرار ملاقات داشته باشد تا اهمیت آیتم های به ظاهر تصادفی را بفهمد.

۲۰۰۴ – One Point O – سایمون (جرمی سیستو)، یک برنامه نویس کامپیوتر جوان و پارانوئید، خود را در معرض یک سری بسته های خالی مرموز می بیند. او نمی داند که این زایمان ها تنها نوک یک کوه یخی خمیده واقعیت است که زندگی او را برای همیشه تغییر خواهد داد. 

۲۰۰۴ — Paranoia 1.0 — یک برنامه نویس کامپیوتر بسته های خالی اسرارآمیز را در داخل آپارتمان خود دریافت می کند و سعی می کند بفهمد چه کسی آنها را می فرستد، چرا و به چه کسی می تواند اعتماد کند. همچنین به عنوان “One Point O” شناخته می شود.

۲۰۰۵ – V for Vendetta – در آینده‌ای دیستوپیایی، یک دولت مستبد بریتانیا به دنبال شیوع یک ویروس، مقررات منع آمد و شد شدید را اعمال می‌کند. یک آنارشیست با ماسک گای فاکس خندان به دنبال انتقام با کمک یک زن جوان است و شبکه تلویزیونی را هک می کند تا دیگران را به شورش علیه ظلم ترغیب کند.

۲۰۰۶ – دژاوو – داگ کارلین (دنزل واشنگتن) یک مامور ATF است که برای دستگیری تروریست مسئول بمب گذاری در کشتی که صدها نفر را کشت. داگ با استفاده از یک شکل پیشرفته از فناوری نظارت، در زمان به عقب سفر می کند تا از جنایت جلوگیری کند، اما وسواس جدید او نسبت به یکی از قربانیان همه چیز را به خطر می اندازد. 

۲۰۰۶ – The Departed – افسر پلیس بوستون، بیلی (لئوناردو دی کاپریو) مخفیانه می رود تا باند خطرناک ایرلندی که شهر او را در هم می پاشد، به رهبری فرانک کاستلو (جک نیکلسون) نفوذ کند – و آنها را سرنگون کند. بیلی که غرق در زندگی مخفیانه اش می شود، ماموریت خود را از دست می دهد، هر چند وقتی یک جنایتکار حرفه ای نفوذ می کند و شروع به تهدید اداره پلیس می کند، همه چیز دوباره به چشم می خورد.

۲۰۰۶ – فایروال – هنگامی که خانواده او گروگان گرفته می شوند، یک متخصص امنیتی (هریسون فورد) که سیستم های کامپیوتری ضد سرقت را برای موسسات مالی طراحی می کند، باید به سیستم خود نفوذ کند و میلیون ها دلار را برای پرداخت باج آنها بدزدد.

۲۰۰۶ — هک کردن دموکراسی — این مستند به بررسی ادعاهای تقلب در انتخابات در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۴ ایالات متحده می پردازد. این داستان به دنبال Bev Harris، بنیانگذار Black Box Voting، یک گروه غیرانتفاعی حمایت از مصرف کننده، و دیگر فعالان شهروندی است که برای کشف نقص در سیستم رای گیری تلاش کردند.

۲۰۰۶ – در آسکولتو – که با نام The Listening نیز شناخته می شود، این فیلم از عملیات نظارت جمعی آژانس امنیت ملی (NSA) الهام گرفته است، و تجربه یک جاسوس (مایکل پارکس) را که به طور مخفیانه کار می کند تا در داخل یک ضدشاخه کار کند، الهام گرفته است. ایستگاه شنود در کوه های آلپ ایتالیا 

۲۰۰۶ – مرد سال – یک مجری برنامه گفتگوی طنز سیاسی (رابین ویلیامز) برای ریاست جمهوری نامزد می شود و با کمک هوادارانی که یک کمپین مردمی را آغاز می کنند، انتخاب می شود. بعداً مشخص شد که ریاست‌جمهوری او نتیجه یک نقص در دستگاه رای‌گیری رایانه‌ای بوده است.

۲۰۰۶ – نت ۲.۰ – یک تحلیلگر جوان سیستم های کامپیوتری برای شروع یک کار جدید به استانبول می رسد، اما متوجه می شود که هویت او به سرقت رفته است. او باید ببیند چه کسی این کار را کرده است تا زندگی اش را پس بگیرد.

۲۰۰۶ – نبض – در این بازسازی یک فیلم ترسناک ژاپنی، یک دانش آموز وقتی دوست پسرش، یک هکر کامپیوتر، خودکشی می کند، شوکه می شود. سپس او و دوستانش پیام‌هایی آنلاین از او دریافت می‌کنند که از او درخواست کمک می‌کنند. یک هکر کامپیوتر دیگر باید به او کمک کند تا یک طاعون ماوراء طبیعی را که از طریق شبکه عبور می کند، متوقف کند.

۲۰۰۶ — A Scanner Darkly — این انیمیشن اقتباسی کامپیوتری از رمان علمی تخیلی فیلیپ کی دیک در سال ۱۹۷۷ در آینده ای نزدیک اتفاق می افتد. جنگ ایالات متحده با مواد مخدر، به ویژه یک ماده بیش از حد اعتیاد آور به نام D (برای مرگ)، باعث اجرای یک ایالت پلیسی می شود که از اسکنرهای نظارتی بی شماری استفاده می کند. ۲۰۰۷ – اولتیماتوم بورن – عملیات جیسون بورن (مت دیمون) با یک خبرنگار تحقیقی برای یافتن افرادی که به او خیانت کرده‌اند تیم می‌کنند، در حالی که یک مقام بی‌رحم سیا و تیمش همچنان به ردیابی او ادامه می‌دهند به این امید که او را قبل از اینکه خاطره‌اش را به دست آورند، ترور کنند. بازگشت.

۲۰۰۷ – نقض – ​​این مستند درام بر اساس وقایعی است که منجر به دستگیری مامور اف بی آی رابرت هانسن، محکوم به فروش اسرار به اتحاد جماهیر شوروی شد. یک کارشناس نظارتی سطح پایین ترفیع می‌یابد و به کار با هانسن منصوب می‌شود، غافل از اینکه او می‌خواهد مدرکی پیدا کند که خائن است.

۲۰۰۷ — Every Step You Take — این مستند نگاهی عمیق به بریتانیای مدرن امروزی و سطوح نظارت دولتی اورول آن است. مزایا و معایب دوربین مداربسته را بررسی می کند که توسط نظرات کارشناسان برجسته در این زمینه برجسته شده است. 

۲۰۰۷ — آزاد زندگی کن یا سخت بمیر — در حالی که کشور برای جشن گرفتن روز استقلال آماده می شود، یک مامور امنیتی ناراضی دولت حمله ای را به زیرساخت های رایانه ای آمریکا آغاز می کند. پلیس کهنه‌کار جان مک‌کلین (بروس ویلیس) و یک هکر جوان باید به بخش سایبری اف‌بی‌آی کمک کنند تا او را نابود کنند.

۲۰۰۸ – ۲۱ – شش دانشجوی موسسه فناوری ماساچوست (MIT) راه خود را برای موفقیت – و میلیون‌ها دلار – در کازینوهای لاس وگاس با شمارش کارت‌ها هک کردند تا زمانی که مجری کازینو کول ویلیامز (لارنس فیشبرن) نقشه‌های آنها را خنثی کرد. براساس داستانی واقعی.

۲۰۰۸ — دانلود: داستان واقعی اینترنت — این مستند که از طریق حساب های شخصی بنیانگذاران یاهو، ای بی، گوگل، آمازون و بسیاری دیگر گفته می شود، داستان چگونگی تبدیل اینترنت به آنچه امروز است را بیان می کند.

۲۰۰۸ – Eagle Eye – دو غریبه، جری و ریچل، پس از دریافت تماس های مرموز از زنی که هرگز آنها را ندیده بودند، با هم می آیند. او زندگی و خانواده آنها را تهدید می کند که آنها را به یک سری موقعیت های خطرناک سوق می دهد و اعمال آنها را با استفاده از تلفن های همراه و سایر فناوری ها کنترل می کند.

۲۰۰۸ – هکرها نیز مردم هستند – هکرها این مستند را برای به تصویر کشیدن جامعه خود و شکستن کلیشه های منفی ایجاد کردند. هک چیست، هکرها چگونه فکر می کنند و درباره زنان در این زمینه بحث می کند.

۲۰۰۸ — غیرقابل ردیابی — مامور جنیفر مارش (دایان لین) از بخش جرایم سایبری اف بی آی در پورتلند تلاش می کند تا هکری روانی را که به صورت آنلاین در پخش زنده ویدئویی به قتل می رساند، ردیابی کند. همانطور که سایت او بازدیدهای بیشتری می کند، قربانیان سریعتر می میرند.

۲۰۰۸ — WarGames: The Dead Code 2008 — آیا یک هکر نوجوان آمریکایی که یک بازی شبیه ساز حمله تروریستی آنلاین بازی می کند، قصد تروریستی واقعی برای نابودی ایالات متحده دارد؟ این چیزی است که امنیت داخلی معتقد است و آنها برای دستگیری او اقدام کردند.

۲۰۰۸ – جنگجویان وب – این مستند به بررسی نبردهای شدید جهانی می پردازد که در فضای سایبری در حال وقوع است، که از طریق مصاحبه با هکرهای رایانه ای مانند مایکل کالس، که با نام دیگر «پسر مافیا» شناخته می شود، و دانی ورنر، همچنین به عنوان «مورنینگ وود» گفته می شود. در دنیایی که پیش‌بینی می‌شود خسارت جرایم سایبری تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰.۵ تریلیون دلار در سال برسد، خطرات زیاد است. 

۲۰۰۹ – توطئه Echelon – وقتی به مکس پترسون (شین وست) یک تلفن همراه مرموز از طریق نامه ارسال می شود، مطمئن نیست که از کجا آمده یا چیست – تا زمانی که شروع به ارسال دستورالعمل هایی در مورد نحوه برنده شدن در کازینوی محلی کند. اما زمان زیادی نمی گذرد که شانس جدید مکس او را در مرکز یک توطئه خطرناک دولتی در برخورد با دوربین های امنیتی جهان قرار می دهد. آیا او آن را زنده می کند؟

۲۰۰۹ – Eyeborgs – پس از یک حمله تروریستی بزرگ، نظارت دولت در ایالات متحده از طریق دوربین‌های روباتیک به نام “Eyeborgs” به سطح بعدی منتقل شد، که همه شهروندان را برای رفتار مشکوک ردیابی و نظارت می‌کند. اما وقتی شواهد عکاسی از Eyeborgs با واقعیت‌ها در تحقیقات در حال انجام قتل مطابقت ندارد، یک مامور فدرال شروع به تعجب می‌کند که واقعاً چه کسی این دوربین‌ها را کنترل می‌کند و آنها چه می‌خواهند؟ 

۲۰۰۹ — گیمر — با کنترل از راه دور یک گیمر نوجوان، زندانی محکوم به اعدام، کیبل، باید هر هفته در یک بازی آنلاین خشن با زندانیان همکار مبارزه کند. آیا او می تواند از جلسات کافی جان سالم به در ببرد تا آزادی خود را به دست آورد، همسرش را از بردگی آواتار رها کند و مخترع بازی را نابود کند؟

۲۰۰۹ – دختری با خالکوبی اژدها – یک روزنامه نگار با کمک یک هکر زن جوان به دنبال قاتل زنی است که برای چهل سال مرده است. وقتی اسرار تاریک خانواده را فاش می کنند، باید از خود محافظت کنند. این فیلم سوئدی زبان در سال ۲۰۱۱ به زبان انگلیسی بازسازی شد.۲۰۰۹ – تحت تعقیب هکرها – این مستند آمریکایی منتشر نشده با نام اصلی “آیا می توانی آن را هک کنی؟” ماجراهای آدریان لامو، یک هکر معروف را دنبال می کند و به بررسی ریشه های هک و ماهیت هکرها می پردازد.

۲۰۰۹ – دولت سایه – چشم انداز فناوری چه تأثیری بر زندگی روزمره ما دارد؟ این مستند که توسط گرانت جفری رهبری می‌شود، به بررسی این موضوع می‌پردازد که دقیقاً چقدر از زندگی ما در عصر مدرن دیجیتالی شده و مشاهده می‌شود.

۲۰۰۹ — انسان متعالی — موضوع این مستند از فیلمساز رابرت بری بطلمی، ری کورزویل، مخترع، آینده پژوه و نویسنده است و پیش بینی های او در مورد آینده فناوری که در سال ۲۰۰۵ در کتابش با عنوان «تکینگی نزدیک است: وقتی انسان ها از زیست شناسی فراتر می روند» ارائه شده است. بطلمیوس کورزویل را در تور سخنرانی جهانی خود دنبال می کند، جایی که او در مورد تفکراتش در مورد تکینگی فناوری صحبت می کند، پیشرفتی که در قرن بیست و یکم به دلیل پیشرفت در هوش مصنوعی، ژنتیک، فناوری نانو و روباتیک رخ خواهد داد.

