شرکتها, کارخانجات -هورکا-مراکز پخش و کسب و کارها

اکنون با امداد شبکه تماس بگیرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اینترنت استارلینک

استارلینک

استارلینک : اینترنت ماهواره ای برای تمام نقاط زمین

دسترسی به اینترنت بدون فیلتر و ارزان از طریق SpaceX’s Starlink

اینترنت ارزان برای همه

هدف اسپیس‌اکس، اتصال به اینترنت پهن‌باند در مناطق دورافتادهٔ زمین، و همچنین خدمات دادن به شهرها بوده‌است. افزون بر این، اسپیس‌اکس گفته که درآمد خدمات اینترنت ماهواره‌ای برای تأمین هزینه‌های زیربنایی پروژهٔ ترابری به مریخ است.[۱۱]

در حالی‌که سرویس‌های اینترنت ماهواره‌ای معمولاً گران هستند و مشکل تأخیر ارتباط دارند، با بهره‌گیری از چندین هزار ماهواره کوچکتر (یا دقیق‌تر، ۳۰ هزار ماهواره)، اسپیس‌اکس می‌خواهد مشکل فاصله زیاد این ماهواره‌ها از زمین را برطرف کرده و سرویس ارزان‌تر و سریع‌تری به مردم بدهد.

SpaceX به سرعت در حال راه اندازی بسته های جدید ماهواره ای است و صورت فلکی Starlink به آرامی به آغاز آزمایش عمومی بتا نزدیک می شود.اینترنتی ماهواره ای با دسترسی آسان و ارزان برای سراسر کره زمین با هزاران ماهواره سرویس دهنده .

پوشش اینترنت بدون فیلتر کره زمین

HIGH SPEED INTERNET ACCESS ACROSS THE GLOBE

Starlink با عملکردی که بسیار بالاتر از اینترنت سنتی ماهواره ای است و یک شبکه جهانی بدون محدودیت در زیرساخت های زمینی ، اینترنت پهن باند پرسرعت را به مکان هایی دسترسی می دهد که دسترسی غیرقابل اعتماد ، گران یا کاملاً غیرقابل دسترسی بوده است.

Starlink در سال ۲۰۲۰ خدمات خود را در شمال ایالات متحده و کانادا قرار داده است ، تا سال ۲۰۲۱ به سرعت در معرض پوشش جهانی جمعیت جهان را پوشش میدهد.

سرعت دانلود بتای اینترنت استارلینک ۱۱ تا ۶۰ مگابیت‌بر‌ثانیه است.


 اینترنت استارلینک چگونه کار می‌کند؟
ایلان ماسک و اسپیس‌ایکس امیدوارند که فناوری استارلینک در پر کردن شکاف اتصال به اینترنت، بین مناطق روستایی و شهری کارآمد باشد.

در حال حاضر، در زمینه دسترسی به اینترنت با چالش‌هایی روبه‌رو هستند که عمده دلیل آن، هزینه بالای زیرساخت است. این هزینه موارد متعددی را از جمله کندن زمین و کاشتن فیبر یا کابل و مسایل مالکیت زمین را شامل می‌شود.

ولی ماهواره‌های استارلینک سیگنال اینترنت را مستقیما به یک گیت‌وی یا کامپیوتر کاربر ارسال می‌کنند. این بدان معنی است که زیرساخت بسیاری کمتری برای دریافت سیگنال اینترنت در خانه‌های روستایی مورد نیاز است.

علاوه بر این، اسپیس‌ایکس می‌گوید که اینترنت استارلینک، سریع‌تر و با تاخیر (Latency) کمتر از اینترنت‌های ماهواره‌ای کنونی ارایه خواهد شد.

اما چگونه؟
اول اینکه هر ماهواره استارلینک از طریق لیزر با چهار ماهواره دیگر ارتباط دارد و به این ترتیب، می‌تواند داده‌ها را تقریبا با سرعت نور تبادل کند؛ این سرعتی است که فقط اینترنت مبتنی بر فیبرنوری می‌تواند تا حدودی با آن برابری کند.

یک تست بتای اولیه که با همکاری استارلینک و نیروی هوایی آمریکا، با نام رعد و برق جهانی (Global Lightening) انجام شده، سرعت دانلودی معادل ۶۱۰ مگابیت در ثانیه را نشان داده است.

گلوبال لایتنینگ در اوایل سال ۲۰۱۸ آغاز شد و در آن از دو ماهواره استارلینک برای ارسال اطلاعات به کامپیوترهایی درون یک هواپیمای باربری C-12 در حال پرواز استفاده شد.

مورد دیگر تاخیر (Latency) است. تاخیر به زمانی گفته می‌شود که سیگنال اینترنت بین کامپیوتر شما به آی‌اس‌پی و تا سرور وب‌سایت موردنظر، منتقل می‌شود و برمی‌گردد.

