هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

روش حذف و نصب پرینتر در ویندوز

برای حذف درایور پرینتر به صورت کامل در ویندوز، باید بعد از انجام کارهای بالا یعنی حذف پرینتر، از ابزاری به نام Printer User Interface با دستور printui استفاده کنید. برای این کار در Run عبارت : printui /s را تایپ میکنیم و در پنجره ای که باز میشود به سربرگ Drivers میرویم. پنجره ای شبیه شکل زیر.

نکته مهم : گاهی حذف درایور های پرینتر از طریق صفحه programs and features در کنترل پنل نیز ممکن است ب،  ولی اگر موفقیت آمیز نبود حتما از روش حذف کامل درایور های پرینتر hp از سیستم عامل ویندوز اقدام کنید

حذف کامل درایورهای پرینتر hp از سیستم عامل ویندوز

هرچند که برای حذف درایورها از این روش باید زمان و دقت بیشتری صرف کرد ولی این احتمال وجود دارد که با موفقیت بیشتری بتوانید روند کار را پیش برانید.

۱- با استفاده از کلید های ترکیبی Windows key + R پنجره Run را اجرا کنید

۲- با نوشتن متن printui /s /t2 وارد بخش فنی مربوط به پرینتر ها شوید

روش رفع خطای delete unsuccessful در هنگام حذف درایور پرینتر hp

۱- با استفاده از کلید های ترکیبی Windows key + R پنجره Run را  باز نموده و با نوشتن متن services.msc وارد بخش سرویس های ویندوز شوید.

 2- در لیست سرویس های مشاهده شده بدنبال نام Printer spooler بگردید.

۴- لازم است تا به آدرس C:\Windows\System32\spool\Printer در کامپیوتر خود رفته و تمامی محتویات پوشه Printer را پاک کنید

۵- مجدداً با استفاده از کلیدهای ترکیبی وارد پنجره Run شده و با ورود به بخش سرویس های ویندوز (services.msc) اینبار سرویس Printer spooler را اجرا کنید .

حال میتوانید با وارد کردن printui /s /t2 در پنجره RUN وارد بخش فنی مربوط به پرینتر ها شده و درایور مورد نظر خود را به راحتی پاک کنید


با انجام مراحل فوق بصورت کامل اطمینان می یابید که تمامی درایورها و شاخه های فرعی که روی سیستم نصب گردیده است بصورت کامل پاک شده و می توانید با خیال راحت درایورهای مورد نظر خود را نصب نمایید.

——————————————

علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

لوگو png امداد شبکه