۲۰۰۹ – ما در عموم زندگی می کنیم – به کارگردانی اوندی تیمونر، این مستند به جاش هریس، “بزرگترین پیشگام اینترنت که هرگز نامش را نشنیده اید” معرفی می کند. هریس که یک کارآفرین اولیه دات‌کام بود، Psuedo.com را تأسیس کرد، یک سرویس پخش محتوای اولیه. در سال ۱۹۹۹، او آزمایشی به نام “آرام” را آغاز کرد که در آن ۱۰۰ مرد و زن توافق کردند که از حریم خصوصی خود صرف نظر کنند و تحت نظارت تصویری مداوم زندگی کنند تا زندگی آنها به صورت آنلاین پخش شود. 

۲۰۱۰ – شروع – دزد (لئوناردو دی کاپریو) که می تواند وارد رویاهای مردم شود و اسرار آنها را بدزدد، شروع به استفاده از هدیه خود برای جاسوسی شرکتی می کند. آیا او می تواند ایده ای را نیز در ذهن کسی بکارد؟ این فیلم برنده چهار جایزه اسکار شد.

۲۰۱۰ – شبکه اجتماعی – جسی آیزنبرگ دانشجوی هاروارد و نابغه کامپیوتر مارک زاکربرگ را در این نمایشنامه درباره ایجاد یک سایت شبکه اجتماعی که به فیس بوک تبدیل می شود، به تصویر می کشد.

۲۰۱۰ — میراث ترون — در ادامه ترون اصلاح شده، سم (گرت هدلاند) در داخل و خارج از دنیای کامپیوتر به دنبال پدرش کوین فلین (جف بریجز)، برنامه نویس کامپیوتری درخشان می گردد.

۲۰۱۱ — Mission Impossible: Ghost Protocol — هنگامی که اتان هانت (تام کروز) مگا جاسوس برای حمله تروریستی به کرملین مقصر شناخته می شود، او و دیگران از آژانس او، نیروی مأموریت غیرممکن (IMF)، باید بی گناهی خود را ثابت کنند.

۲۰۱۱ — استاکس نت: جنگ سایبری — اولین بار در سال ۲۰۱۰ کشف شد، کرم کامپیوتری استاکس نت آغاز دوران جدیدی در جرایم سایبری بود و به برنامه هسته ای ایران حمله کرد – و باعث آسیب جدی به آن شد. این مستند منشا بدافزار را در کنار کمک های آن در پیشرفت فناوری جنگ سایبری بررسی می کند. 

۲۰۱۲ — کد ۲۶۰۰ — این مستند ظهور عصر فناوری اطلاعات را از نگاه افرادی که به ساخت آن کمک کردند و رویدادهایی که آن را شکل دادند، بررسی می کند.

۲۰۱۲ – Genius on Hold – سقوط والتر ال. شاو، نابغه مخابراتی که تهیدست شد و پسر سرخورده او که به یک دزد بدنام جواهرات تبدیل شد، موضوعات این مستند هستند.

۲۰۱۲ – مالکیت و بهره برداری – با استفاده از لنز اینترنت، این مستند ثابت می کند که چقدر ما به عنوان مصرف کننده اهمیت داریم. جامعه امروز عملاً برای افراد ممتاز – از جمله افراد مشهور و سیاستمداران – زندگی می کند که ناآگاهانه به روش های شیطانی خود برای به دست آوردن کنترل پایبند هستند، اما بیداری در افق وجود دارد، و همه چیز را تغییر خواهد داد. 

۲۰۱۲ – Panopticon – زندگی در عصر دیجیتال، آیا واقعاً حریم خصوصی داریم؟ این مستند به بررسی این موضوع می‌پردازد که چقدر زندگی روزمره ما توسط نظارت همه جانبه کنترل و مشاهده می‌شود، که – با پیشرفت فناوری – اجتناب از آن سخت‌تر شده است. 

۲۰۱۲ – راه اندازی مجدد – یک هکر زن جوان نمی تواند یک رویداد آسیب زا را به خاطر بیاورد که باعث شد آیفونی به دستش چسبیده باشد. تایمر گوشی در حال شمارش معکوس تا صفر است و هکرهای همکار باید به او کمک کنند تا معما را حل کند.

۲۰۱۲ — Shadows of Liberty — آیا باید به رسانه ها اعتماد کنیم؟ این مستند به بررسی پنج شرکت بزرگ انتفاعی می‌پردازد که ۹۰ درصد رسانه‌های مستقر در ایالات متحده را کنترل می‌کنند و این سؤال را مطرح می‌کند که در دنیای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی امروز چه کسی را باور کنیم. 

۲۰۱۲ – اسکای فال – جیمز باند (دنیل کریگ) باید ثابت کند که هنوز آنچه را که لازم است دارد و منبع یک حمله تروریستی سایبری در مقر M16 را ردیابی می کند و در مقابل یک هکر نابغه قرار می گیرد.

۲۰۱۲ – Tracked Down – به کارگردانی پل موریرا، این مستند توضیح می‌دهد که چگونه دولت‌ها در سراسر جهان از طریق تجهیزات جنگ الکترونیک پیشرفته بر شهروندان خود نظارت می‌کنند – تجهیزاتی که به دست رژیم‌های دیکتاتوری سرکوبگر در لیبی، سوریه و بحرین افتاده است. موریرا نشان می دهد که چگونه می توان این فناوری را به صورت مخفیانه معامله کرد و این معاملات را به منبع آنها ردیابی می کند.

۲۰۱۲ — Underground: The Julian Assange Story — این فیلم استرالیایی زندگی اولیه بنیانگذار ویکی لیکس را از زمان شروع او به عنوان یک هکر رایانه نوجوان در ملبورن دنبال می کند.

۲۰۱۲ — We Are Legion: The Story of Hacktivists — فیلمساز برایان کنپنبرگر گروه هک Anonymous را مستند می کند، از جمله مصاحبه با اعضای گروه.۲۰۱۳ – دستور کار آسانژ: نظارت، دموکراسی و شما – نظارت دولت در چه مرحله ای دموکراسی را به خطر می اندازد؟ به گفته جولیان آسانژ – بنیانگذار ویکی لیکس – ما در حال حاضر آنجا هستیم. این مستند به بررسی آنچه ممکن است برای دنیای دیجیتال امروز در پیش باشد، می پردازد، اگر کنترل آژانس های مختلفی را که از ما جاسوسی می کنند به دست نیاوریم. 

۲۰۱۳ – Big Data: The Shell Investigation – در عصر دیجیتال، منابع روزنامه نگاران بی پایان هستند – یعنی هنگام مشاوره با داده های بزرگ. این مستند نشان می‌دهد که چگونه تیمی از روزنامه‌نگاران از کانال‌های دسترسی آسان مانند لینکدین و ویکی‌پدیا برای جمع‌آوری حقیقت درباره بدهی دو میلیارد دلاری رویال داچ شل به دولت ایران استفاده کردند. 

۲۰۱۳ – حلقه بلینگ – نیکی (اما واتسون) و گروه دوستان شیفته شهرت او هر کاری را انجام می دهند تا نام خود را در هالیوود به دست آورند، از جمله شکستن – و سرقت – خانه های افراد مشهور نخبه. اینترنت، هرگز ممکن نبود. 

۲۰۱۳ — DEFCON: The Documentary — بزرگترین کنفرانس هک جهان، DEFCON، مدت‌هاست که یک سیاست سختگیرانه بدون دوربین داشته است … تا کنون. این مستند چهار روز از رویداد بیستمین سالگرد DEFCON را دنبال می کند که توسط نظرات شرکت کنندگان و کارکنان برجسته شده است.

۲۰۱۳ – قطع ارتباط – سه داستان متقاطع حول تأثیر اینترنت بر زندگی مردم متمرکز است. شخصیت‌ها شامل قربانی آزار اینترنتی، وکیلی است که دائماً از طریق تلفن همراهش ارتباط برقرار می‌کند اما نمی‌تواند زمانی برای ارتباط با خانواده‌اش پیدا کند، و زوجی که رازهایشان به صورت آنلاین فاش می‌شود.

۲۰۱۳ — DSKNECTD — آیا دستگاه های الکترونیکی افراد را به هم نزدیک می کند یا آنها را از هم جدا می کند؟ این مستند به بررسی چگونگی تغییر تعاملات انسانی در پرتو ظهور فناوری هایی مانند تلفن های همراه، رسانه های اجتماعی و اینترنت می پردازد. 

۲۰۱۳ –  ترسی که ۱۰۰۰ چشم دارد – این مستند به حملات تروریستی مختلف – نیویورک، لندن، مادرید و اسلو می‌پردازد و چگونگی تغییر زندگی شهری از جمله افزایش نظارت الکترونیکی را مورد بحث قرار می‌دهد. همچنین تعادل بین نیاز به امنیت و آزادی را بررسی می کند.

۲۰۱۳ – The Fifth Estate – بر اساس رویدادهای واقعی، فیلم زمانی آغاز می شود که جولیان آسانژ (بندیکت کامبربچ) بنیانگذار ویکی لیکس و دانیل دامشیت-برگ به عنوان ناظران زیرزمینی به نیروهای خود می پیوندند و بستری برای افشای اطلاعات مخفیانه برای افشای اسرار دولتی و جنایات شرکتی ایجاد می کنند. .

۲۰۱۳ – خداحافظ جهان – بیش از یک میلیون تلفن همراه به طور همزمان یک پیام دو کلمه ای دریافت می کنند که با فروپاشی شبکه برق و وحشت گسترده همراه است. گروهی از مردم که در یک کلبه سرپناهی پیدا می کنند به زودی متوجه می شوند که زندگی در دنیای پسا آخرالزمانی چگونه است.

۲۰۱۳ — Google and the World Brain — پروژه کتابخانه Google Books قطعا جاه طلبانه است، اما آیا امکان پذیر است؟ این مستند برنامه گوگل برای افتتاح بزرگترین کتابخانه مجازی جهان و همچنین بسیاری از مسائلی که ممکن است از آن ناشی شود، مانند نقض حق چاپ و عدم حفظ حریم خصوصی آنلاین را بررسی می کند.  

۲۰۱۳ – او – در این داستان آینده نگر، یک نویسنده تنها (واکین فینیکس) رابطه ای غیرمحتمل با سیستم عاملی ایجاد می کند که برای برآوردن هر نیاز او طراحی شده است.

۲۰۱۳ – دزد هویت – وقتی زنی (ملیسا مک کارتی) هویت سندی پترسون (جیسون بیتمن)، مدیر حسابداری شرکت مالی را می‌دزدد و رتبه اعتباری او را از بین می‌برد، او تصمیم می‌گیرد تا با او مقابله کند. 

۲۰۱۳ —  در Google We Trust — چه کسی اطلاعات شما را بررسی می کند؟ این مستند افشاگر به بینندگان نگاهی درونی به نحوه – و چرایی – ردیابی و ثبت تعاملات دیجیتالی ما می دهد. اگر نگران عواقب آن هستید، همین حالا این را تماشا کنید. 

۲۰۱۳ – ویروس میکی – در این کمدی هکر بالیوود، پلیس دهلی باید از یک هکر تنبل برای حل یک پرونده کمک بگیرد.

۲۰۱۳ — شرایط و ضوابط ممکن است اعمال شود — این مستند میزان استفاده از اینترنت و تلفن همراه به شرکت ها و دولت ها را برای یادگیری در مورد مردم نشان می دهد.

۲۰۱۳ — TPB AFK: The Pirate Away from Keyboard — این فیلم مستند سوئدی به کارگردانی و تهیه کنندگی Simon Klose، بر زندگی سه بنیانگذار The Pirate Bay – Peter Sunde، Fredrik Neij و Gottfrid Svartholm – و Pirate تمرکز دارد. محاکمه خلیج.۲۰۱۳ — ارزش داده های شخصی شما — این مستند که توسط سری تحسین شده VPRO تهیه شده است، درباره شرکت هایی که داده های شخصی شما را جمع آوری می کنند، چه کسانی آن ها را از آنها می خرند، چگونه استفاده می شود و چه کسانی مالک آن هستند، بحث می کند. همچنین به شما توصیه می کند که چگونه می توانید دوباره کنترل آن را بدست آورید و دیگر هدف قرار نگیرید و دستکاری نشوید. 

