هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

پشتیبانی شبکه , امنیت شبکه

۱۰ مورد از داغ ترین مشاغل امنیت سایبری

به دلیل حملات سایبری مکرر، سازمان ها در سراسر جهان در حال تقویت بیشتر تیم های امنیتی خود هستند. داده های نظرسنجی مربوطه نشان می دهد که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱، تقاضا برای موقعیت های امنیتی شبکه جهانی ۳۵۰٪ افزایش یافته است. در این شرایط، نه تنها موقعیت‌های سنتی امنیت شبکه مانند تست‌کننده‌های نفوذ، تحلیل‌گران امنیتی، و واکنش‌دهنده‌های حادثه توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند، بلکه برخی از موقعیت‌های نوظهور نیز به سرعت در حال ظهور هستند. موارد زیر برخی از مشاغل محبوب امنیت شبکه در سال ۲۰۲۲ هستند:

۱ افسر ارشد امنیت اطلاعات (CISO)

CISO مسئول وضعیت امنیتی کلی یک شرکت است. آنها سیاست‌ها و رویه‌های امنیتی را برای محافظت از داده‌ها و سیستم‌های یک سازمان در برابر حملات سایبری توسعه و اجرا می‌کنند. علاوه بر این، CISO همچنین مسئول نظارت بر کار سایر پرسنل امنیتی مانند معماران و مهندسان امنیتی است.

۲ معمار امنیت سایبری

معماران امنیت سایبری مسئول طراحی، توسعه و پیاده سازی زیرساخت امنیتی یک سازمان هستند. آنها با CISO شرکت همکاری می کنند تا یک استراتژی امنیتی جامع ایجاد کنند که نه تنها اهداف تجاری شرکت بلکه آخرین تهدیدها را نیز در نظر می گیرد. معماران امنیت سایبری همچنین بر اجرای کنترل‌های امنیتی مانند فایروال‌ها، سیستم‌های تشخیص نفوذ و فناوری‌های رمزگذاری نظارت می‌کنند.

۳ مهندس امنیت سایبری

مهندسان امنیتی مسئول پیاده سازی و نگهداری زیرساخت های امنیتی در یک شرکت هستند. آنها از نزدیک با معماران امنیت شبکه برای استقرار و پیکربندی کنترل های امنیتی مانند فایروال ها، سیستم های تشخیص نفوذ و محصولات رمزگذاری کار می کنند. مهندسان امنیتی همچنین به طور مرتب ممیزی های امنیتی را در شرکت انجام می دهند تا آسیب پذیری های امنیتی را شناسایی کرده و راه حل هایی را برای کاهش خطرات امنیتی توصیه کنند.

۴ تحلیلگر امنیت سایبری

تحلیلگران امنیتی مسئول شناسایی تهدیدها و آسیب پذیری های امنیتی در شبکه های سازمان های سازمانی هستند. آنها از طیف گسترده ای از ابزارها، از جمله تست نفوذ، برای شبیه سازی حملات استفاده می کنند و مسئول ارزیابی اثربخشی اقدامات امنیتی اجرا شده در سازمان هستند. علاوه بر این، تحلیلگران امنیتی برنامه های کاهش ریسک را برای رسیدگی به ریسک های شناسایی شده توسعه می دهند.

۵ کارشناسان واکنش به حوادث

کارشناسان واکنش به حوادث، مسئول واکنش سریع به حوادث امنیتی هستند و در صورت نیاز، مسئول هماهنگی همکاری های داخلی بین بخش های مختلف شرکت هستند. آنها باید با تیمی از کارشناسان امنیتی همکاری کنند تا علت حادثه را بررسی کنند، آسیب را کاهش دهند و به کسب و کار کمک کنند تا به فعالیت های عادی خود بازگردد. همچنین باید برنامه های پیشگیرانه ای برای مقابله با حوادث امنیت سایبری آینده که ممکن است در هر زمانی رخ دهد، توسعه دهند.

۶ مشاوران امنیت سایبری

مشاوران امنیت سایبری خدمات مشاوره امنیتی حرفه ای شخص ثالثی هستند که مشاوره حرفه ای را به سازمان های سازمانی در مورد چگونگی بهبود وضعیت امنیت سایبری خود ارائه می دهند. آنها سطح کنونی حفاظت از امنیت سازمان‌های سازمانی را ارزیابی می‌کنند، پیشنهاداتی ارائه می‌دهند و به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا قابلیت‌های امنیتی خود را بهبود بخشند. همچنین اغلب آموزش تجربه بهترین تجربه امنیت شبکه را برای کارکنان سازمان‌های سازمانی ارائه می‌کنند.

