هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

استفاده همزمان از دو اینترنت بکاپ در میکروتیک |Redondancy

Redundancy در علوم مهندسی به هر نوعی از منابع موازی اشاره دارد که یکسان هستند و در مباحث مرتبط با اطمینان از پایداری سرویس کار میکنند .

افزونگی در علوم مهندسی عبارت است از قرار دادن زیربخش‌های مشابه در یک سامانه به صورت موازی را افزونگی میگویند . برای اطمینان از عدم قطعی از mdadsاستفاده می شود. در میکروتیک هم اگر بخواهید دو اینترنت به صورت موازی برای شما عمل کنند که در صورتیکه یکی قطع شد دیگری جایگزین باشد از این مفهوم استفاده میشود . و روشهای مختلفی برای اجرای آن وجود دار.

در علوم مجازی سازی و کامپیوتر های سرور از هریک از سرورها یک کپی کاملا یکسان ایجاد می‌گردد تا به عنوان جایگزین یکدیگر به کاربرده شوند. حتی می‌توانید دو سرور redundant دیگر نیز جهت  احتیاط در هنگام fail  شدن redundant server اولیه در نظر بگیرید.

انواع مختلف Redundancy اینترنت در میکروتیک

روش اول اجرای Redondancy در میکروتیک

۲تا روت می نویسین در قسمت ip در بخش routes

در هر دو chek gateway رو روی ping بزارین واما در distance اصلی رو روی یک و پشتیبان رو روی ۲ بزارین…خیلی چیزا بلد نیستم ،

redondancy mikrotik استفاده همزمان از دو اینترنت بکاپ در میکروتیک |Redondancy
استفاده همزمان از دو اینترنت بکاپ در میکروتیک |Redondancy

چرا Redundant اهمیت دارد؟

دلیل اصلی انجام این کار احتمالاً این است که شما می‌خواهید یک سرویس اینترنت قابل اطمینان داشته باشید و هیچ گونه نگرانی در مورد مشکلاتی از جمله ترافیک سنگین یا کندی وموارد دیگر نداشته باشید. وقتی سروری را با ویژگی Redundant انتخاب می‌کنید، شما سرویس اینترنت را گارانتی کرده اید که این امر امروزه بسیار مهم و حائز اهمیت است. خصوثا برای تریدرهای که نیاز به اینترنت مطمئن و استیبل دارند .

redundancy در شبکه اینترنت چیست؟

شرکت های معتبر دارای چندین اپراتور اینترنتی هستند که سرورها می‌توانند از آنها استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود وب سایت شما هرگز از دسترس خارج نمی‌شود. و همیشه آنلاین خواهید بود .

همینطور بخوانید . Load Balancing

علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هشت =

لوگو png امداد شبکه