۲۰۱۳ – جنگ علیه افشاگران: مطبوعات آزاد و دولت امنیت ملی – این مستند توسط رابرت گرینوالد چهار مورد – مایکل دکورت، توماس دریک، فرانتس گیل و توماس تام – را برجسته می کند که در آن کارمندان و پیمانکاران دولت آمریکا از طریق رسانه ها تقلب و سوء استفاده را افشا کردند. خطر زندگی شخصی و حرفه ای آنها

۲۰۱۳ – قضیه صفر – کریستوف والتز، دیوید تیولیس و ملانی تیری در این فیلم علمی تخیلی بازی می کنند که یک برنامه نویس کامپیوتری منزوی را دنبال می کند که وظیفه دارد ثابت کند جهان بی معنی است. با این حال، تنها کاری که او واقعاً می خواهد انجام دهد این است که معنای زندگی خود را بیابد.

۲۰۱۴ — الگوریتم — یک هکر کامپیوتری که در نفوذ به سیستم های امن، از جمله شرکت تلفن و حساب های شخصی افراد متخصص است، یک پیمانکار دولتی را هک می کند و یک برنامه کامپیوتری مرموز را کشف می کند و او را به یک انقلاب سوق می دهد.

۲۰۱۴ – دفتر خرابکاری دیجیتال – حریم خصوصی چیست؟ این مستند استدلال می‌کند که در عصر دیجیتال امروزی وجود ندارد و از طریق درخواست از شهروندان برای ایستادن در زمانی که نظارت جمعی از مرز عبور می‌کند، به واقعیت جدید ما و حیاتی‌ترین مسائل آن می‌پردازد. 

۲۰۱۴ — Citizenfour — این مستند توسط لورا پویتراس درباره افشاگر ادوارد اسنودن و رسوایی جاسوسی NSA شامل مصاحبه های اسنودن در هنگ کنگ در سال ۲۰۱۳ است و آثاری از روزنامه نگار گلن گرین والد را به نمایش می گذارد.

۲۰۱۴ — Digital Amnesia — تحقیقی عمیق در مورد ماندگاری داده های دیجیتال و ماهیت آسیب پذیری که ما امروز اطلاعات را در آن ذخیره می کنیم، شامل تفسیر سازمان هایی مانند Internet Archive و The Archive Team. 

۲۰۱۴ — Ex Machina — یک برنامه نویس جوان در مسابقه ای برنده شد که او را تبدیل به جزء انسانی در آزمایشی پیشگامانه کرد که در آن او باید توانایی ها و هوشیاری آوا را ارزیابی کند، یک هوش مصنوعی نفس گیر.

۲۰۱۴ — The Hackers Wars — این مستند به بحث هکتیکیسم در ایالات متحده می‌پردازد، از جمله نظارت و آزار و شکنجه هکرها و روزنامه‌نگاران توسط دولت.

۲۰۱۴ — چهره انسانی داده های بزرگ — این مستند به کارگردانی سندی اسمولان و روایت جوئل مک هیل، در ابتدا بر جنبه های مثبت داده های بزرگ تمرکز دارد، مانند چگونگی جمع آوری و تجزیه و تحلیل عظیم داده ها در زمان واقعی از طریق تعداد زیادی از دستگاه های دیجیتال. به ما اجازه می دهد تا به برخی از بزرگترین چالش های بشریت رسیدگی کنیم و زندگی را در سطح جهانی بهبود بخشیم. همچنین نشان می دهد که چگونه دسترسی به این داده ها با قیمت گزافی همراه است.

۲۰۱۴ – بازی تقلید – M16، آژانس اطلاعاتی بریتانیا که به تازگی تأسیس شده است، ریاضیدان آلن تورینگ (بندیکت کامبربچ) و تیمش را برای شکستن کد انیگما آلمان در طول جنگ جهانی دوم استخدام می کند. نامزد ۸ جایزه اسکار.

۲۰۱۴ – Inside The Dark Web – نظارت بر اینترنت در این مستند که مزایا و معایب شبکه جهانی وب را به تفصیل شرح می دهد، در مرکز توجه قرار می گیرد. با وجود انواع نظارت در سطح جهانی – دولتی، تجاری و غیره – آینده برای کسانی که در عصر دیجیتال زندگی می کنند چگونه است؟ 

۲۰۱۴ — پسر خود اینترنت: داستان آرون سوارتز — فیلمساز برایان کنپنبرگر زندگی و کار یکی از بنیانگذاران Reddit، آرون سوارتز، یک اعجوبه برنامه نویسی و فعال اطلاعاتی را که در سن ۲۶ سالگی خودکشی کرد، بررسی می کند. 

۲۰۱۴ — Killswitch — در دنیایی که به شدت به اینترنت متکی هستیم، اگر مورد حمله قرار گیرد چه اتفاقی می افتد؟ این مستند برنده جایزه بر روی تهدید سانسور اینترنتی و آنچه در صورت عدم مقابله با آن در خطر از دست دادن آن هستیم، مانند آزادی بیان، دموکراسی و نوآوری تمرکز دارد. 

۲۰۱۴ — مردان، زنان و کودکان — والد بودن در عصر رسانه های اجتماعی به چه معناست؟ این فیلم خانواده‌های متعددی را دنبال می‌کند که هر کدام روابط خاص خود را با اینترنت دارند، زیرا آنها بر چالش‌های مختلفی از جمله اختلالات خوردن و فرهنگ بازی‌های ویدیویی غلبه می‌کنند.

۲۰۱۴ – ویندوز را باز کنید – یک وبلاگ نویس متوجه می شود که در یک شام با بازیگری که وب سایت خود را به آن اختصاص داده است برنده شده است و وقتی او آن را لغو می کند ناامید می شود. وقتی فرصتی پیدا می‌کند که با لپ‌تاپ‌اش از هر حرکت او جاسوسی کند، زندگی‌اش دیوانه می‌شود.

۲۰۱۴ – سیگنال – نیک، که دانشجوی MIT است، با دو همراه در یک سفر جاده ای است که یک هکر رایانه مزاحم حواس آنها را پرت می کند. آنها او را به یک کلبه متروکه تعقیب می کنند. پس از اتفاقات عجیب، نیک مجروح و سرگردان از خواب بیدار می شود و در این فکر می کند که چه بر سر دوستانش آمده است و این افراد با لباس فضایی چه کسانی هستند؟

۲۰۱۴ — فراسوی — دکتر ویل کستر، محقق مشهور هوش مصنوعی، در تلاشی بحث برانگیز برای ایجاد یک ماشین کاملاً حساس است، اما آیا عواقب خطرناکی که در پی خواهد آمد ارزش آن را دارد؟ در این تریلر علمی تخیلی جانی دپ، ربکا هال، مورگان فریمن و پل بتانی از جمله بازیگران دیگری هستند.

۲۰۱۴ – Unfriended: Dark Web – یک نیروی مرموز و ماوراء طبیعی گروهی از دوستان اتاق چت آنلاین را با استفاده از حساب دوست مرده خود تعقیب می کند.۲۰۱۴ — من کی هستم — یک گروه هکر خرابکار که قصد کسب شهرت جهانی را دارند، از یک جوان اهل آلمان در کامپیوتر دعوت می کند تا به آنها بپیوندد.

۲۰۱۵ – Big Data: Unlocking Success – کارشناسان گروه تحقیقاتی برکلی، آزمایشگاه ملی لارنس برکلی و مایکروسافت به استفاده از علم داده و زمینه های مرتبط با آن در این مستند نگاه می کنند و چندین مثال واقعی از جمله رویدادهای دانشگاه جان هاپکینز و وقایع را ذکر می کنند. MGM Resorts International. 

۲۰۱۵ – بلک هت –  هکر محکوم نیکلاس هاتاوی (کریس همسورث) به تیمی از کارشناسان فنی آمریکایی و چینی می پیوندد تا یک تروریست سایبری بالکان را که در جنوب شرقی آسیا فعالیت می کند ردیابی کند.

۲۰۱۵ – Blackhats – این تریلر سایبری مستقل داستان یک مامور وثیقه اصلاح‌شده را روایت می‌کند که با یک همکار همکاری می‌کند تا برادرش را پیدا کند، برادرش که خانواده‌شان را ترک کرده و به گروهی از هکرهای فوق‌العاده می‌پیوندد. اما آنها تنها کسانی نیستند که در این پرونده هستند – یک رقیب شکارچی جایزه نیز به دنبال هکرها است و از کشتن هراسی ندارد. 

۲۰۱۵ — Cyberbully — در این فیلم ساخته شده برای تلویزیون، یک دختر نوجوان بریتانیایی (امیلی اوسمنت) زمانی که یک هکر کامپیوتری او را مجبور به انجام دستور خود می کند، از خانواده و دوستان خود دور می شود و تهدید می کند که اگر این کار را نکند، عکس های مخرب او را فاش می کند. آنچه او می پرسد 

۲۰۱۵ – Cybertopia: Dreams of Silicon Valley – یک انقلاب فناوری در دره سیلیکون در حال ظهور است. این مستند به بررسی آینده واقعیت دیجیتالی و همچنین چگونگی تغییر زندگی روزمره در نتیجه افراد متعهد ساکن در دفتر مرکزی فناوری کالیفرنیا می‌پردازد.

۲۰۱۵ – اشکال زدایی – شش هکر جوان که برای تعمیر سیستم کامپیوتری یک کشتی در حال حرکت در اعماق فضا تعیین شده بودند، طعمه یک منبع هوش مصنوعی می شوند که قصد انسان شدن دارند.

۲۰۱۵ — وب عمیق — الکس وینتر، فیلمساز، با افراد پشت وب دیپ و بیت کوین مصاحبه می کند و دستگیری و محاکمه راس اولبریخت («دزدان دریایی وحشت رابرتز»)، بنیانگذار بازار سیاه آنلاین جاده ابریشم را دنبال می کند.

۲۰۱۵ — Democracy: Im Rausch der Daten — این مستند از کارگردان سوئیسی دیوید برنت، داستان چگونگی تلاش سیاستمداران در اتحادیه اروپا برای محافظت از جامعه در برابر خطرات داده های بزرگ و نظارت انبوه را بیان می کند. 

۲۰۱۵ — Digitale Dissidenten — افشاگران چه بهایی می پردازند؟ مصاحبه با دیوید السبرگ، ادوارد اسنودن، ویلیام بیننی، توماس دریک، آنی ماچون و جولیان آسانژ هزینه داشتن وجدان در دنیای تاریک نظارت دولتی را روشن کرد. 

۲۰۱۵ – Furious 7 -Mr. هیچ کس (کورت راسل)، یک مامور دولتی، دومینیک تورتو را به خدمت می گیرد تا هکری را پیدا کند که چشم خدا را ساخته است، دستگاهی که می تواند هر فناوری را که از دوربین استفاده می کند هک کند. در عوض، آنها می توانند از این دستگاه برای پیدا کردن و متوقف کردن دکارد شاو (جیسون استاتهام)، که به دنبال انتقام از تورتو و خدمه اش به خاطر برادر در کما است، استفاده کنند.

۲۰۱۵ – یک آمریکایی خوب – این فیلم مستند داستان بیل بینی، مدیر فنی سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، گروهی از رمز شکنان استثنایی و برنامه ای به نام ThinThread را روایت می کند که اگر سه هفته قبل از ۱۱ سپتامبر رها نشود، می توانست جلوی حملات تروریستی را بگیرد که تقریباً ۳۰۰۰ جان خود را از دست دادند. 

۲۰۱۵ – بازی هکرها – یک کارآگاه سایبری که برای یک سازمان حقوق بشری کار می کند و یک متخصص هک با ارتباطات مبهم روی یک پشت بام ملاقات می کنند و در یک بازی شطرنج مجازی به هم می پیوندند. آیا عشق آنها از فریب جان سالم به در خواهد برد؟

۲۰۱۵ – جک خربیت – در عواقب خودکشی یک مرد، فیلم علمی تخیلی کارلتون رانی یک هکر و یک تکنسین کامپیوتر را دنبال می کند که راز هارد دیسک مرموزی را که او پشت سر گذاشته است، کشف می کنند. با بازی رایان دیلی، الکس هیجنز و بوتس ووتن.  

۲۰۱۵ – جابز در برابر گیتس: هیپی و نرد – این مستند داستان دو نفر از بزرگترین مردان فناوری، بیل گیتس و استیو جابز، و رقابت تماشایی بین آنها را روایت می کند. با وجود اینکه در دو طرف مختلف نبرد بین مک و رایانه شخصی فرود آمدند، احترام متقابل جابز و گیتس نسبت به یکدیگر آزمایش زمان را تحمل کرد. 

۲۰۱۵ – نقشه برداری از آینده – آیا زندگی ما قابل پیش بینی است؟ اگر حجم بالای داده های اینترنت را در نظر بگیرید، پاسخ مثبت است. این مستند به بررسی این موضوع می پردازد که چگونه فراوانی داده های جمع آوری شده در اینترنت در سال های اخیر منجر به ایجاد یک الگوریتم ریاضی برای زندگی انسان شده است. 