در اینترنت ماهواره‌ای رایج، این سیگنال باید ۲۲ هزار و ۲۰۰ مایل برود تا به ماهواره برسد و بعد به سرور وب‌سایت برگردد، از آنجا دوباره به ماهواره فرستاده شود و در آخر باز به کامپیوتر شما برسد. به دلیل همین رفت و برگشت است که اینترنت ماهواره‌ای معمولا بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلی ثانیه تاخیر دارد.

اما در پروژه استارلینک، ماهواره‌ها در مدار نزدیک زمین، یعنی در فاصله ۳۴۲ مایلی قرار می‌گیرند که فاصله‌ای بسیار نزدیک‌تر از سایر ماهواره‌هاست. بنابراین تاخیر رفت و برگشت سیگنال نیز تا حد زیادی کاهش می‌یابد.
 
چه تعداد ماهواره استارلینک در مدار قرار دارد؟
آخرین باری که ماهواره‌های استارلینک به مدار فرستاده شد، روز ۱۳ ژوئن بود و تا کنون ۵۴۰ ماهواره در مدار قرار داده شده است.

ایلان ماسک گفته بود که برای ارایه پوشش حداقلی اینترنت، باید ۴۰۰ ماهواره در مدار قرار بگیرد. این یعنی این پروژه وارد فاز ارایه اینترنت شده است.

البته هنوز تا تکمیل پروژه راه درازی مانده است. در قالب این پروژه قرار است ۴۲ هزار ماهواره به مدار ارسال شود تا پوشش کامل اینترنت برقرار شود.

برای خرید تجهیزات استارلینک با ما تماس بگیریدتجهیزات لازم برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک
مهم‌ترین تجهیزات لازم، خود ماهواره‌های استارلینک هستند که هر کدام حدود ۲۲۶  کیلوگرم وزن دارند.

برای برقراری ارتباط اینترنتی با کامپیوتر شما نیز، پایانه یا گیت‌وی خاصی نیاز است که به گفته ایلان ماسک، به اندازه یک جعبه پیتزا نیاز خواهید داشت. هر کدام از این پایانه‌ها احتمالا بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار قیمت خواهد داشت؛ اما هنوز نحوه فروش آنها اعلام نشده است. احتمال دارد که این پایانه‌ها در قالب قرارداد واگذار شود و هزینه آن روی اینترنت ماهانه کاربر محاسبه شود.

اینترنت استارلینک کی عرضه خواهد شد؟
گفته شده که در اواسط سال جاری میلادی، یعنی همین ماه‌های پیش رو، اینترنت استارلینک در دسترس مردم آمریکا قرار خواهد گرفت. البته هنوز روز و ماه دقیقی در این زمینه اعلام نشده است. به هر حال برای عملی شدن این وعده، اسپیس‌ایکس باید چند محموله دیگر از ماهواره‌هایش را به فضا بفرستد و طراحی پایانه دریافت اینترنت را نیز به پایان برساند. علاوه براین، اعلام درخواست به FCC و دریافت تاییدیه از ITU نیز ضروری است.

هزینه اینترنت استارلینک چقدر است؟
همان طور که گفته شد، تهیه پایانه دریافت اینترنت بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار هزینه خواهد داشت و برآوردها نشان می‌دهد که هزینه ماهانه اینترنت نیز حدود ۸۰ دلار خواهد بود.

برای مقایسه، یک طرح خرید اینترنت  ماهواره‌ای ویاست برای دانلود ۱۲ مگابیت در ثانیه تا ۱۰۰ مگابیت در ثانیه بین ۳۰ تا ۱۵۰ دلار هزینه ماهانه خواهد داشت. هزینه ماهانه اینترنت ماهواره‌ای هیوزنت نیز بین ۶۰ تا ۱۵۰ دلار برای سرعت دانلود ۲۵ مگابیت در ثانیه است.


اینترنت استارلینک کجاها  در دسترس خواهد بود؟

از علاقه شما به Starlink متشکریم

Starlink به گونه ای طراحی شده است که اینترنت باند پهن پرسرعت را به مکان هایی دسترسی می دهد که دسترسی غیرقابل اعتماد ، گران یا کاملاً غیرقابل دسترسی بوده است. انتظار می رود آزمایش بتا خصوصی در اواخر تابستان امسال آغاز شود و پس از آن آزمایش بتا عمومی انجام شود و از عرض جغرافیایی بالاتری شروع شود.

اگر آدرس خود را در اختیار ما قرار دهید ، در صورت فراهم شدن فرصت های آزمایش بتا در منطقه شما ، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود. در ضمن ، ما همچنان به روزرسانی های موجود درباره خدمات عمومی و راه اندازی های آینده Starlink را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.
هدف اول اسپیس‌ایکس ارایه اینترنت در مناطق روستایی آمریکا و کاناداست. بعد از آن نیز، این شرکت امیدوار است که این سرویس را در مناطق دیگر جهان توسعه بدهد.