۷ مربی آگاهی از امنیت

مربیان آگاهی امنیتی مسئول آموزش کارکنان در مورد خطرات امنیت سایبری و بهترین شیوه ها هستند. آنها برنامه های آموزشی را برای افزایش آگاهی کارکنان از تهدیدات احتمالی مانند حملات فیشینگ و باج افزارها و همچنین حفاظت از داده ها طراحی و ارائه می کنند. علاوه بر این، مربیان آگاهی از امنیت، سیاست‌ها و رویه‌های مدیریتی را برای اطمینان از اینکه کارکنان شرکت می‌توانند به درستی بهترین شیوه‌های امنیتی را اجرا کنند، توسعه می‌دهند.

۸ کارشناس مدیریت آسیب پذیری

کارشناسان مدیریت آسیب پذیری مسئول شناسایی، ارزیابی و کاهش خطرات امنیت سایبری در سازمان های سازمانی هستند. آنها برای شناسایی آسیب پذیری ها در سیستم ها و شبکه های یک سازمان از نزدیک با تحلیلگران امنیتی همکاری می کنند و همچنین مسئول توسعه طرح های امنیتی برای کاهش خطرات شناسایی شده هستند.

۹ مدیر پروژه امنیت سایبری

یک مدیر برنامه امنیت سایبری بر اجرای برنامه های امنیت سایبری نظارت می کند. آنها با تیمی از کارشناسان امنیتی برای برنامه ریزی و اجرای پروژه های امنیتی مانند استقرار اقدامات حفاظتی جدید یا ایجاد برنامه های آموزشی آگاهی امنیتی همکاری می کنند و مسئول پیگیری پیشرفت این پروژه ها برای اطمینان از گزارش به موقع وضعیت پروژه به ارشد هستند. مدیریت.

۱۰ مهندس تست نفوذ

تسترهای نفوذ مسئول شناسایی و بهره برداری از آسیب پذیری های امنیتی موجود در سیستم ها و شبکه های سازمانی هستند. آنها این آسیب پذیری ها را با استفاده از ابزارها و تکنیک های مختلف از جمله حملات مهندسی اجتماعی، اسکن شبکه و شکستن رمز عبور آزمایش می کنند. آنها از ابزارها و تکنیک های مشابه هکرهای مخرب استفاده می کنند، اما تفاوت آنها در این است که با اجازه سازمان کار می کنند و به سازمان ها کمک می کنند تا حفره های امنیتی را شناسایی کنند که قبل از وقوع حمله باید اصلاح شوند

مسئولیت‌های شغلی کارشناس امنیت شبکه

: مسئول یکپارچه‌سازی، نصب، اشکال‌زدایی و نگهداری پروژه‌های امنیت اطلاعات، طراحی و نوشتن راه‌حل‌های امنیتی شبکه، تجزیه و تحلیل و گزارش حوادث امنیتی احتمالی در محیط‌های مشتری، یادگیری مستمر، تسلط بر تهدیدات امنیتی جدید، آسیب‌پذیری‌ها و قرار دادن آنها در معرض Impact. در مورد سیستم‌ها، برنامه‌ها و شبکه‌ها؛ پاسخ به حوادث امنیتی شبکه که مشتریان با آن مواجه می‌شوند و اقدامات کنترلی و اصلاحی را انجام می‌دهند؛ مسئول نوشتن طرح‌های پیاده‌سازی پروژه امنیت اطلاعات، اسناد تکمیلی، اسناد واکنش به حادثه و غیره؛ تجزیه و تحلیل انواع تجهیزات امنیتی از جمله SIEM آنتی ویروس. فایروال. IPS. WAF. SOC. اسکن وجود ندارد و غیره شرایط شغلی: ۱. آشنا به پروتکل tcp/ip، درک عمیق دانش شبکه و مسلط به فناوری های مسیریابی و سوئیچینگ؛ ۲. آشنا با حداقل یک محصول اصلی فایروال مانند CheckPoint، Juniper، PIX و غیره. ۳. داشتن تجربه در برنامه ریزی و پیاده سازی LAN و WAN در مقیاس بزرگ و تجربه استفاده از سوئیچ ها و روترهای سیسکو یا جونیپر برای شبکه. ۴. آشنا به سیستم های ویندوز یا لینوکس و درک عمیق از DNS، SMTP، HTTP، اکتیو دایرکتوری و غیره؛ ۵. آشنا به فناوری های امنیت شبکه: از جمله پورت ها، اسکن آسیب پذیری، مدیریت مجوز، تجزیه و تحلیل نفوذ و حمله و ردیابی، نفوذ وب سایت و ویروس ها پیشگیری از تروجان و … ۶. دارای کیفیت روانی قوی و توانایی کار مستقل و آگاهی و مهارت های ارتباطی خوب در کار گروهی. ۷. انگلیسی CET-4 یا بالاتر، توانایی خواندن خوب انگلیسی، مدرک لیسانس یا بالاتر در رشته های مرتبط با برنامه کامپیوتری ۸. متقاضیان دارای CISSP.CISP.MCSE.CCNP.CCIE.CIW.CCSE و سایر گواهینامه های مرتبط در اولویت خواهند بود.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی امداد شبکه
لوگو png امداد شبکه