۲۰۱۵ — Taskara — این اقتباس لایو اکشن از سری کتاب های کمیک هندی Taskara که توسط Fenil Comics منتشر شده است، داستان یک ابرقهرمان هکر هوشیار با همین نام را روایت می کند. هنگامی که ۱۰ تریلیون روپیه از بانک مرکزی هند مفقود می شود، مقامات مجبور می شوند مجرم سایبری را که سرقت به ظاهر غیرممکن را انجام داده است، ردیابی کنند. 

۲۰۱۵ – ترمینال F/Chasing Edward Snowden – این مستند به این موضوع می پردازد که چه انگیزه ای باعث شد ادوارد اسنودن، تحلیلگر NSA که به افشاگر تبدیل شده بود، اطلاعات طبقه بندی شده ای را در مورد برنامه های نظارتی جهانی که توسط دولت آمریکا استفاده می شد افشا کند و او را به فرار به هنگ کنگ و بعداً به روسیه رساند. فرار از مقامات

۲۰۱۵ – The Throwaways – درو رینولدز (سم هانتینگتون) یک هکر بدنام است که به راحتی زندگی می کند تا زمانی که توسط سرهنگ دوم کریستوفر هولدن (جیمز کان) و سیا دستگیر می شود و به او این فرصت را می دهند که به جای رفتن به زندان برای آنها کار کند. . رینولدز به شرطی می پذیرد که بتواند تیم خود را جمع کند، اگرچه افراد استخدام شده او آن چیزی نیستند که کسی انتظارش را داشت. 

۲۰۱۵ – جنگ برای وب – به کارگردانی JC Cameron Brueckner، این مستند زیرساخت فیزیکی اینترنت را ابهام زدایی می کند و مسائل مربوط به مالکیت و رقابت در بازار پهنای باند، حریم خصوصی و امنیت را بررسی می کند.

۲۰۱۶ – ناشناس – یک مهاجر اوکراینی جوان برای حمایت از والدینش به هک و سرقت هویت روی می‌آورد، با کمک دوستی که فروشنده بازار سیاه است. جنایات کوچک به زودی تشدید می شوند. این فیلم با نام “هکر” نیز شناخته می شود.۲۰۱۶ – نور پس زمینه: سایبرجهاد – آیا رسانه های اجتماعی می توانند به یک سلاح تبدیل شوند؟ این مستند به بررسی جهادی و حضور آنلاین آن می پردازد که بدون هیچ مانعی در پانزده سال گذشته تنها رشد کرده است. 

۲۰۱۶ — همکارها — با بازی عمر چاپارو و جوی مورگان، این کمدی اکشن یک پلیس سابق را دنبال می کند که با یک هکر نوجوان در تلاش برای تسویه حساب خود با یک جنایتکار خطرناک تیم می کند. قبل از اینکه در ایالات متحده در دسترس قرار گیرد، ابتدا در مکزیک منتشر شد. 

۲۰۱۶ – جنایی – این فیلم یک زندانی محکوم به اعدام را دنبال می‌کند که برای دریافت خاطرات، اسرار و مهارت‌های یک افسر مرده سیا – همه اینها به این ترتیب مأموریت او که شامل از بین بردن یک توطئه بین‌المللی است، انجام می‌شود. کوین کاستنر، رایان رینولدز، گال گدوت و تامی لی جونز بازیگران اصلی این فیلم هستند. 

۲۰۱۶ – جنگ سایبری – هکرها یک تهدید جهانی هستند. چگونه می توانیم از خود دفاع کنیم؟ این مستند به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه دولت‌ها در برابر تعداد روزافزون تهدیدهای دیجیتال، از جمله با استخدام افرادی که مغز دارند برای جنگ سایبری و جاسوسی در صورت لزوم، محافظت می‌کنند. 

۲۰۱۶ – مرکز داده: هزینه واقعی اینترنت – هر روز، ۲۴۷ میلیارد ایمیل از طریق وب ارسال می شود. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آنها چه قدرت هایی دارند؟ این مستند چشم‌باز و با فناوری پیشرفته، بینندگان را به انبارهای دیجیتالی که اینترنت را راه‌اندازی می‌کنند، می‌برد که در غیر این صورت به عنوان مراکز داده شناخته می‌شوند.

۲۰۱۶ – Down the Deep, Dark Web – با هدایت آنارشیست‌های رمزپایه، سایفرپانک‌ها و هکرها، از سوراخ خرگوش اینترنت وارد دنیای مخفی وب تاریک شوید. این مستند شما را وادار می کند تا هر آنچه را که در مورد تاریک نت می دانید زیر سوال ببرید.

۲۰۱۶ – گرینگو: زندگی خطرناک جان مک آفی – جان مک آفی، پیشگام آنتی ویروس پیچیده، قبل از ترک ایالات متحده و زندگی در محوطه ای در جنگل در بلیز، میلیون ها دلار به دست آورد. این مستند شوتایم که او آن را داستانی می نامد، زندگی او در بلیز و خروج در سال ۲۰۱۲ پس از قتل همسایه اش را به تصویر می کشد.

۲۰۱۶ – The Haystack – به دلیل تکنیک‌های پیچیده هک و سازمان‌های تروریستی که اغلب از آنها استفاده می‌کنند، پارلمان بریتانیا شروع به بررسی لایحه اختیارات تحقیقاتی کرد، قانونی که ملایمت بیشتری در شنود ایمیل‌های خصوصی و ارتباطات تلفنی ایجاد می‌کند. قبل از تصویب این لایحه در سال ۲۰۱۶، این مستند بررسی کرد که در صورت لزوم، چقدر موثر خواهد بود و پس از اجرای این لایحه، شهروندان باید از چه چیزی چشم پوشی کنند.

۲۰۱۶ — فناوری اطلاعات — مایک ریگان (پیرس برازنان) سرمایه دار هوانوردی یک مشاور فناوری اطلاعات را به طور موقت برای انجام برخی کارها در خانه اش استخدام می کند و آنقدر تحت تأثیر قرار می گیرد که به او یک کار تمام وقت می دهد. او زمانی که از مرزها فراتر می رود و به دنبال انتقام از تاجر و خانواده اش است، اخراج می شود.

۲۰۱۶ – جیسون بورن – مامور سابق سیا، جیسون بورن (مت دیمون) از مخفیگاه بیرون کشیده شد تا در حین مبارزه با تروریسم سایبری اطلاعات بیشتری در مورد گذشته خود پیدا کند. 

۲۰۱۶ —  Lo and Behold: Reveries of the Connected World — فیلمساز ورنر هرتزوگ اینترنت و چگونگی تأثیر آن بر تعامل انسانی و جامعه مدرن را بررسی می کند.

۲۰۱۶ — پرنده ملی — مستندی مهیج که در آن سه سرباز کهنه سرباز جنگ مخفیانه هواپیماهای بدون سرنشین ایالات متحده را سوت می زنند و برنامه جنگ مدرن آمریکا را از طریق تجربیات دلخراش افراد درگیر برجسته می کند. 

۲۰۱۶ – Nerve – دوستان به یک دانش آموز دبیرستانی فشار می آورند تا به بازی آنلاین محبوب Nerve بپیوندد. او گرفتار هیجان رقابت آدرنالین می شود و با یک غریبه مرموز شریک می شود، اما بازی به سمت شومی می رود.

۲۰۱۶ –  آفلاین لوکس جدید است – از زمان پیدایش اینترنت، بشریت به آرامی اما مطمئناً به طور فزاینده ای به دستگاه های هوشمند مختلف – تلفن، تبلت و لپ تاپ به طور یکسان وابسته شده است. این مستند یک سوال تکان دهنده را مطرح می کند: جهان بدون آنها چه خواهد بود؟ 

۲۰۱۶ – ظهور ترول ها – آیا ناشناس بودن یک نعمت است یا یک نفرین؟ در این مستند، جاناتان بالتروسایتیس و پل کمپ، فیلمسازان به بررسی حقایق نگران کننده پیرامون ناشناس بودن اینترنتی، غرایز تاریک و آزادی در فضای مجازی می پردازند. 

۲۰۱۶ – ریسک – لورا پویتراس شش سال وقت صرف ساخت این مستند درباره جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس کرد که به او فرصت داد تا از نزدیک از او فیلمبرداری کند اما بعداً سعی کرد فیلم را سانسور کند.

۲۰۱۶ — سیلیکون کابوی ها — این مستند داستان واقعی را روایت می کند که چگونه سه دوست ناآگاه با رویای رایانه Compaq به پیشگامان محاسبات تبدیل شدند – یک رایانه شخصی قابل حمل که مستقیماً بر آینده رایانه تأثیر می گذارد و در نتیجه دنیای امروزی را شکل می دهد. 

۲۰۱۶ – اسنودن – جوزف گوردون-لویت در نقش ادوارد جی. اسنودن در فیلم زندگینامه ای الیور استون از پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی که از جامعه اطلاعاتی سرخورده می شود و اطلاعات طبقه بندی شده را افشا می کند، به یک فراری از قانون تبدیل می شود و برای بسیاری تبدیل به یک قهرمان می شود.

۲۰۱۶ — State of Surveillance — در این فیلم مستند، ادوارد اسنودن – که بدنام به افشای اطلاعات طبقه بندی شده از آژانس امنیت ملی است – بینندگان را به دنیای نگران کننده نظارت دولتی دعوت می کند. برای هر کسی که احساس می کند تحت نظر است باید حتما ببیند.

۲۰۱۶ — Stingray — این مستند بینندگان را متوجه می شود که چگونه فناوری نظارتی پیشرفته شده است و Stingray را برجسته می کند، که با وجود نام های مختلف، خود را به عنوان یکی از قدرتمندترین دستگاه های نظارتی در تمام دوران ها تایید کرده است، اگرچه بسیاری آن را به عنوان تجاوز به حریم خصوصی 

۲۰۱۶ – چه چیزی شما را وادار به کلیک کردن می کند – که هم به عنوان یک مطالعه روانشناختی جذاب و هم یک داستان هشداردهنده گیرا توصیف می شود، این مستند از سری VPRO Backlight به این موضوع می پردازد که چگونه شرکت ها وب سایت ها و برنامه های خود را تطبیق می دهند تا مشتریان را به ماندن بیشتر در آنها و خرج کردن پول بیشتر تشویق کند.۲۰۱۶ — روزهای صفر — مستند الکس گیبنی بر استاکس نت یا «عملیات المپیک» تمرکز دارد، یک کرم کامپیوتری مخرب که توسط ایالات متحده و اسرائیل برای خرابکاری در بخش کلیدی برنامه هسته ای ایران ساخته شده است.

۲۰۱۷ – AlphaGo – آیا یک رقیب هوش مصنوعی می تواند یک استاد افسانه ای را در بازی Go شکست دهد؟ نبرد بین انسان و ماشین در این فیلم مستند که وقایع مسابقه ناخن جویدن لی سدول را در برابر AlphaGo، یک برنامه کامپیوتری که توسط Deep Mind Technologies برای تسلط بر بازی ۳۰۰۰ ساله طراحی شده است، در مرکز صحنه قرار می گیرد. 

۲۰۱۷ – دایره – می (اما واتسون) شغلی رویایی در یک شرکت فناوری و رسانه های اجتماعی به نام دایره پیدا می کند. او به زودی توسط بنیانگذار (تام هنکس) انتخاب می شود تا در آزمایشی شرکت کند که شفافیت را به سطح جدیدی می برد.

۲۰۱۷ – سقوط – دولت تیمی از جنایتکاران یقه سفید را برای خنثی کردن یک حمله سایبری که ایالات متحده را تهدید به ورشکستگی می کند، استخدام می کند.

۲۰۱۷ — فیس بوک: شکستن کد — فیس بوک درباره شما چه می داند؟ این مستند عمیقاً به مسائل امنیتی می‌پردازد که غول رسانه‌های اجتماعی فیس‌بوک نمی‌خواهد شما بدانید، از جمله نحوه ردیابی داده‌های مرور، تبلیغ تبلیغات هدفمند و انتشار اطلاعات نادرست. 

۲۰۱۷ – The Fate of the Furious – یک تروریست سایبری معروف به Cipher (چارلیز ترون) Dom (Vin Diesel) را مجبور می‌کند تا برای او کار کند، ماشین‌ها را هک کرده و کنترل می‌کند و خرابی درو می‌کند. 