اسپیس‌ایکس برای ارایه اینترنت در سطح جهانی، باید حداقل ۲۸۰۰ ماهواره دیگر را به فضا بفرستد که در مداری با فاصله ۷۰۰ تا ۸۰۰ مایلی از سطح زمین قرار بگیرند.

چگونه نسخه بتای استارلینک را تست کنیم؟
اگر می‌خواهید به عنوان تستر استارلینک فعالیت کنید، می‌توانید با ارایه آدرس ایمیل، آدرس پستی و کشوری که در آن زندگی می‌کنید در وب‌‌سایت استارلینک  ثبت نام کنید. همان طور که در خبر دیگری اشاره شد، امکان ثبت نام از ایران نیز فراهم شده و این بدان معنی است که احتمالا ما نیز در آینده قادر به تست این سرویس خواهیم بود.

پس از این مرحله، ایمیل تاییدیه‌ای برای شما ارسال و در آن گفته می‌شود که تست بتای اختصاصی استارلینک از اواخر تابستان و تست عمومی آن، در زمانی دیگر انجام خواهد شد و تمرکز نیز روی کاربرانی است که در مناطقی با عرض جغرافیایی بالاتر قرار دارند.

البته باید به زمان انجام این تست خیلی نزدیک باشیم چون ماسک هم اکنون در خانه خودش مشغول تست این سرویسپشتیبانی سریع و اجرای حرفه ای شبکه های کامپیوتری

خدمات زیر ساخت شبکه Lan/Man-Sdman

خدمات تنضیم و پیکربندی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه و آی تی

خدمات امنیت شبکه

خدمات مجازی سازی و کلود

خدمات صوتی (ویپ و تصویر )

خدمات پکاپ گیری و بازیابی فاجعه

راه حلهای فناوری اطلاعات

خدمات لینوکس openwrt

خدمات ارزهای دیجیتال(ریگ کارت گرافیک -تحلیل و سرمایه گذاری )

لیست خدمات امداد شبکه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. پشتیبانی فنی ۲۴/۷: ارائه پشتیبانی فنی به صورت شبانه‌روزی برای رفع مشکلات شبکه.
 2. مانیتورینگ شبکه: نظارت دائمی بر عملکرد شبکه برای تشخیص و حل مشکلات قبل از بروز آن‌ها.
 3. عیب‌یابی و تعمیرات: شناسایی و رفع عیوب و مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شبکه.
 4. بازیابی اطلاعات: بازیابی داده‌های از دست رفته یا خراب شده.
 5. نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه: نصب و پیکربندی روترها، سوئیچ‌ها، فایروال‌ها و سایر تجهیزات شبکه.
 6. امنیت شبکه: ارائه خدمات امنیتی مانند نصب و پیکربندی فایروال‌ها، آنتی‌ویروس‌ها و سیستم‌های تشخیص نفوذ.
 7. بروزرسانی نرم‌افزارها و فریم‌ورها: بروزرسانی سیستم‌عامل‌ها، نرم‌افزارها و فریم‌ور تجهیزات شبکه.
 8. مشاوره و طراحی شبکه: ارائه مشاوره در زمینه طراحی و بهینه‌سازی شبکه‌های کامپیوتری.
 9. پشتیبان‌گیری و بازیابی: برنامه‌ریزی و اجرای پشتیبان‌گیری منظم از داده‌ها و سیستم‌ها و بازیابی آن‌ها در صورت نیاز.
 10. آموزش کاربران: آموزش کاربران نهایی و تیم فنی برای استفاده بهینه از شبکه و تجهیزات آن.
 11. مدیریت پهنای باند: کنترل و مدیریت ترافیک شبکه برای بهینه‌سازی استفاده از پهنای باند.
 12. مستندسازی شبکه: ایجاد و نگهداری مستندات کامل از پیکربندی و تنظیمات شبکه.
 13. خدمات ابری: مشاوره و پشتیبانی در استفاده از خدمات ابری و مهاجرت به سرویس‌های ابری.
 14. بررسی و ارزیابی امنیتی: ارزیابی امنیت شبکه و ارائه راهکارهای افزایش امنیت.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

‫2 نظر

 • ایوب گفت:

  دیدگاه *من جهت کلاس آموزش مجازی میخواهم نام افزار adob connect را بصورت serverو client راه اندازی کنم میشه لطفا بهم کمک کنید و بگید چطوری انجام بدهم هزینه راهنمایی و راه اندازی توسط شما هم پرداخت میکنم

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی امداد شبکه
  لوگو png امداد شبکه