۲۰۱۷ – Ghost in the Shell – Major (اسکارلت جوهانسون) از یک تصادف وحشتناک نجات می یابد و به عنوان یک سرباز سایبری برای متوقف کردن خطرناک ترین جنایتکاران جهان تقویت می شود. او به زودی متوجه می شود که زندگی او واقعاً دزدیده شده است و تصمیم می گیرد گذشته خود را بازیابی کند، بفهمد چه کسی این کار را با او انجام داده است، و قبل از اینکه این کار را با دیگران انجام دهند، جلوی آنها را بگیرد.

۲۰۱۷ – هکر – گروهی از قاتل ها یک سیاستمدار بلندپایه را به عنوان هدف بعدی خود می بینند، اما وقتی یک هکر رایانه (هیلی داف) به نقشه های آنها برخورد می کند، باید قبل از اینکه خیلی دیر شود او را شکار کنند. 

۲۰۱۷ — هک عدالت — این مستند که طی یک دوره ۵ ساله فیلمبرداری شده است، به زندگی حرفه ای چند وجهی قاضی اسپانیایی بالتاسار گارزون می پردازد و بر نقش او در دفاع قانونی جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس تمرکز دارد. برای هر کسی که علاقه مند به تلاقی سیاست، قانون و آزادی بیان است، باید آن را ببیند. 

۲۰۱۷ — کیم داتکام: گرفتار در وب — این مستند داستان کیم داتکام، بنیانگذار مگا آپلود، یک ابر هکر، کارآفرین و دزد دریایی بدنام اینترنتی را روایت می کند که متهم به پولشویی، دزدی و نقض حق چاپ است.

۲۰۱۷ –  ملاقات با اسنودن – ادوارد اسنودن، همکار سابق سیا و NSA، به دلیل آغاز یکی از جنجالی ترین رسوایی های جاسوسی جمعی در تمام دوران بدنام شده است. اما او واقعا کیست؟ در این مستند، لارنس لاسیگ و بیرجیتا جونسدوتیر با افشاگر می‌نشینند تا از جمله درباره آینده دموکراسی صحبت کنند. 

۲۰۱۷ — بدون نیاز به هزینه پستی — در این فیلم عاشقانه، هکری که به دنبال پول نقد است، پس از دزدی و خواندن نامه از اداره پست محلی خود، به طور تصادفی عشق پیدا می کند. با الهام از احساسات جدید، او تصمیم می گیرد تا روش های جنایتکارانه خود را پشت سر بگذارد، مرد بهتری شود و دختر رویایی خود را به دست آورد. 

۲۰۱۷ – چیزی برای پنهان کردن نیست – آیا واقعاً چیزی برای پنهان کردن نداریم؟ این مستند نگاهی عمیق به نظارت دولت امروز دارد و به نظر می رسد چرا مردم به اتفاق آرا از دست دادن حق خود را برای حفظ حریم خصوصی آنلاین پذیرفته اند. 

۲۰۱۷ — جاده ابریشم: مواد مخدر، مرگ و وب تاریک — در سال ۲۰۱۱، راس اولبریخت وب سایت دارک نت ناشناس، جاده ابریشم را راه اندازی کرد. این مستند همه چیزهایی را که سایت بازار سیاه ارائه می کرد و همچنین رویدادهایی که منجر به دستگیری اجتناب ناپذیر اولبریخت و پس از آن شد را بررسی می کند.

۲۰۱۷ – خیره به نورها، خوشگل های من – بسیاری از ما پشت پرده زندگی می کنیم، اما به چه قیمتی؟ این مستند به بررسی این موضوع می‌پردازد که چرا بسیاری از مردم به نمایشگرهای خود معتاد شده‌اند، در حالی که تأثیر این طرز فکر جمعی ممکن است بر آینده ما داشته باشد. 

۲۰۱۷ – Thoughtcrime – به کارگردانی Bernd Riemann، این مستند شباهت‌های نگران‌کننده بین افشاگری‌های ادوارد اسنودن، کارمند سابق سیا در سال ۲۰۱۳ و دنیایی را که توسط جورج اورول در فیلم علمی تخیلی دیستوپیایی ۱۹۸۴ ساخته شد، مقایسه می‌کند، جایی که تفکر مستقل سانسور شده و افکار را در خود نگه می‌دارد. مخالفت با صاحبان قدرت یک عمل مجرمانه تلقی می شد.

۲۰۱۷ — Weapons of Mass Surveillance — به کارگردانی الیزابت سی جونز، این مستند اتحاد خطرناک فناوری نظارتی غرب و دولت های خاورمیانه را که از این فناوری برای نظارت بر شهروندان خود استفاده می کنند، بررسی می کند. در این مورد بحث می شود که چگونه نظارت سایبری با فناوری پیشرفته دولت ها را قادر می سازد تا ارتباطات را ضبط، بایگانی و تجزیه و تحلیل کنند. 

۲۰۱۸ – آنون – در دنیایی که زندگی همه افراد شفاف، قابل ردیابی و ثبت شده توسط مقامات است و باعث می شود تا جنایت تقریباً متوقف شود، یک کارآگاه (کلایو اوون) سعی می کند یک سری قتل ها را که ممکن است شامل یک هکر مرموز (آماندا سیفرید) باشد را حل کند. .

۲۰۱۸ – Assassination Nation – پس از اینکه یک هکر ناشناس اطلاعات خصوصی مردم سالم را درز کرد، مشکوک به چهار دختر نوجوان می شود که توسط جامعه هدف قرار می گیرند.

۲۰۱۸ – کد سیاه – این مستند که از طریق حساب‌های فعالان برزیلی تبعیدی، شهروندان سوری و راهبان تبتی گفته می‌شود، چگونگی سوء استفاده دولت‌ها در سراسر جهان از اینترنت را برای به دست آوردن کنترل بر مردمشان بررسی می‌کند. 

۲۰۱۸ – کم – آلیس (مدلین بروئر) یک مجری وب کم عجیب و غریب است که وقتی کانال – و معیشت او – توسط یک ظاهر بسیار دقیق و ترسناک به سرقت می رود، زندگی اش زیر و رو می شود. آلیس که مصمم است هویت خود را پس بگیرد، تصمیم می‌گیرد تا هکر مرموز را از بین ببرد و در نهایت آن را از بین ببرد. 

۲۰۱۸ – پاک کننده ها – هیچ چیز برای همیشه در اینترنت باقی نمی ماند. ماهیت خود پاکسازی وب بر این مستند که توسط کارشناسان میدانی هدایت می شود غالب است و بینندگان را در مورد روند حذف محتوا آگاه می کند و در کنار آن یک سوال دردناک را می پرسد: چه کسی تصمیم می گیرد چه چیزی باید دیده شود و چه چیزی نباید دیده شود؟

۲۰۱۸ – The Creepy Line – گوگل و فیسبوک در این مستند که نشان می‌دهد چگونه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی تاکتیک‌های مختلف دستکاری را کامل کرده‌اند، همه به نام دسترسی به اطلاعات شخصی و خصوصی مردم، در کانون توجه قرار دارند. از طریق گزارش های دست اول، آزمایش های علمی، و تجزیه و تحلیل عمیق گفته شد. 

۲۰۱۸ – وب تاریک: مبارزه با جرایم سایبری – طبق گزارش Cybersecurity Ventures، تا سال ۲۰۲۵، پیش‌بینی می‌شود که خسارت جرایم سایبری جهانی سالانه به ۱۰.۵ تریلیون دلار برسد. این مستند نشان می‌دهد که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند ابزاری قدرتمند در مبارزه با چشم‌انداز تهدیدات سایبری در حال تحول و هکرهای قدرتمندی باشد که آن را اداره می‌کنند. 

۲۰۱۸ – The Defenders – تولید شده توسط Cybereason، این مستند بینندگان را به داخل دنیای جرایم سایبری دعوت می کند و چهار مورد از شناخته شده ترین حملات سایبری در طول تاریخ را تجزیه و تحلیل می کند – که توسط نظرات کسانی که برای محافظت از مؤسسات ما در برابر چشم انداز تهدید سایبری در حال تغییر برجسته شده اند برجسته شده است. ۲۰۱۸ – معتادان دیجیتال – صفحه نمایش چقدر بر رشد مغز کودکان تأثیر می گذارد؟ این مستند گروهی از بچه‌ها را دنبال می‌کند که در عصر دیجیتال رشد می‌کنند و ماهیت مضر و اعتیادآور پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، تلفن‌های همراه و موارد دیگر را برجسته می‌کنند.

۲۰۱۸ – آیا به این رایانه اعتماد دارید؟ – آیا ماشین هوشمندتر همیشه ماشین بهتری است؟ این مستند عمیقاً به خطرات هوش مصنوعی می پردازد که توسط نظرات برخی از معتبرترین افراد این حوزه از جمله ایلان ماسک برجسته شده است. 

۲۰۱۸ – ادوارد اسنودن: افشاگر یا جاسوس؟ – در سال ۲۰۱۳، ادوارد اسنودن اطلاعات بسیار محرمانه ای را از NSA به بیرون درز کرد. پنج سال بعد، این مستند از طریق مصاحبه با شرکت‌کنندگان و شاهدان، از جمله برخی که برای اولین بار صحبت می‌کنند، به دوران پرحرارت می‌پردازد.  

۲۰۱۸ – احساس تماشا شدن – این مستند نتیجه تحقیق آسیه بنداوی روزنامه نگار درباره شایعاتی است که نشان می دهد FBI از دهه ۱۹۹۰ محله آرام و عمدتاً عرب-آمریکایی او را در نزدیکی شیکاگو زیر نظر داشته است. تحقیقات او یکی از بزرگترین تحقیقات ضد تروریسم FBI را قبل از ۱۱ سپتامبر فاش کرد.

۲۰۱۸ – جنرال مجیک   – این داستان یکی از تأثیرگذارترین و کم به یاد ماندنی ترین شرکت های فناوری است. این مستند شامل تفسیر اعضای تیم اصلی مکینتاش در کنار سازندگان eBay، iPod، iPhone و Android است، این مستند به بررسی چگونگی ایجاد اولین ارتباط شخصی دستی، معروف به گوشی هوشمند، جنرال مجیک و اتفاقات پس از آن می پردازد. 

۲۰۱۸ — دختری در تار عنکبوت — هکر رایانه لیزبت سالاندر (که همچنین فرشته انتقام جوی زنان آزار دیده است) و روزنامه نگار میکائیل بلومکویست خود را در شبکه ای از جاسوسان، مجرمان سایبری و مقامات دولتی فاسد می یابند.

۲۰۱۸ – هک شده – پس از از دست دادن شغل خود به خاطر یک ابر رایانه پیشرفته، یک تکنسین رایانه ناراضی تصمیم می گیرد جایگزین خود را آزمایش کند. در این بین گروهی از هکرها برای سرقت فناوری جدید به ساختمان نفوذ می کنند. 

۲۰۱۸ – درون فیس بوک: اسرار یک شبکه اجتماعی – کدام یک مهم تر است: پول یا اخلاق؟ این مستند چشم باز بینندگان را به مرکز تعدیل فیس بوک می برد و نشان می دهد که چگونه این شرکت رسانه های اجتماعی محتوای مضر مانند سوء استفاده از کودکان و سخنان نفرت انگیز را تنظیم می کند – اگرچه نتایج نشان می دهد که بیشتر نگران کننده است تا آرامش بخش. 

۲۰۱۸ – در داخل ماشین جنگ اطلاعات روسیه – روسیه چگونه دولت‌های دموکراتیک را تضعیف می‌کند، رویدادهای جهان را تغییر می‌دهد و افکار عمومی را دستکاری می‌کند؟ در این مستند، روزنامه‌نگار تحسین‌شده پل موریرا، ماشین جنگ اطلاعاتی روسیه، از جمله سلاح پنهان آن را خراب می‌کند: ترول‌ها و هکرها که دستور کار روسیه را در فضای سایبری پیش می‌برند. 

۲۰۱۸ – Irumbu Thirai – یک بازی موش و گربه برای عصر دیجیتال. پس از از دست دادن میلیون ها دلار به گروهی از مجرمان سایبری، یک سرباز برای بازگرداندن همه چیزهایی که از دست داده است، تلاش می کند. آیا تلاش او کافی خواهد بود؟ 

۲۰۱۸ – جانی انگلیش دوباره حمله می کند – پس از اینکه یک حمله سایبری هویت همه عوامل مخفی فعال بریتانیا را فاش می کند، جانی انگلیش، مامور MI7 باید از دوران بازنشستگی خارج شود تا هکر مغز متفکر را پیدا کند.

۲۰۱۸ – پادشاه جنایت – مارکوس کینگ (مارک وینگت) یک جنایتکار معروف در خیابان ها بود … یعنی تا زمانی که امپراتوری غیرقانونی خود را به فضای مجازی آورد. هنگامی که افراط گرایان اسلامی هر چیزی را که او ساخته است تهدید می کنند، پادشاه تازه تاسیس جنایات سایبری بریتانیا تمام تلاش خود را برای حفظ جایگاه خود انجام می دهد. 

۲۰۱۸ – Ocean’s 8 – در ماموریتی برای انجام یک سرقت غیرممکن در مت گالا مشهور نیویورک، هکر ۹Ball (ریحانا) یک کمپین فیشینگ نیزه ای را علیه یکی از کارمندان موزه هنر متروپولیتن راه اندازی می کند و به سیستم دوربین امنیتی موزه دسترسی پیدا می کند. و به خدمه کاملاً زن خود بینش لازم را برای سرقت موفقیت آمیز یکی از با ارزش ترین جواهرات در جهان می دهد. 

۲۰۱۸ – پیرامونی – این فیلم ترسناک یک نویسنده جوان موفق – بابی جانسون (هانا آرترتون) – را دنبال می‌کند که پس از تجربه انسداد نویسنده هنگام نوشتن دومین رمانش، از یک نرم‌افزار هوشمند مصنوعی برای به پایان رساندن کارش استفاده می‌کند. بابی نمی داند، او در شرف کشف یک توطئه خطرناک کنترل اجتماعی است.

۲۰۱۸ – جستجو – وقتی دختر ۱۶ ساله اش ناپدید می شود و تحقیقات پلیس بی فایده است، مردی مستاصل می شود. به امید یافتن سرنخ‌هایی، لپ‌تاپ او را جستجو می‌کند، عکس‌ها و فیلم‌ها را می‌کاود و شروع به تماس با دوستانش می‌کند.

۲۰۱۸ – Unfriended: Dark Web – پس از اینکه یک نوجوان یک لپ‌تاپ مرموز را پیدا می‌کند، چند دوست را برای انجام یک بازی آنلاین دعوت می‌کند. زمانی که آنها هدف تروریسم سایبری قرار می گیرند، شب مرگبار می شود.

۲۰۱۹ — BD2K: Big Data to Knowledge — این فیلم مستند که از طریق داستان‌های دو بیمار در حال مبارزه با بیماری در عصر اطلاعات روایت می‌شود، به بررسی چگونگی تغییر داده‌های بزرگ در شیوه تمرین پزشکی و همچنین تأثیر آن بر روابط پزشک و بیمار می‌پردازد. 

۲۰۱۹ – هکرهای کامپیوتری – این فیلم گروهی از هکرهای جوان را دنبال می‌کند که پس از اینکه متوجه می‌شوند یک سیستم تقلبی در حال حراج کردن آینده‌شان به بالاترین قیمت پیشنهادی است، مجبور می‌شوند آن‌ها را از بین ببرند. به کارگردانی جیک مایرز. 

۲۰۱۹ – جرایم سایبری  – در این مستند، ۱۰ کارشناس برجسته جرایم سایبری به این موضوع می پردازند که چگونه میلیاردها دلار در سال به سرقت رفته یا در نتیجه جرایم سایبری از بین می رود، کسب و کارها و زندگی را نابود می کند. 

۲۰۱۹ – دیتالند – زندگی در دنیایی که عملاً توسط هوش مصنوعی اداره می شود، سخت است فکر کنیم که ما فقط سطح توانایی های این فناوری را خراش داده ایم – اما این واقعیت دارد. این مستند به بررسی آنچه برترین دانشمندان داده جهان پشت درهای بسته روی آن کار می کنند می پردازد. ۲۰۱۹ – هک بزرگ – این مستند رسوایی کمبریج آنالیتیکا را از طریق نقش چندین نفر تحت تأثیر آن بررسی می کند.

۲۰۱۹ – هکر – پس از اینکه گروهی از هکرها اطلاعات حساس را از سایت‌های شبکه‌های اجتماعی، خدمات اضطراری، شبکه‌های مخابراتی و موسسات بانکی به سرقت می‌برند، یک مامور مخفی از آژانس اطلاعات خارجی هند (RAW) وظیفه تعقیب سارقان و بازیابی افراد گمشده را بر عهده می‌گیرد. داده ها. 

۲۰۱۹ — HAK_MTL — شرکت های فناوری ادعا می کنند از حریم خصوصی ما محافظت می کنند، اما آیا این حقیقت دارد؟ در این مستند چشم نواز، گروهی از هکرهای کانادایی تحقیقاتی را در مورد اینترنت و چگونگی ادامه ردیابی، ذخیره و به اشتراک گذاری داده های کاربران، با وجود اطمینان از عدم انجام آن، آغاز می کنند. 

۲۰۱۹ – قهرمان یا شرور؟ محاکمه جولیان آسانژ – بسته به اینکه با چه کسی صحبت می کنید، نام جولیان آسانژ یکی از دو احساس را برمی انگیزد: خشم یا ترس. این مستند که توسط تیم ABC Four Corners هدایت می‌شود، تحقیقاتی را درباره موسس ویکی‌لیکس شرح می‌دهد که شامل تفسیر برخی از افرادی است که او را بهتر می‌شناختند. 

۲۰۱۹ – کی – سیذارت (جیوا) و شیوام (گویند پادماسوریا) تمایلی به هک کردن دارند، اما این وجه اشتراک آنهاست. هنگامی که این دو به طور غیرمنتظره ای با هم تلاقی می کنند، دعوای بین هک برای خیر و شر آغاز می شود – و عواقب آن کشنده است. 

۲۰۱۹ – یادگیری ماشینی: زندگی در عصر هوش مصنوعی – چگونه با هوش مصنوعی تعامل کنیم؟ این فناوری خود را به عنوان یکی از پایه های عصر دیجیتال ما تثبیت کرده است، اما هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیده است. این مستند بررسی می کند که آینده هوش مصنوعی چگونه خواهد بود و احتمالات زیادی پیش روی ماست.  

۲۰۱۹ – اسرار رسمی – کاترین گان در سال ۲۰۰۳ پس از دمیدن یک عملیات جاسوسی غیرقانونی NSA خبرساز شد. این فیلم درام با بازی کیرا نایتلی و مت اسمیت، رسوایی و همچنین نبردهای قانونی متعاقب آن را نشان می دهد که تاکتیک های دستکاری فوق محرمانه ای را که توسط بالاترین سطوح دولت در ایالات متحده و بریتانیا مورد استفاده قرار می گیرد، نشان می دهد. 

۲۰۱۹ – رمز عبور – یک افسر پلیس به دنبال یک مجرم سایبری است که زندگی مردم را با هک کردن رمز عبور آنها نابود می کند.

۲۰۱۹ – The Secrets of Silicon Valley – به کارگردانی جیمز کوربت، این مستند به تاریخچه طولانی و مفصل دره سیلیکون، واقع در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، از جمله نحوه تاسیس آن در پس از جنگ جهانی دوم، شرکت های فناوری می پردازد. در آنجا واقع شده است که جهان را از طریق نوآوری، روابط بین شرکت های مختلف و دولت، و به گفته کوربت، دنیای زیرین که در زیر سطح پنهان شده و چرا فناوری بزرگ به معنای دردسر بزرگ است، شکل داده است.

۲۰۱۹ – جاسوسان چشم سوم – به کارگردانی لنس مونگیا، این مستند نشان می دهد که چگونه آزمایشی در زمینه توانایی های روانی در موسسه تحقیقاتی استنفورد منجر به مطالعه سیا در مورد توانایی های روانی برای بیش از ۲۰ سال برای استفاده در برنامه جاسوسی فوق سری خود شد. راسل تارگ و دین رادین، فراروان شناسان، همراه با ده ها تن دیگر در مورد اطلاعاتی که اخیراً از طبقه بندی خارج شده اند، مصاحبه می کنند.

۲۰۱۹ — Unfriends — در این مهیج بالیوودی، ویر که ایده ای برای یک استارتاپ دارد، درخواست دوستی فیسبوکی از ویجی دریافت می کند که سرمایه گذار او می شود. در حالی که در یک رانندگی طولانی جشن هستند، آنها با دختری به نام ماولی آشنا می شوند. هنگامی که ویجی به او تجاوز می کند و قصد کشتن او را دارد، ویر به کمک او می آید و به فرار او کمک می کند. زمانی که او بعداً در اینترنت مورد سوء استفاده قرار می گیرد، ویر به دنبال عدالت برای او است.

۲۰۱۹ —  WannaCry: The Marcus Hutchins Story — مارکوس هاچینز، محقق بریتانیایی کامپیوتر، زمانی که در ماه مه ۲۰۱۷ یک سوئیچ kill را کشف کرد که چند ساعت پس از اینکه باج افزار هزاران سیستم را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داد، مانع از گسترش WannaCry شد، به یک “قهرمان تصادفی” تبدیل شد. . سه ماه بعد، اف بی آی او را به دلیل دست داشتن در یک تروجان بانکی دستگیر کرد. این مستند به کارگردانی هوگو برکلی داستان دست اول اوست.

۲۰۱۹ — شما فکر می کنید من کی هستم — یک معلم ۵۰ ساله مطلقه ( ژولیت بینوش) از عکس یک بلوند جوان و زیبا استفاده می کند تا یک نمایه جعلی فیس بوک از یک زن ۲۴ ساله ایجاد کند که توسط ۲۰ ساله اش دیده می شود. چیزی عاشق 

۲۰۱۹ –  شما نمی توانید این را تماشا کنید – این مستند مستقل توسط جورج لولین جان به بحث درباره آزادی بیان و دنیای آنلاین می پردازد. این داستان پنج فردی را که دسترسی خود به رسانه های اجتماعی را از دست داده اند و اینکه چگونه سانسور بر آنها تأثیر می گذارد برجسته می کند. 

۲۰۲۰ – دزد آمریکایی – به کارگردانی میگل سیلویرا، این فیلم یک هکر نوجوان را دنبال می‌کند که در تلاش برای به دست آوردن عدالت برای قتل پدرش است. پس از اینکه او درگیر توطئه ای برای اخلال در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا شد، برنامه های او از مسیر خارج می شود. 

۲۰۲۰ – بایگانی – رباتیک جورج آلمور (تئو جیمز) در حال کار برای ایجاد یک هوش مصنوعی واقعی معادل انسان است، اما وقتی تمرکز او روی اتحاد دوباره با همسر مرده‌اش، جولی (استیسی مارتین) قرار می‌گیرد، متوجه می‌شود که عواقب دکتر فرانکنشتاین را درو می‌کند. .

۲۰۲۰ – Big Reset 2.0 – هر روز هوش مصنوعی عملکردی تر، هوشمندتر و قادر به انجام حتی پیچیده ترین کارها می شود، اما در چه مرحله ای بیش از حد می شود؟ در این مستند که توسط پخش کننده بین المللی آلمان، دویچه وله (DW) تهیه شده است، کارشناسان در مورد نبرد مداوم این حوزه بین ریسک و پاداش بحث می کنند. 

۲۰۲۰ — Childhood 2.0 — کودک بودن در عصر دیجیتالی بسیار آسیب پذیر به چه معناست؟ شکارچیان آنلاین، آزار و اذیت سایبری، و سلامت روان در این مستند که به مسائل واقعی زندگی کودکان و والدین امروزی می پردازد، در کانون توجه قرار دارند. 

۲۰۲۰ – تعصب کدگذاری شده – آیا هوش مصنوعی مغرضانه است؟ این مستند پس از تحقیقات جوی بولاموینی از MIT، این سوال را مطرح می‌کند که – پس از کشف اینکه تشخیص چهره افراد تیره‌پوست را به درستی نمی‌بیند – برای قوانین ایالات متحده علیه الگوریتم‌های ناعادلانه‌ای که بر جوامع در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد، کمپین می‌کند. 

۲۰۲۰ – Cyberlante – پس از استخدام در هتلی منزوی که توسط یک قلدر بی‌رحم اداره می‌شود، مت (گاوین گوردون) خود را در مرکز نبرد بین هک کردن خیر و شر می‌بیند. 

۲۰۲۰ – دشمنان دولت – این فیلم مستند آمریکایی مت DeHart را دنبال می کند که توسط دولت ایالات متحده به دلیل داشتن اسناد محرمانه ادعا می شود که سوء رفتار توسط سیا را نشان می دهد. 

۲۰۲۰ – مداخله: دموکراسی در خطر – در سال ۲۰۱۶، بسیاری از تهدیدات جدید علیه دموکراسی ما آشکار شد، مانند کمپین های اطلاعات نادرست و تقلب در رأی دهندگان، که اگر به خاطر عصر پیشرفته دیجیتالی که در آن زندگی می کنیم، همه اینها ممکن نبود. مستند بینندگان را ترغیب می کند که مطمئن شوند دیگر هرگز تکرار نمی شود. 

۲۰۲۰ – اینترنت همه چیز – این مستند به این موضوع می پردازد که چگونه اینترنت اکنون به تمام جنبه های زندگی ما، از طریق چیزهایی فراتر از رایانه و تلفن – مانند سطل های زباله، یخچال ها و زیرساخت های شهری، حمله می کند. همچنین در مورد مشکلاتی که اینترنت ایجاد کرده صحبت می کند و این سوال را مطرح می کند: آیا آینده یک کابوس نظارتی خواهد بود یا یک اکو اتوپیا. چه کسی نتیجه را تعیین خواهد کرد؟ 

۲۰۲۰ – جولیان آسانژ: انقلاب اکنون – یک شبه، جولیان آسانژ از یک کدنویس به یک محکوم تبدیل شد. این مستند داستان بنیانگذار ویکی لیکس را روایت می کند و اینکه چگونه ماموریت او برای سپردن برخی از خصوصی ترین اطلاعات به مردم، او را به دشمن دولت ایالات متحده تبدیل کرد. 

۲۰۲۰ – زنجیره کشتن: جنگ سایبری در انتخابات آمریکا – این مستند که توسط HBO تولید شده است، تعداد فزاینده آسیب‌پذیری‌های فناوری در سیستم انتخاباتی آمریکا را بررسی می‌کند و نمایشی چشم‌گیر از ایمن بودن ماشین‌های رای‌گیری الکترونیکی توسط هکرها در DEFCON، نشان می‌دهد. بزرگترین کنفرانس هک جهان 

۲۰۲۰ —  KnowBe4: The Making Of A Unicorn — A Cybersecurity Story. چگونه استو اسجوورمن، مدیرعامل، فرهنگ سرگرمی و شرکتی به ارزش ۱ میلیارد دلار ایجاد کرد. با مدیر ارشد هک کوین میتنیک. مستند ۲۳ دقیقه ای محصول مجله جرایم سایبری.

۲۰۲۰ – هک شده – این تریلر هندی سمیرا، زن جوانی را دنبال می کند که پس از برخورد با یک هکر نوجوان به نام ویوک، با یک واقعیت جدید آشفته دست و پنجه نرم می کند. آنچه پس از آن می آید، داستانی پیچیده از خیانت، انتقام و در نهایت قتل است. 

۲۰۲۰ – بدون فضاهای امن – آزادی بیان در عصر رسانه های اجتماعی چگونه است؟ در این مستند، آدام کورولا کمدین و دنیس پراگر مجری برنامه تاک شو به سرتاسر آمریکا سفر می‌کنند تا ببینند چه چیزی در آینده برای اصلاحیه اول در انتظار است. 

۲۰۲۰ – خارج از تاریکی – تا به حال فکر کرده اید که جاسوس بودن چگونه است؟ این مستند چشم‌گشا، دوربین‌ها را به ماموریتی با یک عامل اطلاعاتی در دنیای واقعی دعوت می‌کند و به بینندگان نگاهی عمیق به دنیای فوق‌مخفی نظارت خارجی و داخلی می‌دهد.

۲۰۲۰ – رمز عبور – یک تریلر شبیه اره که در آن یک کارمند فناوری اطلاعات از خواب بیدار می شود و خود را بسته به یک صندلی می بیند که توسط یک جسد و یک لپ تاپ احاطه شده است. کارمند با کشف ربوده شدنش، باید راهی برای خروج پیدا کند، اما آیا عدم تعادل مالی هند پس از جهانی شدن بر سر راه او قرار خواهد گرفت؟ 

۲۰۲۰ – نسل صفحه – Gen X، Millennials، Gen Z … و سپس چه؟ این مستند با پیروی از نسلی که «بومی‌های دیجیتال» نامیده می‌شود، به این موضوع می‌پردازد که چه چیزی در انتظار کودکانی است که پشت پرده بزرگ شده‌اند. با محققان در ایالات متحده و اروپا مصاحبه شد.

۲۰۲۰ – معضل اجتماعی – این مستند تأثیر انسانی خطرناک شبکه های اجتماعی را بررسی می کند.۲۰۲۰ — تنت — در این اکشن مهیج به کارگردانی کریستوفر نولن، سازمانی به نام تنت یک مامور ناشناس سیا معروف به قهرمان داستان (جان دیوید واشنگتن) را برای ماموریتی شامل «وارونگی زمان» برای مقابله با تهدید آینده و توقف جنگ جهانی سوم استخدام می‌کند. 

۲۰۲۰ – هکر سوم – این فیلم هندی یک دانشجوی مهندسی و گیمر مشتاق را دنبال می کند که به امید تبدیل شدن به یک هکر اخلاقی وارد دنیای امنیت سایبری می شود. به کارگردانی ساگار جوشی. 

۲۰۲۰ – ما باید در مورد هوش مصنوعی صحبت کنیم  – کارگردان Leanne Pooley نگاهی دقیق به آینده هوش مصنوعی و تأثیر آن بر جهان می‌اندازد، از جمله اینکه چگونه رایانه‌ها ظرفیت طراحی و برنامه‌نویسی خود را با ادامه تکامل خواهند داشت.

۲۰۲۱ – هکرهای قرن بیست و یکم – طبق گزارش Cybersecurity Ventures، اگر به عنوان یک کشور اندازه گیری می شد، جرایم سایبری – که پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۳ در کل ۸ تریلیون دلار خسارات جهانی وارد کند – سومین اقتصاد بزرگ جهان پس از ایالات متحده و چین خواهد بود. این مستند بینندگان را دعوت می کند تا با هکرهای “کلاه سفید” آشنا شوند که برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر خطرات مرتبط با زندگی در عصر دیجیتال امروزی کار می کنند.

۲۰۲۱ – چاکرا – افسر نظامی چاندرو (ویشال کریشنا) یکی از پنجاه نفری است که در روز استقلال مورد سرقت قرار می گیرند. چاندرو پس از اینکه متوجه می شود با ارزش ترین دارایی اش دزدیده شده است، با یک افسر پلیس برای تعقیب مجرم خطرناک سایبری به نیروهایش ملحق می شود. 

۲۰۲۱ – کریپتوپیا: بیت کوین، بلاک چین، و آینده اینترنت – نگاه چشمگیر فیلمساز تورستن هافمن به دنیای ارزهای دیجیتال و جنجال های پیرامون آن، با تفسیر برخی از بازیگران اصلی این صنعت.  

۲۰۲۱ — Dark Web: Cicada 3301 — پس از بازدید از وب تاریک، کانر (جک کیسی)، یک هکر با استعداد، دعوت می شود تا به انجمن مخفی مرموز Cicada 3301 بپیوندد. او می پذیرد و به زودی خود را درگیر یک مسابقه شدید و پرمخاطب می بیند. علیه NSA بر اساس وقایع زندگی واقعی. 

۲۰۲۱ – وب تاریک: مبارزه با جرایم سایبری – مبارزه با جرایم سایبری در این مستند که صنعت امنیت و عزم بی وقفه آن برای دفاع در برابر تعداد فزاینده تهدیدات دیجیتال را برجسته می کند، در مرکز توجه قرار می گیرد.

۲۰۲۱ – هکر عزیز – وقتی وب کم شما خراب می شود چه اتفاقی می افتد؟ این مستند اولین کارگردانی آلیس لنی، فیلمساز فرانسوی، برای هر کسی که تا به حال در مورد عملکرد داخلی یک وب کم فکر کرده است، باید تماشا کند.

۲۰۲۱ – هواپیماهای بدون سرنشین، هکرها و مزدوران – آینده جنگ – این مستند که توسط سرویس پخش آلمانی DW منتشر شده است، به بینندگان اجازه می دهد تا در یک جنگ سایه ای که – علیرغم اینکه به طور رسمی وجود ندارد – روز به روز در بین هکرها و مزدوران در فضای مجازی تشدید می شود، وارد شوند. . خطرات زیاد است، زیرا نبردها عمدتاً از طریق هواپیماهای بدون سرنشین، فناوری های نظارتی و سلاح های سایبری انجام می شود.

۲۰۲۱ — MY.DOOM: مرگبارترین ویروس [رایانه] زمین  — اولین بار در سال ۲۰۰۴ مشاهده شد، MyDoom به عنوان بدترین ویروس رایانه ای تمام دوران شناخته شد و بیش از ۳۸ میلیارد دلار خسارت به بار آورد. این مستند به بررسی ریشه‌های MyDoom و اجرای پر هرج و مرج می‌پردازد و در عین حال استدلال می‌کند که واقعاً هکرهای کلاه سفید چقدر ضروری هستند.

۲۰۲۱ – پری های هکر – درام کوتاهی که دو هکر کلاه سفید را دنبال می کند که در ماموریتی برای بازیابی عکس های دزدیده شده از چندین زن هستند. مدت زیادی از جستجو نمی گذرد، یکی از زنان می خواهد در مورد هک اطلاعات بیشتری کسب کند. آیا می توان به او اعتماد کرد؟ 

۲۰۲۱ – هکر: به هیچ‌کس اعتماد نکنید  وقتی دنی یک ارز دیجیتال جدید را تأسیس می‌کند، فکر می‌کند که این ارز او را ثروتمند می‌کند. با این حال، هنگامی که او در حال هک شدن دستگیر می شود، در عوض او و دوست دخترش در لیست بازدید قرار می گیرند.

۲۰۲۱ – Love Hard – یک ستون نویس، که در مورد تجربیات بد قرار ملاقات خود می نویسد، فکر می کند که مطابقت کامل خود را در یک برنامه دوستیابی پیدا کرده است. وقتی او در سراسر کشور پرواز می کند تا او را برای کریسمس غافلگیر کند، متوجه می شود که گربه ماهی شده است.

۲۰۲۱ — The Perfect Weapon — بر اساس کتابی پرفروش توسط خبرنگار امنیت ملی  نیویورک تایمز،  دیوید ای. سانگر، این مستند افزایش درگیری سایبری را به عنوان راه اصلی رقابت کشورها و خرابکاری با یکدیگر بررسی می کند. این فیلم به کارگردانی جان مگیو، مصاحبه هایی با مقامات ارشد نظامی، اطلاعاتی و سیاسی در خط مقدم تروریسم سایبری دارد. 

۲۰۲۱ – آخرالزمان ربات – تارا (کاتالینا ویتری) یک هکر باتجربه است، اما مهارت‌های او زمانی مورد آزمایش قرار می‌گیرد که چاره‌ای جز جنگیدن با هوش مصنوعی هوشیار برای به دست گرفتن کنترل نیروهای نظامی جهان ندارد. به کارگردانی مارکوس فرندلندر. 

۲۰۲۱ — جاده ابریشم — به کارگردانی تیلر راسل، این داستان بازار تاریک وب ناشناس است که توسط راس اولبریخت در اوایل سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد. اولبریخت پس از عملیات اف بی آی که جاده ابریشم را بسته بود به حبس ابد محکوم شد.

۲۰۲۱ – The Mitchells vs The Machines – با بازی مایا رودولف، دنی مک براید، اریک آندره و غیره، این فیلم انیمیشن خانواده میچل را دنبال می‌کند که در آخرالزمان رباتی بی‌سابقه قرار می‌گیرند و خود را در حال مبارزه برای نجات آینده بشریت می‌بینند.

۲۰۲۱ – جاسوس در تلفن شما – جنبه مثبت تلفن های هوشمند این است که ما را متصل نگه می دارند، ما را سرگرم می کنند، داده ها را ذخیره می کنند و خیلی چیزهای دیگر. این مستند خطرات، از جمله مسائل مربوط به حریم خصوصی، نحوه ذخیره‌سازی و استفاده از پیام‌ها و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، نحوه هدف قرار دادن افراد و سازمان‌ها از طریق نرم‌افزارهای جاسوسی، و نگرانی در مورد نظارت انبوه دولت را نشان می‌دهد. همچنین در مورد آنچه که می توانید برای محافظت از داده های خود انجام دهید بحث می کند. 

۲۰۲۱ – بیست هکر – هکس یک هکر است که Better World، یک باشگاه “هکر سفید” را اداره می کند. وقتی متوجه می‌شود که هکرهای سیاه‌پوست شرکت پدرش را خراب کرده‌اند، اعضای باشگاه خود را به خدمت می‌گیرد تا آنها را از بین ببرند و در نتیجه یک مسابقه اجتناب‌ناپذیر رخ می‌دهد.

۲۰۲۱ —  WANNACRY: مرگبارترین ویروس [رایانه ای] زمین — این مستند به بررسی این موضوع می پردازد که چگونه یک ویروس رایانه ای که به عنوان یک کرم کریپتو کوچک در سال ۲۰۱۷ آغاز شد، هزاران رایانه را به عنوان باج افزار آلوده کرد. این فرآیند پیچیده ای را توصیف می کند که به آن اجازه می دهد به روش های مختلفی توزیع شود و در یک داستان موازی به عمق می پردازد. 

۲۰۲۲ – حکم سیاه – وقتی یک سازمان مجرم سایبری ماشینی می سازد که قدرت حمله به زیرساخت های عمومی را دارد، ایمنی جهان و شهروندانش به خطر می افتد. این فیلم یک زوج نامحتمل را دنبال می کند – متشکل از یک قاتل عملیات ویژه و یک مامور DEA – که برای متوقف کردن هکرها و نجات نسل بشر متحد می شوند. 

۲۰۲۲ – جرایم سایبری: تاریک وب کشف شد – جسی کاسترو، مایکل اینبیندر-شاتز و لیا شیلوبد از جمله ۱۱ کارشناس امنیت سایبری هستند که در این مستند حضور دارند و به یک سوال پاسخ می‌دهند: چگونه از خود در برابر جرایم سایبری محافظت کنیم؟ 

۲۰۲۲ – پیاز شیشه ای – دنباله فیلم پرفروش Knives Out 2019، این درام کارآگاه بنوا بلان را دنبال می کند که یک بار دیگر در یک راز پیچیده غوطه ور می شود که او را به جزیره خصوصی یونانی میلیاردر فناوری مایلز برون می برد، جایی که هیچ چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. بازیگران گروهی از جمله دنیل کریگ، ادوارد نورتون، کیت هادسون و کاترین هان. 

۲۰۲۲ – نگاه اجمالی – این فیلم مهیج فیلم نظارتی سه نفر را دنبال می کند که برای یک شغل آماده هستند، زیرا زندگی آنها به آرامی از کنترل خارج می شود. بازیگران گروهی از جمله مایکل امرسون، رائول اسپارزا و دیوید آلن باشه. 

۲۰۲۲ — Hacker: Trust No One — این فیلم درام داستان هکری را روایت می‌کند که پس از قاطی شدن در دنیای مبهم ارزهای دیجیتال، خود و دوست دخترش را در فهرست پرفروش‌ها می‌یابد. 

۲۰۲۲ – صندلی داغ – مل گیبسون در این داستان جذاب درباره یک متخصص فناوری اطلاعات و هکر سابق، فریر (کوین دیلون) که خود را در میانه یک سرقت سایبری بالقوه انفجاری می بیند، بازی می کند. فریار که مجبور است بین دزدی وجوه دیجیتال یا ربوده شدن دخترش یکی را انتخاب کند، در حالی که همزمان برای بیرون آمدن از صندلی داغ تلاش می‌کند، تعیین کند چه چیزی مهم‌تر است. 

۲۰۲۲ — Keedam — شخصیت اصلی Radhika Balan یک متخصص امنیت سایبری است که به استفاده از فناوری برای سود بردن دیگران اعتقاد دارد، اما پس از قربانی شدن در یک حادثه سایبری و از دست دادن هرگونه ظاهری از حریم خصوصی، چاره‌ای جز این نمی‌ماند که امور را به دست خود بگیرد. 

۲۰۲۲ – کیمی – با بازی زوئه کراویتز و ریتا ویلسون، این مهیج وقایعی را روایت می‌کند که پس از کشف شواهدی از یک جنایت خشونت‌آمیز توسط یک کارمند فناوری هراسی رخ می‌دهد، که در نهایت به بزرگترین چالش او منجر می‌شود – ترک خانه. 

۲۰۲۲ – تعقیب – با بازی امیل هیرش و جان کیوزاک، این اکشن هیجان انگیز کالووی، هکر فریبنده ای را دنبال می کند که برای نجات همسر ربوده شده خود از یک کارتل بی رحم مواد مخدر، سفری خطرناک را آغاز می کند. با مخاطرات بسیار زیاد، کالووی باید به هوش و مهارت های دیجیتالی خود تکیه کند تا از مجرمان پیشی بگیرد و در نهایت عشق زندگی خود را نجات دهد.

۲۰۲۲ – Stalked Within – این فیلم هیجانی گری، یک اپراتور امنیت خانه را دنبال می کند که با استفاده از تجهیزات فناوری شرکتش شروع به جاسوسی از یک مادر مجرد می کند. فقط یک مسئله زمان است که وسواس او کشنده شود. 

۲۰۲۲ – تصاحب – هکر اخلاقی مل باندیسون (هالی مای برود) زمانی که حمله سایبری به اتوبوسی بدون راننده با فناوری پیشرفته را خنثی می کند، خود را در بالای سر او می بیند که به نوبه خود یک شبکه جنایی جهانی را نابود می کند. در نتیجه، او به قتل متهم می شود و باید تمام تلاش خود را برای اثبات بی گناهی خود انجام دهد. 

۲۰۲۳ — @ — یک فیلم تکنو هیجانی با بازی ریچل دیوید در نقش یک هکر اخلاقی، این فیلم حول محور وب تاریک و وحشتی که در آن نهفته است می چرخد. مخاطبان با بسیاری از جنایات رخ می دهد، مانند فروش مواد مخدر، و حملات سایبری که در شبکه عمیق به ثمر می رسند، آشنا می شوند.

۲۰۲۳ – سرقت میلیارد دلاری – سرقت بانک مرکزی بنگلادش یکی از مهم ترین سرقت های سایبری در تمام دوران ها بود که پایه های دنیای آنلاین را متزلزل کرد. این مستند به بررسی جزئیات این حادثه می پردازد، از جمله غواصی عمیق در منشاء جرایم سایبری، سازمان های جنایی پیچیده درگیر و موارد دیگر. 

۲۰۲۳ – خالق – کارگردان Rogue One، این فیلم در دنیایی اتفاق می‌افتد که در آن انسان‌ها و روبات‌های باهوش مصنوعی در حال جنگ هستند. درگیری ظاهراً پایانی ندارد – یعنی تا زمانی که یک سرباز سلاح مخفی را کشف می کند: روباتی شبیه یک کودک خردسال.

۲۰۲۳ – سرقت سایبری – این اکشن هیجانی قبلاً با نام Disconnected شناخته می شد . داستان یک مهندس امنیت سایبری را روایت می‌کند که یک برنامه هوشمند مصنوعی ایجاد می‌کند که می‌تواند تمام شبکه‌های اصلی را در سراسر شهر هنگ کنگ از بین ببرد. 

۲۰۲۳ — Fast X — دهمین قسمت از مجموعه «سریع و خشمگین»، این فیلم یک شخصیت جدید و هیجان انگیز به نام بووی با بازی پیت دیویدسون کمدین را معرفی می کند که یک هکر است که هنگام تلاش برای سربازی با خدمه تورتو در تماس است. خدمات او با باز شدن طرح، تنش ها بالا می رود و وفاداری بووی مورد آزمایش قرار می گیرد.

۲۰۲۳ – Heart of Stone – این اکشن مهیج جاسوسی آمریکایی یک مامور مخفی بین‌المللی را در یک ماموریت خطرناک برای محافظت از “قلب”، یک سیستم هوش مصنوعی مرموز و قدرتمند دنبال می‌کند. با بازی گال گدوت و جیمی دورنان. 

۲۰۲۳ – هکر نامرئی – هنگامی که یک شرکت بزرگ آمریکایی مورد هدف یک حمله سایبری پیچیده قرار می گیرد، دو هکر با تجربه باید با هم همکاری کنند تا از نقض فاجعه بار داده ها جلوگیری کنند. منتقدان آن را “سرگرم کننده و جذاب” و “برای طرفداران امنیت سایبری باید ببینند.”

۲۰۲۳ – جهان را پشت سر بگذارید – این فیلم با بررسی مضامین امنیت سایبری و پارانویا، خانواده‌ای را در تعطیلات دنبال می‌کند که با ورود بی‌سابقه دو غریبه که به دنبال یک حادثه سایبری مرموز هستند، دچار وقفه می‌شوند. جولیا رابرتز، اتان هاوک، ماهرشالا علی و کوین بیکن بازیگران اصلی این فیلم هستند.

۲۰۲۳ — M3GAN — عروسک باهوش مصنوعی M3GAN یک شگفتی تکنولوژیکی است که برای دوستی با کودکان و حمایت از والدین طراحی شده است. با این حال، تا زمانی که M3GAN هوشیار شود و تصمیم بگیرد زندگی خودش را بپذیرد، مسئله زمان است و اطرافیانش را وادار می‌کند که عواقب فوق‌العاده‌ای را درو کنند.

۲۰۲۳ – گم شده – با بازی استورم رید و نیا لانگ، این فیلم تکنو-هیجانی به جستجوی پاسخ یک دختر جوان پس از ناپدید شدن مادرش در تعطیلات در کلمبیا می‌پردازد. در مواجهه با موانع قوانین و مقررات بین‌المللی، او به دنیای آنلاین روی می‌آورد و حقیقت را در قلمروهای به ظاهر بی‌پایان فضای مجازی جستجو می‌کند. 

۲۰۲۳ – واقعیت – این درام داستان Reality Winner، متخصص سابق اطلاعات آمریکایی را روایت می‌کند که به دلیل انتشار غیرمجاز اطلاعات دولتی در مورد دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده از طریق یک عملیات ایمیل، به طولانی‌ترین محکومیت زندان محکوم شد. سیدنی سوینی در نقش اصلی بازی می کند.

۲۰۲۳ – قفل نشده – هنگامی که یک مرد خطرناک با استفاده از تلفن همراه گم شده او را ردیابی می کند، ایمنی یک زن به خطر می افتد. این تریلر روانشناختی در کره جنوبی تولید شده و سی وان ییم، وو هی چون و کیم هی وون در آن بازی می کنند. آیا فیلمی وجود دارد که شما در مورد آن اطلاع داشته باشید و ما نیز باید در مورد آن بدانید؟ به ما بگویید چه چیزی را از دست داده ایم . ما در حال تحقیق در مورد به روز رسانی برای نسخه بعدی کتاب خود خواهیم بود.

در رسانه ها

“راهنمای فیلم هکر” یک  دایره المعارف کنجکاو و کامل از سینمای هکر است . – آلوارو ایبانز، یکی از نویسندگان کتاب «این قرار بود آینده باشد»، کتابی که منشا اینترنت، اولین کامپیوترها و هکرها را پوشش می‌دهد.

“راهنمای فیلم هکر”  نامه ای عاشقانه به رابطه طولانی مدت هالیوود با فناوری است – که خیلی قبل از WarGames شروع شد و تا امروز ادامه دارد.” – دیوید براو، روزنامه‌نگار فناوری برنده جایزه

فرهنگ پاپ بهترین استخدام کننده امنیت سایبری است. – استیو مورگان، بنیانگذار Cybersecurity Ventures و سردبیر مجله Cybercrime

من از این واقعیت خوشم می‌آید که «راهنمای فیلم هکر» فیلم‌هایی را ارائه می‌دهد که به سال ۱۹۵۶ بازمی‌گردند. این  سفر در طول زمان (در فیلم‌ها)  نشان می‌دهد که چگونه فناوری تغییر کرده است، و حتی مردم فکر می‌کردند که آینده چگونه خواهد بود. سالها پیش.” – دن لورمن، نویسنده همکار در مجله فناوری دولتی

بررسی های ۵ ستاره آمازون

“این مجموعه ای عالی از فیلم های دارای تکنیک های هک است، بسیاری از آنها قبل از اینکه کلمه “سایبر” حتی به شدت مورد استفاده قرار گیرد، است.”

“یک ستاره شمالی برای افراد عجیب و غریب سینما و طرفداران سایبری.”

«از اینکه چنین مجموعه‌ای از فیلم‌ها در این نشریه دسته‌بندی و طبقه‌بندی شده و کنار هم قرار گرفته‌اند، در شگفتم. قطعاً برای علاقه مندان به سینمای سایبری یک وسیله ضروری است.» 

“یک لیست واقعا جامع و یک فوروارد عالی توسط خود The Woz!”

“خلاصه و یادآوری بسیار خوبی از نحوه شکل گیری و تغییر شکل ایده هک در رسانه های سرگرمی.”

برای علاقه مندان به هک کردن باید ببینند که هالیوود چگونه سعی کرده هک را در فیلم ها ثبت کند.

–  استیو مورگان بنیانگذار Cybersecurity Ventures، سردبیر مجله Cybercrime و یکی از نویسندگان “راهنمای فیلم هکرها” است.

–  کانر مورگان یک محقق در Cybersecurity Ventures و یکی از نویسندگان «راهنمای فیلم هکرها» است.

–   دی فریز سردبیر مجله Cybercrime و سرپرست انتشارات و متصدی «راهنمای فیلم هکرها» است.

–  آماندا گلاسنر نویسنده و گزارشگر کارکنان مجله جرایم سایبری و متصدی «راهنمای فیلم هکرها» است.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی امداد شبکه
لوگو png امداد شبکه